20:22 09/09/2020Հրդեհի մասին ֆիլմի նկարահանումների ժամանակ ամբողջ դեկորացիաներն այրվել ենՄոսկվայում 1812 թվականին բռնկված հրդեհի մասին ֆիլմի նկարահանումների ժամանակ Մերձմոսկովյան Կրասնոգորսկի «Գլավկինո» հրապարակում այրվել են բոլոր դեկորացիաները։ Վեստի.ռու-ն գրում է, որ նախքան փրկարարների...
19:53 09/09/2020«Մանկական Եվրատեսիլ» մրցույթը կանցկացվի հեռուստակամուրջի միջոցով«Մանկական Եվրատեսիլ» միջազգային 18-րդ մրցույթը չի հետաձգվելու և նոյեմբերի 29-ին անցկացվելու է հեռուստակամուրջի միջոցով։ Այս մասին գրում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում անելով Իգոր Կրուտոյի Ակադեմիային, որտեղ...
17:32 09/09/2020Հների ու նորերի վերաբերմունքի տարբերությունը «Հին Երևանին» միայն գնայինն էԵրևանի ժառանգության պաշտպանության կոմիտեի հայտարարած Երևանի 33-րդ (Ֆիրդուս) թաղամասի քաղաքային միջավայրի վերակենդանացման՝ «Այլընտրանքային 33» (Alt_33) միջազգային մրցույթի հայտերի ընդունման...
15:04 09/09/2020«Օսկարի» հավակնորդների համար նոր պահանջներ են սահմանվելԱմերիկյան կինոակադեմիան նոր պահանջներ է մտցրել «Օսկարի» հավակնող ֆիլմերի հեղինակների համար: Նոր պահանջները վերաբերում են «Լավագույն ֆիլմ» մրցանակի հավակնորդներին: Կանոնների նպատակն է պայքարը...
14:51 09/09/2020Սարիկ Անդրեասյանը Չիկատիլոյի մասին շարք է նկարահանելուԿինոռեժիսոր Սարիկ Անդրեասյանը սկսել է նկարահանել «Չիկատիլո. գազանի գործունեությունը» սերիալը, որը պատմելու է Խորհրդային Միության ամենահայտնի մոլագարի և նրա հանցագործությունների քննության մասին,...
09:06 09/09/2020Սիրուշո. Իրականությունն այն է, որ նման համերգների մասնակցելու համար ոչ թե ես եմ վճարում, այլ ինձ են վճարումԵրգչուհի Սիրուշոն վերադարձել է Լեհաստանից ու անդրադարձել իր՝ համերգի մասնակցության վերաբերյալ հնչած հայտարարություններին։ Ֆեյսբուքյան իր էջում նա գրել է.
20:30 08/09/2020Կամերային նվագախումբը նոր համերգաշրջանի մեկնարկին հանդես կգա երիտասարդ ջութակահարուհու հետՀայաստանի պետական կամերային նվագախմբի 2020-2021 թթ․ համերգաշրջանի մեկնարկը կտրվի բացօթյա համերգով։ Սեպտեմբերի 12-ին, ժամը 20։00 ՀՊԿՆ-ը Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տան այգում հանդես կգա այս...
16:35 08/09/2020Երևանը կունենա հայ մշակույթի ականավոր գործիչների հիշատակին նվիրված հուշակոթող«Մեր պայմաններում բացառիկ օրինակներից է, գործ ունենք գարգետ ու ճիշտ աշխատանքի հետ»,- ասաց Արսեն Կարապետյանը:
16:02 08/09/2020Չեմ տեսնում ոչ մի հիմնավորում, թե ինչու պետք է պատմական երևանյան ստացված ու պահպանված պատը քանդենք. Արսեն ԿարապետյանԱվագանին համաձայնություն տվեց և Երևանում կտեղադրվի «մարտի 1»-ի զոհերի հիշատակի հուշարձան:
10:18 08/09/2020Վանա լճի մակարդակի նվազման հետևանքով ի հայտ է եկել Արճեշի հայկական «խորտակված բերդը»Վանա լճի ջրի մակարդակի նվազման հետևանքով հայկական պատմական բերդ է ի հայտ եկել։ Հին Արճեշը, որի մի հատվածն այսօր կոչվում է «Չելեբիբաղը», 1841թ․ Վանա լճի ջրի մակարդակի բարձրացման հետևանքով աստիճանաբար...
