18:30 19/06/2021«Մաշան և արջը» կդառնա լիամետրաժ մուլտֆիլմ«Մաշան և արջը» ռուսական հայտնի անիմացիոն շարքը կդառնա լիամետրաժ մուլտֆիլմի հիմքը: Այս մասին Variety- ին տված հարցազրույցում ասել է Animaccord ընկերության ղեկավար Կլաուս Թոմինգը: Նրա խոսքով, լիամետրաժ...
16:15 19/06/2021Երգչուհի MakSim-ը արհեստական կոմայի մեջ էԵրգչուհի Մարինա Աբրոսիմովան, որը հայտնի է MakSim բեմական անունով, արհեստական կոմայի մեջ է: «Գազոտա ռու»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է Starhit-ը՝ վկայակոչելով Մոսկվայի հիվանդանոցներից մեկի...
13:37 18/06/2021Հայկական պատմամշակութային ժառանգությունը կներկայացվի Չեխիայի տարբեր քաղաքներումՀայկական պատմամշակութային ժառանգությունը ներկայացվելու է Չեխիայի տարբեր քաղաքներում։ Ծրագիրն իրականացվում է Սլավոնական մշակույթի օրերի ավանդական փառատոնի ընդլայնված ձևաչափի շրջանակներում, որտեղ...
10:38 18/06/2021«Արցախի համն ու հոտը»՝ Պերճ Պռոշյանի տուն-թանգարանումԱրցախյան թթուների հարուստ տեսականին, համեղ ուտեստները, ձեռագործ աշխատանքները կներկայացնեն պատերազմի հետևանքով տեղահանված և ՀՀ-ում բնակվող արցախցիները:
17:12 17/06/2021Մհեր Մկրտչյանի «Իշխանություն» ֆիլմի յութուբյան պրեմիերան՝ այսօրՄինչ այդ կլինի նաև «ԱրմՆյուզ»-ի եթերում:
17:29 15/06/2021Մահացել է Իռեն ՕրդուխանյանըԿյանքի 83-րդ տարում երկարատև ու ծանր հիվանդությունից հետո վախճանվել է հայկական կինոյի ամենահայտնի անուններից՝ Հայաստանի Կինեմատոգրաֆիստների միության երկարամյա անդամ, հնչյունային օպերատոր Իռեն...
10:50 14/06/2021Խաչատրյանի անվան մրցույթի միջոցով ՀՀ-ն ամբողջ աշխարհին ցույց է տալիս իր մշակույթի մակարդակը. Պավել ԿոգանՄրցույթի հաղթող է ճանաչվել Ճապոնիան ներկայացնող դիրիժոր Դաիչի Դեգուչին։
11:27 12/06/2021«Մատանիների տիրակալը» ֆիլմի երկրպագուները պահանջում են հեռացնել նոր մասից ինտիմ տեսարանները«Մատանիների տիրակալը» ֆիլմաշարի երկրպագուները պահանջել են հեռացնել էրոտիկ տեսարանները ֆիլմի նոր սերիայից։ kulturomania.ru կայքի հաղորդմամբ, համապատասխան խնդրագիրը տեղադրված է Change.Org կայքում։...
10:32 12/06/2021Արմեն Ջիգարխանյանի հուշարձանը նոյեմբերին կտեղադրվի Վագանկովյան գերեզմանատանըԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արմեն Ջիգարխանյանի հուշարձանն այս տարվա նոյեմբերին կտեղադրվի Մոսկվայի Վագանկովյան գերեզմանատանը, որտեղ հուղարկավորված է արտիստը։ ՏԱՍՍ-ին այս մասին ասել է հուշարձանի հեղինակ...
15:28 08/06/2021Կոնստանտին Օրբելյանը նշանակվել է Նյու Յորքի քաղաքային օպերայի երաժշտական տնօրեն և դիրիժորՌԴ վաստակավոր արտիստ, Ա. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար, թատրոնի տնօրեն Կոնստանտին Օրբելյանը նշանակվել է Նյու Յորքի քաղաքային օպերայի երաժշտական...
