19:30 27/05/2023Սելին Դիոնը առողջական խնդիրների պատճառով կրկին չեղարկել է համերգներըԱշխարհահռչակ երգչուհի Սելին Դիոնը առողջական խնդիրների պատճառով չեղարկել Է համերգները, որոնք նախատեսված էին Եվրոպայում մինչև 2024 թվականի ապրիլը: Այս մասին ուրբաթ հայտնել Է France Info ռադիոկայանը։...
17:50 26/05/2023Մանսուրյանի անվան կոմպոզիտորների միջազգային մրցույթից առաջ հանդիպում մաեստրոյի հետՄայիսի 27-ին Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը կկայանա Տիգրան Մանսուրյանի անվան կոմպոզիտորների միջազգային մրցույթի եզրափակիչ փուլն ու գալա համերգը: «Ասոնանս» անսամբլի կատարմամբ կհնչեն...
16:32 26/05/2023Տիգրան Մանսուրյան. Ես չեմ տեսնում իրար բերող, ամբողջացնող ուժը, միտքը կամ ծրագիրը«Ես այդ հարցին կպատասխանեի, եթե քիչ թե շատ ներկայություն ունենայի, իմ շփումները նվազագույնի են, իմ տարիքն է այդպիսին»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց կոմպոզիտոր Տիգրան Մանսուրյանը՝ պատասխանելով...
15:12 26/05/2023Խաղաղության պայմանագիրը հնարավոր է ստորագրվի հունիսի 1-ին Քիշնևում«Քիշնևում հունիսի 1-ին մենք հույս ունենք վերջապես կնքել խաղաղության պայմանագիրը»,-«Ռոյթերզ» գործակալության փոանցմամբ, այս մասին հայտարարել է Ֆրանսիայում Ադրբեջանի դեսպան Լեյլա Աբդուլաևան։ Նա ընդգծել...
11:44 26/05/2023Միխայիլ Գալուստյանը կխաղա հնդկական ֆիլմումТНТ հեռուստաընկերությունը սկսկում է Հնդկաստանի հետ համատեղ ֆիլմի նկարահանում։ «Այն լինելու է մեծ ֆիլմ երկու եղբայրների մասին,որոնց ճակատագիրը բաժանել է։ Հետո նույն ճակատագրի բերումով նրանք հանդիպում...
09:56 26/05/2023ABBA-ն հրաժարվել է ելույթ ունենալ «Եվրատեսիլ 2024»-ումՇվեդական ABBA փոփ խմբի անդամները չեն նախատեսում հաջորդ տարի ելույթ ունենալ «Եվրատեսիլ» երգի մրցույթում։ Այս մասին գրում է «Культура» թերթը։ Այս տարի «Եվրատեսիլ» երգի մրցույթում շվեդ երգչուհու...
16:17 25/05/2023«Խոնարհված ուխտավայրը». մասնագետները հորդորում են փրկել Աղջոց վանքըAysor.am-ը պատրաստել է տեսաֆիլմ Միջնադարյան Հայաստանի ճարտարապետության գոհարներից Աղջոց Սուրբ Ստեփանոս վանքի մասին, որը գտնվում է փլուզման եզրին։ Խոսրովի Արգելոցի բաձրավանդակին՝ բնակավայրերից հեռու,...
14:39 25/05/2023Black Alley հիփ-հոփ բենդը Հայաստան կժամանիԲենդը համերգներով հանդես կգա Երևանում և Գյումրիում
16:18 24/05/2023Որտեղ կարող է կառուցվել Ծառուկյանի նախաձեռնած Հիսուսի արձանը«Հնագիտության և ազգագրության ինստիտուտի կողմից տրվել են մասնագիտական որոշակի եզրակացություններ, թե նորահայտ ամրոցի տարածքը որքան է և որտեղից է, որ այլևս ամրոցի հետ կապված հետքեր չկան և որտեղ արդեն...
