17:14 05/12/2022Միքայել Ա. Գուրջյանի «Ամերիկացի»-ն միջազգային փառատոնում ճանաչվել է «Լավագույն օտարալեզու ֆիլմ»Ռեժիսոր Միքայել Ա. Գուրջյանի «Ամերիկացի» ֆիլմն Իտալիայի «SALERNO» միջազգային կինոփառատոնի պաշտոնական մրցութային ծրագրում արժանացել է «Լավագույն օտարալեզու ֆիլմ» անվանակարգին (Winner Best Film): Այս...
16:05 05/12/2022Արամ Խաչատրյանի անվան միջազգային փառատոնը մեկ հարկի տակ կհավաքի աշխարհահռչակ երաժիշտներիԱրամ Խաչատրյանի անվան միջազգային փառատոնը, որը դասական արվեստի սիրահարներին հնարավորություն է տալիս վայելելու աշխարհի լավագույն երաժիշտների կատարումներն, այս տարի կմեկնարկի դեկտեմբերի 6-ին՝ Հայաստանի...
15:55 05/12/2022Հայաստանի ազգային պատկերասրահը միացել է «Իմպրեսիոնիզմի ուղիներ» նախագծինՀայաստանի ազգային պատկերասրահը միացել է «Իմպրեսիոնիզմի ուղիներ» նախագծին, որով ընդլայնվում է Հայաստանի ներգրավվածությունը Եվրոպայի խորհրդի «Մշակութային ուղիներ» ծրագրին: ԿԳՄՍ նախարարության...
10:28 05/12/2022Լեհաստանում կայացել է հայկական մշակույթի առաջին փառատոնըԼեհաստանի Զաբժե քաղաքի Գույդո հանքավայր թանգարանի դահլիճում անցկացվել է Հայ մշակույթի առաջին փառատոնը։ Orer.eu-ի հաղորդմամբ, փառատոնի առաջին օրը հնչել է հայկական դասական երաժշտություն՝ շվիով ու...
10:00 05/12/2022Նոր փաստեր Մեծ Թաղեր գյուղի, գերեզմանատան, դպրոցի և Սբ․ Աստվածածին եկեղեցու ավերման մասին. monumentwatch.orgBBC news-ի լրագրողը, հաստատելով գերեզմանոցի ավերման փաստը, նշում է բուլդոզերի տեսանելի հետքերի մասին։
09:53 05/12/2022Կամերային երաժշտության տանը կկայանա «Նեապոլը Ջազում» իտալական երաժշտության երեկոնԴեկտեմբերի 6-ին, ժամը 19:00 Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը կկայանա «Նեապոլը Ջազում» իտալական երաժշտության երեկոն։ Կհնչեն նեապոլիտանական հայտնի երգերի գործիքային կատարումներ հանրահայտ...
09:46 05/12/2022Արվեստի աշխարհի հարյուր ամենաազդեցիկ մարդկանց ցուցակում նաև Լարի Գագոսյանն էArtReview Power 100
19:15 03/12/2022Ռոբերտ Դե Նիրոն կնկարահանվի Netflix-ի քաղաքական թրիլլերում՝ մարմնավորելով ԱՄՆ նախկին նախագահիԱշխարհահռչակ դերասան Ռոբերտ Դե Նիրոն նկարահանվելու է Netflix-ի նոր՝ «Զրոյական օր» (Day Zero) սերիալում: Ըստ Variety-ի, դերասանը կմարմնավորի ԱՄՆ նախկին նախագահներից մեկի, իսկ թե ում, անունը չի...
18:57 02/12/2022«Մանկական Եվրատեսիլի» ո՞ր հաղթողներն են ժամանում ԵրևանԴեկտեմբերի 11-ին Երևանում կայանալիք 20-րդ «Մանկական Եվրատեսիլի» միջանկյալ ելույթներից մեկում հնչելու են նախորդ 19 տարիների հաղթող երգերը: «Առաջին ալիք»-ի փոխանցմամբ՝ «Մանկական Եվրատեսիլում» իր երկրին...
18:10 02/12/2022Խաչատրյանի անվան 10-րդ հոբելյանական փառատոնը կներկայացնի մեծանուն արտիստներիԴեկտեմբերի 6-ին կմեկնարկի Խաչատրյանի անվան 10-րդ միջազգային փառատոնը։Այս մասին հայտնում են ԿԳՄՍՆ-ից։ «Բացման համերգի ընթացքում Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ ելույթ կունենա թավջութակահար...
