11:41 13/12/2022Համերգ՝ նվիրված Արամ Խաչատրյանի երաժշտությանըԴեկտեմբերի 15-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում Խաչատրյանի անվան 10-րդ միջազգային փառատոնի շրջանակում Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ ելույթ կունենա իտալացի դաշնակահար Մասսիմո Սպադան։...
11:17 13/12/2022Կոնստանտին Օրբելյանի ղեկավարությամբ Կաունասի սիմֆոնիկ նվագախումբն արժանացել է «Ոսկե սկավառակ» մրցանակինԱշխարհահռչակ հայազգի դիրիժոր, Նյու Յորքի քաղաքային օպերայի երաժշտական տնօրեն և գլխավոր դիրիժոր Կոնստանտին Օրբելյանի ղեկավարությամբ Կաունասի քաղաքային սիմֆոնիկ նվագախումբը և տնօրեն Ալգիմանտաս...
09:21 12/12/2022«Շատ արվեստ» խորագրով համերգին ելույթ կունենա ավելի քան 230 մասնակիցԴեկտեմբերի 21-ին, ժամը 19:30 Արամ Խաչատրյան համերգասրահում տեղի կունենա «Շատ արվեստ» խորագրով համերգը։ Համերգը կազմակերպել են Երևանի Ռոմանոս Մելիքյանի անվան պետական երաժշտական քոլեջը և Քալաշյան...
21:17 11/12/2022«Մանկական Եվրատեսիլ». Հայաստանը զբաղեցրեց 2-րդ հորիզոնականըԵրևանում Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կայացած «Մանկական Եվրատեսիլ-2022» երգի միջազգային մրցույթում Հայաստանի մասնակից Նարեն իր «Dance» երգով զբաղեցրեց երկրորդ հորիզոնականը՝...
20:00 10/12/2022Sotheby's-ում Հովհաննես Այվազովսկու կտավը վաճառվել է 1,729 միլիոն ֆունտովՕրերս Լոնդոնի Sotheby's-ի աճուրդում «Հին վարպետների արվեստը» աճուրդում հանրահայտ հայազգի ծովանկարիչ Հովհաննես Այվազովսկու «Ծովերի ցասումը» (1886 թ.) կտավը վաճառվել է 1,729 միլիոն ֆունտով, որը նախապես...
19:45 10/12/2022«Մանկական Եվրատեսիլ 2022»-ը՝ դեկտեմբերի 11, ԵրևանԴեկտեմբերի 11-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կկայանա «Մանկական Եվրատեսիլ 2022»-ը։ Հայաստանի ներկայացուցիչ Նարե Ղազարյանը մրցութային համերգին ելույթ կունենա 15-րդ համարի ներքո։...
19:30 10/12/2022Քրիստեն Ստյուարտը կգլխավորի Բեռլինի կինոփառատոնի ժյուրինԲեռլինի կինոփառատոնի ժյուրին, որը փետրվարին 73-րդ անգամ կանցկացվի Բեռլինում, կգլխավորի ամերիկացի դերասանուհի Քրիստեն Ստյուարտը։ ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս մասին ուրբաթ հայտնել է ստուգատեսի մամուլի...
13:21 10/12/2022«Թեքեյան» մշակութային միությունում բացվել է ժողովրդական նկարիչ Անատոլի Ավետյանի ցուցահանդեսը«Իմ ժամանակի մեծերը»
11:00 10/12/2022Երևանի Ստանիսլավսկու անվան թատրոնն արժանացել է «Արտասահմանում լավագույն ռուսական թատրոն» տիտղոսինՀայտարարվել են «Թատրոնի աստղ» միջազգային ամենամյա թատերական մրցանակաբաշխության այս տարվա դափնեկիրները: «Արտասահմանում լավագույն ռուսական թատրոն» տիտղոսին է արժանացել Երևանի Կ.
16:11 09/12/2022Շերը ներկա է գտնվել Լոս Անջելեսում «Ավրորայի լուսաբացը» ֆիլմի հատուկ ցուցադրությանըՕսկարի, Գրեմմիի, Ոսկե գլոբուսի մրցանակակիր, ամերիկահայ փոփ-երգչուհի, դերասանուհի, ռեժիսոր և երաժշտական պրոդյուսեր Շերը (Շերլին Սարգսյան) ներկա է գտնվել «Ավրորայի լուսաբացը» ֆիլմի հատուկ...