19:00 07/09/2020Պետրոսյանի և Վինոկուրի ելույթները Սոչիում ընդհատվել ենՍոչիի «Հումորինա» ամենամյա փառատոնի ժամանակ ընդհատվել են Եվգենի Պետրոսյանի և Վլադիմիր Վինոկուրի ելույթները: Վինոկուրը Ինսթագրամում գրել է, որ շոուի նկարահանումներն ընդհատվել են կյանքի հավանական...
18:51 07/09/2020Գալկինը մեկնաբանել է իր և Ալլա Պուգաչովայի բաժանման մասին լուրերըՀումորիստ Մաքսիմ Գալկինը մեկնաբանել է Ալլա Պուգաչովայից բաժանվելու մասին լուրերը: Այս մասին գրում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։ Նա ինստագրամյան իր էջում նկար է հրապարակել, որում երևում է՝ ինչպես է երգչուհի...
18:31 07/09/2020Օխլոբիստինը խնդրել է Պուտինին խնայել ԵֆրեմովինՌուս դերասան, սցենարի հեղինակ Իվան Օխլոբիստինը «ВКонтакте» - ով դիմել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին` խնդրելով «ներել» դերասան Միխայիլ Եֆրեմովին: Այս մասին գրում է Գազետա.ռու կայքը: Նա նշել է, որ...
09:57 07/09/2020Մոնրեալում բացվել է Կոմիտասի հուշարձանըՄոնրեալում բացվել է Կոմիտաս վարդապետի հուշարձանը։ Վարդապետի կիսանդրու բացման արարողությունը տեղի է ունեցել սեպտեմբերի 4-ին՝ Մոնրեալի Հայ Կենտրոնի մուտքի մոտ։ Քանդակի հեղինակը քանդակագործ Մկրտիչ...
20:08 04/09/2020Իսրայելցի հնագետները գտել են աստվածաշնչյան պալատԻսրայելցի հնագետները հայտնաբերել են հին պալատի ավերակներ Երուսաղեմի Հին քաղաքից 3 կմ հարավ: Որոշ արտեֆակտեր խնամքով թաղված էին եղել, բայց գիտնականները դեռ չեն կարող ասել, թե ինչու: Այս մասին գրում է...
19:51 04/09/2020Թբիլիսիի տիկնիկային թատրոնն Ախալքալաքում հանդես կգա անվճար ներկայացումներովԹբիլիսիի հայկական տիկնիկային թատրոնն Ախալքալաքում և Ախալցիխեում հանդես կգա անվճար տիկնիկային ներկայացումներով: Այս մասին հայտնում է Jnews կայքը։ Թբիլիսիի հայկական տիկինկային թատրոնը, հիմնադիր Արմեն...
16:25 04/09/2020Ինտիմ տեսարանում դերասանի փոխարեն նկարահանվել է դերասանուհու ամուսինըՀնարամիտ հայերը
15:36 04/09/2020Հայ կոմպոզիտորներին նոր գործեր ստեղծելու պատվերներ կտրվեն«Լավագույն գործերը, որոնք կունենան մեծագույն հաջողություն, կներկայացնենք մեր միջազգային ընկեր փառատոներին»,- ասաց Սոնա Հովհաննիսյանը։

18:53 17/02/2014В Пакистане объявили войну индийским фильмамВласти Пакистана перестали выдавать разрешения на показ в кинотеатрах фильмов, которые сняты в Индии.
13:06 17/02/2014Иранский чиновник: Лаваш – армянское слово, а его родиной является Армения«То, что Армения хочет включить искусство приготовления лаваша в список нематериального культурного наследия ЮНЕСКО, не означает, что Иран не может сделать то же самое».
19:00 14/02/2014В интернете начался сбор подписей против сноса Круглого здания аэропорта «Звартноц»Против сноса здания №1 ереванского аэропорта «Звартноц» (старое здание, известное в народе как «Круглое») на сайте «change.org» начался сбор электронных подписей.