17:58 02/12/2022Ծանրամարտի կանանց և տղամարդկանց հավաքականները Կոլումբիայում կմասնակցեն աշխարհի առաջնությանըՀայաստանի ծանրամարտի տղամարդկանց և կանանց հավաքականներն այսօր առավոտյան մեկնել են Կոլումբիայի մայրաքաղաք Բոգոտա, որտեղ դեկտեմբերի 5-16-ը կմասնակցեն աշխարհի հերթական առաջնությանը: ԿԳՄՍ նախարարության...
17:10 02/12/2022Netflix-ը հրապարակել է «Հարրին և Մեգանը» վավերագրական ֆիլմի թրեյլերըԹագավորական ընտանիքը Մեգանի և Հարրիի մասին սերիալը համարում է «պատերազմ հայտարարել»
20:20 01/12/2022Ռոբինը «Մանկական Եվրատեսիլի» 4-րդ հաղորդավարն էՌոբինը կմիանա դեկտեմբերի 11-ին Երևանում կայանալիք «Մանկական Եվրատեսիլի» հաղորդավարներ Իվետա Մուկուչյանին, Գարիկ Պապոյանին և Կարինա Իգնատյանին։Այս մասին հայտնում է «Առաջին ալիք»-ը։ «Մանկական...
19:33 01/12/2022«Ապրելու ենք»․ կայացել է Արցախի պետական ջազ նվագախմբի համերգըԿայացել է Արցախի պետական ջազ նվագախմբի «Ապրելու ենք» խորագրով համերգը, որին ներկա է եղել ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արա Խզմալյանը:Այս մասին հայտնում են ԿԳՄՍՆ-ից։ «Միջոցառումը տեղի է ունեցել Հայաստանի...
18:00 01/12/2022Բրատիսլավայում բացվել է գեղանկարիչ Սուրեն Մեսրոպյանի անհատական ցուցահանդեսըԲրատիսլավայի Պրիմացիալնի պալատի ցուցասրահում բացվել է սլովակաբնակ գեղանկարիչ Սուրեն Մեսրոպյանի անհատական ցուցահանդեսի, որը կրում է «Սուրբ Ծննդյան նվեր» խորագիրը։ Orer.eu-ի հաղորդմամբ, ցուցահանդեսում...
14:16 01/12/2022Մեր գիտական միտքը պետք է լինի պետական մտքի առաջնագծում, ինչում մենք միշտ հաջողել ենք. Տիգրան Մանսուրյան«Աշխարհը գտնվում է բեկումնային իրավիճակում, և գոյացել են այնպիսի տարօրինակ խնդիրներ, որոնք մի կողմից՝ դրական, մյուս կողմից՝ ծայրահեղ բացասական նշանակություն ունեն: Ես կարծում եմ, որ մեր գիտական միտքը...
13:04 01/12/2022Քաղաքապետարանը զբաղված է վանդալիզմովԱմանորյա լուսավորություն ու տոնական զարդարում ապահովելու համար Հանրապետության հրապարակի շենքերի պատերն են ծակում, մեխեր ամրացնում։ Ընդգծեք, որ հրապարակի բոլոր շենքերը ներառված են հատուկ պահանվող...
10:07 01/12/2022«Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահում կներկայացվի ջազային INSIDE SOUND պերֆորմանսըԴեկտեմբերի 2-ին, ժամը 19։00 «Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահի Ներքնահարկում կներկայացվի Հայկ Գրիգորյանի (շեփոր) և Վահագն Հայրապետյանի (դաշնամուր) ջազային INSIDE SOUND պերֆորմանսը։ Ոմանք երաժշտության մեջ...
10:00 01/12/2022Ավինյան, սիրուն չիԱմանորին ընդառաջ Հանրապետության հրապարակը զարդարելու աշխատանքների ընթացքում պատմամմշակութային հուշարձան համարվող շենքի զարդաքանդակները վնասել են։ Զարդաքանդակի մեջ խփած մեխը ջաք է առաջացրել։ Սա...
18:07 30/11/2022«Ոսկե սերմեր». Հանձնվեց երգիչ-խմբավար Գէորգ Հաճեանի հիշատակին նվիրված «Ոսկի սերմեր» կրթամրցանակըԵրևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայում այսօր տեղի ունեցավ «ՈՍԿԻ ՍԵՐՄԵՐ» երախտիքի և հարգանքի կրթամրցանակաբաշխությունը՝ նվիրված Արցախյան 44-օրյա պատերազմի հերոս, լիբանանահայ երգիչ-խմբավար...

17:00 30/11/2016Tom Hanks and other celebrities voiced their support for charity event of Children of Armenia FundOn 9 December Children of Armenia Fund's 13th Annual Holiday Gala will be held at Cipriani in New York, during which a fundraising will be organized for the fund.
