09:37 20/01/2020Գերմանացի բաս Ռենե Պապե. Ստիպված եմ ասել իմ հարգարժան կոլլեգա Յուսիֆին՝ ատելություն չբերել իմ քաղաք կամ որևիցէ մի այլ տեղՄեկնաբանություններ՝ սոպրանո Ռուզան Մանթաշյանի մասնակցությունը Դրեզդենի օպերայում փետրվարի 7-ին կայանալիք համերգին չեղարկելու վերաբերյալ
09:06 20/01/2020Վիեննայի օպերայում ելույթից ուշանալու համար փոխել են ռուս դիրիժոր Վալերի ԳերգիևինՊարինը կարծում է, որ դեպքը մշակութային մակարդակով կբերի միջազգային սկանդալի:
19:18 18/01/2020Մեքսիկայում սերիալի նկարահանումների ժամանակ երկու դերասան է մահացելՆրանք նկարահանվում էին «Ճշմարտության առջև առանց վախի» սերիալում:
15:11 18/01/2020Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը չինական Սյամին քաղաքում կազմակերպել է ֆլեշմոբՀայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը 2020 թվականը դիմավորել է Չինաստանում, որն այսօր դասական կատարողական արվեստի կարևորագույն կենտրոններից է: ՀԱՖՆ-ը երբևէ Չինաստան այցելած ամենամեծ հայկական...
10:37 18/01/2020Իրանահայ երգիչ Անդին Հոլիվուդի Փառքի ծառուղում աստղ է ստացելԻրանահայ երգիչ Անդին իր անվանական աստղն է ստացել Հոլիվուդի Փառքի ծառուղում: Այս մասին հայտնում է «Ամերիկայի ձայնը»: Անդրանիկ Մադադյանը՝ Անդին, ծնվել է 1958 թվականին ապրիլի 21-ին Թեհրանում,...
09:00 18/01/2020Լուվրը փակվել է ակցիայի պատճառովՓարիզում նախօրեին կենսաթոշակայի բարեփոխումներին դեմ բողոքի ակցիա իրականացնողներն արգելափակել են Լուվրի մուտքը։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, թանգարանը ստիպված դադարեցրել էր իր աշխատանքը։ Հաղորդվում...
20:10 17/01/2020Միլիարդատերը իսրայելացիներին 1 միլիոն դոլար է տվել լուսին թռչելու համարՄիլիարդատեր Լեոնարդ Բլավատնիկը որոշել է 1 միլիոն դոլար հատկացնել իսրայելական «SpaceIL» մասնավոր ընկերությանը` Երկիր մոլորակի մակերեսից Լուսին հասնելու երկրորդ փորձի համար: Այս մասին գրում է...
19:44 17/01/2020Semper Opera Ball-ի գործակալությունը կլուծարվի և նրա ղեկավարը կենթարկվի խիստ պատասխանատվությանԵՀՄՖ-ն տեղեկացնում է, որ ստացել է Semper Opera Ball-ի պատասխանը: «Ինչպես նշել էինք ավելի վաղ՝ ԵՀՄՖ նախագահությունն ու ԵՀՄՖ նախագահ դոկտոր Աշոտ Գրիգորյանը նամակներով դիմել էին Semper Opera Ball-ի...
14:47 17/01/2020Հայտնի է՝ երբ կլինի «Գահերի խաղը» հեռուստասերիալի փրիքվելըHBO-ի ծրագրային տնօրեն Քեյսի Բլոյսը ասել է, թե երբ դուրս կգա «Գահերի խաղը» հեռուստասերիալի փրիքվելը: Այս մասին գրում է mignews-ը։ «Ամենայն հավանականությամբ, դա տեղի կունենա 2022 թվականին», -...
10:33 17/01/2020Ջամալան առաջին անգամ համերգ կունենա Երևանում«Դրիմ փրոջեքթ»-ի նախաձեռնությամբ ուկրաինացի հայտնի երգչուհի, դերասանուհի, արմատներով հայուհի Ջամալան փետրվարի 14-ին առաջին անգամ համերգ կտա Երևանում: Համերգը տեղի կունենա Արամ Խաչատրյան...
