10:18 17/04/2021Ապրիլի 18-ը Հուշարձանների և տեսարժան վայրերի միջազգային օրն է«Բարդ անցյալներ, բազում ապագաներ»
19:11 16/04/2021«Այս դերերգը շուտով կատարելու եմ նաև Իտալիայում»․Մեցցո-սոպրանո Սոֆիա ԹումանյանՀայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի օպերային գալա համերգի ընթացքում ներկայացվել են սիմֆոնիկ հատվածներ, արիաներ Ջուզեպպե Վերդիի, Ջակոմո Պուչչինիի, Ֆրանչեսկո Չիլեայի, Ռուջերո Լեոնկավալոյի, Գաետանո...
15:29 16/04/2021Տարիներ շարունակ Ազգային պատկերասրահի մշտական ցուցադրությունում ընդգրկվել է հարուստ հավաքածուի ընդամենը 5 տոկոսըՀայաստանի ազգային պատկերասրահը 100-ամյա պատմություն ունի
13:26 16/04/2021Ինչպես կրկնօրինակել Միքելանջելոյի «Դավիթը»Միքելանջելոյի հայտնի «Դավթի» արձանի ամենաճշգրիտ կրկնօրինակը կդառնա իտալական տաղավարի հպարտությունն այս աշնանը Դուբայում կայանալիք Համաշխարհային ցուցահանդեսում.
12:25 16/04/2021Հայաստանում առաջիկայում ստեղծվելու է երկու նոր արգելոց-թանգարան2020 թվականին պետական միջոցներով վերականգնվել են Լոռու մարզի Սանահին վանական համալիրի Ամենափրկիչ եկեղեցու տանիքը, իրականացվել մասնակի ամրակայում, վերականգնվել է Սարգիս Բաղդասարյանի «Լոռեցի Սաքո»...
11:43 16/04/2021Ադրբեջանի կողմից օկուպացրած տարածքներում թողնված է շուրջ 1500 պատմամշակութային արժեք. Խզմալյան«Ունենք ահռելի ժառանգություն, որ թողնված է Ադրբեջանի կողմից օկուպացրած տարածքներում: Խոսում ենք շուրջ 1500 պատմամշակութային արժեքների մասին»,- ասուլիսում ասաց ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արա Խզմալյանը: Նա...
09:07 16/04/2021Րաֆֆի Մովսիսյանի «Ժամանում» ֆիլմն ընդգրկվել է Կրակովի կինոփառատոնի մրցութային ծրագրումՓառատոնը 2021-ին անցկացվելու է մայիսի 31-ից հունիսի 6-ը։
09:00 16/04/2021Հայ կինոյի օրն էՄիայն այսօր բոլոր կինոթատրոնները ցուցադրելու են հայկական հին ու նոր բազմաժանար ֆիլմեր։
18:06 15/04/2021Արցախի ՄԻՊ-ն Ամարասի վանական համալիրից ուղերձ է հղել միջազգային կազմակերպություններինԱրցախի Մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը Մշակույթի միջազգային օրվա առթիվ ուղերձ է հղել Ամարասի վանական համալիրից: Նա ուղերձը տեղադրել է ֆեյսբուքյան էջում ու գրառում արել.
14:42 15/04/2021Ֆրանսիայի նախագահ Մակրոնն այցելել է Փարիզի Աստվածամոր տաճար՝ ավերիչ հրդհից 2 տարի անցՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը ստուգել է Փարիզի Աստվածամոր տաճարում ընթացող վերանորոգման աշխատանքները՝ 850 տարվա հնություն ունեցող հուշարձանում բռնկված հրդեհից երկու տարի անց: Այս մասին գրում է...
13:14 15/04/2021«Տաղարան»-ը և «Ագապէ»-ն «Ստաբատ Մատերը» կներկայացնեն ի հիշատակ Հայոց ցեղասպանության զոհերիԿոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը ի հիշատակ Հայոց ցեղասպանության զոհերի կներկայացվի Ջիովաննի Բետիստա Պերգոլեզիի «Ստաբատ Մատեր» ստեղծագործությունը: Համերգը տեղի կունենա ապրիլի 22-ին, ժամը...
