18:53 06/02/2021Ջենիֆեր Լոուրենսը նկարահանման հրապարակում տեղի ունեցած պայթյունից վնասվածք է ստացելԱմերիկացի դերասանուհի Ջենիֆեր Լոուրենսը «Մի նայիր վերև» ֆիլմի նկարահանումների ժամանակ վնասվածք է ստացել։ Նկարահանման հրապարակում պետք է վերահսկվող պայթյուն լիներ, բայց ամեն ինչ չի ստացվել այնպես,...
11:12 06/02/2021Մահացել է օսկարակիր դերասան Քրիստոֆեր Պլամմերը92 տարեկանում մահացել է կանադացի օսկարակիր դերասան Քրիստոֆեր Պլամմերը։ Լենտա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է Deadline պորտալը՝ հղում անելով դերասանի մենեջեր Լու Փիթին։ «Քրիսը արտասովոր...
19:42 05/02/2021Տեղի է ունեցել «Մեր հարևան Իրանը» խորագրով ցուցահանդեսըՓետրվարի 5-ին Խնկո Ապոր անվան ազգային մանկական գրադարանում տեղի է ունեցել «Մեր հարևան Իրանը» խորագրով նկարչական մրցույթի մրցանակաբաշխության արարողությունը: Նկարչական մրցույթին մասնակցել են Երևան...
17:35 05/02/2021Արամ Խաչատրյան համերգասրահում կհնչեն իտալական հայտնի օպերաների նախերգանքներՀամերգը կղեկավարի դիրիժոր Ջանլուկա Մարչիանոն։
15:03 05/02/2021Ծանոթներ ունեմ խոստովանում են՝ իրենց կյանքում արած ամենամեծ սխալը ներկայիս իշխանությանը սատարելն էր. Դավիթ Սահակյանց«Շատ մեծ գին վճարեցինք, որ մարդիկ հասկանան, թե ով է եկել իշխանության»,- ասուլիսում ասաց մուլտիպլիկատոր, ՀՀ մշակույթի վաստակավոր գործիչ Դավիթ Սահակյանցը: Նա նշեց, որ մարդկանց ընկալման հարցում մեծ...
12:10 05/02/2021Մոսկվան ակնկալում է, որ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի առաքելությունը շուտով կայցելի Արցախ․ ՌԴ ԱԳՆՌուսաստանն ակնկալում է, որ մոտ ժամանակներս տեղի կունենա ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի նախնական առաքելության այցը Լեռնային Ղարաբաղ և Ադրբեջանի հարակից շրջաններ: Այս մասին ճեպազրույցում ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական...
18:31 04/02/2021Աբովյան քաղաքի N1 ավագ դպրոցի ուսուցիչները ոստիկանական բաժանմունքում ենԱբովյան քաղաքի N1 ավագ դպրոցի ուսուցիչները ոստիկանական բաժանմունքում են։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացնում է Աբովյանի Խ.
17:32 04/02/2021«Զապել»-ը մեկ հարթակում կմիավորի հայ և արտասահմանցի կին գրողներին«Զապել»՝ նախ կին գրողների միջազգային ֆորում, ապա նաև՝ փառատոն
16:05 04/02/2021Երկար դադարից հետո առաջին համերգով հանդես կգա Արամ Խաչատրյանի անվան տրիոնԵրաժիշտների կարծիքով՝ առաջիկա համերգների ոգևորությունը համեմատելի է առաջին անգամ բեմ բարձրանալու հետ:
09:00 04/02/2021Անգինե Իսանյանսի «Շեմից այն կողմ» ֆիլմն ընդգրկվել է միջազգային փառատոնի մրցույթային ծրագրումԿլերմոն Ֆերան միջազգային փառատոնը (Festival International du court métrage de Clermont-Ferrand) կարճամետրաժ ֆիլմերի աշխարհի ամենահեղինակավոր կինոփառատոներից մեկն է, որն անցկացվում է Ֆրանսիայի Կլերմոն...
20:13 03/02/2021Մեր ցավալի կորուստներից մեկն էլ մեր միասնականության կորուստն է․ Սիրուշո«Վերջին տարիներին իմ մասին ինչ հնարավոր էր լսեցի»։ Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է երգչուհի Սիրուշոն։ «Անունս շահարկվեց առիթ-անառիթ: Ափսոս, որ այդքան հեշտությամբ հավատացողներ եղան այն ամենին, ինչ...
