18:45 30/07/2022«Փողոցային մուլտֆիլմերի փառատոն»՝ պատանի անիմատորների համարՓողոցային մուլտֆիլմների փառատոնի հայտերը բաց են փոքրիկ և երիտասարդ ստեղծագործողների համար: Հայաստանի Ազգային կինոկենտրոնից հայտնում են, որ փառատոնն ընդունում է երիտասարդ անիմատորների (4-18 տարեկան)...
14:40 30/07/2022Մոսկվայի միջազգային կինոփառատոնի շրջանակում տեղի կունենա «Զուլալի» ֆիլմի միջազգային պրեմիերանՄոսկվայի միջազգային 44-րդ կինոփառատոնի շրջանակում տեղի կունենա Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնի կողմից պետական ֆինանսական աջակցություն ստացած «Զուլալի» ֆիլմի միջազգային պրեմիերան: Այս մասին հայտնում են...
19:32 29/07/2022Ժիրայր Մարտիրոսյանը Գորիսի համայնքապետարանի կողմից արժանացել է շնորհակալագրիԳորիսի քաղաքային պատկերասրահում կայացավ գեղանկարիչ Ժիրայր Մարտիրոսյանի ծննդյան 65֊ամյակին նվիրված հոբելյանական ցուցահանդեսը, որին ներկայացված անգնահատելի գործերում պատկերված էին Գորիս քաղաքի...
18:20 29/07/2022Բրայան Մեյն առաջին անգամ կայցելի Հայաստան` STARMUS VI միջազգային փառատոնին ռոքային լիցքեր հաղորդելուՍեպտեմբերի 5֊10 կայանալիք STARMUS VI միջազգային փառատոնը, որը հիմնադրվել է Գարիկ Իսրայելյանի և Բրայան Մեյի կողմից, կհյուրընկալի ավելի քան 50 բանախոսների, Նոբելյան մրցանակակիրների, տիեզերագնացների,...
18:07 29/07/2022Մասնագիտական հանրային քննարկում՝ «Բանվորի արձան»-ի վերականգնման հարցերի վերաբերյալՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը և «Հայաստանի ազգային պատկերասրահ» ՊՈԱԿ-ը նախաձեռնում են մեծանուն հայ քանդակագործ Արա Հարությունյանի «Փառք աշխատանքին» քանդակի վերականգնման...
17:43 29/07/2022Օլեգ Վինոգրադովի բեմադրությամբ «Ռոմեո և Ջուլիետ» բալետը՝ հայաստանյան բեմումԱռաջնախաղը՝ օգոստոսի 1-3-ը
17:19 29/07/2022Ֆրանսիան հայտնել է Նոտր Դամի բացման տարեթիվըՓարիզի Աստվածամոր տաճարը՝ Նոտր Դամը, հրդեհից հետո կվերաբացվի այցելուների համար 2024 թվականին։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է Ֆրանսիայի մշակույթի նախարար Ռոզելին Բաշլոն։...
15:08 29/07/2022«Հովեր» երգչախումբը համերգով հանդես կգա ԳերմանիայումԱյսօր Կամերային երաժշտության ազգային կենտրոնի «Հովեր» պետական կամերային երգչախումբը համերգով հանդես կգա Գերմանիայում՝ Մյունխենում (Allerheiligen Hofkircheum)։ Կամերային երաժշտության ազգային կենտրոնից...
10:50 29/07/2022Կայացել է ԱՀ բռնազավթված տարածքների մշակութային ժառանգության պաշտպանության պետական խորհրդի երկրորդ նիստըԱրցախի Հանրապետության պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանի նախագահությամբ հուլիսի 28-ին տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության բռնազավթված տարածքների մշակութային ժառանգության պաշտպանության պետական խորհրդի...
13:36 28/07/202230 տարվա դադարից հետո դիրիժոր Ռուբեն Ղազարյանը հանդես կգա հայրենիքումՀուլիսի 29-ին, ժամը 19:30 Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը կկայանա սպասված համերգ. 30 տարվա դադարից հետո գերմանահայ դիրիժոր Ռուբեն Ղազարյանը հանդես կգա հայրենիքում՝ ղեկավարելով Հայաստանի...
12:10 28/07/2022Հրատապ լուծում է պահանջում Հաղպատի արևմտյան պարսպապատի աշտարակների վերականգումըՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության պատմության և մշակույթի հուշարձանների պահպանության վարչության աշխատակիցները հերթական աշխատանքային այցն են կատարել Լոռու մարզի մի շարք հուշարձաննե՝ ծանոթանալու Հաղպատ վանական...