10:21 21/05/2023Մշակութային լրագրող. Ես հրաժարվում եմ ընդունել, որ Հայաստանը մտավորականներ ու արվեստագետներ ունիԼրագրող Նաիրա Փայտյանը, որ երկու տասնամյակ լուսաբանել է մշակույթի ոլորտը, գրում է. «Ես հրաժարվում եմ ընդունել, որ Հայաստանի Հանրապետությունը մտավորականներ ու արվեստագետներ ունի, առավել ևս՝ ՀՀ...
19:45 20/05/2023Շուշիի Կերպարվեստի թանգարանի բակում գտնվող քանդակների պուրակն ամբողջությամբ վերացվել է. monumentwatch.orgՍա ադրբեջանական վանդալիզմի հերթական դրսևորումն է, որը Ադրբեջանի կողմից ստանձնած միջազգային կոնվենցիաների և հռչակագրերի մի շարք դրույթների կոպիտ խախտում և ոտնահարում է։
19:30 20/05/2023Խաչատրյանի անվան 19-րդ միջազգային մրցույթին կմասնակցի 7 երկրի 22 դաշնակահարԽաչատրյանի անվան 19-րդ միջազգային մրցույթի նախընտրական փուլը հաղթահարել է 22 դաշնակահար 7 երկրից։ «Արամ Խաչատրյան» մշակութային հիմնադրամի հաղորդմամբ, մրցույթին մասնակցելու համար Երևան կժամանեն...
19:00 20/05/2023Դվինում պեղումների առաջին փուլն ավարտված էԴվինի թանգարանի համար նախատեսված տարածքում հնագիտական աշխատանքները սկսվել են 2022 թ. նոյեմբերին, երբ ապագա շինության տարածքում իրականացվել են 10 մ երկարությամբ և 2 մ լայնությամբ խրամատի պեղումները։...
18:45 20/05/2023Լիզա Մորյակը հրապարակել է առաջին ամուսնությունից Սարիկ Անդրեասյանի որդիների նկարներըԴերասանուհի Լիզա Մորյակը ցուցադրել է ամուսնու՝ Սարիկ Անդրեասյանի որդիներին: Նա սոցիալական ցանցերում հրապարակել է ռեժիսորի հազվագյուտ լուսանկարը՝ առաջին ամուսնության երեխաների և ընդհանուր դստեր հետ։...
11:43 20/05/2023Այսօր կվերաբացվի Մինաս Ավետիսյանի թանգարանըՀայաստանի ազգային պատկերասրահը հատկապես վերջին տարիներին մեծ տեղ է հատկացնում մարզային քաղաքականությանը՝ մշակութային ժառանգությունը հասանելի դարձնելով հանրապետության մարզերում։ Ազգային պատկերասրահի...
11:00 20/05/2023Վանդալիզմի դեպք՝ ԿոտայքումՊատմական միջավայրի պահպանության Կոտայքի մարզային ծառայության աշխատակիցները հերթական շրջայցի ընթացքում արձանագրել են վանդալիզմի դեպք Արգել համայնքի տարածքում։ «Պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի...
18:00 19/05/2023Ինչքա՞ն հաճախ են քաղաքացիները թանգարաններ այցելում. ՀարցումՄայիսի 20-ին Հայաստանում մեկնարկում է «Թանգարանային գիշեր» համաեվրոպական միջոցառումների շարքը՝ հնարավորություն տալով քաղաքացիներին անվճար այցելել թանգարաններ։ Panorama.am-ը փոքրիկ հարցման միջոցով...
16:37 19/05/2023Դիտարկվել են Շուշանավանքի վերականգնման և Երվանդաշատ քաղաքատեղիի պեղման աշխատանքներըԿԳՄՍ նախարարության պատմության և մշակույթի հուշարձանների պահպանության վարչության աշխատակիցներն այցելել են ՀՀ Արմավիրի մարզի Երվանդաշատ բնակատեղի և Սուրբ Շուշանավանք եկեղեցի: Հին Երվանդաշատը գտնվում է...

18:02 27/10/2017Olive tree dedicated to Charles Aznavour in IsraelAn olive tree was dedicated today in honor of Charles Aznavour in Neve Shalom village in Israel, Chancellor at Armenian Patriarchate of Jerusalem Hovnan Baghdasaryan reported on his Facebook page.
