17:29 30/06/2021Ջեյմի Լի Քերթիսը կստանա Վենետիկի կինոփառատոնի «Ոսկե առյուծ» մրցանակԱմերիկացի դերասանուհի Ջեյմի Լի Քերթիսը սեպտեմբերի 8-ին կինեմատոգրաֆիայում ունեցած ներդրման համար կստանա Վենետիկի կինոփառատոնի «Ոսկե առյուծ» մրցանակը: Վեստի.ռու-ն գրում է, որ մրցանակը դերասանուհուն...
13:48 30/06/2021«Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնը կկայանա հոկտեմբերինԵրևանի «Ոսկե ծիրան» 18-րդ միջազգային կինոփառատոնը կկայանա հոկտեմբերի 3-10: Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկացավ փառատոնի մամուլի գրասենյակի ղեկավար Ռոզա Գրիգորյանից: Փառատոնի անցկացման ձևաչափի,...
13:31 30/06/2021«Բարեկամության շառավիղներ» համերգը լուսաբանելու համար Իտալիայից ՀՀ են ժամանելու հայտնի լրագրողներ և բարձրաստիճան հյուրեր«Երևանյան հեռանկարներ» միջազգային երաժշտական 22-րդ փառատոնը հյուրընկալում է Ռավեննայի հեղինակավոր փառատոնի համերգը Երևանում: Փառատոնի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ «Բարեկամության շառավիղներ»...
13:25 30/06/2021«Կինեմատոգրաֆիայի մասին» օրենքի ընդունմամբ կլուծվի երեք խնդիր. Աննա ԿոստանյանԱԺ արտահերթ նիստում քննարկվեց Կինեմատոգրաֆիայի մասին և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթն երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունելու մասին հարցը: Հիմնական զեկուցող ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան»...
12:35 30/06/2021Forbes. Հակամարտության գոտիներում խաղող աճեցնող հնագույն գինեգործական երկրներից մեկը. Հայաստանի վերածնունդըForbes հայտնի պարբերականն անդրադարձել է Հայաստանում գինեգործությանն ու գինու մշակույթին։ «Գինու շատ արտադրողների համար խաղողի բերքահավաքը ամենալարված ժամանակաշրջանն է, քանի որ դրանից է կախված գինու...
12:18 30/06/2021Թուրքիայում ցանկանում են վերականգնել հայկական կաթոլիկ եկեղեցինՆերկայիս Թուրքիայի հարավ-արևելյան Դիարբեքիր (պատմ. Տիգրանակերտ) նահանգի Չյունգյուշի շրջանում գտնվող հայկական կաթոլիկ կիսավեր եկեղեցին ցանկանում են վերականգնել: Եկեղեցին տարիներ ի վեր գանձագողերի...
09:00 30/06/2021Աշխարհահռչակ դիրիժոր Մուտին փաստում է՝ հայերն ու իտալացիները բազում ընդհանրություններ ունենԻտալիայում մեկնարկել են Հայաստանի պետական կամերային երգչախմբի փորձերը՝ մաեստրո Ռիկարդո Մուտիի ղեկավարությամբ։
15:00 29/06/2021Լիվերպուլի պատմական հատվածը կարող է զրկվի ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի Համաշխարհային ժառանգության կարգավիճակիցԼիվերպուլի պատմական մասը կարող է կորցնել ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի Համաշխարհային ժառանգության իր կարգավիճակը, որը ստացել է 2004 թվականին: artguide.com-ի հաղորդմամբ, պատմական շենքերն այստեղ աստիճանաբար զիջում են...
14:42 29/06/2021Lեգենդար դիրիժոր Ռիկարդո Մուտին կժամանի ԵրևանՀուլիսի 4-ին միջազգային բարձր հեղունակություն վայելող Ռավենա փառատոնի շրջանակում տեղի կունենա համերգ՝ մաեստրո Մուտիի ղեկավարությամբ:
13:51 29/06/2021«Երևանյան հեռանկարներ» փառատոնին ելույթ կունենա Իտալիայից ժամանած Մայա Օհանյանը«Երևանյան հեռանկարներ» միջազգային երաժշտական փառատոնի 22-րդ համերգաշարը սկիզբ կառնի հուլիսի 3-ին կայանալիք համերգով՝ ի նվիրումն և ի պատիվ Ռիկարդո Մուտիի և Ռավեննա փառատոնի: Փառատոնի մամուլի...