19:41 03/02/2021ԱՄՆ-ում կթողարկվի դեռ չծնված երգչուհու երաժշտական ալբոմըԱմերիկյան երաժշտական գործակալությունն ապրիլի սկզբին կթողարկի այն ժամանակ դեռ չծնված երգչուհու ստեղծած երաժշտական ալբոմը՝ «Sounds of the Unborn»-ի խոսուն վերնագրով: Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ...
15:05 03/02/2021Պատերազմից վերադարձած դերասաններն ասում էին՝ էլ չենք պատկերացնում, որ երբևէ կխաղանք. Նարինե Գրիգորյան«Մտածում էին՝ եթե դերասաններ են գալիս, ուրեմն կյանքը շարունակվում է»
14:25 03/02/2021«Ճախրող լամպը» պիեսը՝ հրաշալի օրինակ նաև այսօր մեզ համարԱմերիկացի նշանավոր դերասան, ռեժիսոր, գրող Վուդի Ալլենի «Ճախրող լամպը» պիեսը՝ Սոս Սարգսյանի անվան Համազգային թատրոնի բեմում
10:00 03/02/2021«Կարեն Օհանյան. Սևան» ցուցադրություն՝ ԳԱԿ-ումԱռաջին անգամ ներկայացվելու են արվեստագետի վերջին տարիներին ստեղծած շարքերից մեկը:
11:40 02/02/2021«Ավրորան» աջակցում է «Թվային Մատենադարանին»«Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունը 10 հազար ԱՄՆ դոլարի դրամաշնորհ է հատկացրել Մատենադարանին` «Թվային Մատենադարան» ծրագրի շրջանակում: Նախաձեռնությունից հայտնում են, որ դրամաշնորհի նպատակն է առցանց...
09:35 02/02/2021«Բեռլինյան պատարագ». Նվիրվում է Հարություն Թոփիկյանի հիշատակինԿլինեն նաև պրեմիերաներ։
09:09 02/02/2021Սիրուշո. Շնորհակալ եմ քեզ, Արցախ, որՀայտնի երգչուհի Սիրուշեն իր էջում հրապարակել է տեսանյութ տարբեր տարիներին Արցախի գեղատեսիլ ու պատմամշակութային վայրեր իր այցելություններից։ Տեսանյութին կից նա գրել է.
20:30 01/02/20212021-ի հունվար ամսին ամենաշատ պահանջված գրքերի ցանկ. Ազգային գրադարան18-րդ դարի առաջին կեսին ստեղծված ֆրանսիական վեպերից մինչև 20-րդ դարի հայկական բանաստեղծական արվեստի գոհարներ
17:21 01/02/2021Երևանում կանցկացվի դուդուկահարների միջազգային մրցույթ-փառատոնԱպրիլի 5-ից մայիսի 5-ը Երևանում կանցկացվի դուդուկահարների միջազգային մրցույթ-փառատոն։ Այն կազմակերպել են «Dudukman Production»-ը և դուդուկահար, Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի դասախոս...

16:05 06/06/2015Президент Армении в рамках фестиваля MIDEM в Каннах получил уникальные предложения от глав авторитетных музыкальных компанийАрмения является почетным гостем на всемирно известном международном фестивале музыкальной индустрии «Мидем» (MIDEM), который проходит в Каннах 5-8 июня.
21:02 04/06/2015Глава Аппарата президента Армении: Ограниченность мандата и финансов создают серьезные препятствия для ЮНЕСКООграниченность полномочий, предоставленных мандатом, и недостаточность финансирования создают серьезные препятствия деятельности ЮНЕСКО.
15:52 04/06/2015Стартует международный фестиваль искусств «Дни культуры Северной Осетии-Алании в Армении»Сегодня в Национальном академическом театре оперы и балета им. А. Спендиаряна в Ереване состоится сольный концерт Государственного академического ансамбля народного танца «Алан» Республики Северная...
12:15 04/06/2015Глава Минобрнауки Армении в Париже встретится с министром образования Франции и гендиректором ЮНЕСКОВозглавляемая министром образования и науки Армении Арменом Ашотяном делегация 4-6 июня в Париже примет участие в первой встрече министров франкофонного высшего образования, посвященной развитию...
18:53 02/06/2015Иранский эксперт: Ни шах Исмаил, ни Надир-шах, ни Низами Гянджеви никогда не будут принадлежать АзербайджануПосягательства Азербайджана в отношении иранского исторического наследия свидетельствуют о бедности Азербайджана и богатстве Ирана.