09:00 17/01/2020Հենրիկ Մալյանի բեմադրած «Թումանյանի հեքիաթները» կարելի է Գինեսի ռեկորդակիրների գրքում գրանցելՀենրիկ Մալյանի անվան կինոդերասանի թատրոնի համար այս տարին հոբելյանական է՝ լրանում է ռեժիսոր, ժողովրդական արտիստ, պետական մրցանակի դափնեկիր Հենրիկ Մալյանի 95-ամյակը, թատրոնի 40-ամյակը:
20:31 16/01/2020Լոնդոնի Բարբիկան կենտրոնում հոտնկայս ծափերով է ընդունվել Ջոն Տեր-Թադևոսյանի Երկրորդ սիմֆոնիանՀունվարի 14-ին եվրոպական համերգային շրջագայության շրջանակներում Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը՝ գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի ղեկավարությամբ, հանդես է եկել Լոնդոնի...
18:51 16/01/2020Քեյթ Բլանշետը կգլխավորի Վենետիկի կինոփառատոնի ժյուրինՓառատոնը կայանալու է սեպտեմբերի 2-12-ը:
18:40 16/01/2020Semper Opera Ball-ի գեղարվեստական ղեկավարից պահանջել են բացատրությունԵվրոպայի հայկական միությունների ֆորումը տեղեկություն է տարածել այն մասին, որ դիմում-բողոք էր ներկայացրել Semper Opera Ball-ի գեղարվեստական ղեկավարին՝ պահանջելով բացատրություն և պատասխան կատարված...
15:02 16/01/2020Հոլիվուդի լավագույն դերասանը՝ ըստ Քվենտին ՏարանտինոյիՌեժիսոր Քվենտին Տարանտինոյի կարծիքով, Հոլիվուդի լավագույն դերասանը Քրիս Փայնն է: kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, Ռեժիսորը նշել է, որ Փայնի լավագույն աշխատանք է համարում նրա դերը Թոմ Սքոթի...
13:23 16/01/2020Հասմիկ Գրիգորյան. Լավագույն երգչուհի դառնում եմ ամենօրյա աշխատանքի շնորհիվՄոսկվայի «Զարյադյե» դահլիճում ելույթ է ունեցել աշխարհահռչակ սոպրանո Հասմիկ Գրիգորյանը: tvkultura.ru-ի հաղորդմամբ, երգչուհին հանդես է եկել Ռուսաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ միասին:...
10:31 16/01/2020Արդյո՞ք «կծնվի» նոր BeatlesԲրիտանական Bill Elms Associates ՓիԱռ-ընկերության ղեկավար Բիլ Էլմսը կարծում է, որ հազիվ թե ներկայիս երաժիշտները կարողանան կրկնել Beatles խմբի հաջողությունները: «Կարծում եմ, որ Beatles-ը մնում է եզակի...
10:20 16/01/2020Սթիվեն Քինգի համար արվեստում կարևորը որակն է, ոչ թե «բազմազանությունը»Ամերիկացի գրող Սթիվեն Քինգը հայտարարել է, որ արվեստի հարցերում իր համար կարևոր է որակը, ոչ թե «բազմազանությունը»: Գազետա.ռու կայքը, հղում անելով Associated Press-ին, գրում է, որ նա մեկնաբանել է...
09:35 16/01/2020«Արտավազդ» մրցանակաբաշխությունը կնվիրվի ՀՀ ժողովրդական արտիստ Երվանդ Ղազանչյանի հիշատակինՀ. Պարոնյանի անվ. Երաժշտական կոմեդիայի թատրոնում կայացել է Հայաստանի թատերական գործիչների միության նախագահության ընդլայնված նիստը, որում քննարկվեցին մարտի 27-ին՝ Թատրոնի միջազգային օրը, Ալ․...

11:28 14/02/2012«Би-Би-Си» посвятит Шуберту 200 часов вещанияРадиостанция BBC Radio 3 посвятит австрийскому композитору Францу Шуберту 200 часов беспрерывного вещания.
