10:00 11/03/2023«Եվրատեսիլ 2023»-ում Հայաստանը ներկայացնող Բրյունետի տեսահոլովակի պրեմիերան կկայանա մարտի 15-ին«Future Lover»
17:43 10/03/2023«Ամեն ինչ, ամենուր և միանգամից» ֆիլմը դարձավ պատմության մեջ ամենատիտղոսակիրը«Ամեն ինչ, ամենուր և միանգամից» ֆիլմը դարձավ պատմության ամենատիտղոսակիր ֆիլմը։ «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է IGN-ը։ Դեն Քվանի և Դանիել Շեյներտի ֆիլմն այս պահի դրությամբ ունի 158...
15:47 10/03/2023Մահացել է արվեստի վաստակավոր գործիչ, դիրիժոր Զավեն ՎարդանյանըՄարտի 9-ին 78 տարեկան հասակում կյանքից հեռացել է Հայաստանի արվեստի վաստակավոր գործիչ, դիրիժոր, «Մենակատարներ» անսամբլի հիմնադիր Զավեն Վարդանյանը: Զավեն Նազարեթի Վարդանյանը ծնվել է 1945 թ.
10:17 10/03/2023Զելենսկուն կրկին մերժել են ելույթ ունենալ «Օսկար» մրցանակաբաշխությանըՈւկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկուն երկրորդ տարին անընդմեջ արգելել են ելույթ ունենալ «Օսկար» մրցանակաբաշխության ժամանակ։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, գրում է Variety-ն։ Ըստ ԶԼՄ-ների, Ուկրաինայի...
09:24 10/03/2023Ֆրանսիական պարբերականում Բեկնազարյանի ֆիլմերը գնահատվել են անփոխարինելի ժառանգությունՖրանսիական Nouvel Hay Magazine պարբերականն իր «Երեք վերականգնված ֆիլմ Փարիզում՝ մարտի 10-ին և 11-ին» հոդվածում անդրադարձել է ֆրանսիական Սինեմատեքի «Աշխարհի ողջ հիշողությունը» միջազգային կինոփառատոնի...
18:00 09/03/2023Կիրա Նայթլին սկանդալից հետո աջակցել է ՄադոննայինԲրիտանացի դերասանուհի Կիրա Նայթլին Harper-ին տված հարցազրույցում մեկնաբանել է Գրեմմիի ժամանակ տեղի ունեցած սկանդալը երգչուհի Մադոննայի լուսանկարի պատճառով։ «Փոփոխությունը միշտ էլ դժվար է: Մեզ...
16:50 09/03/2023Վերդիի «Աիդա» օպերան կրկին կներկայացվի օպերայի և բալետի ազգային թատրոնում«Աիդա» օպերայի ընթացիկ բեմադրությունը մասշտաբային է և ներկայացվում է տարին մեկ կամ երկու անգամ։
13:06 09/03/2023Նորահայտ հուշարձանի կարգավիճակ են ստացելՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության փորձագիտական հանձնաժողովի նիստում նորահայտ հուշարձանի կարգավիճակ են տրվել Երևան քաղաքի Կենտրոն վարչական շրջանում գտնվող «Կադաստրի կոմիտեի շենք», Գեղարքունիքի մարզի Սարուխան...
17:11 08/03/2023Կոնստանտին Օրբելյանն ու Էլինա Գարանչան հանդես են եկել համատեղ համերգովՀայազգի նշանավոր դիրիժոր Կոնստանտին Օրբելյանի ղեկավարությամբ մարտի 2-ին Մեքսիկայի Գեղարվեստի պալատում տեղի է ունեցել լատվիացի աշխարհահռչակ օպերային աստղ Էլինա Գարանչայի գալա համերգը։ Կ․ Օրբելյանի և Է.
10:20 08/03/2023«Կնոջ էություն»-ը՝ ըստ Մայր թատրոնի դերասանուհիներիԳ․ Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնը շնորհավորում է Կանանց միջազգային օրվա կապակցությամբ ու ներկայացնում դերասանուհիների մեկնաբանությունը «կնոջ էության» մասին։ Կինը՝ մուսա, ոգեշնչման...