17:14 02/06/2015Аукционный дом Sotheby's по требованию России снял с торгов картину Айвазовского «Вечер в Каире»Аукционный дом Sotheby's снял с торгов картину Ивана (Ованнеса) Айвазовского «Вечер в Каире», удовлетворив тем самым просьбу российских властей, которые заявили, что полотно было украдено.
14:20 30/05/2015«Тайны Армении». В Большом зале Московской консерватории к 100-й годовщине Геноцида представят армянское музыкальное искусствоВ Большом зале Московской консерватории 2 июня состоится вечер классической армянской музыки «Тайны Армении», приуроченный к 100-й годовщине Геноцида армян В Османской империи.
20:22 29/05/2015Громкий скандал: министр культуры России В. Мединский сравнил главу Новосибирского театра оперы и балета с клопомМинистр культуры России Владимир Мединский оказался в центре громкого скандала после того, как сравнил нового директора Новосибирского театра оперы и балета Владимира Кехмана с клопом.
14:03 29/05/2015Всемирная акция «Куклы во имя мира и межкультурного диалога» пройдет в ЕреванеВ Армении 1-7 июня пройдет всемирная акция «Куклы во имя мира и межкультурного диалога» по случаю празднования 70-летия ЮНЕСКО.
20:41 28/05/2015В Большом зале Московской консерватории состоится концерт «Тайны Армении», посвященный 100-й годовщине Геноцида армянВ Большом зале Московской консерватории 2 июня состоится вечер классической армянской музыки «Тайны Армении», приуроченный к 100-й годовщине Геноцида армян В Османской империи.
15:29 28/05/2015«Мир во всем мире с помощью Музыки». Молодежный оркестр Армении выступит в центре Всемирного наследия ЮНЕСКОГосударственный молодежный оркестр Армении во главе с художественным руководителем и главным дирижером Сергеем Смбатяном 3 июня выступит в зале Segur, в Центре Всемирного Наследия ЮНЕСКО в рамках...
10:02 25/05/2015Главная награда Каннского кинофестиваля – «Золотая пальмовая ветвь» – досталась фильму Жака Одияра «Дипан»Главная награда Каннского кинофестиваля «Золотая пальмовая ветвь» досталась фильму Жака Одияра «Дипан» (Dheepan) .
12:20 23/05/2015Победителем «Евровидения-2015» станет представляющая Армению группа Genealogy. Прогноз The GuardianАвторитетное британское издание The Guardian опубликовало свой прогноз относительно того, кто станет победителем песенного конкурса «Евровидение-2015», который состоится в Вене в субботу вечером.
11:39 23/05/2015Более 1 тыс. человек прошли мимо гроба Би Би КингаПо данным похоронного дома, мимо гроба с покойным блюзовым музыкантом Би Би Кингом прошли более 1 тыс.
09:41 23/05/2015В Вене пройдет финал «Евровидения-2015». Группа Genealogy выступит под номером 6Сегодня, 23 мая, в Вене пройдет финал песенного конкурса «Евровидение-2015», представляющая Армению группа Genealogy выступит под 6-м номером.
13:25 22/05/2015Армения впервые участвует в книжной ярмарке The Book Expo AmericaАрмения в этом году впервые участвует в международной книжной выставке The Book Expo America (BEA), которая пройдет 27-29 мая в Нью-Йорке.
11:41 22/05/2015Группа Genealogy выступит в финале «Евровидения» под номером 6Представляющая Армению группа Genealogy выступит под 6-м номером в финале песенного конкурса «Евровидение-2015», который состоится в Вене в субботу вечером.
10:42 22/05/2015Всемирно известный шансонье Шарль Азнавур отмечает сегодня день рожденияСегодня, 22 мая, день рождения отмечает всемирно известный шансонье, писатель и актер армянского происхождения Шарль Азнавур, ему исполняется 91 год.
09:41 22/05/2015Определились все финалисты «Евровидения-2015»Второй полуфинал песенного конкурса «Евровидение» прошел в Вене вечером в четверг, 21 мая: по его итогам определилась вторая десятка исполнителей, которые выступят в финале 23 мая.
13:03 21/05/2015В Вене пройдет второй полуфинал «Евровидения-2015»Второй полуфинал песенного конкурса «Евровидение-2015» пройдет в Вене вечером в четверг, на сцене арены Wiener Stadthalle предстанут исполнители из 17 стран.