12:52 20/08/2021Արծվագորգ... այսպիսի մի գորգ ցուցադրվել է Լուվրի թանգարանում որպես ազերի. Սուքիաս Թորոսյան«Թե չէ էշը ի՞նչ գիտի նուշը ինչ է»։
11:20 20/08/2021Հայաստանի ազգային գրադարանի Գրատպության թանգարանը izi.TRAVEL ծրագրումՍա գլոբալ, բաց և անվճար հարթակ Է։
19:15 19/08/2021Բոնդին մարմնավորած հսկայական հոնորարներ ստացող Դենիել Քրեյգը երեխաներին կթողնի առանց ժառանգությանԲոնդի աստղ Դանիել Քրեյգն ասել է, որ իր երեխաներին ժառանգություն չի թողնի: Այդ մասին գրում է «Գազետա ռու»-ն: 53-ամյա դերասանը կնոջից՝ դերասանուհի Ռեյչել Վայսից ունի 3-ամյա դուստր և նախորդ...
14:20 19/08/2021«Գահերի խաղ»-ի դերասանուհիները պատմել են որոշ տեսարանների մասինԴերասանուհիներ Լինա Հիդին և Հաննա Ուադինգհեմը, ովքեր հայտնի են «Գահերի խաղը» ֆիլմաշարից, պատմել են սերիալի ցնցող տեսարանների նկարահանման մասին: kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, Լինա Հիդին նշել է, որ իր...
12:00 19/08/2021Ջոնի Դեփ. Հոլիվուդը բոյկոտ է հայտարարել ինձՀոլիվուդյան կինոինդուստրիան բոյկոտ է հայտարարել ամերիկացի հայտնի կինոդերասան Ջոնի Դեփին։ Բրիտանական թեթերից մեկին տված հարցազրույցում ասել է դերասանը։ modaistile.ru-ի հաղորդմամբ, սա Դեփի առաջին...
09:50 19/08/2021Հազվագյուտ գտածո՝ ՊոմպեյիցՀին Պոմպեյում շարունակվող պեղումների ժամանակ հնագետները հայտնաբերել են դամբարան, որտեղ լավ պահպանվել են մարդու մումիֆիկացված մնացորդներ: Եվրանյուզը գրում է, որ գտածոն լույս է սփռում քաղաքի կյանքի վրա...
15:33 18/08/2021Հիանալի «Փափլիկը»՝ ՀայաստանիցՍեպտեմբերին Սոս Սարգսյանի անվան Համազգային թատրոնը Գի դը Մոպասանի «Փափլիկը» ներկայացմամբ կմասնակցի Խաղաղօվկիանոսյան միջազգային թատերական փառատոնին:
13:26 18/08/2021«Սիմֆոնիկ Մանսուրյան». Կհնչեն ֆիլմերի և ներկայացումների մեղեդիներըՍեպտեմբերի 10-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը կկատարի կոմպոզիտոր Տիգրան Մանսուրյանի կինոերաժշտությունը։
11:29 18/08/2021«Կինոտավրի» մրցութային ծրագրում է Սերգեյ Օսիպյանի ֆիլմըՌուսական «Կինոտավր» կինոփառատոնի ընտրական հանձնաժողովը կինոստեղծողներից ստացել է 104 դիմում: ՏԱՍՍ-ին փառատոնի նախագահ Ալեքսանդր Ռոդնյանսկին հայտնել է, որ սա ռեկորդային թիվ է: Նա նշել է, որ փառատոնի...
10:40 18/08/2021Թուխնակալ ապարանքը վտանգված էmonumentwatch.org-ը հայտնում է, որ ադրբեջանական օկուպացիայից հետո ադրբեջանական կողմը ինչ-որ «շինարարական» աշխատանքներ է տանում համալիրի մոտակայքում:
20:13 16/08/2021«Մայրություն» հուշարձանի մոտ նշվել է ԽաղողօրհնեքըԼոռու մարզի Ջրաշեն գյուղի «Մայրություն» հուշարձանի մոտ արդեն վեցերորդ տարին է Երիտասարդական ակումբների դաշնությունը կազմակերպում է ավանդական դարձած Խաղողօրհնեքի արարողությունը, հայտնում են ԵԱԴ-ից։...
