18:42 26/04/2021Գերեզմանը քանդել են ու նոր հուղարկավորություն կատարելԻրավախախտման հերթական դեպքն է արձանագրվել ՊՄՊ Գեղարքունիքի մարզային ծառայության պահապանի շրջայցի ժամանակ։ Գավառ քաղաքի «Դարի գլուխ» կոչվող տեղական նշանակության հուշարձանի տարածքում /հին...
16:48 26/04/2021Նարեկ Հախնազարյանը ելույթ կունենա Կամերային նվագախմբի հետՀամերգը ղեկավարելու է Իսպանիայից ժամանած դիրիժոր Խուան Անտոնիո Ռամիրեսը:
16:04 26/04/2021Էնթոնի Հոփքինսը «Օսկարի» արժանանալուց հետո դիմել է կազմակերպիչներինԱշխարհահռչակ դերասան Էնթոնի Հոփքինսը Ուելսում իր տանը նստած է տեղեկացել, որ արժանացել է «Օսկար» մրցանակի «Լավագույն դերասան» անվանակարգում «Հայրը» ֆիլմում մարմնավորած դերի համար: Այս մասին գրում է...
14:34 26/04/2021Տիգրան Մանսուրյանը չի մասնակցել Ցեղասպանության 106-րդ տարելիցին նվիրված Նիկոլ Փաշինյանի կազմակերպած համերգինԿոմպոզիտոր, արվեստի վաստակավոր գործիչ Տիգրան Մանսուրյանը չի մասնակցել Ցեղասպանության 106-րդ տարելիցին նվիրված Նիկոլ Փաշինյանի կազմակերպած համերգին, որտեղ հնչել է իր հեղինակած «Ռեքվիեմը»: Այս մասին...
13:13 26/04/2021Ադրբեջանցիները քանդել են Ղազանչեցոց եկեղեցու դարպասների հրեշտակների քանդակներըՇուշին օկուպացրած ադրբեջանցիները քանդել են Սուրբ Ղազանչեցոց եկեղեցու դարպասների մոտ գտնվող հրեշտակների քանդակները, հանել դարպասի խաչը։ Համացանցում տարածված տեսանյութերից երևում է, որ հրեշտակների...
13:09 26/04/2021Ամենաքննարկված ու հիշվող «օսկարակիր» զգեստներըԼոս Անջելեսը նախապատրաստվում է «Օսկար» 93-րդ մրցանակաբաշխությանը՝ ամենակարևոր իրադարձությունը ոչ միայն կինոարտադրության, այլ նաև նորաձևության արդյունաբերության համար: Կարմիր գորգից ամենաէլեգանտ և...
12:52 26/04/2021«Ну-ка, все вместе!» նախագծի հաղթողն է Սյուզաննա Մելքոնյանը«Այստեղ չկար ոչ մի կեղծ նոտա: Սա եզրափակչի ամենավստահ ելույթն էր», - իր զգացմունքները չի կարողացել զսպել ժյուրիի անդամ Սերգեյ Լազարևը:
10:56 26/04/2021Համերգային երեկո` նվիրված հուշարձանների պահպանությանըԱպրիլի 27-ին ժամը 19:00-ին, սբ. Աննա եկեղեցու բակում կանցկացնի բացօթյա համերգային երեկո, որի ժամանակ հանդես կգան Երևանի պետական կամերային երգչախումբը, «Տաղարան» հնագույն երաժշտության համույթը,...
10:06 26/04/2021«Օսկարի» հաղթողներըԼոս Անջելեսում կայացել է ԱՄՆ կինոակադեմիայի «Օսկար» 93-րդ մրցանակաբաշխությունը: «Լավագույն ֆիլմ» անվանակարգում մրցանակը տրվել է Քլոե Չժաոյի «Քոչվորների երկիրը» ֆիլմին, որը մի կնոջ մասին է, ով մնալով...
09:45 26/04/2021Մարտին Սկորսեզեն քրիստոնեության ծագման մասին սերիալ կնկարահանիՊրոդյուսեր և ռեժիսոր Մարտին Սկորսեզեն և սցենարիստ Պոլ Շրյոդերը նախատեսում են սերիալ նկարահանել քրիստոնեության ծագման մասին: Նախագիծը կստեղծվի Netflix-ի համար։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին...
