15:00 30/11/2022«ԳԻՏԻՍ fest»-ում հայ ուսանողները փայլուն խաղացել են «Արյունոտ հարսանիք»Ռուսաստանի թատերական արվեստի ինստիտուտի՝ ГИТИС-ի կողմից կազմակերպված Դիպլոմային ներկայացումների II միջազգային ուսանողական փառատոնին՝ «ГИТИС fest» -ին հայկական թատերախումբը ներկայացրել է Ֆեդերիկո...
12:50 30/11/2022Թաթուլ Ալթունյանի անվան Հայաստանի երգի-պարի պետական վաստակավոր անսամբլը հյուրախաղերով հանդես կգա ԹբիլիսիումԹ. Ալթունյանի անվան երգի-պարի պետական վաստակավոր անսամբլը հոբելյանական 85-րդ համերգաշրջանին ընդառաջ` դեկտեմբերի 2-ին և 3-ին հյուրախաղերով հանդես կգա Թբիլիսիում: ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում են, որ...
10:15 30/11/2022Վենետիկի բիենալեի ավելի քան 800 հազար տոմս է վաճառվել2022 թվականի նոյեմբերի 27-ին Վենետիկի Ժամանակակից արվեստի 59-րդ միջազգային բիենալեի փակման կապակցությամբ ցուցահանդեսի պաշտոնական կայքը հայտնել է ցուցահանդեսի 127-ամյա պատմության մեջ ամենաբարձր...
19:26 29/11/2022Արցախյան 44-օրյա պատերազմի իրական դեպքերի վրա հիմնված ֆիլմերի պրեմիերաՆոյեմբերի 30-ին, ժամը 18:30 Կինոյի տան մեծ դահլիճում Հայաստանի կինոգործիչների միության աջակցությամբ տեղի կունենա միանգամից երկու կարճամետրաժ, վավերագրական և խաղարկային՝ «Քար» և «250կմ» ֆիլմերի...
19:03 29/11/2022«World Press Photo» ցուցահանդեսի բացումը տեղի կունենա նոյեմբերի 30-ին«World Press Photo» հիմնադրամը և Նիդերլանդների Թագավորությունը ներկայացնում են 2000-ից 2021 թվականներին «World Press Photo» մրցույթի մրցանակակիր ֆոտոպատմությունների ընտրանի-ցուցահանդես, որն ընդգծում...
18:00 29/11/2022Միքայել Ա. Գուրջյանի «Ամերիկացի» ֆիլմն ընդգրկվել է միջազգային կինոփառատոնի պաշտոնական մրցութային ծրագրումՌեժիսոր Միքայել Ա. Գուրջյանի «Ամերիկացի» ֆիլմն ընդգրկվել է Իտալիայի «SALERNO» միջազգային կինոփառատոնի պաշտոնական մրցութային ծրագրում, ֆիլմի ցուցադրությունը տեղի կունենա դեկտեմբերի 1-ին։ Այս մասին...
16:04 29/11/2022Ջենիֆեր Լոպեսը պատմել է, թե ինչ է գրել Բեն Աֆլեքն իր նշանադրության մատանու վրաԱմերիկացի երգչուհի և դերասանուհի Ջենիֆեր Լոպեսը խոսել է այն հատուկ ուղերձի մասին, որը Բեն Աֆլեքը փորագրել է իր նշանադրության մատանու վրա։ Գազետա.ռու-ն գրում է, որ 53-ամյա աստղը հարցազրույց է տվել...
13:35 29/11/2022Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկը երկու համերգով հանդես կգա Սանկտ ՊետերբուրգումՆոյեմբերի 30-ին և դեկտեմբերի 1-ին Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը Էդուարդ Թոփչյանի ղեկավարությամբ հանդես կգա Սանկտ Պետերբուրգի Շոստակովիչի անվան ակադեմիական ֆիլհարմոնիայի մեծ համերգասրահում...
20:12 28/11/2022ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի ոչ նյութական մշակութային ժառանգության պաշտպանության հարցերով միջկառավարական կոմիտեի 17-րդ նստաշրջանին կմասնակցի ՀայաստանըՆոյեմբերի 28-ից դեկտեմբերի 3-ը Ռաբաթում (Մարոկկոյի Թագավորություն) կանցկացվի ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի ոչ նյութական մշակութային ժառանգության պահպանության հարցերով միջկառավարական կոմիտեի 17-րդ նստաշրջանը: Այս մասին...
