12:25 25/11/2022Ջենիֆեր Լոպեսը սոցցանցից հեռացրել է բոլոր լուսանկարներըԱմերիկացի դերասանուհի և երգչուհի Ջենիֆեր Լոպեսը ջնջել է Instagram սոցիալական ցանցից բոլոր լուսանկարները, ինչպես նաև դադարել է պատասխանել երկրպագուներին։ Այս մասին գրում է CNN-ը։ Նա պրոֆիլի լուսանկարը...
19:41 24/11/2022Հայ և վրացի դաշնակահարները ելույթ կունենան ՓարիզումՎրաստանի խորհրդարանի մշակույթի հանձնաժողովի նախագահ Էլիսո Բոլքվաձեն գնահատել է Վրաստանի տարբեր մարզերից և Հայաստանից դաշնակահարների ելույթները՝ անցկացնելով նաև վարպետության դաս։Այս մասին գրում է...
18:46 24/11/2022Գյումրիի տեխնոպարկի դահլիճում նշվելու է «Անուշ» օպերայի առաջին բեմադրության 110-ամյակըՆոյեմբերի 27-ին, ժամը 17:00-ին, Գյումրիի տեխնոպարկի դահլիճում նշելու ենք մեր ազգային մշակույթի անփոխարինելի գանձերից մեկի՝ Արմեն Տիգրանյանի «Անուշ» օպերայի առաջին բեմադրության 110-ամյակը: Այս մասին...
17:58 24/11/2022Ռոզա Լինը և Մալենան ելույթ կունենան «Մանկական Եվրատեսիլում»«Մանկական Եվրատեսիլ 2022»-ի միջանկյալ ելույթներից Առաջին ալիքը մանրամասներ է հայտնում: Դեկտեմբերի 11-ին Երևանում կայանալիք շոուի հատուկ հյուրն է Ռոզա Լինը: Միջանկյալ ակտերից մեկում «Եվրատեսիլ 2022»-ի...
15:17 24/11/2022Ցուցահանդես՝ «Հին Մեծամոր. հայ-լեհական բացահայտումներ» խորագրողՀայաստանի պատմության թանգարանում նոյեմբերի 25-ից կբացվի «Հին Մեծամոր. հայ-լեհական բացահայտումներ» խորագրով ցուցահանդեսը, որը կազմակերպվել է Հայաստանի և Լեհաստանի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների...
09:00 24/11/2022Օֆելյա Հարությունյանի «Գյուղը որ կանգնի» ֆիլմն ընդգրկված է Բրեստի կարճամետրաժ ֆիլմերի փառատոնումՌեժիսոր Օֆելյա Հարությունյանի «Գյուղը որ կանգնի» կարճամետրաժ ֆիլմն ընդգրկված է Բրեստի կարճամետրաժ ֆիլմերի փառատոնում՝ «Աշխարհի կանայք» ծրագրի շրջանակում։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի ազգային...
17:35 23/11/2022Կաննի կինոփառատոնի դափնեկիր Էսթլունդի «Տրտմության Եռանկյունի» ֆիլմը կցուցադրվի Կինոյի տանըՆոյեմբերի 26-ին, ժամը 19:30 Երևանի կինոյի տան մեծ դահլիճում տեղի կունենա տարվա գլխավոր ֆիլմերից մեկի` Կաննի կինոփառատոնի «Ոսկե արմավենու ճյուղի» դափնեկիր` շվեդ նշանավոր ռեժիսոր՝ Ռուբեն Էսթլունդի...
17:12 23/11/2022«Եվրատեսիլ-2023»-ին ռուսների՝ քվեարկությանը մասնակցելու հարցը դեռ որոշված չէԵվրոպական հեռարձակողների միության (EBU) ներկայացուցիչ Դեյվիդ Գուդմանը պատմել է Եվրատեսիլ 2023-ին Ռուսաստանի ներկայացուցիչների մասնակցության մասին։ Կկարողանա՞ն ռուսները մասնակցել հեռուստատեսային...
13:15 23/11/2022Լևոն Շանթի «Հին աստվածները»՝ Վաչե Շարաֆյանի «Ձգողականություն» բալետի հիմքումԼիբրետոյի և գեղարվեստական գաղափարի հեղինակ՝ ՀՀ վաստակավոր արտիստ Նարինե Գրիգորյան
09:00 23/11/2022Եվրատեսիլ 2023-ին կփոխվեն քվեարկության կանոններըՉմասնակցող երկրները նույնպես կքվեարկեն
20:38 22/11/2022Ջավախքի պարային խմբերը նվաճել են մեդալներԹբիլիսիում տեղի է ունեցել Վրաստանի պարարվեսի միության կողմից կազմակերպված պարի փառատոն, որին Ախալքալաքից մասնակցել են «Ջավախք» ազգագրական համույթի փոքր խմբի սաները, Ախալքալաքի ԵԿ֊ի «ՀԱՅՔ» պարային...
