10:00 04/04/2023«Գոյ» թատրոնում «Գարեգին Նժդեհ» ներկայացմանը ասեղ գցելու տեղ չկարՀասարակական-քաղաքական գործիչ Ավետիք Չալաբյանը գրում է. «Այս օրերին գործող վարչակարգը, Արցախը և հանրապետության սահմանները պաշտպանելու փոխարեն, երկրի ներսում սեփական ժողովրդի դեմ նոր ճակատ է բացել, մեկ...
09:40 04/04/2023Գարնանանային համերգ՝ Հայկ Մելիքյանի կատարմամբԱպրիլի 6-ին, ժամը 19։30 Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը գարնանային տոնական միամսյակի փառահեղ ակորդը տրվելու է անվանի դաշնակահար, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Հայկ Մելիքյանի մենահամերգով։ Երեկոյի...
09:34 04/04/2023Լուսինե Կիրակոսյանի վերջին հրաժեշտը տեղի կունենա այսօր Դրամատիկական թատրոնումՀՀ վաստակավոր արտիստ Լուսինե Կիրակոսյանի վերջին հրաժեշտը տեղի կունենա ապրիլի 4-ին 14։00-15։30 Երևանի Հրաչյա Ղափլանյանի անվան դրամատիկական թատրոնում։ Հուղարկավորությունը տեղի կունենա ապրիլի 5-ին...
17:59 03/04/2023Հայաստանի քաղաքացիություն ստացած Գալուստյանը հերքել է Ռուսաստանից հեռանալու մասին լուրերըՀայաստանի քաղաքացիություն ստացած ռուս շոումեն Միխայիլ Գալուստյանն արձագանքել է Ռուսաստանից իր հեռանալու մասին լուրերին։ Սոցիալական ցանցերում արված Գալուստյանի գրառումը մեջբերել է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։...
17:51 03/04/2023Կստեղծվի «Արտաշատ մայրաքաղաք» պատմամշակութային արգելոցԿառավարությունը հավանություն է տվել «Արտաշատ մայրաքաղաք» պատմամշակութային արգելոց ստեղծելու մասին որոշմանը, որով արգելոցի տարածքը սահմանվել է 5.8 հեկտար: ԿԳՄՍ նախարարության հաղորդմամբ, «Արտաշատ...
14:20 03/04/2023«Տաղ. հոգու ճանապարհ». Ֆիլմ, որով դրվեց մեր հոգևոր վերածննդի քարերից մեկըՌեժիսոր Վահե Յանի «Տաղ. հոգու ճանապարհ» ֆիլմը նկարահանված է հայ միջնադարյան պոեզիայի բացառիկ նմուշների՝ Սուրբ Գրիգոր Նարեկացու տաղերի հիման վրա:
11:09 03/04/2023Movies That Matter կինոփառատոնում «Ավրորայի լուսաբացը» հաղթել է «Հանդիսատեսի մրցանակ» անվանակարգումԿինոփառատոնը Մարդու իրավունքների պաշտպանությանը նվիրված խոշոր միջոցառումներից է, որը տեղի է ունենում Խաղաղության և արդարության միջազգային քաղաք Հաագայում։
17:29 31/03/2023Էդիթը, որ նկարում է Աստծո մտքերով՝ ծաղիկներովԱյսօր «Արվեստի դեսպանատանը» (Սայաթ Նովա 28) բացվելու է Էդիթ Սիմոնյանի անհատական ցուցահանդեսը։ Ցուցահանդեսում ներկայացվելու են Էդիթ Սիմոնյանի վերջին շրջանի աշխատանքները, որոնցում նա ուսումնասիրում է...
16:43 31/03/2023Հապաղելու դեպքում՝ միջնադարի ճարտարապետության գոհարներից Աղջոց վանքն ընդհանրապես կավերվիՄիջնադարյան հայկական ճարտարապետության և քանդակագործական արվեստի բացառիկ նմուշներից է Աղջոց վանքը։ Վանական համալիրի գլխավոր եկեղեցին Սուրբ Ստեփանոսն է, կից հյուսիսային կողմից՝ Պողոս-Պետրոս եկեղեցին։...
15:03 31/03/2023Դաշնակահարուհի Իվ Էգոյանը Երևանում կկատարի Տիգրան Մանսուրյանի ստեղծագործությունըԱպրիլի 3-26-ը կանցկացվի «Խաչմերուկներ․ ժամանակակից երաժշտության օրեր Հայաստանում» միջազգային փառատոնը, որի ընթացքում կներկայացնի 7 համերգ «Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահում, Կոմիտասի...