16:16 28/11/2022«Չարենցի հոգու լույսը». Բացվեց Եղիշե Չարենցի հիշատակի հուշատախտակըՆա հեռացավ, բայց ստեղծեց անեզր տիեզերական հայրենիք, իսկ իր ժառանգությունը ճառագեց որպես լույս՝ հարստացնելով հայ և համաշխարհային գրականությունը։
11:08 28/11/2022«Կին» միջազգային փառատոնի բոլոր ֆիլմերի ցուցադրությունների մուտքն ազատ է«Կին» միջազգային կինոփառատոնը 19 տարեկան է։ «Այս տարիների ընթացքում «Կին»-ը հավատարիմ մնալով իր գաղափարախոսությանն ու առաքելությանը շարունակում է ցուցադրել աշխարհում ստեղծագործող կին ռեժիսորների...
20:00 26/11/2022Մոսկվայում կհնչի Էդվարդ Միրզոյանի կամերային ստեղծագործություններըԴեկտեմբերի 2-ին Մոսկվայի «Նիկո» պատկերասրահում կկայանա ՀՀ ժողովրդական արտիստ Էդվարդ Միրզոյանի կամերային ստեղծագործությունների համերգ: Ելույթ են ունենալու դաշնակահարուհի Շաքե Թադևոսյանը, միջազգային...
19:55 26/11/2022«Իլիական»-ը՝ Գոհար Մուրադյանի ու Արամ Թոփչյանի թարգմանությամբ. «Հանդուգն ձեռնարկ»Մաշտոցյան Մատենադարանում կայացավ Հոմերոսի առաջին էպիկական պոեմի՝ «Իլիական»-ի բնագրային թարգմանության շնորհանդեսը։ Հին հունարենից գիրքը հայերեն թարգմանել, առաջաբանն ու ծանոթագրությունները գրել են...
19:01 26/11/2022Մահացել է Շերի և Բարբարա Սթրեյզանդի պրոդյուսեր Չարլզ ԿոպելմանըՆոյեմբերի 25-ին 82 տարեկան հասակում կյանքից հեռացել է ԱՄՆ երաժշտական ինդուստրիայի վետերան Չարլզ Կոպելմանը։ «Գազետա ռու»-ն հատնում է, որ այդ մասին Instagram-ում հայտնել է նրա որդին՝ Billions սերիալի...
18:22 26/11/2022Ջենիֆեր Լոպեսը նոր ալբոմ կթողարկիԱմերիկացի երգչուհի Ջենիֆեր Լոպեսը հայտարարել է նոր ալբոմի թողարկման մասին։ Ալբոմը կլինի առաջինը 2014 թվականից ի վեր։ Ալբոմը թողարկվելու է «This Is Me...
17:26 26/11/2022Ազգային պատկերասրահում Կոմիտասյան ոգին է թևածումՀայաստանի Ազգային պատկերասրահում բացվել է «Սարգիս Մուրադյան. Իմ Կոմիտասը» ցուցահանդեսը՝ նվիրված նկարչի ծննդյան 95-ամյակին:
13:50 26/11/2022Պավել Պրիլուչնին Զեփյուռ Բրուտյանին է համարում իր աշխատունակության բարձրացման հիմնական պատճառըՊավել Պրիլուչնին ասել է, որ իր գլխավոր ոգեշնչումն ու բարձր կատարողականության պատճառը երիտասարդ կինը՝ Զեփյուռ Բրուտյանն է: StarHit-ի տարածած տեղեկությունը ներկայացրել է «Գազետա ռու»-ն։ Որոշ աղբյուրներ...
12:04 26/11/2022Հոմերոսի «Իլիական»-ը՝ Գոհար Մուրադյանի և Արամ Թոփչյանի թարգմանությամբՇնորհանդեսն՝ այսօր
20:46 25/11/2022Գուժ Մանուկյանին, Լուսինե Կիրակոսյանին ազատում են աշխատանքիցՀՀ վաստակավոր արտիստ Լուսինե Կիրակոսյանը և այլ դերասաններ հունվարի 1-ից չեն աշխատի Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայությամբ գործող Հրաչյա Ղափլանյանի անվան դրամատիկական թատրոնում։ Aravot.am-ի հետ...
18:27 25/11/2022«Վիյ»․ սարսափ հեքիաթ մեծահասակների համար՝ Ռուսական թատրոնի բեմումԵրևանի Կ. Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնի խաղացանկը կհամալրի «Վիյ» ներկայացումը. առաջնախաղերը կկայանան նոյեմբերի 26-ին և 27-ին: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությունից։...

10:54 23/11/2016Tretyakov Gallery announced record attendance for Ayvazovsky exhibitionMoscow Tretyakov Gallery set a record for attendance, attracting 600 thousand visitors from July 29 to November 20 for a large-scale monographic exhibition of Ayvazovsky’s works dedicated to the...