10:58 15/04/2021Մոսկվայի «Նիկո» պատկերասրահում կհնչեն Մանսուրյանի, Լուչանո Բերիոյի, Կոմիտասի ստեղծագործություններըԱպրիլի 16-ին Մոսկվայի «Նիկո» պատկերասրահում տեղի կունենա «Հավատով խոստովանում եմ» համերգը, որի ընթացքում կհնչեն Տիգրան Մանսուրյանի, Լուչանո Բերիոյի, Կոմիտասի և այլոց ստեղծագործություններ: Այս մասին...
11:00 14/04/2021Ֆիլհարմոնիկը մեկնարկել է «ԴՈ-ից ՍԻ» երաժշտական ծրագիրը երեխաների համարԾրագրին անվճար հիմունքներով կարող են մասնակցել ՀՀ պետական հանրակրթական դպրոցների 4-9-րդ դասարանների աշակերտները և ուսուցիչները:
10:48 14/04/2021Համո Սահյանի ծննդյան օրն է«Մարդը տիեզերք է գնում ոչ թե երկրագնդի վրա տեղ չլինելու պատճառով, այլ պարզապես չի դիմանում երկրային ցավերին»։
15:17 13/04/2021Երիտասարդ հայ կինոգործիչների ֆիլմերը միջազգային կինոհարթակներում ունեցել են նվաճումներ. Շուշանիկ Միրզախանյան«Ազգային կինոկենտրոնը վերջին տարիներին մեծ ուշադրություն է դարձնում պետական բյուջեից ֆինանսների տրամադրմանը հենց դեբյուտանտների պրոեկտներին»,- ասուլիսում ասաց Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնի տնօրեն...
11:28 13/04/2021«Հայ կինոյի օրը»՝ ուղղված անցյալի կինոժառանգությունը, ժամանակակից կինոն հանրայնացնելունԱպրիլի 16-ը պաշտոնապես Հայ կինոյի օր է հաայտարարված․ 2019 թ․ ՀՀ ազգային ժողովը հունիսի 19-ի հերթական նիստում ընդունեց ապրիլի 16-ը՝ Հայ կինոյի օր սահմանելու մասին օրենքի նախագիծը և ՀՀ տոների և...
11:00 13/04/2021Պալմիրայում սկսվում են Հաղթական կամարը վերականգնելու նախապատրաստական աշխատանքներըՍիրիական Պալմիրայում կվերականգնվի զինյալների կողմից ոչնչացված Հաղթական կամարը: Հաղթական կամարի վերականգնման աշխատանքները կսկսվեն 2022 թվականին: kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, հայտարարել է Պալմիրայի...
16:11 12/04/2021Մահացել է «Ադամանդե ձեռքը» ֆիլմի դերասանուհի Սերաֆիմա ԽոլինանՄոսկվայում մահացել է դերասանուհի Սերաֆիմա Խոլինան, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ 97-ամյա դերասանուհուն մահացած է գտել դուստրը՝ Լյուդմիլա Գոլուբիցկայան, Վերնադսկի պողոտայի իր բնակարանում։ Խոլինան առավել...
09:16 12/04/2021Ապրիլի 16-ին կինոթատրոններում կցուցադրեն հայկական հին ու նոր բազմաժանր ֆիլմերՀայաստանի ազգային կինոկենտրոնի նախաձեռնությամբ Հայաստանի գրեթե բոլոր կինոթատրոններում ապրիլի 16-ին կցուցադրեն հայկական հին ու նոր բազմաժանր ֆիլմեր` նշանավորելով ՀԱՅ ԿԻՆՈՅԻ ծնունդը: Նախաձեռնած...
09:08 12/04/2021Մահացել է ՀՀ վաստակավոր արտիստ Դերենիկ ՄարտիրոսյանըԿյանքից հեռացել է Երևանի Հովհաննես Թումանյանի անվ. պետական տիկնիկային թատրոնի առաջատար դերասան, բեմադրիչ, դրամատուրգ, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Դերենիկ Մարտիրոսյանը: Հայտնում է Հայաստանի թատերական...

16:37 10/05/2008MUSEUM NIGHT 2008 IN MAY 17On May 17 Museum Night 2008 will take place. According to the Ministry of Culture all the museums will receive guests starting from 01.00 till morning. Note that Armenian museums take part in this...
17:48 09/05/2008VLADIMIR MSRYAN – PAGANINI OF ALL TIMESOn 28 April 70 anniversary of Vladimir Msryan and 25 anniversary of “Nikolay Paganini” film presentation took place in the Cinema house of Saint-Petersburg, said Vladimir Msryan, in a press...
