18:53 06/02/2021Ջենիֆեր Լոուրենսը նկարահանման հրապարակում տեղի ունեցած պայթյունից վնասվածք է ստացելԱմերիկացի դերասանուհի Ջենիֆեր Լոուրենսը «Մի նայիր վերև» ֆիլմի նկարահանումների ժամանակ վնասվածք է ստացել։ Նկարահանման հրապարակում պետք է վերահսկվող պայթյուն լիներ, բայց ամեն ինչ չի ստացվել այնպես,...
11:12 06/02/2021Մահացել է օսկարակիր դերասան Քրիստոֆեր Պլամմերը92 տարեկանում մահացել է կանադացի օսկարակիր դերասան Քրիստոֆեր Պլամմերը։ Լենտա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է Deadline պորտալը՝ հղում անելով դերասանի մենեջեր Լու Փիթին։ «Քրիսը արտասովոր...
19:42 05/02/2021Տեղի է ունեցել «Մեր հարևան Իրանը» խորագրով ցուցահանդեսըՓետրվարի 5-ին Խնկո Ապոր անվան ազգային մանկական գրադարանում տեղի է ունեցել «Մեր հարևան Իրանը» խորագրով նկարչական մրցույթի մրցանակաբաշխության արարողությունը: Նկարչական մրցույթին մասնակցել են Երևան...
17:35 05/02/2021Արամ Խաչատրյան համերգասրահում կհնչեն իտալական հայտնի օպերաների նախերգանքներՀամերգը կղեկավարի դիրիժոր Ջանլուկա Մարչիանոն։
15:03 05/02/2021Ծանոթներ ունեմ խոստովանում են՝ իրենց կյանքում արած ամենամեծ սխալը ներկայիս իշխանությանը սատարելն էր. Դավիթ Սահակյանց«Շատ մեծ գին վճարեցինք, որ մարդիկ հասկանան, թե ով է եկել իշխանության»,- ասուլիսում ասաց մուլտիպլիկատոր, ՀՀ մշակույթի վաստակավոր գործիչ Դավիթ Սահակյանցը: Նա նշեց, որ մարդկանց ընկալման հարցում մեծ...
12:10 05/02/2021Մոսկվան ակնկալում է, որ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի առաքելությունը շուտով կայցելի Արցախ․ ՌԴ ԱԳՆՌուսաստանն ակնկալում է, որ մոտ ժամանակներս տեղի կունենա ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի նախնական առաքելության այցը Լեռնային Ղարաբաղ և Ադրբեջանի հարակից շրջաններ: Այս մասին ճեպազրույցում ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական...
18:31 04/02/2021Աբովյան քաղաքի N1 ավագ դպրոցի ուսուցիչները ոստիկանական բաժանմունքում ենԱբովյան քաղաքի N1 ավագ դպրոցի ուսուցիչները ոստիկանական բաժանմունքում են։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացնում է Աբովյանի Խ.
17:32 04/02/2021«Զապել»-ը մեկ հարթակում կմիավորի հայ և արտասահմանցի կին գրողներին«Զապել»՝ նախ կին գրողների միջազգային ֆորում, ապա նաև՝ փառատոն
16:05 04/02/2021Երկար դադարից հետո առաջին համերգով հանդես կգա Արամ Խաչատրյանի անվան տրիոնԵրաժիշտների կարծիքով՝ առաջիկա համերգների ոգևորությունը համեմատելի է առաջին անգամ բեմ բարձրանալու հետ:
09:00 04/02/2021Անգինե Իսանյանսի «Շեմից այն կողմ» ֆիլմն ընդգրկվել է միջազգային փառատոնի մրցույթային ծրագրումԿլերմոն Ֆերան միջազգային փառատոնը (Festival International du court métrage de Clermont-Ferrand) կարճամետրաժ ֆիլմերի աշխարհի ամենահեղինակավոր կինոփառատոներից մեկն է, որն անցկացվում է Ֆրանսիայի Կլերմոն...
