12:25 25/11/2022Ջենիֆեր Լոպեսը սոցցանցից հեռացրել է բոլոր լուսանկարներըԱմերիկացի դերասանուհի և երգչուհի Ջենիֆեր Լոպեսը ջնջել է Instagram սոցիալական ցանցից բոլոր լուսանկարները, ինչպես նաև դադարել է պատասխանել երկրպագուներին։ Այս մասին գրում է CNN-ը։ Նա պրոֆիլի լուսանկարը...
19:41 24/11/2022Հայ և վրացի դաշնակահարները ելույթ կունենան ՓարիզումՎրաստանի խորհրդարանի մշակույթի հանձնաժողովի նախագահ Էլիսո Բոլքվաձեն գնահատել է Վրաստանի տարբեր մարզերից և Հայաստանից դաշնակահարների ելույթները՝ անցկացնելով նաև վարպետության դաս։Այս մասին գրում է...
18:46 24/11/2022Գյումրիի տեխնոպարկի դահլիճում նշվելու է «Անուշ» օպերայի առաջին բեմադրության 110-ամյակըՆոյեմբերի 27-ին, ժամը 17:00-ին, Գյումրիի տեխնոպարկի դահլիճում նշելու ենք մեր ազգային մշակույթի անփոխարինելի գանձերից մեկի՝ Արմեն Տիգրանյանի «Անուշ» օպերայի առաջին բեմադրության 110-ամյակը: Այս մասին...
17:58 24/11/2022Ռոզա Լինը և Մալենան ելույթ կունենան «Մանկական Եվրատեսիլում»«Մանկական Եվրատեսիլ 2022»-ի միջանկյալ ելույթներից Առաջին ալիքը մանրամասներ է հայտնում: Դեկտեմբերի 11-ին Երևանում կայանալիք շոուի հատուկ հյուրն է Ռոզա Լինը: Միջանկյալ ակտերից մեկում «Եվրատեսիլ 2022»-ի...
15:17 24/11/2022Ցուցահանդես՝ «Հին Մեծամոր. հայ-լեհական բացահայտումներ» խորագրողՀայաստանի պատմության թանգարանում նոյեմբերի 25-ից կբացվի «Հին Մեծամոր. հայ-լեհական բացահայտումներ» խորագրով ցուցահանդեսը, որը կազմակերպվել է Հայաստանի և Լեհաստանի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների...
09:00 24/11/2022Օֆելյա Հարությունյանի «Գյուղը որ կանգնի» ֆիլմն ընդգրկված է Բրեստի կարճամետրաժ ֆիլմերի փառատոնումՌեժիսոր Օֆելյա Հարությունյանի «Գյուղը որ կանգնի» կարճամետրաժ ֆիլմն ընդգրկված է Բրեստի կարճամետրաժ ֆիլմերի փառատոնում՝ «Աշխարհի կանայք» ծրագրի շրջանակում։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի ազգային...
17:35 23/11/2022Կաննի կինոփառատոնի դափնեկիր Էսթլունդի «Տրտմության Եռանկյունի» ֆիլմը կցուցադրվի Կինոյի տանըՆոյեմբերի 26-ին, ժամը 19:30 Երևանի կինոյի տան մեծ դահլիճում տեղի կունենա տարվա գլխավոր ֆիլմերից մեկի` Կաննի կինոփառատոնի «Ոսկե արմավենու ճյուղի» դափնեկիր` շվեդ նշանավոր ռեժիսոր՝ Ռուբեն Էսթլունդի...
17:12 23/11/2022«Եվրատեսիլ-2023»-ին ռուսների՝ քվեարկությանը մասնակցելու հարցը դեռ որոշված չէԵվրոպական հեռարձակողների միության (EBU) ներկայացուցիչ Դեյվիդ Գուդմանը պատմել է Եվրատեսիլ 2023-ին Ռուսաստանի ներկայացուցիչների մասնակցության մասին։ Կկարողանա՞ն ռուսները մասնակցել հեռուստատեսային...
13:15 23/11/2022Լևոն Շանթի «Հին աստվածները»՝ Վաչե Շարաֆյանի «Ձգողականություն» բալետի հիմքումԼիբրետոյի և գեղարվեստական գաղափարի հեղինակ՝ ՀՀ վաստակավոր արտիստ Նարինե Գրիգորյան
09:00 23/11/2022Եվրատեսիլ 2023-ին կփոխվեն քվեարկության կանոններըՉմասնակցող երկրները նույնպես կքվեարկեն
20:38 22/11/2022Ջավախքի պարային խմբերը նվաճել են մեդալներԹբիլիսիում տեղի է ունեցել Վրաստանի պարարվեսի միության կողմից կազմակերպված պարի փառատոն, որին Ախալքալաքից մասնակցել են «Ջավախք» ազգագրական համույթի փոքր խմբի սաները, Ախալքալաքի ԵԿ֊ի «ՀԱՅՔ» պարային...