14:49 31/03/2023«Գոյ» թատրոն. Կատարվում են ռազմավարական այլ գործողություններ«Գոյ» թատրոնը ֆեյսբուքյան իր էջում տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է. «Մեր պասիվությունը սոցցանցում բնավ չի խոսում այն մասին, որ մենք հանձնվել ենք կամ որոշումն ուժի մեջ է մտել: Պարզապես...
10:31 31/03/2023Իտալական դատարանն արգելել է դա Վինչիի «Վիտրուվյան մարդ»-ու պատկերով փազլներԻտալական դատարանն արգելել է խաղալիքներ արտադրող գերմանական Ravensburger ընկերությանը Լեոնարդո դա Վինչիի «Վիտրուվյան մարդ»-ու պատկերով փազլներ պատրաստել: Որոշումն ընդունվել է վենետիկյան Accademia...
09:50 31/03/2023Չալբայան. «Գոյ» թատրոնի վերաբերյալ նախագիծը կայքում դնելուց հետո գործող վարչակարգը մոբիլիզացրել է իր ֆեյքերի ողջ բանակըՔաղաքական-հասարակական գործիչ Ավետիք Չալաբյանը գրում է. «Այլևս ոչ մեկին գաղտնիք չէ, որ գործող վարչակարգը հետևողական պայքար է սկսել ազգային կրթական և մշակույթային հաստատությունների դեմ, մտածածին...
18:08 29/03/2023Մաքրվում են Քանագեղի դամբարանադաշտից հայտնաբերված 17 անհատների լավ պահպանված կմախքներըՔանագեղի դամբարանադաշտից հայտնաբերված շուրջ 17 անհատների լավ պահպանված կմախքներ այժմ մաքրման փուլում են։ Մարդաբանական նյութի մաքրման աշխատանքներն իրականացնում է «Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների...
15:46 29/03/2023Գործադուլ ԼուվրումԹանգարանի աշխատակիցները բողոքում են կենսաթոշակային բարեփոխումների դեմ
14:44 29/03/2023«Քարերի շքերթ»՝ Վարուժան ՎարդումյանիցԱլավերդու գեղարվեստի դպրոցի տնօրեն Վարուժան Վարդումյանը կրթությամբ ճարտարապետ վերականգնող է, բայց երբեք չի զբաղվել ճարտարապետությամբ։ Այսօր նա նկարում է, ու ինչպես ընկերներն են խոստովանում՝ բավականին...
13:31 29/03/2023Կհրատարակվի Ֆրունզե Դովլաթյանի «Բարև, ես եմ» ֆիլմի վերականգմանը նվիրված հետազոտական գրքույկՀայ կինոյի 100-ամյա հոբելյանին ընդառաջ, Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնի և Ե․Չարենցի անվան Գրականության և արվեստի թանգարանի միջև ստորագրվեց համագործակցության Հուշագիր։ Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնից...
13:23 29/03/2023Քննարկվել է «Հին Երևան» նախագիծը«Հին Երևան» նախագծի ճարտարապետ Լևոն Վարդանյանի արվեստանոցում կայացել է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությանը կից գիտամեթոդական խորհրդի չորրորդ արտագնա նիստը, որը նախագահել է նախարար Ժաննա Անդրեասյանը: ԿԳՄՍ...
11:33 29/03/2023Բուխարեստում ցուցադրվել է Արցախի ժողովրդի դժվարությունների ու խնդիրների մասին պատմող ֆիլմՄարտի 15-26-ը Բուխարեստում անցկացված Ֆրանսիական ֆիլմերի փառատոնի 27-րդ թողարկմանը, որը նվիրված էր Ռումինիայի՝ Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպությանն անդամակցության 30-ամյակին, ֆիլմերի մեջ...

16:35 24/07/2017Armenian Movie Week kicks off in IranThe Armenian Movie Week officially launched in the House of Artists of Iran on Sunday, in attendance of Ambassador of Armenia to Iran Artashes Tumanyan, the Embassy staff, as well as Armenian...
12:05 22/07/2017“Dawn on the Sad Street” to be screened at “Zvartnots” open air hallArmenian filmmaker Albert Mkrtchyan’s drama “Dawn on the Sad Street” (2008), telling the story of an Armenian family from Gyumri of the early 1990s following the devastating earthquake and at the...
13:47 21/07/2017Second exhibition of “Urban Sculpture” project to be opened in YerevanSecond exhibition of the ‘Urban Sculpture’ project will be opened on Friday at Alexander Tamanyan Research Institute-Museum in Yerevan, project coordinator, sculptor Nune Tumanyan told Panorama.am.