20:13 03/02/2021Մեր ցավալի կորուստներից մեկն էլ մեր միասնականության կորուստն է․ Սիրուշո«Վերջին տարիներին իմ մասին ինչ հնարավոր էր լսեցի»։ Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է երգչուհի Սիրուշոն։ «Անունս շահարկվեց առիթ-անառիթ: Ափսոս, որ այդքան հեշտությամբ հավատացողներ եղան այն ամենին, ինչ...
19:41 03/02/2021ԱՄՆ-ում կթողարկվի դեռ չծնված երգչուհու երաժշտական ալբոմըԱմերիկյան երաժշտական գործակալությունն ապրիլի սկզբին կթողարկի այն ժամանակ դեռ չծնված երգչուհու ստեղծած երաժշտական ալբոմը՝ «Sounds of the Unborn»-ի խոսուն վերնագրով: Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ...
15:05 03/02/2021Պատերազմից վերադարձած դերասաններն ասում էին՝ էլ չենք պատկերացնում, որ երբևէ կխաղանք. Նարինե Գրիգորյան«Մտածում էին՝ եթե դերասաններ են գալիս, ուրեմն կյանքը շարունակվում է»
14:25 03/02/2021«Ճախրող լամպը» պիեսը՝ հրաշալի օրինակ նաև այսօր մեզ համարԱմերիկացի նշանավոր դերասան, ռեժիսոր, գրող Վուդի Ալլենի «Ճախրող լամպը» պիեսը՝ Սոս Սարգսյանի անվան Համազգային թատրոնի բեմում
10:00 03/02/2021«Կարեն Օհանյան. Սևան» ցուցադրություն՝ ԳԱԿ-ումԱռաջին անգամ ներկայացվելու են արվեստագետի վերջին տարիներին ստեղծած շարքերից մեկը:
11:40 02/02/2021«Ավրորան» աջակցում է «Թվային Մատենադարանին»«Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունը 10 հազար ԱՄՆ դոլարի դրամաշնորհ է հատկացրել Մատենադարանին` «Թվային Մատենադարան» ծրագրի շրջանակում: Նախաձեռնությունից հայտնում են, որ դրամաշնորհի նպատակն է առցանց...
09:35 02/02/2021«Բեռլինյան պատարագ». Նվիրվում է Հարություն Թոփիկյանի հիշատակինԿլինեն նաև պրեմիերաներ։
09:09 02/02/2021Սիրուշո. Շնորհակալ եմ քեզ, Արցախ, որՀայտնի երգչուհի Սիրուշեն իր էջում հրապարակել է տեսանյութ տարբեր տարիներին Արցախի գեղատեսիլ ու պատմամշակութային վայրեր իր այցելություններից։ Տեսանյութին կից նա գրել է.
20:30 01/02/20212021-ի հունվար ամսին ամենաշատ պահանջված գրքերի ցանկ. Ազգային գրադարան18-րդ դարի առաջին կեսին ստեղծված ֆրանսիական վեպերից մինչև 20-րդ դարի հայկական բանաստեղծական արվեստի գոհարներ
17:21 01/02/2021Երևանում կանցկացվի դուդուկահարների միջազգային մրցույթ-փառատոնԱպրիլի 5-ից մայիսի 5-ը Երևանում կանցկացվի դուդուկահարների միջազգային մրցույթ-փառատոն։ Այն կազմակերպել են «Dudukman Production»-ը և դուդուկահար, Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի դասախոս...

18:43 16/08/2007Polish newspaper presents Armenia as great vacation destinationIn the Polish newspaper “Gazeta Wyborcza” Armenia was described as the “country under the shadow of Mt.
18:18 16/08/2007LAW ON THEATER A LOVE LETTER“Free stage is not a building. It is mentality which we have not reached yet. We have insufficiency of other type of mentality and not a stage. All stages are open,” Art Head of Hakob Paronyan Comedy...
19:15 15/08/2007Buenos Aires Armenians Welcome Year 4500In front of the St. Grigor the Illuminator church of Buenos Aires, the Armenian ambassador and church leaders have organized an official celebration dedicated to the year of 4500 on the old Armenian...
19:47 14/08/2007Four Churches RenovatedHead of the Tufts University architecture and art department, Lucy Der Manuelian, pointed out to journalists at a press conference that thanks to donated money the monasteries of Vorotan, a monastery...