09:57 08/03/2023«Աշխարհի ողջ հիշողությունը» միջազգային կինոփառատոնում կցուցադրվեն Բեկնազարյանի երեք ֆիլմերԱյն համարվում է վերականգնված և արխիվային հազվագյուտ ֆիլմերի ամենահեղինակավոր միջազգային կինոփառատոնը։
19:08 07/03/2023«Չմատնող կանայք»՝ Հայաստանի պատմության թանգարանումՀայաստանի պատմության թանգարանը կանանց տոնին՝ մարտի 8-ին ընդառաջ առանձնահատուկ ցուցադրություն է կազմակերպել։ Այսօր թանգարանում կայացավ Տիգրան Սարգսյանի «Չմատնող կանայք․ 69-րդ հոդվածով մեղադրյալները...
17:11 07/03/2023Կկայանա Բելլա Կովաչի «Նվիրում Խաչատրյանին» ստեղծագործության հայաստանյան պրեմիերանԱրամ Խաչատրյանի տուն-թանգարանում մարտի 9-ին տեղի կունենա «Նվիրում Խաչատրյանին» խորագրով համերգը: Կատարումներով հանդես կգան երիտասարդ երաժիշտներ Սոնա Բարսեղյանը /դաշնամուր/, Անուշ Նիկողոսյանը...
16:18 07/03/2023Հովհաննես Գալստյանի «Բեքսթեյջ» ֆիլմը կներկայացվի ՍոֆիայումՌեժիսոր Հովհաննես Գալստյանի «Բեքսթեյջ» ֆիլմը, որը Հայաստանը, Գերմանիան և Լյուքսեմբուրգը ներկայացնող կինոընկերությունների համատեղ արտադրություն է, ներառվել է Արևելյան Եվրոպայի կարևոր փառատոներից մեկի՝...
13:38 07/03/2023Մարտի 8-ին արգելոցները, արգելոց-թանգարանները կաշխատենԿանանց միջազգային օրը՝ մարտի 8-ը, ամեն տարի աշխարհի մի շարք երկրներում նշվում է որպես կանանց համերաշխության, իրավունքների հավասարության և ազատության համար պայքարի օր։ Հայաստանում օրը տոնական է՝ ոչ...
13:19 07/03/2023Քայլի Մինոուգը հրաժարվել է ելույթ ունենալ Չարլզ III-ի թագադրման արարողությանըԱվստրալացի փոփ երգչուհի Քայլի Մինոուգը մերժել է Չարլզ III թագավորի թագադրման պատվին կայանալիք գալա համերգին մասնակցելու հրավերը։ Այս մասին հայտնում է Mirror-ը։ Գազետա.ռու-ն գրում է, որ 54-ամյա Քայլի...
18:20 06/03/2023Հատիս լեռան վրա հայտնաբերված ամրոցի վերականգնման աշխատանքների վերաբերյալ «Գագիկ Ծառուկյան» հիմնադրամի հետ հուշագիր է կնքվելՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության ու «Գագիկ Ծառուկյան» բարեգործական հիմնադրամի միջև կնքվել է հուշագիր՝ ՀՀ Կոտայքի մարզի Հատիս լեռան վրա նոր հայտնաբերված ամրոցի հետագա...
12:17 06/03/2023Հայ կինոյի 100- ամյակին, Փարաջանովի 100-ամյակին նվիրված արտերկրում կայանալիք միջոցառումների կազմակերպման հարցեր են քննարկվել Բեռլինի կինոշուկայումՀայաստանի ազգային կինոկենտրոնի աշխատանքային թիմը օրերս է վերադարձել Բեռլինից, որտեղ մասնակցել է Բեռլինալեին կից եվրոպական կինոշուկային՝ աշխատանքներ ծավալել հայկական տաղավարում։ Կինոշուկան աշխարհում...
17:20 04/03/2023Համաշխարհային նշանակության Լճաշեն գյուղը՝ կառուցված թագավորական դամբարանների վրաԽորհրդային իշխանության տարիներինՍևանա լճի մակարդակի զգալիորեն իջեցումը էական խնդիրներ առաջացրեց լճի էկոհամակարգի համար, որոնք մինչև օրս լուծված չեն։ Այդ ժամանակաշրջանում ջրից ազատված տարածքները...

10:33 30/05/2017World-famous Armenian cellist Narek Hakhnazaryan to perform in TaiwanWorld-famous Armenian cellist Narek Hakhnazaryan, who is gold medallist at the XIV International Tchaikovsky Competition, begins his Asian concert tour.
17:51 29/05/2017Amen, epic drama about Armenian people, to premiere in Yerevan, Armenia June 23Amen, an Armenian epic drama initiated by AMEN Project, will premiere at Karen Demirchyan Sports and Concerts Complex on June 23.