14:24 07/06/2021Թուրքիայում գտնվող 605-ամյա Արմաշի հայկական վանքը լքված և անմխիթար վիճակում էՆերկայիս Թուրքիայի արևմտյան Իզմիթի շրջանում գտնվող 605-ամյա Արմաշի Չարխափան Սուրբ Աստվածածին հայկական վանքը լքված ու անմխիթար վիճակում է: Այս մասին գրում է ermenihaber-ը։ Աղյուսաշեն վանքի տարածքում,...
09:37 07/06/2021Մահացել է «Միմինո» ֆիլմի սցենարի հեղինակ Ռեզո ԳաբրիաձենԹբիլիսիում 84 տարեկան հասակում կյանքից հեռացել է թատրոնի և կինոյի ռեժիսոր, գրող և սցենարիստ, Գեորգի Դանելիայի «Միմինո» ֆիլմի սցենարիստներից Ռեզո Գաբրիաձեն: Վրաստանի կրթության, գիտության, մշակույթի և...
18:00 05/06/2021Համազգային թատրոնը «Փափլիկը» ներկայացմամբ կմասնակցի Չեխովյան 15-րդ փառատոնինՀունիսի 26, 27-ին Սոս Սարգսյանի անվան Համազգային թատրոնը կմասնակցի Չեխովյան 15-րդ հեղինակավոր փառատոնին Գի դը Մոպասանի «Փափլիկը» ներկայացմամբ։ Այս մասին տեղեկանում ենք թատրոնի ֆեյսբուքյան էջից։...
17:32 05/06/2021Արթուր Վանեցյանն Ամարասում էԱրցախի Հանրապետությունում գտնվող «Պատիվ ունեմ» դաշինքի վարչապետի թեկնածու Արթուր Վանեցյանն Ամարասում է։ «Ամարասի վանական համալիրը վերակառուցվում է ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գլխավորած Լույս...
16:45 05/06/2021Խաչատրյանի միջազգային մրցույթի մասնակիցները կկատարեն Մանսուրյանի՝ հատուկ մրցույթի համար գրված ստեղծագործությունըՎաղը՝ Արամ Խաչատրյանի ծննդյան օրը, կմեկնարկի Խաչատրյանի անվան 17-րդ միջազգային մրցույթը՝ դիրիժորություն մասնագիտությամբ։ Ասուլիսում Խաչատրյանի անվան միջազգային մրցույթի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ...
10:32 05/06/2021Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Վիլեն Գալստյանի մահվան կապակցությամբՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ՀՀ ժողովրդական արտիստ Վիլեն Գալստյանի մահվան կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակից։ Սերժ Սարգսյանը իր խորին...
19:16 04/06/2021Մահացել է բալետմայստեր Վիլեն ԳալստյանըՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը խորը վշտով տեղեկացնում է, որ հունիսի 4-ին 80 տարեկանում կյանքից հեռացել է բալետի նշանավոր արտիստ, բալետմայստեր, ՀԽՍՀ ժողովրդական արտիստ, Ա.

12:36 10/02/2009GEORGIAN BUSINESSMAN TO BUY TOUMANYAN’S “VERNATUN”A Georgian businessman bought the famous “Vernatun” of Armenian favorite poet Hovhannes Toumanyan in Tbilisi paying 25 thousands USD.
12:07 10/02/2009TAJ MAHAL IN DANGERThe Taj Mahal famous mausoleum located in Agra, India, built by Mughal Emperor Shah Jahan in memory of his favorite wife, Mumtaz Mahal, in danger of collapse.
16:47 05/02/2009300 MILLION FOR CHARLES AZNAVOUR’S MUSEUM-HOUSEDuring a Government session today has been defined to dispose the Municipality of Yerevan 300 million AMD from the Government reserve for the implementation of Charles Aznavour’s museum-house in...
16:20 04/02/2009TURKISH FILM TO BE SHOOT IN ARMENIATurkish party applied to authorities of Armenia to make agreements on shooting a film in Armenia, reports our confidential source.