21:01 13/08/2007Day of Yerevan to be celebrated in OctoberOn October 12-13, the Day of Yerevan will be celebrated. On this day, different communties of Yerevan will celebrate the day with various events. This was revealed in a conversation today with Kamo...
18:08 10/08/2007ATOM EGOYAN’S “ARARAT” IN TURKISH CAPITAL“Ararat,” a film dedicated to the Armenian genocide and produced by renowned film producer Atom Egoyan, will be shown in the 10th international film festival in Istanbul in September.
14:23 14/07/2007«NATIONAL GALLERY» INTERNATIONAL FESTIVAL IN SEPTEMBERIn his talk with Panorama.am correspondent festival founder Mariam Shahinyan informed about the “National Gallery” third musical festival to kick off in Yerevan from September 20 to 30.
13:56 14/07/2007ARMENIAN YEAR IN FRANCE ENDSThe closing ceremony of the Armenian year in France will be today. We would like to mention that the opening ceremony was kicked off last year in September 21,freedom day of Armenia and will be...
16:13 11/07/2007212 Emblematic Works from Louvre to Armenian History Museum“Saint Armenia” Exhibition kicked off in Louvre from Frebruary 19 till May 29 will be presented in the History Museum of Armenia from August to October within the frameworks of the Year of Armenia in...
19:13 20/06/2007BOOK PRESENTATION HELD ON INTERNATIONAL REFUGEE DAYUN Armenia office organized a presentation of “Revival Armenia” book on the International Day of Refugees.
16:24 11/06/2007CLERGY TO MEET IN SWITZERLAND FOR REGULAR SESSIONHoly See St. Echmiadzin press services say “Faith and Order” interim commission, World Church Council, will hold its regular session on June 12-08 in Switzerland. Archbishop Natan Hovannisyan will...
18:27 08/06/2007FESTIVAL DIRECTOR SAYS ARMENIAN CINEMATOGRAPHY FLOURISHING“The Armenian cinematography is flourishing. Interest to cinema has gone up,” Harutiun Khachatryan, founding director of Golden Apricot film festival, said. In the past no films were shot without...
16:22 08/06/2007GOLDEN APRICOT TO KICK OFF IN YEREVAN AGAINThe fourth international film festival, Golden Apricot, will ceremonially open on July 9 at the big hall of Moscow Theater.
15:26 02/06/2007GREAT DANCE MASTER TO BE 80 YEARS OLD THIS YEARVanush Khanamiryan, great master of dance, will celebrate his 80th birthday this year. “I was only 63 when they said you cannot dance any more and appointed another person as the head of State...
17:52 31/05/2007CE WILL MONITOR MEMORIALS IN ARMENIA AND AZERBAIJANThe General Secretary of Council of Europe Terry Davis declared, that “Armenia and Azerbaijan haven’t yet given consent for the monitoring of historical and cultural memorials”, APA Agency informs.
18:29 25/05/2007MATENADARAN DIRECTOR RETIRESAcademician Sen Arevshatyan resigned today from the post of director of Matenadaran, a museum of ancient manuscripts.
19:07 23/05/2007GOVERNMENT ASKS TO SUBMIT A PROPOSAL ON DIGITALIZATION OF ANCIENT MANUSCRIPTSLevon Mkrtchyan, minister of education and science, will soon apply to Museum Hill to inform that the government will issue a decision soon, Lilit Galstyan, ministry press secretary, said.
18:28 21/05/200719 MUSEUMS RENOVATED SINCE 2002The roofs of Orbely Brothers Museum-House and European People Brotherhood Museum will be renovated on funds released by the state budget this year, Anahit Galstyan, museum and library department head...
16:01 19/05/200710 MUSEUMS OPEN FREE OF CHARGE LATE TODAYProject “Museum Night” will launch today in 10 museums throughout Armenia exhibiting rare sample to the visitors.
19:35 18/05/2007PHOTO EXHIBITION ON MISSING PERSONS TO BE ORGANIZEDA photo exhibition on missing persons will be organized in Armenia, Iv Arnold, head of International Committee of Red Cross delegation in Armenia, told Armenia Prime Minister Serzh Sargsyan.