13:34 29/06/2021Հունաստանի ոստիկանությունը գտել է 2012 թ․-ին գողացված Պիկասոյի նկարըՀունաստանի ոստիկանությունը գտել է իսպանացի և ֆրանսիացի նկարիչ Պաբլո Պիկասոյի «Կնոջ գլուխը» կտավը, որը գողացել էին ավելի քան ինը տարի առաջ Աթենքի ազգային պատկերասրահից: Ինչպես հաղորդվել է երկուշաբթի՝...
12:10 29/06/2021Սոս Սարգսյանի անվան Համազգային թատրոնի 30-ամյակին նվիրված կլինեն պրեմիերաներ, նոր նախագծերԱյս տարվա սեպտեմբերից մեկնարելու են Սոս Սարգսյանի անվան Համազգային թատրոնի 30-ամյակին նվիրված ծրագրերը, լինելու են պրեմիերաներ, նոր նախագծեր: Ասուլիսում ասաց թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Նարինե...
11:43 29/06/2021Չեխովյան փառատոնի տնօրենն ասել է՝ հայկական «Փափլիկը» ներկայացումը ամեն տեղ կարելի է ցուցադրել«Իսկապես ֆուռոր էր»:
13:10 28/06/2021Պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ հանդես կգա Նարեկ ՀախնազարյանըՀայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր՝ Սերգեյ Սմբատյան) Կ.
12:17 28/06/2021Համազգային թատրոնի «Փափլիկը» ներկայացման աննախադեպ հաջողությունը՝ Չեխովյան հեղինակավոր փառատոնումԵրկու ամիս առաջ Հայաստանի թատերական գործիչների միության «Արտավազդ» ամենամյա մրցանակաբաշխությանը «Լավագույն ներկայացում» անվանակարգում հաղթած՝ Սոս Սարգսյանի անվան համազգային թատրոնի «Փափլիկը»...
09:30 28/06/2021Հայկական դուդուկի պատմությունը՝ ճապոնական դպրոցների երաժշտության դասագրքերումԱյսօր Ճապոնիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արեգ Հովհաննիսյանը դեսպանությունում ընդունել է ճապոնացի դուդուկահար Յասուտակա Տարումիին, որը տևական ժամանակ զբաղվում է Ճապոնիայում հայկական երաժշտության...
09:22 28/06/2021Միտումնավոր դուրս են թողել Հայաստանը, հայկական քաղաքներն ու հայ մասնագետներին. Համլետ Պետրոսյան«Հարավային Կովկասի անցյալն առանց Հայաստանի, հայկական քաղաքների և հայ մասնագետների. ակադեմիականությունը միանում է քաղաքականությանը»
20:00 26/06/2021Ցուցահանդես՝ «Դրվագներ ինքնության. Տարազ» խորագրովՑուցանմուշների մի մասն առաջին անգամ է ցուցադրվելու հանրությանը:
19:21 26/06/2021«Դիտարկումներ Ա. Սպենդիարովի «Ալմաստ» օպերայի գործիքավորման շուրջ» գիրքը նվիրված է կոմպոզիտորի ծննդյան 150-ամյակինՄուտքն ազատ է:
19:04 26/06/2021«Նովելի իշխան» Գրիգոր Զոհրապի ծննդյան 160-ամյակն է«Խղճմտանքի ձայներ. արևմտահայերեն թատերգություն». զոհրապյան նովելը՝ բեմին

12:03 18/04/2016Армянская певица Ивета Мукучян выступит на «Евровидении-2016» с 5 бэк-вокалисткамиВместе с Иветой Мукучян 10 и 14 мая на сцене «Евровидения» выступят певицы Маша Мнджоян, Кристина Мангасарян, Анушик Тер-Гукасян, Сонна Гюлхасян и соавтор музыки к песне LoveWave Лилит Навасардян.
14:00 15/04/2016Владимир Спиваков и «Виртуозы Москвы» 28 и 29 апреля выступят с концертами в ЕреванеКонцерты состоятся 28 и 29 апреля в концертном зале «Арам Хачатурян» в Ереване.