13:40 22/11/2022Նորահայտ հուշարձանի կարգավիճակ են ստացել մի շարք կառույցներ և կոթողներՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության պատմության և մշակույթի հուշարձանների պահպանության վարչության փորձագիտական հանձնաժողովի նիստում նորահայտ հուշարձանի կարգավիճակ է տրվել Երևան քաղաքի Կենտրոն վարչական շրջանում...
11:30 22/11/2022Իտալիայի թանգարանների տոմսերը կարող են թանկանալԱշխարհի խոշորագույն թանգարաններում էկոակտիվիստների մի շարք բողոքի ցույցերից հետո Իտալիայի մշակույթի նախարարը նախազգուշացրել է, որ երկրի թանգարանների մուտքի գները կարող են բարձրանալ, քանի որ...
10:45 22/11/2022Մահացել է «Քամուց քշվածները» ֆիլմի վերջին ողջ մնացած դերասանըԱմերիկացի դերասան Միկի Կունը, որը նկարահանվել է «Քամուց քշվածները» (1939) ֆիլմում, մահացել է 90 տարեկան հասակում։ The Hollywood Reporter-ին հայտնել է նրա կինը՝ Բարբարան։ Նրա խոսքով՝ դերասանը մահացել...
08:32 22/11/2022Իրանական կինոն՝ Երևանի կինոփառատոնումԵրևանում ընթացող կարճամետրաժ և ուսանողական ֆիլմերի 5-րդ միջազգային փառատոնում փայլել են իրանական «Արամ» և «Արևի խավարում» ֆիլմերը։ Այս մասին գրում է ParsToday-ը։ Փառատոնի մրցութային բաժնում...
17:05 21/11/2022Արման Չիլինգարյանի «Լույսի կաթիլներ» ֆիլմը միջազգային կինոփառատոնում արժանացել է «Լավագույն ռեժիսոր» մրցանակիԿինոռեժիսոր Արման Չիլինգարյանի «Լույսի կաթիլներ» լիամետրաժ խաղարկային ֆիլմը Հնդկաստանի Mysuru միջազգային կինոփառատոնում (Mysuru International Film Festival) արժանացել է «Լավագույն ռեժիսոր» մրցանակին։...
15:05 21/11/2022Եթե բոլորս ազատ ենք, ով ինչ ուզում, անում է, այն ժամանակ հայրենիք է փուլ գալիս. Ռոբերտ ԱմիրխանյանԺողովրդական արտիստ Ռոբերտ Ամիրխանանն ավելի քան 300 երգերի, վոկալ շարքերի, օպերետների, մյուզիքլների, խաղարկային և մուլտիպլիկացիոն ֆիլմերի երաժշտության հեղինակ է, իսկ 2011թ.
14:26 21/11/2022Խաչատրյանի անվան 10-րդ միջազգային փառատոնի համերգները կղեկավարեն դիրիժորներ Սերգեյ Սմբատյանը և Ջորջ ՓեհլիվանյանըՀոբելյանական փառատոնի շրջանակներում կներկայացվի 5 համերգ։
18:35 19/11/2022«Ավրորայի լուսաբացը»՝ Լավագույն անիմացիոն ֆիլմՕրեր առաջ «Ավրորայի լուսաբացը» ֆիլմն արժանացավ «Լավագույն անիմացիոն ֆիլմ» մրցանակին Asia Pacific Screen Awards-ում («Ասիա-խաղաղօվկիանոսյան էկրանավորման» մրցանակաբաշխություն): Հայաստանի կինոգործիչների...
15:11 19/11/2022Նաումբուրգում անցկացվել է հայ-գերմանական հարաբերություններին նվիրված համերգային երեկոՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Սաքսոնիա-Անհալթ երկրամասի Նաումբուրգ քաղաքի Սուրբ Վենցելի տաճարում տեղի է ունեցել հայ-գերմանական հարաբերություններին նվիրված...

13:44 11/11/2016Painter Peto Poghosyan receives an offer to participate in Re-interpretation ExhibitionPainter Peto Poghosyan has taken part in International Watercolor Invitational Exhibition which was held in Handan, China.
11:35 11/11/2016Leonard Cohen dies at 82Legendary singer and songwriter Leonard Cohen — best known for classics such as “Sisters of Mercy” and “Hallelujah” — passed away on Thursday night at the age of 82.