11:31 27/05/2017Georgia’s Trio Mandili folk band to hold concert in Yerevan, ArmeniaThe first-ever concert of Trio Mandili Georgian folk band will be held at Aram Khachaturian Concert Hall in Yerevan, Armenia on 11 June.
13:04 26/05/2017Reconstruction works of House-museum of Jivani kicked off in JavakhetiReconstruction works of the part of the House-Museum of Jivani, great master of Armenian folk songs, launched in Kartsakh village of Javakheti, akhaltskha.net reported, adding the planned repair...
12:47 24/05/2017President sent a congratulatory message to the RA People’s Artist Rouben Aharonian on his birth anniversaryPresident Serzh Sargsyan sent today a congratulatory message to the RA People’s Artist, violin player Rouben Aharonian on his 70th birth anniversary, wished him excellent health, bliss, and new...
19:21 23/05/2017Isabel Bayrakdarian to perform at the opening concert of the 13th Khachaturian International CompetitionAn Armenian-Canadian operatic soprano Isabel Bayrakdarian will perform during the concert, launching the 13th Khachaturian International Competition.
19:24 22/05/2017Donald Trump listens to performance of Armenian choir in Holy Sepulchre Church, JerusalemU.S. President Donald Trump and his wife visited the Church of the Holy Sepulchre in Jerusalem and went to the Armenian, Catholic and Greek sections of the church. As Hovnan Baghdasaryan, Chancellor...
17:00 22/05/2017Charles Aznavour to attend concert in his honor in Yerevan, ArmeniaThe Armenian National Philharmonic Orchestra is set to hold a concert entitled “Pour Toi, Aznavour” at National Academic Opera and Ballet Theatre named after Al.
12:01 22/05/2017Open air concert dedicated to 93rd anniversary of Charles AznavourAn open air concert dedicated to the 93rd anniversary of prominent French-Armenian singer Charles Aznavour will take place in Yerevan at Aznavour square.
17:51 20/05/2017New infrastructure to be developed around Garni Temple – Deputy PMNumber of investment projects aimed at linking tourism with community development programs are planned to be implemented in Garni and Goght communities of Armenia, acting Deputy PM Vache Gabrielyan...
16:18 19/05/2017Armenia signs CoE Convention on Offences relating to Cultural PropertyArmenian Foreign Minister Edward Nalbandian, who is taking part in the 127th Session of the Committee of the Ministers of the Council of Europe held in Nicosia, Cyprus, has signed the Council of...
15:11 19/05/2017Evening of German music held by Converse Bank’s initiativeAn evening of German music was held on May 15 by Converse Bank’s initiative, dedicated to the first year since adoption of the Armenian Genocide resolution by the Bundestag.
19:43 18/05/2017Artsakh President followed excavations underway in the former Meghretsots churchArtsakh Republic President Bako Sahakyan visited on May 18 the town of Shushi. As the Information department at the President’s office reported, the president held a working consultation on the...
14:31 17/05/2017Artsakh President received Armenian-American publicist Hovsep NalbandyanArtsakh Republic President Bako Sahakyan received today American writer and publicist of Armenian descent Hovsep Nalbandyan.
11:05 17/05/2017Yerevan Opera Theatre to host a concert celebrating 100th anniversary of the Queen of Jazz Ella FitzgeraldAlexander Spendiaryan Opera and Ballet National Academic theatre will host the concert “Ella Fitzgerald 100” on May 24.
19:59 16/05/2017Exhibition “Van – the Lost Capital” to be opened at Erebuni museum"Erebuni" Historical & Archaeological Museum-Reserve will unveil new exhibition on the International Museum Day to be observed on May 18.
16:39 16/05/2017Charles Aznavour to attend “La Boheme” premiere at Opera house“La Boheme” Ballet in one act will be premiered on May 29, June 4 and 17 at the National Academic Theatre of Opera and Ballet named after Alexander Spendiaryan in Yerevan with the support of...
14:33 16/05/2017Hayren Choir and Orchestra to present Armenian folk songs in new styleNewly formed Hayren Choir and Orchestra is set to hold its first concert at Cafesjian Center for the Arts on 27 May.
12:33 16/05/2017Dolls in Armenian national clothing made in Stepanakert, ArtsakhBrand dolls in Armenian national clothing are made in Stepanakert, Nagorno-Karabakh Republic (Artsakh).
11:13 16/05/2017Yerevan State Puppet Theatre wins award at Prague international festivalOn May 14, at the closing ceremony of Pidifest International Theatre Festival held in Prague, Czech Republic, “Thumbelina” shadow performance by Yerevan State Puppet Theatre named after Hovhannes...