21:41 09/04/2021Արցախի տաղանդավոր երիտասարդների հետ էլի ծրագրեր ունեմ․ ՍիրուշոԵրգչուհի Սիրուշոն իր ֆեյսբուքյան էջում հայտնում է նոր ծրագրերի մասին։ «Նկարահանել ենք Ջորջի հետ: Նա Արցախից է` Արցախի Ձայների տաղանդավոր տղաներից: Անցյալ տարին իր համար էլ աննկարագրելի դժվար էր ու...
16:48 09/04/2021«Պատերազմի աչքերը»՝ արցախցի լուսանկարիչ Դավիթ Ղահրամանյանի աչքերովՑուցահանդեսին ներկայացվել են շուրջ 100 լուսանկարներ՝ Արցախի տարբեր վայրերից, որտեղ ընթացել են թեժ մարտեր, նաև ներկայացրել է թիկունքում տիրող իրավիճակը:
16:42 09/04/2021«Կարմիր բլուրի» ծայրամասում ֆիքսել ենք մարդու գործունեության հետքեր. Միքայել Բադալյան«Մարտի վերջերին Հյուսիս-Հարավ մայրուղու Արգավանդի խճուղին Շիրակի փողոցին կապող հատվածում, որը նաև շրջանցում է «Կարմիր բլուր» հնավայրը, ճանապարհի շինարարության ժամանակ շինարարները խեցեղեն բեկորներ են...
14:59 09/04/2021Զավեն Խաչիկյանի պատմական լուսանկարներն ու դրանց հետևում թաքնված պատմություններըԶավեն Խաչիկյանը, իրականում, լուսանկարչությամբ սկսել էր զբաղվել, զուտ նրա համար, որ փորձ ձեռք բերեր ու անցում կատարեր կինոյի աշխարհ, բայց մնաց կապված լուսանկարչությանը և աշխատանքային գործունեության...
13:04 09/04/2021Մարտին Վարդազարյանը գրում է նոր երաժշտություն «Քաջ Նազար» ներկայացման համարՀակոբ Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոնի առաջիկա ծրագրերը ներկայացնում է թատրոնի տնօրեն Կարո Շահբազյանը
18:23 08/04/2021Ռեժիսոր Նիկոլայ Լեբեդևը Չեխիայի Նյուրնբերգյան դատավարության մասին ֆիլմ է նկարումՌեժիսոր Նիկոլայ Լեբեդևը Չեխիայում սկսել է նկարահանել «Նյուրնբերգ» մարտաֆիլմը, որը նվիրված է Նյուրնբերգի դատավարությունների նախապատրաստման և անցկացման հետ կապված իրադարձություններին, փոխանցում է...
17:56 08/04/2021Վարկած. Ինչու «Աշխարհի Փրկիչը» չի հասել ԼուվրՖրանսիական հեռուստատեսությունում տեղի է ունեցել Անտուան Վիտկինի «Փրկիչ վաճառքի համար» վավերագրական ֆիլմի պրեմիերան: artguide.com-ի հաղորդմամբ, այն բացահայտում է ճշմարտությունն այն մասին, թե ինչու...
17:50 08/04/2021«Էջմիածնի քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ աղավաղվել է պատմամշակութային շենքի արտաքին տեսքը»«Արթուր Թարխանյան» մշակութային կենտրոնը խիստ դատապարտում է այս շենքի վրա արված փոփոխությունը, և առաջարկում օր առաջ ապամոնտաժել դրանք։
12:41 08/04/2021Ջազ նվագախումբը համերգ կնվիրի ջազի լեգենդ Չիկ Կորեայի հիշատակինՀայաստանի պետական ջազ նվագախումբը համերգ կնվիրի ջազի լեգենդ, 25 Grammy-ի մրցանակակիր Չիկ Կորեայի հիշատակին: Ապրիլի 18-ին, ժամը 19։00-ին Հայաստանի ճարտարապետների միության դահլիճում (Բաղրամյան 17) Ջազ...
12:37 08/04/2021Գյումրիում կներկայացվեն բնօրինակ եվրոպական փորագրանկարներ, գեղանկարներ ու փոստային բացիկներ՝ հայուհիների կերպարների դրվագմամբԱպրիլի 10-ին ժամը 14:00-ին, Գյումրի քաղաքի Տերյան 25 հասցեում իր դռները կբացի ՀԱՅՈՒՀԻ թանգարանային ցուցադրությունը, որը կազմակերպվել է ալեքսանդրապոլյան պատմական միջուկի մասը կազմող շենքերից մեկում,...