14:42 10/11/2016Cafesjian Center for the Arts to launch "Grigor Khanjyan: beyond the Image" exhibitionToday Cafesjian Center for the Arts has announced the launch of the exhibition "Grigor Khanjyan: beyond the Image" dedicated to the 90th anniversary of the prominent Armenian artist.
11:27 10/11/2016Aram Khachaturian's and Ashot Babayan's compositions to be performed in Mariinsky TheatreThe famous composition "Masquerade" by prominent Armenian composer Aram Khachaturian will be performed in Mariinsky Theatre.
11:04 10/11/2016Western Armenian translation of Willam Saroyan's story collection published in Istanbul"Aras" Armenian publishing house in Istanbul has published a collection of William Saroyan’s stories entitled “Are you a – Parrot?” ("Tutak Es, Tso?") in Western Armenian translation.
19:41 09/11/2016Schindler's List factory to be turned into Holocaust memorialA disused factory in the Czech Republic where German industrialist Oskar Schindler employed more than a thousand Jews to save them from the gas chambers is to host a Holocaust memorial.
18:04 09/11/2016Polish Krakow Choir to perform in Aram Khachaturian Concert HallOn 11 November the famous Krakow Choir will perform medieval Polish music in Aram Khachaturian Concert Hall within the events celebrating Poland's Independence Day.
18:31 05/11/2016Hamo Beknazaryan’s legendary film “Zare” marks its 90th anniversaryThe jubilee screening of the film “Zare” (1926), directed by the father of Armenian cinematography Hamo Beknazaryan, will be played on November 9 at Moscow Cinema Theatre in Yerevan.
12:01 05/11/2016President Sargsyan congratulated the composer Ervand Erkanian on the occasion of his 65th birth anniversaryPresident Serzh Sargsyan sent today a congratulatory message to the RA Distinguished Art Worker, composer Ervand Erkanian on the occasion of his 65th birth anniversary, press department of the...
18:32 04/11/2016Guzh Tadevosyan’s film “And The Circus Arrived…” wins another awardThe Forum for Young Cinema "Hope" was held in Bishkek City of Kyrgyz Republic. Armenia had submitted Guzh Tadevosyan’s short feature film “And The Circus Arrived…” to the film forum. The RA Ministry...
13:14 04/11/2016Cultural heritage should become a part of the public property, the archaeologist insists“In our days we witness a rare interest toward our cultural heritage,” head of the Artsakh’s archeological excavation group of the Archeology and Ethnography Institute of the Armenian National...
12:34 04/11/2016Martiros Saryan’s work - the top lot at Trinity International AuctionArmenian artist Martiros Sarian’s (Armenia, 1880–1972) “Poppies and Camomiles,” was realized at $67,375 at Trinity International Auction held in Ohio State of the US.
11:42 04/11/2016"Abrupt turn": National Chamber Orchestra of Armenia and Ruben Hakhverdyan to perform a joint concertThe joint concert of National Chamber Orchestra of Armenia and the famous singer, songwriter Ruben Hakhverdyan will take place on November 5, at 19:00 at Aram Khachatourian Concert Hall.
20:19 03/11/2016Winners of Yerevan ReAnimania International Festival announcedThe 8th ReAnimania International Animation & Comics Art Festival of Yerevan concluded its work at the closing ceremony held on Wednesday in Yerevan’s Moscow Cinema.
13:32 03/11/2016Narine Abgaryan wins Yasnaya Polyana Literary AwardMarina Nefyodova, Narine Abgaryan and Alexander Grigorenko were named winners of Yasnaya Polyana All-Russian Annual Literary Award.
12:24 03/11/2016Mansurian's compositions to be performed in Gyumri’s “Black Fortress”On 18 November at 18:30 an evening dedicated to RA honoured art worker, laureate of State Award Tigran Mansurian will be held in “Black Fortress” (“Sev Berd” Fortress) in Gyumri.
17:41 02/11/201660 films to be screened within Kin International Film FestivalOn November 4-8 13th Kin International Film Festival will be held in Yerevan. The festival organizers told Panorama.am that 60 films from 20 countries are to be screened within the framework of...
15:31 01/11/2016Armenia participates in Frankfurt Book Fair 201668th Frankfurt Book Fair was held in 19-23 October. The Netherlands was the honorary guest of this year's exhibition. The Armenian Pavilion was exclusively decorated with the elements of national...
14:01 01/11/201643 countries to participate in Eurovision 2017A record high 43 countries will participate in the 2017 Eurovision Song Contest to be held in Kyiv. The official page of Eurovision Song Contest reports. The following countries are represented in...
13:37 31/10/2016New books by Zangak Publishing House“Each year Zangak Publishing House increases the number of the published books, due to which a number of new translations in Armenia will be available till the end of this year,” Artur Mesropian,...