17:37 27/07/2022Բուժանձնակազմը որոշել է Մամիկոն Ասլանյանին հոսպիտալացնել. Պաշտպան«Հնարավոր է անհապաղ միջնորդություն ներկայացնենք դատարան Մամիկոն Ասլանյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոցի հարցը վերանայելու պահանջով»։
14:20 26/07/2022«Նարեկացի»-ում կցուցադրցի եգիպտացի լրագրող և ռեժիսոր Էսսամ Նագիի «Մոռացված հայրենիք» ֆիլմըՓաստավավերագրական ֆիլմն աշխարհին պատմում է Արցախյան 44-օրյա պատերազմի, Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանային կյանքի, Արցախի փախստականների մասին, որոնք այժմ բնակվում են Սյունիքում:
10:20 26/07/2022Նկարիչների միություն անդամակցելու շատ մեծ ոգևորություն կա. Սուրեն ՍաֆարյանՀայաստանի Նկարիչների միությունն այս տարի տոնելու է իր 90-ամյակը։ Panorama.am-ի հետ զրույցում Նկարիչների միության նախագահ Սուրեն Սաֆարյանն ասաց, որ հոբելյանական միջոցառումները տեղի են ունենալու...
09:12 26/07/2022CHW-ն հետևում է Մատաղիսի սբ. Եղիշա եկեղեցու կողքին տարվող հողային աշխատանքներինԿովկասյան ժառանգության պաշտպանության միջազգային կազմակերպությունը (Caucasus Heritage Watch) ուշադրւթյամբ հետևում է 1892-98 թթ.
18:09 25/07/20222022 թվականին Քանյե Ուեսթը 4 միլիոն դոլար է ծախսել Balenciaga-ի վրաՔանյե Ուեսթը սոցցանցերի իր հետևորդներին ասել է, որ 2022 թվականին Balenciaga-ում ծախսել է ավելի քան 4,1 միլիոն դոլար։ hypebeast-ի տարածած լուրը ներկայացնում է «Գազետա ռու»-ն։ Քանյե Ուեսթը Instagram-ի...
16:39 25/07/2022Եվրատեսիլ 2023-ը կանցկացվի Մեծ ԲրիտանիայումԵվրոպական հեռարձակողների միությունը (EBU) հայտարարել է, որ «Եվրատեսիլ 2023» երգի մրցույթը կանցկացվի Բրիտանիայում։ Եվրոպական հեռարձակողների միությունը և (British Broadcasting Corporation) BBC-ն ուրախ...
14:59 25/07/2022Գանձայում նշվել է «Տերյանական պոեզիայի օր» տոնըՀուլիսի 24-ին Նինոծմինդայի մունիցիպալիտետի Գանձա գյուղում, 55-րդ անգամ նշվել է «Տերյանական պոեզիայի օրը»։ Մինչ համերգային մասի մեկնարկը՝ հյուրերն այցելել են հայ մեծ գրող Վահան Տերյանի տուն-թանգարան...
13:36 25/07/2022Վերդիի «Օթելլո»-ն վերադառնում է «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահ` աստղային կազմովՀուլիսի 28-ին «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում կհնչի Վերդիի «Օթելլո» օպերայի համերգային կատարումը ՝ համաշխարհային օպերային աստղերի կատարմամբ.
10:24 25/07/2022Ճապոնացի շեփորահարը կատարել է Ալեքսանդր Հարությունյանի շեփորի կոնցերտըՀուլիսի 24-ին Ճապոնիայում ՀՀ դեսպանության աջակցությամբ Յոկոհամա քաղաքում կայացավ ճապոնացի շեփորահար Միցուկունի Ցուջիմոտոյի համերգը, որի ընթացքում, ի թիվս այլ կատարումների, հնչել է նաև հայ անվանի...

15:47 04/01/2016Serzh Sargsyan congratulates People’s Artist of Armenia Norayr Mehrabyan on 75th birthdayArmenian President Serzh Sargsyan sent today a congratulatory message to People’s Artist of Armenia Norayr Mehrabyan on the occasion of his 75th birthday, wishing him a long creative career and new...
16:00 30/12/2015Gérard Depardieu to play Joseph Stalin in new filmGérard Depardieu is set to take on the role of Joseph Stalin in a new French film by actor and director Fanny Ardant, the Guardian reported.