18:19 16/08/2021Ստամբուլում Արա Գյուլերի 93-ամյակին նվիրված ցուցահանդես է բացվելԱշխարհահռչակ պոլսահայ լուսանկարիչ Արա Գյուլերի ծննդյան 93-ամյակի առթիվ Ստամբուլի «Գալաթա» աշտարակում լուսանկարնների ցուցահանդես է բացվել։ Այս մասին գրում է ermenihaber-ը։ Արա Գյուլերի...
16:09 16/08/2021Ամենաեկամտաբեր դերասան է ճանաչվել Սիլվեստր ՍտալոնենԸստ «Deadline» պարբերականի՝ ամենաեկամտաբեր դերասան է ճանաչվել Սիլվեստր Ստալոնեն։ 60 տարվա ընթացքում նրան հաջողվել է խաղալ վարձույթում գտնվող ամենահաջողակ ժապավեններում։ Առաջատարի իր դիրքերը Սիլվեստրն...
15:40 16/08/2021Երևանում կրկին բացվել է Մահաթմա Գանդիի արձանըԵրևանի Բուենոս Այրեսի զբոսայգու տարածքում (Հալաբյան և Մարգարյան փողոցների հատված) այսօր տեղի է ունեցել Հնդկաստանի քաղաքական և հոգևոր առաջնորդ, խաղաղության առաջամարտիկ Մահաթմա Գանդիի արձանի բացման...
12:25 16/08/2021Սիրուշոյի «Քանքարավոր ընկեր» կատարումը 2200-ամյա ամֆիթատրոնումՍիրուշոն +48 ջերմաստիճանի տակ, 2200-ամյա ամֆիթատրոնում երգում է «Քանքարավոր ընկեր» երգը։ Տեսանյութը տեղադրել է իր ֆեյսբուքյան էջում։
10:51 16/08/2021Կայացել է «Ֆրունզիկ Մկրտչյան. Հնդկաստանը հիշում է ինձ» վավերագրական ֆիլմի պրեմիերան«Մոսկվա» կինոթատրոնում օգոստոսի 14-ին տեղի է ունեցել «Ֆրունզիկ Մկրտչյան. Հնդկաստանը հիշում է ինձ» վավերագրական ֆիլմի պրեմիերան։ Ֆիլմը պատմում է հայ մեծանուն դերասան Մհեր (Ֆրունզիկ) Մկրտչյանի՝...
19:45 14/08/2021Շուտով կներկայացվի «Տանը միայնակ» կատակերգության վերաթողարկված տարբերակը«Disney+» սթրիմինգային ծառայությունը հայտնել է, թե երբ տեղի կունենա «Տանը միայնակ» կատակերգության ռեմեյքի պրեմիերան։ Այն կցուցադրվի նոյեմբերի 12-ին, հայտնում է «Deadline»-ը։ Ֆիլմը կկրի «Միայնակ...
13:00 14/08/2021Վաղը խաղողօրհնեքն էՀայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցին մեծ շուքով և հանդիսավորությամբ է նշում Ս. Աստվածածնի Վերափոխման տոնը: Այն Հայ Եկեղեցու հինգ տաղավար տոներից չորրորդն է և Տիրամորը նվիրված տոներից ամենահինը: Այս տարի...

12:01 20/11/2009Armenian Culture Ministry unaware of Turkish Theatre’s tourTurkish Aksam published yesterday that Trabzon theatre is going to have tours in Armenia in April. To find more information about the Turkish theatre’s forthcoming tour, Panorama.am asked Armenian...
17:56 19/11/2009Turkish perform Armenian play in ArmeniaTrabzon theatre which has performed “Baghdasar Aghbar” play in Trabzon is going to have performance in Armenia.
15:16 18/11/2009“We need time to know you”“We need time to know you,” said Serdar Dinlar at Armenian-Turkish joint “At Araks bank” film presentation.
