20:12 29/01/2020Սթիվեն Քինգը մեղադրել է «Օսկարին» ռասիզմի մեջԱմերիկացի գրող Սթիվեն Քինգը քննադատել է «Օսկար» մրցանակաբաշխությունն այն պատճառով, որ ժյուրին, նրա կարծիքով, անարդարորեն մեծ համակրանք է տածում սպիտակ թեկնածուների նկատմամբ: Քինգի հայտարարությունը...
17:00 29/01/2020Ջասթին Բիբերի մասին սերիալը երկու օրում ավելի քան 7 միլիոն մարդ է դիտելՓոփ կատարող Ջասթին Բիբերը Յութուբում հրապարակել է իր մասին պատնող վավերագրական սերիալից մի հատված: Ընդամենը 10 սերիայում երգիչն անկեղծորեն պատմելու է իր կարիերայի, Լայմա հիվանդության,...
14:50 29/01/2020Սոչիում կծանոթանան Հայաստանի կոմպոզիտորական դպրոցի հայտնի ներկայացուցիչների ստեղծագործություններինԱրամ Խաչատրյան և «Հայկական հնգյակ»
13:23 29/01/2020Ստամբուլում կբացվի հայ և թուրք լուսանկարիչների աշխատանքների ցուցահանդեսԹուրքիայի Ստամբուլ քաղաքում Հայաստանից ու Թուրքիայից 10-ական լուսանկարիչների աշխատանքներից կազմված ցուցահանդես կբացվի: Ստամբուլի «UNIQ Gallery» ցուցասրահում «BridgingStories II» (Կամուրջներ կառուցող...
12:46 29/01/2020Հայաստանը Եվրատեսիլ 2020-ում հանդես կգա երկրորդ կիսաեզրափակչումԵվատեսիլ 2020-ին Հայաստանի ներկայացուցիչը ելույթ կունենա երկրորդ եզրափակչում։ Այս մասին վիճակահանությունը տեղի է ունեցել նախօրեին՝ Նիդերլանդների Ռոտերդամ քաղաքում։ Առաջին եզրափակիչը կանցկացվի մայիսի...
12:20 29/01/2020«Հովերը» համերգներով հանդես է եկել Սիցիլիայի սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ«Հովեր» պետական կամերային երգչախումբը (հիմնադիր և խմբավար՝ Սոնա Հովհաննիսյան) Սիցիլիայի մայրաքաղաք Պալերմոյում համերգներով հանդես եկել Սիցիլիայի սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ: Կամերային երաժշտության ազգային...
11:11 29/01/2020Թեհրանում Լեոն Թադոսյանի նախագծած շենքը 40 տարի անց կրկին կբացվի հասարակության համարԹեհրանի պատմական շենքերից և թագավորական բնակավայրերից մեկը՝ Մարմարե պալատը, տասնամյակներ անց կբացվի հասարակության համար: Մարմարե պալատը կառուցվել է 1934-1937 թվականներին շահ Ռեզա Փահլավիի հրամանով,...
10:00 29/01/2020«Դեպի Եվրատեսիլ 2020» նախագծի մասնակիցներըՍտացել է մասնակցության 53 վավեր հայտ: Ժյուրին, առանձնացրել է 12 լավագույն մասնակիցներին:
17:11 28/01/2020«Օսկարի» հավակնորդների խմբակային լուսանկարըՀամացանցում է հայտնվել «Օսկար» մրցանակի հավակնորդների ավանդական լուսանկարը: Այն հրապարակվել է Ամերիկյան կինոակադեմիայի Թվիթերում: kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, լուսանկարն արված է Loews հյուրանոցի...
13:21 28/01/2020Ֆրանսիայի քոլեջում գտել են Վիկտոր Հյուգոյի բանաստեղծության ձեռագիր տարբերակըՎիկտոր Հյուգոյի գրած բանաստեղծությունը` ձեռագրով, պատահաբար հայտնաբերվել է Ֆրանսիայի արևելքում գրողի անունը կրող քոլեջում, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին՝ հղում անելով Le Figaro-ին: Ուսումնական...
16:33 27/01/2020Մանսուրյան. Կռիվը, որ ունենք անորակ երաժշտության դեմ, ինքնին իր լուծումն այս կամ այն չափով կստանաՄաեստրոն նշում է ծննդյան 81-ամյակը:
14:54 27/01/2020Եվրոպայի ամենամեծ գիրքըՀունգարիայի հյուսիսում գտնվող ոչ մեծ Սինպերտրի գյուղում, որտեղ ապրում է ընդամենը 300 մարդ, համաշխարհային ճանաչում է ձեռք բերել ի շնորհիվ հսկայական գրքի, որը ստեղծել է տեղացի վարպետ Բելա Վարգան:...