19:48 03/02/2009DRAMATURGE: “STARVING FOR REAL CITIZEN”While some political parties in Armenia were discussing whether PACE would suspend Armenia’s voting right, a group of intellectuals of Armenia was concerned with the issue, and another group was...
13:10 02/02/2009“EUROVISION 2009”: ARMENIA TO PERFORM ON 12 MAYArmenia will participate in “Eurovision 2009” song contest on May 12. It is also known that the following countries are going to perform on May 12: Andorra, Belarus, Belgium, Bulgaria, Bosnia...
14:45 24/01/2009KAREN SHAKHNAZAROV – BEST FILM DIRECTORYesterday “Golden Eagle” film competition took place in Moscow. “Wild Valley” film has been nominated as “Best Film” and Karen Shakhnazarov has been nominated as “Best Film Director” for his “The...
15:58 23/01/2009NATIONAL FILM PRODUCERS WORK ON THEIR PRODUCTSThe National Film-center of Armenia has already finished the shooting of some films. Elina Nersisyan of the National Film-center said to Panorama.am that “Entangled Parallels” film of Hovhannes...
14:10 21/01/2009YEAR OF BULGARIA IN ARMENIA2009 is announced as the Year of Bulgaria in Armenia, and the next year – 2010 is expected to be Year of Armenia in Bulgaria, said Gayane Durgaryan the head of information and public relations...
18:07 20/01/2009YEAR DEVOTED TO TUMANYANThis year famous Armenian writer Hovhannes Tumanyan’s 140th anniversary and 60th anniversary of the foundation of his museum will be celebrated, said the director of the museum Narine Tukhikyan to...
17:49 15/01/2009KOMITAS NOMINEE OF “GRAMMY 2009”The nominees of “Grammy 2009” awards are defined. According to “Svobodanews.ru” website extraordinary and original composers and bands are nominated in “best vocal” nomination. Armenian famous...
13:55 15/01/2009TENDER FOR “EUROVISION-2009” LAUNCHEDThe Public TV of Armenia announced the tender for the participation in “Eurovision-2009” song contest, reports the Public TV to Panorama.am.
16:56 14/01/2009MONUMENT TO NANSEN TO BE PLACED IN YEREVAN AND GYUMRIIn 10 October 2011, Nobel Peace Prize holder Fridtjof Nansen’s 150th anniversary is to be celebrated and monuments to Nansen will be erected in Yerevan and Gyumri said the President of Nansen...
19:04 12/01/2009AWARDS TO PROMOTE CULTURE IN ARMENIAThe Ministry of Culture of Armenia prepares awards for the journalists and mass media for covering cultural events.
16:39 12/01/2009COMMEMORATING GREAT ARMENIANSOn 20 January a museum named after Armenian writer Silva Kaputikyan will be opened to commemorate 90th jubilee of her birthday, said the Minister of Culture Hasmik Poghosyan in a press conference.
16:00 09/01/2009“BEING KING OF CLOWNS HE NEVER BECAME CLOWN OF KINGS”Today famous Armenian film director Sergey Paradjanov’s 85th anniversary is celebrated. Paradjanov was granted people’s artist of Armenia and Ukraine. Artist’s fans will visit pantheon named after...
15:11 27/12/2008EDVIN MARTON: “STAGE, LIFE AND PERFORMANCES NOT JOB FOR ME”World famous violinist Edvin Marton takes out his violin of Stradivarius and plays “Godfather” for the journalists.
14:53 27/12/2008MATENADARAN TO HAVE MORE VISITORS“This year the number of visitors to Matenadaran increased by 3000,” said the director of Matenadaran Hrachik Tamrazyan to Panorama.am.
17:22 26/12/2008YEAR WAS SUCCESS FOR OPERA AND BALLET ACADEMIC THEATREThis year Opera and Ballet Academic Theatre named after Al. Spendiaryan performed several premieres – “Vardanank” and “Tango” ballets, “White symphony and earthquake” opera, said the director of the...
16:44 26/12/2008“ARMENIAN JAZZ 70” CONCLUDED THE YEARThe members of “Armenian Jazz 70” projects has gathered to discuss jazz year in Armenia and to say that jazz art development is not limited with “Armenian Jazz 70” project.