14:47 20/07/2017STANDARD international triennial of contemporary art kicks off in ArmeniaPresident of the Armenian Arts Council (AAC) Vardan Karapetyan announced the launch of STANDARD 2017, the first edition of a triennial international exhibition of contemporary art based in Armenia at...
12:49 20/07/2017“I was concentrated on playing well, enjoying myself and amusing the audience” – winner of “Armenia” International CompetitionPianist Hripsime Aghakaryan won the first prize of the “Armenia” International Competition. She was the best among the 48 pianists from 14 countries. Hripsime graduated from the Yerevan Komitas State...
12:21 20/07/2017Tourism flows to Armenia’s Garni and Zvartnots museum-reserves on the riseThe two major historical-cultural museum-reserves of Armenia’s “Service for the Protection of Historical Environment and Cultural Museum Reservations” SNCO – Garni and Zvartnots – have recorded an...
19:18 18/07/2017Construction works of William Saroyan’s house-museum kicks off in FresnoThe Intellectual Renaissance Foundation, within the framework of the "Saroyan House" project, started the construction workս of the well-known novelist, American-Armenian playwright William Saroyan's...
18:40 18/07/2017Misha to represent Armenia at Junior Eurovision Song Contest 2017Misha (Michael Grigoryan) will represent Armenia at the Junior Eurovision Song Contest 2017, the Public TV Company of Armenia told Panorama.am.
19:07 17/07/2017Sose 2017 selected films announcedRepresentatives from 59 countries with more than 300 movies have applied to take part in Sose International Film Festival.
16:09 17/07/2017“Golden Apricot” has grown into an ambassador uniting nations with variety of cultures to share universal human values - VivaCell-MTS General ManagerThe 14th “Golden Apricot” will be remembered for the variety of included events, renowned cinema personalities and guests, as well as diversity of genres of the screened films, VivaCell-MTS reports,...
13:17 17/07/2017Joe Berlinger says his film will help Turkey to reckon with its pastThe screening of the film by American documentary filmmaker Joe Berlinger “Intent to Destroy” took place on Sunday during the closing ceremony of the 14th Golden Apricot Yerevan International Film...
10:51 17/07/2017Winners of 14th Golden Apricot Yerevan Film festival announcedThe 14th Golden Apricot Yerevan International Film Festival summed up the films in competitions. As the official website of the festival reports, the Boards of Juries of International Feature,...
18:30 15/07/2017President Sargsyan sends congratulatory message on RA Honored Artist Hasmik Hatsagortsyan’s birth anniversaryPresident Serzh Sargsyan sent a 60th birth anniversary-dated congratulatory message to Honored Artist of the Republic of Armenia Hasmik Hatsagortsyan, wishing her good health, happiness and new...
17:04 15/07/2017German filmmaker says time spent in Yerevan one of the most memorable in the yearGerman filmmaker Fred Kelemen has participated at the Golden Apricot International Festival for three times.
13:38 15/07/2017‘It is an honor to receive an invitation from such a prestigious film festival’ – Serbian filmmaker on Golden Apricot Film FestivalRequiem for Mrs. J, a film by Serbian filmmaker Bojan Vuletić, is included in the Feature Competition nomination of the 14th Golden Apricot Yerevan International Film Festival. The film tells the...
12:49 15/07/2017Eduard Topchjan: “The “Armenia” Festival and Competition was the result of our unity”The “Armenia” International Festival and Competition launched on July 4 with the performance of the Armenian National Philharmonic Orchestra headed by conductor Eduard Topchjan.
20:44 14/07/2017Indian-American writer Abie Alexander impressed by the Armenian readershipThe presentation of the book titled “The Migrant and the Maverick" by the contemporary Indian-American writer Abie Alexander was held on Friday, at Bureaucrat Cafe and Bookstore in Yerevan, Armenia.
18:04 14/07/2017Taras Tkachenko’s film featured in Golden Apricot’s competition program resonates for a generation of Ukrainian womenThe Feature Competition nomination of the 14th Golden Apricot Yerevan International Film Festival features a film titled The Nest of the Turtledove by Ukrainian filmmaker Taras Tkachenko.
10:45 14/07/2017President meets with Golden Apricot Film Festival honorary guests and filmmakersPresident Serzh Sargsyan met on Thursday with the 14th Golden Apricot International Film Festival’s honorary guests and filmmakers from Armenia and around the world.
16:55 13/07/2017Maxim Vengerov: ‘We will pray together for peace in this sunny region’“It’s a great pleasure for me to be in this stage where the best artists always play. I am thankful to my good friend Maestro Sergey Smbatyan for giving me this opportunity to be on this stage...