12:00 27/01/2020Միշել Օբաման արժանացել է «Գրեմմի» մրցանակիԱՄՆ նախկին նախագահ Բարաք Օբամայի կինը՝ Միշել Օբաման «Գրեմմի» մրցանակաբաշխությանը «Խոսակցական ժանրի լավագույն ալբոմ» անվանակարգում արժանացել է մրցանակի։ Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ գործակալությունը։...
19:21 25/01/2020«Տուր ինձ հույս, միայն քո շնորհիվ ես կկարողանամ կրկին վերադառնալ կյանք». Վլադիմիր Վիսոցկու ծննդյան օրն էԱյսօր երգիչ-կատարող, պոետ և երգահան, դերասան Վլադիմիր Վիսոցկու ծննդյան օրն է: Վիսոցկին ծնվել է 1938թ.
19:15 25/01/2020Եվրոպայի ամենագեղեցիկ տատիկը Ռյազանի բնակիչ է50-ամյա Եկատերինա Եղինան, ով ապրում է Ռյազանում, Բուլղարիայում անցկացվող գեղեցկության միջազգային մրցույթում դարձավ «Grandmama Europe» տիտղոսակիր: Այս մասին գրում է gazeta.ru-ն։ Մրցույթին մասնակցում...
20:00 24/01/2020Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը հաղթել է բանակցություններում«Մարդիկ հիացած էին: Դա արվեստի ուժն է»:
16:51 24/01/2020Կամերային նվագախումբը հանդես կգա ջութակահար Անուշ Նիկողոսյանի հետՀայաստանի պետական կամերային նվագախումբը 2020 թվականի անդրանիկ համերգին հանդես կգա տաղանդավոր ջութակահար Անուշ Նիկողոսյանի հետ: Հունվարի 25-ին, ժամը 19:00 Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը...
16:24 24/01/2020Արքայազն Չարլզը այցելել է Բեթղեհեմի հայկական եկեղեցիՀունվարի 24-ին, արքայազն Չարլզը այցելել է Բեթղեհեմի Սուրբ Ծննդյան տաճարի հայկական եկեղեցի։ Նրան այնտեղ դիմավորել է Երուսաղեմի հայոց պատրիարքության լուսարարապետ Գերշ.
09:54 24/01/2020Ռուզան Մանթաշյան. Մշակույթը սահմաններ չի ճանաչումՕպերային երգչուհին մասնակցելու է Դրեզդենում փետրվարի 7-ին տեղի ունենալիք Օպերային Պարահանդեսին:
09:11 24/01/2020HBO-ն մուլտսերիալ է նկարում Եղիսաբեթ Երկրորդի ընտանիքի մասինHBO Max սթրիմինգային ծառայությունը սկսել է բրիտանական թագավորական ընտանիքի անդամների մասին «Արքայազն» մուլտսերիալի արտադրությունը: Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, նոր նախագծով զբաղվում է պրոդյուսեր Գարի...

11:47 07/03/2012В Москве проходит уникальная выставка лучших фотографий дикой природыС 2-го по 25 марта в Москве в Новом Манеже, открыта выставка лучших фотографий дикой природы. Экспонаты выставки -192 лучших фотографий, отобранных из 12 000 присланных в оргкомитет. Удивительный мир...
10:02 07/03/2012Дрессировщик Тигран Акопян представит Армению на 5-ом Международном фестивале циркового искусстваАрмянский дрессировщик Тигран Акопян представит Армению на предстоящем с 8 по 11 марта в Ижевске 5-ом Международном фестивале циркового искусства.
13:58 06/03/2012К юбилею группы The Rolling Stones будет выпущен юбилейный фотоальбом«В этой книге будет представлена вся наша история. Мы начинали как блюзовая группа, играя в клубах. Позже мы уже заполняли самые большие стадионы мира своими шоу, о которых никто из нас даже не мог...
16:05 05/03/2012В ереванском офисе ООН открылась выставка М. Бадаляна – к Международному женскому днюСегодня в ереванском офисе ООН открылась выставка-продажа, посвященная стимулированию гендерного равенства и Международному женскому дню 8 марта.