18:30 24/04/2021Միլանում մահացել է երգչուհի Միլվան81 տարեկան հասակում Միլանում մահացել է իտալացի հայտնի երգչուհի և թատրոնի դերասանուհի Միլվան (Մարիա Իլվա Բիոլկատի), փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Իր 50-ամյա կարիերայի ընթացքում Միլվան թողարկել է 173...
12:15 24/04/2021Մոցարտի «Ռեքվիեմ»-ը հնչեց ի հիշատակ Հայոց ցեղասպանության անմեղ նահատակներիԱպրիլի 23-ի կեսգիշերին Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը հնչել է Մոցարտի «Ռեքվիեմ»-ը՝ ի հիշատակ Հայոց ցեղասպանության անմեղ նահատակների հիշատակի։ Կամերային երաժշտության ազգային կենտրոնի...
10:24 24/04/2021Մարզահամերգային համալիրում կհնչի Տիգրան Մանսուրյանի «Ռեքվիեմ»-ըԱյսօր ժամը 19:15-ին Կ. Դեմիրճյանի անվ. Մարզահամերգային համալիրում, ի հիշատակ Հայոց ցեղասպանության նահատակների, տեղի կունենա համերգ: Տիգրան Մանսուրյանի «Ռեքվիեմ»-ով հանդես կգան Հայաստանի ազգային...
16:02 23/04/2021Ծիծեռնակաբերդում այսօր կհնչի Վերդիի «Ռեքվիեմ»-ըԻ հիշատակ Ցեղասպանության զոհերի Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը կներկայացնի Վերդիի «Ռեքվիեմը»
15:50 23/04/2021Կոստան Զարյանի արխիվային հավաքածուն ամբողջացել էԱյսօր Մաշտոցյան Մատենադարանի արխիվային հավաքածուն համալրվել է հայ ականավոր գրող, բանաստեղծ, վիպասան և արվեստաբան Կոստան Զարյանի ձեռագրերի Կանադայում գտնվող դիվանով: Նախապես Մատենադարանին էին հանձվել...
12:42 23/04/2021Սերգեյ Սմբատյանը ղեկավարել է Ռուսաստանի ազգային նվագախումբըՀայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանն ապրիլի 21-ին ղեկավարել է Ռուսաստանի ազգային նվագախումբը։ Համերգը կայացել է Մոսկվայի Չայկովսկու անվան...
10:51 22/04/2021ԱՄՆ կրոնական ազատության հանձնաժողով․ Շուշիի Սբ. Ղազանչեցոց եկեղեցու ռմբակոծումը կարող է որակվել որպես պատերազմական հանցագործությունՀանձնաժողովը կոչ է անում միջոցներ տրամադրել՝ Լեռնային Ղարաբաղում և հարակից տարածքներում սրբավայրերի ու այլ կրոնական կամ մշակութային հուշարձանների վերականգման, պահպանման և պաշտպանության համար:
10:43 22/04/2021«Խայտառակ արարք». ցեղասպանությանը նվիրված թուրք հեղինակի գիրքը թարգմանվել է հայերենՀայոց ցեղասպանությանն ու թուրքերի պատասխանատվության հարցին նվիրված թուրք պրոֆեսոր, տասը գրքի հեղինակ Թաներ Աքչամի «Խայտառակ արարք» գիրքը թարգմանվել է հայերեն։ Գիրքը Թուրքիայում այնպիսի մեծ սկանդալ էր...
17:46 21/04/2021Գրականության և արվեստի թանգարանում կբացվի Գրիգոր Զոհրապին նվիրված ցուցադրությունՄուտքն ազատ է:
17:06 21/04/2021Պիացցոլլայի և Վիվալդիի ստեղծագործությունները կհնչեն Ռուդինի և Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի կատարմամբՄայիսի 6, Արամ Խաչատրյան համերգասրահ

23:57 27/06/2008“EDGAR ELBAKYAN” THEATRE IN PRAGUE“Apostrophe 2008” International tenth theatre festival is organized in Prague. “Edgar Elbakyan” theatre is taking part in the festival. Earlier the head of the theatre Armen Elbakyan said to...
14:50 27/06/2008“Edgar Elbakyan” theatre in Praha‘Apostrophe 2008’ 10th international festival of theatres has started in Praha and“Edgar Elbakyan” theatre (“Arion”) takes part in it.