12:06 08/04/2021Մահացել է գեղանկարիչ Արմեն ԱթայանըՄահացել է Հայաստանի նկարիչների միության անդամ, գեղանկարիչ Արմեն Աթայանը։ Հայաստանի նկարիչների միությունից տեղեկանում են, որ հոգեհանգստի արարողությունը տեղի կունենա ապրիլ 9-ին: Արմեն Աթայանը ծնվել է...
09:09 08/04/2021Էրմիտաժը բողոք է ստացել երեխաների վրա մերկ քանդակների վատ ազդեցության վերաբերյալՊետական Էրմիտաժը պաշտոնական բողոք է ստացել անչափահաս այցելուների վրա մերկ քանդակների բացասական ազդեցության վերաբերյալ։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, ասել է թանգարանի գլխավոր տնօրեն Միխայիլ Պիոտրովսկին:...
16:10 07/04/202113-ամյա դուդուկահար Նարեկ Խանզադյանը միջազգային մրցույթում արժանացել է 1-ին մրցանակի13-ամյա դուդուկահար Նարեկ Խանզադյանն արժանացել է Իսպանիայում կազմակերպված "Paints of the Spanish Sun" միջազգային առցանց մրցույթ-փառատոնի առաջին մրցանակին։ Մրցույթի շրջանակում Նարեկը կատարել է...
12:20 07/04/2021Գերմանացի ունկնդրի կողմից մեծ ընդունելությունը շրջադարձային է եղել Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի համար«Armenisch-Deutsche Korrespondenz»-ը դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի հետ հարցազրույցում անդրադարձել է Սիմֆոնիկ նվագախմբին‚ հայաստանյան երաժշտական կյանքին և այլ թեմաների
10:47 07/04/2021Դիանա Ադամյանը և Աստղիկ Ղուկասյանը հանդես կգան կամերային համերգովԿոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը ապրիլի 8-ին, ժամը 19:00 կկայանա կամերային երաժշտության համերգ, որի ընթացքում ելույթ կունենան բազմաթիվ մրցույթների հաղթողներ ջութակահար Դիանա Ադամյանը և...
17:50 06/04/2021Կորեական պատկերասրահի այցելուներն իրենց «ներդրումն» են ունեցել JonOne-ի աշխատանքինԱմերիկացի գրաֆիտի նկարիչ JonOne-ի ստեղծագործությունը Սեուլում՝ ցուցադրության ժամանակ, մի զույգի կողմից վնասվել է: Նրանք կարծել են, որ աշխատանքի դիմաց դրված ներկերն ու վրձիններն այցելուների համար են:...
17:21 06/04/2021Վառնայում կտեղադրվի Շառլ Ազնավուրի արձանըԲուլղարական Վառնա քաղաքում կտեղադրվի Շառլ Ազնավուրի արձանը: Նախագիծն իրականություն կդառնա «Ազնավուր» հիմնադրամի և ՀԲԸՄ Վառնայի համագործակցության արդյունքում։ Հուշագիրն արդեն ստորագրվել է և շուտով...
12:05 06/04/2021Օպերա-գալա համերգային ծրագրում կհնչեն արիաներ հայտնի օպերաներիցԱպրիլի 15-ին՝ ժամը 19։30-ին, Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը հրավիրում է «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահ՝ ներկա գտնվելու Օպերա-գալա hամերգին: Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի փոխանցմամբ,...
12:58 05/04/2021ՀԽՍՀ ժողովրդական արտիստ Ազատ Շերենցի ծննդյան օրն է«Կարող ես հրավիրել քեզ մոտ նկարահանվելու, մաքրամաքուր դերասան է, անկեղծ, անխառը... Շերենցի տեսակը մեր կինոյում չկա»։
11:47 05/04/2021Եվրախորհրդարանի պատգամավոր․ Ժողովրդի մշակութային ժառանգության վրա հարձակումը էթնիկ զտումների կանխամտածված ջանքերի մի մասն էՈչ մի հակամարտություն, ոչ այս մեկը, ոչ էլ որևէ այլ, չի կարող լուծվել մյուսի գոյությունը ժխտելով:

16:41 05/04/2008PUBLISHED “PARADJANOV’S KALEIDOSCOPE”Recently the works of Paradjanov’s album called “Paradjanov’s kaleidoscope” were published, said Zaven Sargsyan, the director of Paradjanov’s museum.
20:28 04/04/2008EXHIBITION DEVOTED TO UKRAINE ARMENIA RELATIONSToday an exhibition was held in the ministry of foreign affairs devoted to the 90 anniversary of diplomatic relations of the RA and Ukraine.