12:36 05/03/2012Джазовый мир отмечает юбилей Яна ГарбарекаВ эти дни джазовый мир отмечает 65-летие норвежского джазового саксофониста и композитора польского происхождения Яна Гарбарека.
10:49 05/03/2012Картина Пабло Пикассо «Ребенок с голубем» может быть продана за 80 млн. долларовЗнаменитая картина Пабло Пикассо «Ребенок с голубем», которая демонстрировалась в музеях Великобритании с 70-х годов XX века, выставлена на продажу ее частными владельцами за 50 млн фунтов стерлингов...
10:33 05/03/2012Найдено неизвестное произведение МоцартаНеизвестное произведение Вольфганга Амадея Моцарта было случайно обнаружено в Тироле. Об этом сообщают представители Международного фонда Моцартеум, который располагается в Зальцбурге. На данный...
12:33 03/03/2012Энгельберт Хампердинк представит Британию на «Евровидении»Эстрадный певец Энгельберт Хампердинк будет в этом году представлять Великобританию на конкурсе "Евровидения".
20:20 02/03/2012Выставка ARTEXPO в Ереване. Президент Армении С. Саргсян подчеркнул долг перед столицейСегодня в Ереване открылась традиционная выставка искусства «ARTEXPO». На церемонии открытия присутствовал и президент Армении Серж Саргсян. В опубликованной по случаю 500-летия армянского...
14:12 02/03/2012Трио им. Хачатуряна начинает большой концертный турТрио имени Хачатуряна (Армине Григорян – фортепиано, Карэн Шахгалдян – скрипка, Карен Кочарян – виолончель) 11-го марта начинает большой концертный тур по городам Латвии и России под девизом...
12:19 02/03/2012Скончался автор легендарной песни «Памяти Карузо»Знаменитый итальянский композитор Лучо Далла, автор песни «Памяти Карузо», скончался на 70-м году жизни.
12:12 02/03/2012Музей «Эребуни» впервые будет представлен на выставке «ARTEXPO»Сегодня вечером в здании Союза художников Армении состоится открытие выставки «ARTEXPO». Планируется, что на церемонии открытия выставки будет присутствовать и президент РА Серж Саргсян. Как сообщили...
15:49 01/03/2012Певица А. Левонян: Не стоит ставить конкурс «Евровидение-2012» выше национального достоинстваНесмотря на то, что свыше 20 певцов выступили с заявлением об отказе от участия в предстоящем в Азербайджане песенном конкурсе «Евровидение-2012», тем не менее, вопрос участия представителя Армении...
10:51 01/03/2012Более четырех тысяч русскоязычных жителей США просят Хиллари Клинтон выдать визу КобзонуБолее четырех тысяч русскоязычных жителей США направили обращения в адрес главы внешнеполитического ведомства страны Хиллари Клинтон с просьбой выдать въездную визу российскому певцу Иосифу Кобзону.
19:39 29/02/2012ղղղПоявился новый альбом Артура Испиряна, состоящий из песен золотого фонда армянской эстрадыПевец Артур Испирян продолжил работу, начатую в 2005 году над серией альбомов с записями песен, которые составляют золотой фонд армянской эстрады.
19:25 29/02/2012Президент НКР Б. Саакян присутствовал на презентации докфильма «Карабах – скрытое сокровище»Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян сегодня присутствовал на презентации документального фильма «Карабах – скрытое сокровище», снятого по заказу Управления по туризму при...
10:27 29/02/2012В Чехии найдены картины, принадлежавшие Адольфу ГитлеруВ Чехии обнаружены 16 картин, которые принадлежали Адольфу Гитлеру и считались пропавшими в годы Второй Мировой войны, сообщает Associated Press.
20:38 28/02/2012Министр культуры Египта получил приглашение на юбилейные мероприятия в Ереване – Всемирной книжной столице 2012г.Сегодня посол Армении в Египте Армен Мелконян встретился с министром культуры этой страны Шакером Абделхамидом.
12:21 28/02/2012Названа дата проведения «Детского евровидения 2012»Союз европейских вещателей объявил накануне, что международный песенный конкурс «Детское евровидение 2012» пройдет 1 декабря в концертном зале HMH Амстердама.
11:37 28/02/2012Первый джаз на пластинке – 95 лет тому назадБлагодаря записи, сделанной 26 февраля (хотя, в разных источниках выдвигаются также даты 24 и 28 февраля) мир услышал джаз.