14:52 30/11/2016Armenian Art Exhibition to be opened in Kielce: Polish Armenologist tells the storyAn exhibition titled The Armenian workshop – art of detail is going to be held on December 6 in the National Museum in Kielce, Poland.
14:47 30/11/2016Artworks by Artsakh emerging artists to be displayed at Tekeyan CenterExhibition, entitled “No alternative to Freedom: Independence” comprising paintings and sculptures by contemporary artists from Artsakh, will be displayed at Tekeyan Centre on December 2.
11:02 30/11/2016Works of Armenian junior composers to be performed in BrusselsWorks of Armenian junior composers are to be performed in Brussels on December 15, Panorama.am learnt from the Composers Union of Armenia.
20:09 29/11/2016President Sargsyan welcomed the idea of creating an all-Armenian symphonic orchestraThe Minister of Culture of Armenia Armen Amirian reported today to the President of the Republic on one of the priority areas of the Ministry – propagation and development of the Armenian culture in...
11:44 29/11/2016Aivazovsky’s paintings back to NGA after exhibition in Tretyakov Gallery is completedTwelve paintings of one of the greatest marine artists Ivan (Hovhannes) Aivazovsky, which are kept in the National Gallery of Armenia, have been shown together with his 100 seascapes and 50 graphic...
18:49 28/11/2016Cabinet of fine arts in memory of Sevan Naghashyan to be opened in Vazashen border villageMemorial evening devoted to artist, animator Sevan Naghashyan’s birthday anniversary was held on The Club café in Yerevan on Sunday.
13:35 28/11/2016Over 7000 Matenadaran manuscripts digitized“Over 7000 manuscripts kept in the Matenadaran have already been digitized. Meanwhile some 100.000 archival documents have been digitized as well,” Adviser to the Director for New Technological and...
13:01 28/11/2016Avo Kaprealian’s film “Houses without Doors” wins award at Torino Film FestivalAleppo-Armenian filmmaker Avo Kaprealian’s film “Houses without Doors” has won the Best International Documentary award at 34th Torino International Film Festival.
12:25 28/11/2016Converse Bank returns 20 percent of the cost of tickets purchased at Hamazgayin TheatreConverse Bank, pursuing its adopted policy, continues supporting a variety of cultural events and sponsoring the visit of famous musicians to Armenia.
20:16 26/11/2016Photo exhibition featuring Medieval Armenian city of Ani held in CanadaPhoto exhibition entitled “Voyage to Ani - Medieval Capital of Armenia” was held in the Embassy of Armenia to Canada, featuring the photos of the historic archaeological site of Ani, included in...
11:20 26/11/2016World-renowned pianist Kirill Gerstein to perform in YerevanWorld-renowned pianist Kirill Gerstein will perform within the “Yerevan Perspectives” International Music Festival on December 16 at Aram Khachaturian Concert Hall.
11:49 25/11/2016Paintings of Armenian students exhibited in MunichThe group exhibition of professional artists organized by Artnations - International Association Integrating All the Arts - was opened on November 18 in Germany’s Munich.
19:34 24/11/2016“Armenians in Turkey” exhibition by Istanbul born photographer opened in YerevanThe exhibition entitled “Armenians in Turkey” was opened on Thursday in Arno Babajanyan Concert Hall in Yerevan, featuring the photographs of Istanbul born Armenian Nuran Akkaya.
14:35 24/11/2016System Of A Down to become headliner of Park Live FestivalWorld famous rock band System Of A Down will become the headliner of Park Live Festival. The festival will be held in Moscow’s Arena CSKA stadium on 5 July 2017. The stadium can accommodate a total...
13:09 24/11/2016Evening in tribute to Sevan Naghashian’s birthdayOn 27 November an event in tribute to the birth anniversary of painter, animator Sevan Naghashian will be held in The Club.
11:51 24/11/2016Books offered to children by Arevik Publishing HouseArevik Publishing House, which publishes only children’s books for more than 30 years already, has published 23 new books in this year.
20:26 23/11/2016Handwritten Anne Frank poem sells at auction for €140,000A handwritten poem by Anne Frank, the Jewish girl who kept a diary of two years spent in hiding from the Nazis, has sold at auction for €140,000 (£119,000), more than four times its reserve price.
17:59 23/11/2016Vrej Kassouny is among the 12 jury members of European Animation AwardsFounder and Director of ReAnimania Festival Vrej Kassouny has been involved in the 12 jury members of European Animation Awards 2017.
11:18 23/11/2016Pianist Boris Berezovsky to perform in ArmeniaRenowned pianist Boris Berezovsky will give a solo concert on December 13 at Aram Khachaturian Concert Hall in Armenia within the scope of the 17th “Yerevan Perspectives” International Music Festival.