18:47 01/04/2008EXCAVATIONS IN TIGRANAKERT START IN JUNEThis year the excavations in Tigranakert will start in June and will last till August, said Hamlet Petrosyan, the head of the excavation group and the PHD of the Sciences National Academy.
16:50 29/03/2008INTERNET USERS HIGHLY EVALUATE SIRUSHO’S VISTORY IN EUROVISIONThe Armenian representative in the Eurovision 2008 international song competition Sirusho is highly evaluated and named in the best top five by the internet users.
23:11 27/03/2008PRIME MINISTER CONGRATULATED FOR THEATRE INTERNATIONAL DAYToday the Prime Minister and president-elect Serzh Sargsyan received some representatives of the theater art to celebrate the international day of theater.
22:02 25/03/2008“ARMMONO” CALLED “SHAKESPEARE INTERNATIONAL FESTIVAL IN YEREVAN”“The festival “Armmono” is renamed as “Shakespeare International Festival in Yerevan” which will be organized by the actors’ union,” said Hakob Ghazanchyan the president of the unity.
21:49 24/03/200870 ANNIVERSARY OF ARMENIAN JAZZThis year the 70th anniversary of Armenian jazz will be celebrated and some concerts are planned to be held devoted to it.
15:13 18/03/2008SIRUSHO 14TH IN EUROVISIONYesterday the Eurovision 2008 staff and guests were present at the draw ceremony to name the participants acting in the first semi finals of Eurovision 2008 held in May.
14:33 15/03/2008ARMENIAN CULTURE DEVELOPS IN ROMANIAThese days in the National History Museum of Romania the ceremony of Romanian Armenian journalist and translator Madlen Karakashyan’s book “With Armenians and about Armenians” third part.
18:20 13/03/20082008 RICH WITH FESTIVALS“A number of international festivals will be held in Armenia this year. Armenia also will participate in various festivals abroad,” said Gayane Durgaryan, the head of the public relations department...
19:06 11/03/2008“FILMJOURNALISM WITHOUT BORDERS” PROJECT TO BE HELDThis year the project of “Filmjournalism without borders” will be held in Yerevan. The information is provided by Susanna Harutyunyan, the director of the project and the director of “Golden Apricot”...
16:38 10/03/2008“KELE-KELE” IN EUROVISIONIn “Eurovision-2008” held in May Sirusho is going to present “Kele-Kele” song in Belgrad. On 8 March public TV organized life broadcast show and 86.5% of the audience voted for this current song. The...
14:51 07/03/2008SAROYAN’S MOOD IN 2008UNESCO announced 2008 the year of William Saroyan’s 100 anniversary. The year has already been started in Armenia and the US. According to Karine Khodikyan, the deputy minister of culture said that...
20:51 26/02/200821 FILMS DIGITALIZEDStarting from October, 2007 until today Yerevan Studio has digitalized 21 films, Yerevan Studio Chief Engineer Gagik Hakobyan told Panorama.am.
19:26 12/02/2008THIS YEAR TO BE FULL OF GERMAN CULTUREJazz Trio and Timinolog music band are going to be invited to Yerevan this March to present the German culture in Armenia, director of the institute after Giote Werner Veoll told reporters today.
15:23 09/02/2008ARMENIAN BARITONE GOT GOLDEN MEDALYesterday baritone Roman Bourdenko from Saint Petersburg got a golden medal in the international competition of baritones named after Pavel Lisitsyan in Russian state academic big theatre.
14:47 08/02/2008ARMENIAN FOLK HIGHLY EVALUATED IN INTERNATIONAL SHOW BUSINESSArmenian singer Hamlet Gevorgyan became the most interesting singer in the world since November last year.
13:11 08/02/2008ARMENIA TAKES PART IN MINSK BOOK FAIROn 6 February the fifteenth international exhibition fair opened in Minsk, Belarus. According to the Ministry of Foreign Affairs Armenia also takes part in the exhibition. Israel is the honorable...
19:31 07/02/200858TH BERLIN FESTIVAL KICKS OFF TODAYToday 58th Berlin festival kicked off that will continue until February 17. Several international films will be premiered during the festival. In the ''Panorama'' project of the festival Anna...
19:30 07/02/2008STATUE SYMBOLIZING SOVIET ARMENIA FOUND IN PARIS CASTLEThe French archeologists have discovered statues in a 17th century castle of Paris. The statues date back to the Soviet period, Inrap Archeological Institute told Ria Novosty. During the studies of...