18:13 22/11/2016Artsakh Atlas published in three languagesThe newly published electronic atlas of Artsakh available in three languages – Armenian, Russian, and English, - provides scientific, yet brief information about the region, Shoghine Hovhannisyan,...
12:02 22/11/2016Jivan Avetisyan’s “The Last Inhabitant” submitted for the Golden Globe“The Last Inhabitant” by filmmaker Jivan Avetisyan has been submitted for the 74th Golden Globe. J. Avetisyan told panorama.am that they had submitted an application on 21 October. Pursuant to the...
11:09 22/11/2016Anna Arevshatyan’s "Good Morning" wins award in Pomegranate Film FestivalOn 16-20 November the 11th Annual Pomegranate Film Festival was held in Toronto. Within the festival the films of Armenian and foreign filmmakers which are related to Armenia, were screened. 38 films...
18:11 21/11/2016Raffi Movsisyan: Anahit Film Awards ceremony to have rich programArmenian National Film Academy has initiated “Anahit” Film Awards ceremony for the first time. The deadline for submissions is November 26, Secretary General at the Film Academy Raffi Movsisyan told...
19:26 19/11/2016Japanese songs are spread worldwide due to Little Singers of ArmeniaLittle Singers of Armenia choir will release a CD of Japanese songs in the Japanese language. During the interview conducted by Panorama.am Founder and Artistic Director Tigran Hekekyan noted that a...
11:02 19/11/2016Marianna Lima wins awards in Vienna and Prague song contestsYoung singer Marianna Lima who performs in jazz, blues, soul and gospel genres, have returned to Armenia again with a victory.
20:31 18/11/2016Paronyan Musical Comedy Theatre celebrates 75th anniversaryThis year Paronyan Musical Comedy Theatre celebrates its 75th anniversary. Throughout the whole year a number of performances were held in tribute to theater devotees Vardan Achemyan, Artemi...
16:38 18/11/2016Sergei Parajanov's "Ashik Kerib" to be screened in Istanbul, TurkeyToday the film "Ashik Kerib" made by the prominent Armenian filmmaker Sergei Parajanov will be screened in the Armenian Culture and Solidarity Association Hall of Istanbul.
13:59 18/11/2016Two new stamps dedicated to the Sergey Paradjanov Museum2 postage stamps dedicated to the theme “Museums of Armenia. Sergey Paradjanov Museum” have been cancelled and put into circulation on November18, “HayPost” CJSC reported in a press statement. The...
11:27 18/11/2016Republican Theatrical Festival of Young Directors to kick off in Yerevan“X" Republican Festival of Young Directors will take place on November 22-25, Panorama.am learn from the Union of Armenian Theatrical Figures.
12:09 17/11/2016National Gallery of Armenia to launch exhibition of graphic works of Russian and Soviet artistsOn 25 November the National Gallery of Armenia will launch an exhibition of the graphic works of Russian and Soviet artists of 18-20 centuries.
11:14 17/11/2016Bob Dylan won't go to Stockholm to pick up his Nobel PrizeBob Dylan won't be coming to Stockholm to pick up his 2016 Nobel Prize for literature at the December 10 prize ceremony, the Swedish Academy said Wednesday.
16:00 16/11/2016Relics of Armenian kings to remain packed till funds are available"The three relic-chests discovered during the excavations of the Aghdzk village mausoleum of the Armenian kings of Artashesyan and Arsacid dinasties is an important discovery.
17:13 15/11/2016Concert dedicated to composer Tigran Mansuryan’s creative activity to be held in Gyumri “Black Fortress”A concert dedicated to the celebration of the works of the renown Armenian composer Tigran Mansuryan will be held on November 18 in Gyumri’s Black Fortress.
13:43 15/11/2016Concert ahead of 120th anniversary of composer Haro StepanianToday this year's last recital by pianist Hayk Melikyan will be held in the Concert Hall of Komitas Museum-Institute.
11:56 14/11/2016Naregatsi Art Institute to launch “The World of Forgotten Items” exhibitionNaregatsi Art Institute will launch Hayk Melkonyan’s individual exhibition entitled “The World of Forgotten Items”.
20:07 12/11/2016Third relic-chest opened in Aghdzk mausoleum of Armenian kingsThree relic-chests have been discovered during the excavations of the mausoleum of Armenian Arsacid kings in Aghdzk village.
18:24 12/11/2016Seven historical monuments are planned to be restored in 2017"The funds allocated for the restoration of historical monuments under 2017 state budget will be directed to the complete reconstruction of seven historical monuments with their infrastructures,"...
12:33 12/11/2016Armenian Writers' Union of Javakhk tries to promote its activitiesArmenian Writers' Union of Javakhk needs to be promoted but in order to engage in wide range of activities an office is Akhalkalaki is to be established.