13:52 15/04/2016Режиссер Джеймс Кэмерон пообещал еще 4 продолжения «Аватара»По его словам, «Аватар» должен превратиться в грандиозную эпопею, которая не уместится в рамки трилогии.
21:07 01/04/2016В Армении Национальный академический театр оперы и балета поставит «Норму» в память о Гегаме Григоряне«Он всегда останется в моей памяти», – подчеркнул Марчиано и отметил, что они готовы и сделают все, чтобы «Норма» была представлена так, как этого хотел Г. Григорян.
18:15 01/04/2016Российская компания потребует от Эроса Рамазотти компенсацию до €5 млн. за отмену концертов, в том числе в ЕреванеЗ. Мхеян в распространенном ею заявлении также отметила, что заказчик обязуется компенсировать весь ущерб, нанесенный вследствие отмены концертной программы.
21:00 31/03/2016Президент США и Мишель Обама проведут в Белом доме концерт в честь Международного дня джазаОтмечается, что данное шоу покажут в эфире ABC на следующий день, 30 апреля, когда будет отмечаться Международный день джаза.
20:41 31/03/2016В Армении археологи раскопали древнейшую крепость эпохи Ванского царства – культурное наследие УрартуАрмяно-итальянская археологическая экспедиция в ходе совместных раскопок в Котайкской области Армении обнаружила уникальный археологический памятник.
12:50 31/03/2016Правительство Армении решило объединить Музей-институт Александра Таманяна и Национальный музей-институт архитектурыДля эффективной организации работ, концентрации сил и эффективной реализации основных задач возникла необходимость объединения, отметил Нарек Саркисян.
11:05 31/03/2016В Польше хотят снести 500 советских памятниковПроект сноса монументов институт направит органам местного самоуправления в ближайшие недели.
15:21 30/03/2016«Старый Ереван»: архитектор Жорж Шехлян о недопустимости превращения столицы Армении в «Диснейленд»Архитектор Жорж Шехлян в комментарии для Panorama.am обратился к получившей особую актуальность в последнее время проблеме сохранения исторического облика столицы Армении – Еревана.
20:51 29/03/2016Гости и жители Еревана смогут совершить «виртуальное паломничество» к армянским и русским святыням ИерусалимаОткрывшаяся сегодня фотовыставка «Русские и армянские святыни Иерусалима» в ереванском Музее-институте архитектуры продлится до 5 мая.
19:28 29/03/2016Владимир Спиваков и «Виртуозы Москвы» выступят с концертами в АрменииКонцерты состоятся 28 и 29 апреля.
15:11 29/03/2016Главную роль в фильме «Довлатов» исполняет иностранный актерКартина создается при поддержке нескольких стран: Польши, Сербии, Финляндии, Армении и России.
12:04 29/03/2016В Токио прошла неделя армянской культурыСостоялись разнообразные мероприятия с участием армянских и японских деятелей искусства.
12:17 28/03/2016«Для любого государства театр имеет стратегическое значение». В Армении отметили Всемирный день театра26 марта в Государственном театре музыкальной комедии имени Акопа Пароняна в Ереване состоялась церемония вручения ежегодной премии Союза театральных деятелей Армении «Артавазд».
11:33 28/03/2016Жизнь без «Исламского государства». Опубликованы первые кадры сирийской Пальмиры после освобожденияПальмира является одним из шести объектов ЮНЕСКО на территории Сирии и находилась в руках боевиков с конца мая 2015 года.
11:18 28/03/2016Донателла Версаче написала книгу о становлении модного дома VersaceДом моды Versace был основан дизайнером Джанни Версаче в 1978 году.
16:22 26/03/2016В Театре им. А. Пароняна состоится церемония вручения премии Союза театральных деятелей Армении – «Артавазд»В 2016 году театральная премия «Артавазд» посвящена 75-летию Союза театральных деятелей Армении.
20:16 25/03/2016Easy Viaggio: Древняя армянская столица Ани – чудо-город 1001 церквиДревняя армянская столица представлена на включение в список всемирного наследия ЮНЕСКО.
10:42 24/03/2016Церемония вручения национальной кинопремии Армении «Айак-2016» под угрозой срываДиректор Национального киноцентра Армении Геворк Геворкян отметил, что две организации, являющиеся спонсорами церемонии, отказались от предоставления финансирования.