13:02 12/02/2014Сегодня известному армянскому писателю Гранту Матевосяну исполнилось бы 79 летИзвестный армянский писатель Грант Матевосян родился 12 февраля 1935 г. в селе Ахнидзор Армянской ССР. В 1962 году закончил историко-филологический факультет Армянского педагогического института, в...
20:03 11/02/2014Сотрудники Национального театра оперы и балета Армении шокировали своим бунтом директора К. ОваннисянаДиректор Национального академического театра оперы и балета им. А.Спендиаряна Камо Ованнисян прокомментировал провал постановки оперы «Ануш» и акции протеста сотрудников театра против новой...
12:20 11/02/2014Президент Армении поздравил заслуженного деятеля искусств Армена Элбакяна с 60-летиемПрезидент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание заслуженному деятелю искусств Армении Армену Элбакяну по случаю 60-летнего юбилея.
11:23 11/02/2014В Ереване состоится концерт известного джазового пианиста Тиграна АмасянаВсемирно известный армянский джазовый пианист Тигран Амасян выступит с концертом в Ереване. Об этом сообщил Panorama.am организатор концерта, руководитель компании «ТМ продакшн» Товмас Мартиросян. По...
12:23 08/02/2014Нотные рукописи Арама Хачатуряна включены в реестр документального наследия ЮНЕСКОМинистр культуры Армении Асмик Погосян уже передала соответствующее свидетельство директору Дома-музея Арама Хачатуряна в Ереване.
19:39 07/02/2014The Guardian: После махинаций Азербайджана организаторы ужесточили правила конкурса «Евровидение»Страны, которые будут уличены в скупке голосов, будут отстранены от конкурса «Евровидение» сроком на три года.
17:15 07/02/2014Будет создан электронный реестр армянского культурного наследияОдним из приоритетных направлений правительства Армении в сфере культуры будет создание электронный реестр армянского культурного наследия.
17:05 07/02/2014Известные зарубежные режиссеры снимают фильмы о Геноциде армянИзвестные зарубежные режиссеры начали съемки фильмов о Геноциде армян в Османской империи 1915 года, 2 картины уже готовы.
16:24 07/02/2014В России снимут фильм о подвиге Шаварша Карапетяна – «20 жизней»Одна из российских кинокомпаний – Logos Film Company – готовится снять фильм о подвиге легендарного советского чемпиона мира по подводному плаванью Шаварша Карапетяна.
11:09 07/02/2014Ушел из жизни заслуженный деятель искусств Армении Рафаэль АкопянцНакануне, 6 февраля, скончался профессор Ереванской государственной консерватории имени Комитаса, оперный певец, заслуженный деятель искусств Армении Рафаэль Акопянц.
10:37 07/02/2014«Счастье — дышать этим воздухом». В Армении находится королева русского шансона Любовь УспенскаяВ эти дни в Армении находится королева русского шансона, исполнительница городского романса Любовь Успенская.
10:25 07/02/2014В США найдена похищенная скрипка Страдивари стоимостью $5 млн.В американском городе Милуоки нашли похищенную в январе текущего года скрипку работы Антонио Страдивари стоимостью $5 млн.
14:50 05/02/2014Президент Армении Серж Саргсян поздравил народного художника Закара Хачатряна с 90-летним юбилеемПрезидент Армении Серж Саргсян сегодня направил поздравительное послание в связи с 90-летним юбилеем народного художника Республики Армения Закара Хачатряна.
11:24 04/02/2014В Армении подведены итоги конкурса лучших рассказов года «Проза 2013»Издательство «Антарес» и литературный клуб «Граниш» подвели итоги конкурса лучших рассказов года «Проза 2013», который проводится с целью выявления новых талантов в области современной армянской...
17:24 01/02/2014В Грузии осквернен памятник актрисе Софико ЧиаурелиВ грузинской столице Тбилиси осквернен памятник актрисе Софико Чиаурели. Об этом сообщает российская интернет-газета «Вести.Ру». Согласно информации, посвященная народной артистке Грузии скульптурная...
09:20 29/01/2014В США похищена скрипка Страдивари, изготовленная в 18 векеСкрипка работы Антонио Страдивари, изготовленная в 1715 году, была похищена в американском городе Милуоки, штат Висконсин, передает РИА Новости со ссылкой на агентство Ассошиэйтед Пресс и на...