15:22 17/11/2009Nabokov's unfinished work is publishedVladimir Nabokov’s The Original of Laura unfinished novel is to be published in Great Britain and the US today.
15:20 17/11/2009President Sargsyan congratulates composer Robert AmirkhanyanPresident Serzh Sargsyan had a telephone conversation with the people’s artist, outstanding culture figure, the president of the Armenian Composers’ Union Robert Amirkhanyan November 16.
14:01 12/11/2009Famous Argentinean Armenian conductor to have performance in YerevanAram Khachatryan concert hall will host tomorrow famous Argentinean Armenian conductor and composer Santiago Chotsuryan, famous soprano Irina Zaqian and Armenian State Philharmonic orchestra.
16:04 11/11/2009Azerbaijan’s culture days in Switzerland give rise to scandalAzerbaijan’s culture days in Switzerland, where various observations on alternative literature and criticism were made created deep panic.
13:41 07/11/2009Expert says it's difficult to make audience changedHow much improved and developed are our theatres in the regions? Panorama.am talked to the secretary of Theatre artists union Sona Meloyan. Meloyan said that though there are some theatres in the...
13:38 02/11/2009Sergey Parajanov exhibition under way in SlovakiaSergey Parajanov photo exhibition is under way in the exhibition hall of Slovakia’s culture ministry.
12:45 31/10/2009Armenian Minister of Culture to host Consuelo VidalArmenian Minister of Culture Hasmik Pogosyan hosted yesterday the director of UN Armenia office Consuelo Vidal on the occasion of handing her mission office in Armenia, Culture Ministry reports.
17:46 30/10/2009Penderecki’s granny – Armenian, Armenian musicians – raw; Armenian audience - openIn the framework of 10th international festival, it’s the second time “Krzysztof Penderecki’s days in Armenia” are being held.
19:28 29/10/2009President Serzh Sargsyan receives Polish composer Ksistof PenderetskiPresident Serzh Sargsyan received today Ksistof Penderetski, an outstanding Polish composer and conductor of Armenian origin, who is visiting our country within the framework of the “Perspectives of...
15:32 29/10/2009German week under way in ArmeniaIn the frames of the German week in Armenia held in association with Germany’s Embassy to Armenia, electro-house club night will be under way in Yerevan Kami Lounge Club (18, Abovyan Str.) at 10pm,...
18:33 28/10/2009Putin to recount memories of fall of Berlin Wall in documentaryRussian Prime Minister Vladimir Putin, who was working in East Germany in 1989 when the Berlin Wall fell, is to recount his experiences of that time in a new documentary, reported Russian newspaper...
15:29 26/10/2009“Border” wins “Best Film” prize in Antalia “Golden Orange” 46th Film FestivalThe film “Border” by Armenian director Harutyun Khachatryan won “Best Film” prize in “Golden Orange” 46th Film Festival in Antalia, “Golden Apricot” Yerevan Film Festival coordinator on artistic...
15:09 26/10/2009Austro-Armenian Festival – Vienna greets YerevanThe Austro-Armenian Music Festival “Vienna greets Yerevan” will be launched in Komitas Chamber Music Hall from 27 October to 1 November.
14:40 26/10/2009“East of Byzantium”: Movie on battle of Avarayr to be producedFilm maker Roger Kupelian works on production of “East of Byzantium” movie. French reporter Jean Eciyan told Panorama.am that a movie about the biggest battles of Armenian history – Battle of Avarayr...
14:36 24/10/2009Armenian President congratulates national artist Sos SargsyanArmenian President Serzh Sargsyan has sent a congratulatory message to the national artist Sos Sargsyan on his 80th anniversary, President’s press office said.
11:07 24/10/2009“Pomegranate seed” festival underway todayStage 2 of “Pomegranate seed” children’s republican 9th theatre festival is due in Yerevan October 24-November 1.
19:08 23/10/2009Armenian film festival gets under way in the HagueThe official opening of the Armenian film festival was launched in the Hague on October 22. The festival is devoted to the 25th jubilee of “Abovyan” Culture Union in the Hague. The festival is held...