21:08 26/06/2008FRENCH AND HOLLAND FILM DAYS IN YEREVAN“Our festival has active contacts with the Embassies of USA, Germany and France in Armenia and we get films produced in recent years from them,” Susanna Harutyunyan, the leader of “Golden Apricot”...
20:45 26/06/2008166 FILMS IN “GOLDEN APRICOT”Totally 166 films from 65 countries have been listed in “Golden Apricot” fifth international film competition taking place in Yerevan, said Michael Stambolcyan, the leader of the festival projects.
20:39 25/06/2008ARMENIAN GENOCIDE SONG IN EUROVISION 2009Serzh Tangyan, the leader of “System of a Down” rock group plans to take part in Eurovision 2009 presenting Armenia.
20:00 24/06/2008MYTH OF NOYYAN TAPANOn 27-29 “Myth of Noyyan Tapan” 145 minutes long documentary produced by “Azd Production” is shown by the Public TV, said Hayk Harutyunyan, the founder and producer of the production, to Panorama.am...
15:55 24/06/2008First in Armenia- Festival of Comics.The international Yerevan first comic festival “Coat of Painting and Picture” is going to be held in 3-5, October.
19:06 23/06/2008“NEW WAVE”: WE PARTICIPATE TO WINMher, the representative of Armenia in “New Wave” Urmola musical competition takes part to win, said Mher Mesropyan, the participant of the competition in a meeting with the journalists.
20:40 20/06/2008MUSIC CROSSROAD IN ARMENIAOn June 21 “Music Holiday” will be celebrated in Armenia like other 110 countries in the world, said the Minister of Culture of Armenia Hasmik Poghosyan, in a meeting with the journalists today.
21:45 19/06/2008CULTURAL COOPERATION WITH GERMANS“The mission of our visit is to affirm the Armenian-German cooperation in the field of culture and education, to assure the continuation of the projects and to include Armenian regions in the...
21:30 18/06/2008WILLIAM SAROYAN’S WORK IN GOLDEN APRICOT“Four Mirages” essays of famous American Armenian writer William Saroyan devoted to four well known Hollywood actresses Lilian Gishi, Greta Garbo, Mirriam Hipkins and Merlin Monro will be presented...
22:34 17/06/2008FESTIVAL BUDGET IS VERIFIEDIn the end September it is planned to organize Arts International third festival, said Karen Shahgaldyan, member of “Arsika” trio in a press conference, today.
17:57 13/06/2008BODY TONGUE INSTEAD OF MOUTH“In ballet we speak by body tongue instead of mouth. Here we signify theatre first and not difficult technical solutions,” said famous Russian ballet dancer Maia Pliseckaia in a meeting with...
17:52 13/06/2008CONCERT DEVOTED TO PATRIARCH VAZGEN IOn June 14 a concert will be conducted devoted to 100 anniversary of His Holiness Vazgen I. The concert is supported by Saint Echmiatsin and Armenian General Benevolent Union (AGBU). The concert will...
19:55 11/06/2008SARYAN’S CANVASES IN AUCTIONAn unknown man has bought famous Armenian painter Martiros Saryan’s collection of seven canvases from an auction house MacDougall's in London.
22:20 10/06/2008ARMENIAN CHURCHES BECOME GEORGIANIn total there are six Armenian churches in Georgia which are being Georganised, said Hovakim priest Manukyan, the director of inter-church relations office, in a press conference today.
19:39 10/06/2008RODION SHCHEDRIN AND MAYA PLISECKAIA IN ARMENIAOn 11-14 June a range of concerts is organized to take place in Aram Khachatryan concert hall and Komitas Chamber Music Hall where Rodion Shchedrin’s pieces of music will be presneted, said Gayane...
19:28 10/06/20082007 EXCAVATIONS – SENSATIONAL RESULTSToday a meeting was held covering Armenian archeology and the problems in the field presented to the journalists by the director of Institute of Archeology and Ethnography of the National Academy of...
17:22 06/06/2008VIEW ARARAT NEWLY“If it is true that a human being made his first steps here…it is difficult to imagine another admiring place in the space,” said professor Johan Jakob Fon Parrot after his third attempt to reach the...
21:09 05/06/2008TIGRANS POLLAND’S EXHIBITION IN ARMENIA“The first exhibition of French-Armenian Tigran Polland opened in National Gallery. He is famous French Armenian artists of 20th century. The mission of this exhibition is reveal our compatriots art...