17:18 09/05/2008TURKISH SINGER INVITED ARTO TUNJBOYAJYAN TO TURKEYFamous singer of Eastern show business Sezen Aksu invited Arto Tunjboyajyan and Armenian Navy Band to Turkey to instrument her new CD in Turkey.
19:26 08/05/2008REWARDED BY FRITYOFF NANSEN MEDALSToday the presentation of “Armenia and Middle East” Frityoff Nansen’s, and “Frityoff Nansen, the researcher” Edward Sheklton’s books translations from English into Armenian took place; and Felix...
17:24 06/05/2008MIME SHOW INTERNATIONAL FESTIVAL IN ARMENIA“In August 10-15 Mime Show International Festival will take place in Tsaghkadzor,” said Zhirayr Dadasyan, the executive director of the festival.
16:20 06/05/2008PRESIDENT IN ‘KAROT’ FESTIVALIn 13-19 May “Festival” will take place in Moscow, which is devoted to the people living far from their motherlands.
19:30 05/05/2008H. KESHISHYAN: “KELE-KELE IS SUNG IN EUROPEAN COUNTRIES”On 24 May Armenian singer Sirusho will present Armenia in “Eurovision 2008” musical competition. Today the Armenian delegation had a press conference, where the members of the group made speeches....
18:36 05/05/2008MEETING WITH MINSK GROUP CO-CHAIRMEN AND ELMAR MAMEDIAROVOn May 5 the RA Foreign Affairs Minister Edward Nalbandyan leaves for France by the Foreign Minister of France Bernard Choushner’s invitation.
14:39 05/05/2008Good news for those who are interested in spiritual informationHave you questions to the priest? Write to the e-mail address [email protected] and the clergy will willingly answer all questions interesting you. It is according to this principle that the...
16:58 01/05/2008TALENT NAMED ARAM KHACHATRYAN30 years ago on 1 May famous Armenian composer, bright representative of Armenian classical music died.
18:32 28/04/2008YEREVAN FOUNDATION 2790 ANNIVERSARY CELEBRATEDThis year is a jubilee year for the country as 2790 anniversary of Yerevan foundation is to be celebrated.
16:23 26/04/2008STEINWAY ROYAL PRESENTED TO PUBLICToday in Aram Khachatryan concert hall famous American pianist Martin Berkofski will give a concert, said Ruzanna Sirunyan, the director of Aram Khachatryan concert hall, in a pres conference today.
18:00 23/04/2008EDWARD NALBANDYAN CALLED UNESCO TO BECOME ENGAGED WITH PROTECTION OF ARMENIAN CULTURAL VALUESYesterday the Foreign Affairs Minister of Armenia Edward Nalbandyan had a meeting with the UNESCO director Koishiro Matsura.
17:32 23/04/2008SERZH SARGSYAN RECEIVED MIKHAIL SHVIDKOIToday the president of Armenia Serzh Sargsyan received the chairman of the RF culture and cinema federative agency Mikhail Shvidkoi.
17:24 22/04/2008“TO FIND COMMON THINGS WITH TURKISH”In these days nearly every week some new books devoted to the Armenian Genocide are being published in Diaspora, said the chairman of the Writers’ Unity Levon Ananyan.
14:48 19/04/2008CEREMONIES DEVOTED TO ALEXANDER SHIRVANZADE’S 150 ANNIVERSARYToday the state officials: the minister of culture Hasmik Poghosyan, the president of writers’ union Levon Ananyan, deputy mayor Kamo Areyan put flowers on the tomb of Alexander Shirvanzade.
22:07 15/04/2008MORE ABOUT SOGHOMON TEHLERYANToday in the frameworks of “Librarian Week” events the presentation of “Soghomon Tehleryan” book was held in the National Library.
18:51 14/04/2008INTERNATIONAL MUSICAL FESTIVAL IN YEREVANOn 17 April the international fourth musical festival starts in National Gallery and will last till 8 of June.
17:51 11/04/2008“ARMENIA HAS POWERFUL AUDIENCE”“This is my first visit to Armenia. Before arriving I was thinking about the competition among the participants of the festival and the musicians taking part in the festival. Now I can see that the...
21:12 10/04/2008“EREBUNI” HISTORIC MUSEUM REPAIREDNow the “Erebuni” historic museum is being partially repaired, said Araxi Meshentsyan the deputy director of the museum to Panorama.am reporter.