17:21 27/10/2017Martiros Saryan artworks to be exhibited in MoscowThe Armenian Cultural Days in Russia will kick off on 15 November with the opening of a grand exhibition of Martiros Saryan’s art pieces at the State Tretyakov Gallery in Moscow, the ministry of...
16:37 27/10/2017Karen Shahnazarov’s drama opens Russian Film Festival in BucharestThis year’s edition of Russian Film Festival kicked off in Bucharest on Thursday, October 26, with the screening of Anna Karenina – Vronsky’s Story, the latest drama by Russian-Armenian filmmaker...
13:14 27/10/2017“Yeva” drama premieres in ArtsakhVallex Garden Cinema Hall in Stepanakert, Artsakh (Nagorno-Karabakh) hosted today the premiere of “Yeva” drama.
11:05 27/10/2017Aznavour questions the Israeli refusal to recognise the Armenian GenocideFrench Armenian singing legend Charles Aznavour was honoured in Israel on Thursday for his family's efforts to protect Jews and others persecuted by the Nazis during World War II, AFP reported.
18:12 26/10/2017Armenian artist Saro Galents passes awayArmenian artist, designer, professor, member of Artists' Union of Armenia, Saro Galents passed away today aged 71, the union reported in a post on Facebook.
14:20 26/10/2017Interest in Martiros Saryan’s art growing – director of Saryan House-MuseumMartiros Saryan House-Museum in Yerevan, Armenia hosts a conference today and tomorrow dedicated to the 50th anniversary of its activity.
11:01 26/10/2017National Gallery to host an exhibition of Ara Shiraz worksThe National Gallery of Armenia will host on November 10 an event titled “Retrospective Exhibition of Hovhannes Shiraz.” As Panorama.am leant from the National Gallery the exhibition aims to present...
18:22 25/10/2017Armenia’s Naregatsi Art Institute to host film screening about KomitasArmenia’s Naregatsi Art Institute will host the screening of a new film about Armenian monk and genius composer Komitas on 26 October.
15:58 25/10/2017Louvre asks public to fund prayer book's return to FranceThe Louvre museum in Paris is calling on the public to help bring back one of the French Renaissance's greatest decorative works of art, The Associated Press reported.
12:57 24/10/2017Charles Aznavour and his sister to receive Raoul Wallenberg MedalThe International Raoul Wallenberg Foundation (IRWF) has resolved to bestow the Raoul Wallenberg Medal upon the siblings Aida and Charles Aznavour.
20:06 23/10/2017Misha to sing “Boomerang” for Armenia at Junior Eurovision 2017The Public TV Company of Armenia presented tonight the premiere of Misha’s (Michael Grigoryan) entry song for Junior Eurovision Song Contest (JESC) 2017.
10:27 23/10/2017The 9th ReAnimania International Festival of Yerevan announces 2200 submissionsMore than 2200 applications from 100 countries have been submitted for the 9th ReAnimania International Animation & Comics Art Festival of Yerevan.
14:12 21/10/2017‘Sad to leave you this morning Armenia’ – Serj Tankian bids farewell to ArmeniansAmerican-Armenian rock singer, composer Serj Tankian has posted a photo of Mount Ararat on his Instagram page from Zvartnots International Airport, adding the following message: “Sad to leave you...
13:24 21/10/2017Matenadaran to host exhibition dedicated to 300th anniversary of Mekhitarist CongregationThe Armenian National Academy of Sciences will host an international conference “Mekhitarist Congregation of Venice: 300” on 24-25 October as part of the jubilee events marking the 300th anniversary...
15:48 20/10/2017Serj Tankian: ‘Our treasures are not under the ground, they are here, on this stage’“It is amazing that my symphony has been presented in Armenia by this amazing young people,” American-Armenian rock musician, composer Serj Tankian said following the Armenian premiere of his Orca...
13:07 20/10/2017‘Extraordinary, magical, unprecedented’ – Little Singers of Armenia perform at Israeli music festivalThe Little Singers of Armenian choir, conducted by Tigran Hekekyan, has taken part in the 52nd annual Abu Ghosh Festival of vocal music hosted by Israel.