17:25 08/12/2022Աշխարհահռչակ երգչուհի Սելին Դիոնի մոտ ախտորոշվել է անբուժելի հիվանդությունԱշխարհահռչակ կանադացի երգչուհի Սելին Դիոնը Instagram-ի իր էջում գրառում է կատարել, որում հայտարարել է, որ չեղարկում է եվրոպական շրջագայությունը ՝ իր մոտ ախտորոշված անբուժելի նյարդաբանական...
15:09 08/12/2022Ինչո՞ւ է Երևանում անցկացվելիք «Մանկական Եվրատեսիլը» պատմության մեջ ամենաթանկը««Մանկական Եվրատեսիլի» ընդգրկումն ու ժողովրդականությունն ամեն տարի աճում է։ Ամեն տարի բեմում տեսնում ենք տաղանդավոր արտիստների, նրանց թիվը տարեցտարի ավելանում է»,- ասուլիսում ասաց «Մանկական...
14:30 08/12/2022Մինչև դարավերջ Եգիպտոսի հուշարձանները կարող են ոչնչանալԴրանց սպառնում է ծովի մակարդակի բարձրացումը
18:38 06/12/2022Սերգեյ Փարաջանովի անվան մրցույթ Վրաստանում«Վիրահայերի Միությունը» հրավիրում է բոլորին մասնակցելու աշխարհահռչակ կինոռեժիսոր Սերգեյ Փարաջանովի անվան մրցույթին, որը տեղի կունենա հունվարի 9-ին՝ նրա ծննդյան օրը։ «Մրցույթին մասնակցելու համար...
17:40 06/12/2022Ռուս կինոարտադրողները հեռացնում են արտասահմանյան երաժշտությունը նոր ֆիլմերիցՌուսական կինոընկերությունները, այդ թվում՝ ivi, Amedia, Start, ռուսական ֆիլմերից հեռացնում են արևմտյան երաժշտությունը։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, հայտնում է Mash Telegram ալիքը։ Որոշումն ընդունվել...
14:23 06/12/2022«Մանսուրյան․ խոսքի և մեղեդու խաչմերուկին». կնշվի Տիգրան Մանսուրյանի տարեդարձըՀունվարի 27-ին` ժամը 19:00-ին, Արամ Խաչատրյան համերգասրահում կնշվի մաեստրո Տիգրան Մանսուրյանի տարեդարձը: Համերգը նախաձեռնվել է «Կողբ» հիմնադրամի կողմից և անցկացվում է Մանսուրյանի անվան...
10:47 06/12/2022Քեյթ Ուինսլեթը հոգեբանական տրավմա է ստացել «Տիտանիկ»-ի նկարահանման հրապարակումԱմերիկացի ռեժիսոր Ջեյմս Քեմերոնը պատմել է, որ դերասանուհի Քեյթ Ուինսլեթը հոգեբանական տրավմա է ստացել իր «Տիտանիկ» ֆիլմի նկարահանման հրապարակում։ Քեմերոնը պատմել է, որ «Տիտանիկի» նկարահանումները տեղի...
10:24 06/12/2022Հայկական Վանք գյուղի Սպիտակ խաչ եկեղեցին. «Հայ զինվոր»«Արցախը մայր Հայաստանից և հայ ժողովրդից բաժանել են միայն քարտեզով, որոշումներով, բայց հոգով, սրտով, երազանքներով, ուրախություններով, կենաց-մահու պայքարով միշտ միասին են եղել ու դեռ լինելու են»։
20:32 05/12/2022Թբիլիսիի Վանքի Մայր Տաճարի կամ Հարանց վանքի պատմությունը14-րդ դարում կառուցած հսկայական «Վանք» եկեղեցական համալիրը, որն ավելի հայտնի է Հարանց վանք անվամբ, առաջնորդանիստ եռագմբեթ եկեղեցի է եղել: Բոլորովին վերջերս շինարարական աշխատանքների ժամանակ Վանքի...
19:12 05/12/2022«Մանկական Եվրատեսիլի» բացման և տոնածառի լույսերի վառման արարողությունը՝ ուղիղՀանրապետության հրապարակում տեղի է ունենում «Մանկական Եվրատեսիլի» բացման արարողությունը, որի ընթացքում կվառվեն նաև Հայաստանի գլխավոր տոնածառի լույսերը։ Ավելի մանրամասն՝ տեսանյութում։ 20-րդ...

12:20 15/07/2019Названы имена лауреатов международного кинофестиваля «Золотой абрикос»В этом году для участия в 16-м Ереванском международном кинофестивале «Золотой абрикос» получено 740 заявок из различных стран мира.