16:19 29/12/2015Rouben Galichian points out expression of aggression and projection in Azerbaijanis’ destruction of historic and cultural monumentsAmong the psychological mechanisms that are subconsciously initiated at the time of stress are the mechanisms of ‘transfer of aggression’ and the subconscious ‘projection’ of the deed of aggression.
16:13 28/12/2015President of Armenia congratulates painter Hmayak Bdeyan on 90th birthdayArmenian President Serzh Sargsyan sent today a congratulatory message to People’s Artist of Armenia Hmayak Bdeyan on the occasion of his 90th birthday, the presidential press service said.
20:04 26/12/2015R. Amirkhanyan: Opera and Ballet Theatre deviated a bit from its functions“It is an inadmissible, anti-professional reality. Spendiarian Opera and Ballet Theatre deviated a bit from its functions,” composer Robert Amirkhanyan told reporters. Structural changes have taken...
18:47 26/12/2015Emir Kusturica: I believe in GodWorld-famous Serbian filmmaker, actor and musician Emir Kusturica arrived in Yerevan on December 24 as part of the commemorative events of the 100th anniversary of the Armenian Genocide.
20:07 25/12/2015Emir Kusturica admires unity of Armenians, says that he reminded Turkey about Armenian GenocideArmenia and Serbia have much in common, but unlike the Serbs, the Armenian people are much more united, world-famous Serbian filmmaker and actor Emir Kusturica told reporters in Yerevan today.
15:26 25/12/2015Yerevan Circus to open its doors in 2017Yerevan Circus will open its doors for visitors in 2017, Armenian Minister of Urban Development Narek Sargsyan told a press conference today.
17:53 24/12/2015Robert Sahakyants Production studio works on animated movie about King VarazdatRobert Sahakyants Production animation studio is working on the new project ‘Olympicos’ about King Varazdat who is regarded as one of the last competitors in the Ancient Olympic Games, the studio...
10:36 22/12/2015Araks Mansuryan: When I sing Komitas, people get emotional even though they don’t understand wordsOperatic soprano Araks Mansuryan familiarizes foreigners with the history of Armenia through Armenian songs.
13:39 21/12/2015‘Star Wars’ smashes ‘Jurassic World’ record and prepares to take on ChinaBoosted by an audience that wanted to see the year's biggest movie on the country's biggest screens, the new "Star Wars" movie has shattered domestic box-office records and looks poised to conquer...
12:15 18/12/2015Tigran Mansuryan’s dreamThe composer Tigran Mansuryan has written three works commemorating the victims of the Armenian Genocide – Requiem, Ubi est Abel frater tuus?
19:35 17/12/2015Music can help you be closer to all that has happened: German conductorWhen the father of German conductor Klaus Albert Bauer heard composer Tigran Mansuryan’s ‘Requiem’ for the first time, he was deeply moved by the work, which made a lasting impression on him.
12:41 17/12/2015Ererouyk archaeological site in Armenia among Europe’s ‘most endangered’ landmarksEuropa Nostra, the leading European heritage organisation, and the European Investment Bank Institute(EIBI) announced the 14 monuments and sites shortlisted for ‘The 7 Most Endangered’ programme 2016...
11:34 17/12/2015Michael Jackson's 'Thriller' is first to sell 30 million in U.S.Michael Jackson's album "Thriller" is still breaking barriers more than 30 years after its release and six years after the pop superstar's death, becoming the first album in history to cross the 30...
16:46 08/12/2015Monument to soldiers unveiled in Spitak on anniversary of 1988 earthquakeA monument to the soldiers who helped eliminate the consequences of the 1988 devastating earthquake was unveiled in the Armenian city of Spitak yesterday, on December 7, the 27th anniversary of the...
14:52 08/12/2015Hrant Tokhatyan and Artak Herikyan awarded Gratitude Medal of KarabakhOn 8 December President of Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan signed a decree awarding actor, People's Artist of the Republic of Armenia Hrant Tokhatyan and Armenia TV “The Hour” news program...
18:28 07/12/2015Irina Rodnina on Khachaturian and Jazz concert project: It was stunningThe two-month celebration of classical music – the 3rd Khachaturian International Festival crossed the finish line on 5th of December, presenting an unprecedented “Khachaturian and Jazz” concert...
16:49 07/12/2015IC of Armenia: 127 reports received on voting irregularities on referendum dayDuring the constitutional referendum held in Armenia yesterday, on December 6, regional units of Armenia’s Investigative Committee received 127 reports about irregularities, most of which were...