13:40 22/11/2022Նորահայտ հուշարձանի կարգավիճակ են ստացել մի շարք կառույցներ և կոթողներՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության պատմության և մշակույթի հուշարձանների պահպանության վարչության փորձագիտական հանձնաժողովի նիստում նորահայտ հուշարձանի կարգավիճակ է տրվել Երևան քաղաքի Կենտրոն վարչական շրջանում...
11:30 22/11/2022Իտալիայի թանգարանների տոմսերը կարող են թանկանալԱշխարհի խոշորագույն թանգարաններում էկոակտիվիստների մի շարք բողոքի ցույցերից հետո Իտալիայի մշակույթի նախարարը նախազգուշացրել է, որ երկրի թանգարանների մուտքի գները կարող են բարձրանալ, քանի որ...
10:45 22/11/2022Մահացել է «Քամուց քշվածները» ֆիլմի վերջին ողջ մնացած դերասանըԱմերիկացի դերասան Միկի Կունը, որը նկարահանվել է «Քամուց քշվածները» (1939) ֆիլմում, մահացել է 90 տարեկան հասակում։ The Hollywood Reporter-ին հայտնել է նրա կինը՝ Բարբարան։ Նրա խոսքով՝ դերասանը մահացել...
08:32 22/11/2022Իրանական կինոն՝ Երևանի կինոփառատոնումԵրևանում ընթացող կարճամետրաժ և ուսանողական ֆիլմերի 5-րդ միջազգային փառատոնում փայլել են իրանական «Արամ» և «Արևի խավարում» ֆիլմերը։ Այս մասին գրում է ParsToday-ը։ Փառատոնի մրցութային բաժնում...
17:05 21/11/2022Արման Չիլինգարյանի «Լույսի կաթիլներ» ֆիլմը միջազգային կինոփառատոնում արժանացել է «Լավագույն ռեժիսոր» մրցանակիԿինոռեժիսոր Արման Չիլինգարյանի «Լույսի կաթիլներ» լիամետրաժ խաղարկային ֆիլմը Հնդկաստանի Mysuru միջազգային կինոփառատոնում (Mysuru International Film Festival) արժանացել է «Լավագույն ռեժիսոր» մրցանակին։...
15:05 21/11/2022Եթե բոլորս ազատ ենք, ով ինչ ուզում, անում է, այն ժամանակ հայրենիք է փուլ գալիս. Ռոբերտ ԱմիրխանյանԺողովրդական արտիստ Ռոբերտ Ամիրխանանն ավելի քան 300 երգերի, վոկալ շարքերի, օպերետների, մյուզիքլների, խաղարկային և մուլտիպլիկացիոն ֆիլմերի երաժշտության հեղինակ է, իսկ 2011թ.
14:26 21/11/2022Խաչատրյանի անվան 10-րդ միջազգային փառատոնի համերգները կղեկավարեն դիրիժորներ Սերգեյ Սմբատյանը և Ջորջ ՓեհլիվանյանըՀոբելյանական փառատոնի շրջանակներում կներկայացվի 5 համերգ։
18:35 19/11/2022«Ավրորայի լուսաբացը»՝ Լավագույն անիմացիոն ֆիլմՕրեր առաջ «Ավրորայի լուսաբացը» ֆիլմն արժանացավ «Լավագույն անիմացիոն ֆիլմ» մրցանակին Asia Pacific Screen Awards-ում («Ասիա-խաղաղօվկիանոսյան էկրանավորման» մրցանակաբաշխություն): Հայաստանի կինոգործիչների...
15:11 19/11/2022Նաումբուրգում անցկացվել է հայ-գերմանական հարաբերություններին նվիրված համերգային երեկոՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Սաքսոնիա-Անհալթ երկրամասի Նաումբուրգ քաղաքի Սուրբ Վենցելի տաճարում տեղի է ունեցել հայ-գերմանական հարաբերություններին նվիրված...