11:09 15/07/2019Темнокожая актриса сыграет роль агента 007Однако поклонники «Бонда» были разочарованы такими нововведениями.
16:41 13/07/2019На выставке в Русском музее представлены и экспонаты из собрания Национальной галереи АрменииВ Русском музее в историческом центре Санкт-Петербурга с 4 июля по 2 сентября проходит выставка «Союз молодежи».
13:40 13/07/2019Историко-архитектурный заповедник «Гошаванк» в Армении нуждается в охранеА надзиратель расположенной в Арагацотнской «Крепости Амберд» Хачик Варданян рассказал о туристах, взбирающихся на памятник и нарушающих правила безопасности.
10:57 13/07/2019«Славянский базар»: за победу в конкурсе поборются вокалисты из 16 стран, в том числе Моника Манучарова и Лилит МинасянАрмению представляет 23-летняя Моника Манучарова. Польшу на конкурсе представляет Лилит Минасян.
10:36 12/07/2019В Дамаске началось восстановление древних барельефов из Пальмиры«Сейчас команда специалистов прибыла в Дамаск, чтобы заниматься реставрационными работами», – сказал он.
10:54 11/07/2019К 150-летию со дня рождения Комитаса: в Ереване откроется выставка национальных музыкальных инструментовВ центре экспозиции – одна из 7 свирелей Комитаса.
13:13 10/07/2019Памяти Шарля Азнавура: новое исполнение песни «Для тебя, Армения» группой Gipsy FiveПремьера песни «Для тебя, Армения» в исполнении G5 (Gipsy Five) состоялась 5 июля.
10:23 10/07/2019Итальянская актриса Софи Лорен согласилась сняться в фильме после 10-летнего перерываНа фотографии Лорен предстала в необычном образе – на инвалидной коляске, без яркого макияжа и с растрепанной прической.
10:22 09/07/2019Стинг отменил выступление из-за проблем со здоровьемПопулярный британский певец Стинг сообщил, что не сможет выступить на джазовом фестивале в бельгийском Генте.
15:30 08/07/2019Григорий Лепс собирается спеть с американским актером и продюсером Стивеном СигаломКроме того, музыкант выложил снимок со Стивеном Сигалом, который поклонники творчества Лепса хорошо оценили, отметив его зашкаливающий «уровень крутости».
18:35 06/07/2019Фильм «Маска» будет переснят: главную роль сыграет женщинаФильм «Маска» вышел на телеэкраны в 1994 году. Главную роль в кинокартине сыграл Джим Керри, что принесло ему славу.
09:56 05/07/2019В музее-заповеднике «Гарни» состоится приуроченный к 150-летним юбилеям Комитаса и Туманяна вечерВ историко-культурном музее-заповеднике «Гарни» будет организован вечер, приуроченный в 150-летним юбилеям Комитаса и Ованнеса Туманяна.
09:38 05/07/2019Обнаружено предполагаемое видео с БэнксиО видео забыли и обнаружили спустя 16 лет, когда репортер Роберт Мерфи собирал информацию о художнике.
19:38 04/07/2019Сюрприз для посетителей до 16 лет: вход в заповедники «Гарни», «Звартноц» и «Мецамор» будет бесплатным5 июля в Армении отмечается День Конституции.
17:55 04/07/2019Наследник Арама Хачатуряна доказал, что музыку его отца исполняли незаконноОднако договор с ним, как с владельцем прав на музыку к балету, никто не заключил и гонорар не выплатил.
16:44 04/07/2019Очередной акт вандализма на территории памятника XVIII века в АрменииНа странице зоны отдыха «Старая мельница» посетителей приглашают провести там время, а наличие бассейна отмечается в качестве преимущества.
10:55 04/07/2019«Конд: внутри скобок Еревана»: состоится показ фильма Арутюна ХачатрянаНапомним, 16-й международный кинофестиваль «Золотой абрикос» пройдет 7-14 июля.
10:08 04/07/2019«Вы почему кефир не кушаете? Что не любите?» Сегодня день рождения актера Мгера МкртчянаУ актера было два имени: Мгер (так его звали дома) и Фрунзик, которое ему дал отец в честь известного полководца Михаила Фрунзе.
12:13 03/07/2019В рамках программы «Храм кино» в Ереване состоится показ 3 фильмов ПараджановаРечь о фильмах «Акоп Овнатанян» , «Арабески на тему Пиросмани» и «Киевские фрески».