11:30 27/05/2019Песни Шарля Азнавура в исполнении французских певцов: в Ереване состоялся концерт к 95-летию со дня рождения шансоньеВ Спортивно-концертном комплексе им. Карена Демирчяна в Ереване состоялся вечер памяти, приуроченный к 95-летию со дня рождения Шарля Азнавура.
18:53 25/05/2019В Ереване стартовала «Неделя искусства»В ходе программы на протяжении недели в различных уголках города пройдут ряд мероприятий, выставок, семинаров, лекций и бесед.
13:42 25/05/2019Мультфильмы по сказкам Туманяна – в Третьяковской галерее в МосквеТак,25 мая посетители смогут посмотреть мультфильмы «Пес и Кот» (Режиссёр Лев Атаманов), «Капля меда» (Режиссёр Валентин Подпомогов) , «Легенда об озере Парвана» (Режиссёр Валентин Подпомогов) ...
11:17 25/05/2019Коллектив армянского театра оперы и балета не принимает Назени ГарибянВ Национальном академическом театре оперы и балета имени А.Спендиаряна 27 мая, в 14:00, состоится собрание рабочего коллектива, на которое приглашаются члены совета правления театра.
10:17 25/05/2019Победу в «Голос. Дети» разделили между всеми финалистами, среди победителей – Миша Григорян и Роберт БагратянДочь Алсу не приняла участие в спецвыпуске, а всем финалистам вручили по миллиону.
17:06 24/05/2019В Армении председателем совета правления театра оперы и балета избрана Назени ГарибянРанее стало известно, что Константин Орбелян подал судебные иски против премьера Никола Пашиняна и министерства культуры.
10:14 24/05/2019Бэнкси принял участие в Венецианской биеннале без спросаВ комментарии к видео Бэнкси отметил, что таким образом поучаствовал в венецианской биеннале, хоть его туда никто и не приглашал.
19:32 22/05/2019Пианист Айк Меликян представил украинскую классическую музыку в ЕреванеНа мероприятии присутствовали дипломаты, известные общественные и культурные деятели.
16:55 22/05/2019Лилит Арзуманян избрана ректором Ереванского государственного института театра и киноЛилит Арзуманян с 1993 года занимала должность заместителя председателя Высшей аттестационной комиссии, а с 2013 по 2018 гг. занимала должность председателя ВАК.
14:48 22/05/2019«Мать Драконов» Эмилия Кларк слушала речи Гитлера перед съемками в финале «Игры престолов»Она рассказала, что посмотрела видео выступления Адольфа Гитлера перед последними съемками в восьмом сезоне.
13:12 22/05/2019На всех станциях Ереванского метрополитена звучат произведения Шарля АзнавураСегодня легенда музыки мог отметить свой 95-й день рождения, но судьба распорядилась иначе.
12:34 22/05/2019«Я не боюсь смерти, я просто счастлив жить»: 13 ярких цитат Шарля АзнавураСегодня легенда музыки мог отметить свой 95-й день рождения, но судьба распорядилась иначе.
11:10 22/05/201922 мая – день рождения легендарного шансонье Шарля АзнавураСегодня легенда музыки мог отметить свой 95-й день рождения, но судьба распорядилась иначе. Азнавур скончался в октябре 2018 года.
19:24 20/05/2019К 95-летию со дня рождения Шарля Азнавура в Париже пройдет ряд мероприятийВ частности, 21 мая по адресу первой парижской квартиры семьи Азнавур откроется мемориальная доска.
18:11 20/05/2019Серж Танкян исполнил один из саундтреков к 8-му сезону сериала «Игра престолов»Ранее Panorama.am выяснил, что в сериале «Игра престолов» звучит и армянский дудук (традиционный музыкальный инструмент из абрикосового дерева).
17:15 20/05/2019«Шарль Азнавур, артист и армянин»: мероприятие в ЕреванеС лекцией выступит филолог, переводчик, член Союза писателей Армении Арцви Бахчинян.
09:31 20/05/2019Победитель «Евровидения-2019» нарушил главное правило конкурсаНа видеозаписи с репетиции видно, как победитель Лоуренс поет песню Arcade, однако запись датируется 9 июня 2017 года. Этот факт может стать причиной для аннулирования итогов.
19:00 18/05/2019Репортаж Panorama.am в Международный день музеевТемой Дня музеев в 2019-м году стала «Музеи как центры культуры: будущее традиции».
13:39 18/05/2019В Великобритании коллекционер случайно купил на барахолке подлинник ПикассоТеперь цена полотна возросла почти до миллиона долларов.