17:44 13/02/2012Национальный киноцентр Армении ведет переговоры с зарубежными режиссерами насчет фильма о ГеноцидеНациональный киноцентр Армении готовится к 100-летней годовщине Геноцида армян в Османской империи 1915г.
17:03 13/02/2012«Азадлыг»: «Евровидение-2012» в Баку на грани срываПроведение конкурса «Евровидение-2012» в Баку находится на грани срыва из-за того, что строительство концертного зала специально для этого мероприятия, не укладывается в сроки.
11:49 13/02/2012Певица Адель больше всех получила «Грэмми»В Лос-Анджелесе в воскресенье, 12 февраля, прошла 54-я церемония вручения музыкальной премии "Грэмми".
15:44 11/02/2012Вход с книгой. В Армении пройдет ряд мероприятий ко Дню дарения книгМинистерство культуры Армении в сотрудничестве с «Дивизией FlashMob» ко Дню дарения книги проводит ряд мероприятий “Вход - с книгой”.
11:49 11/02/2012Впервые для армянской аудитории прозвучит 3-й концерт для скрипки ПаганиниСегодня в концертном зале им. Арама Хачатуряна перед армянской аудиторией выступит всемирно известный скрипач Николай Мадоян. Он будет выступать с Государственным филармоническим оркестром Армении...
10:09 11/02/2012Американец попытался покорить пирамиду ХеопсаТурист из США попытался покорить пирамиду Хеопса на плато Гиза в Каире. Однако, как передает ИТАР-ТАСС, восхождение на вершину было сорвано сотрудниками туристической полиции. Они сняли...
16:42 10/02/2012Презентация книги А. Казиняна «Полигон „Азербайджан”». Реальная история АзербайджанаСегодня в Ереване состоялась презентация книги Ариса Казиняна «Полигон „Азербайджан”». Автор, представляя свой труд, отметил: «Есть множество книг, которые представляют историю Азербайджана и в...
12:47 10/02/2012Показ фильма “Высоцкий, Спасибо, что живой” состоится 11 февраля в ЕреванеФильм “Высоцкий, Спасибо, что живой” наконец-то будет представлен армянскому зрителю. 11 февраля в зале “Дома Москвы” состоится показ этого фильма, на котором будет присутствовать также Никита...
20:07 09/02/2012К. Акопян: Все министры культуры Армении отвлекались от своих истинных обязанностейОбязанность министерства культуры не содействовать работе министерства экономики, а сохранять культурные ценности.
19:48 09/02/2012Завтра в Ереване состоится презентация книги Ариса Казиняна «Полигон „Азербайджан”»Завтра в 13:00 в зале «Королева Эрато» ереванской гостиницы «Armenia Marriott Hotel» состоится презентация книги Ариса Казиняна «Полигон „Азербайджан”».
17:28 09/02/2012Известны 36 фильмов-претендентов на премию “Национальное кино” в 12 номинацияхАвторитетное жюри премии Национальное кино, возглавляемое заслуженным артистом РА Сосом Саркисяном, по итогам закрытого тайного голосования выбрало 36 фильмов- претендентов в 12 номинациях.
15:27 09/02/2012Национальный киноцентр Армении и «Золотой абрикос» не примут участие в фестивале «Берлинале»Ни Национальный киноцентр Армении, ни кинофестиваль «Золотой абрикос» не подавали заявку на участие в стартующем сегодня в Берлине 62-ом международном кинофестивале «Берлинале».
11:41 09/02/2012В Берлине стартует 62-й международный кинофестивальВ Берлине сегодня стартует 62-й международный кинофестиваль. Тема кинофестиваля - "Переломы и перемены". За десять дней в Берлине покажут около 400 фильмов. Среди конкурсных лент Берлинале-2012...
10:11 09/02/2012По случаю 75-летия Сергея Исраеляна в Ереване состоится торжественный вечер памятиПо инициативе Союза кинематографистов Армении 11 февраля в кинотеатре «Москва» состоится торжественный вечер памяти, посвященный 75-летию оператора-постановщика и режиссера, народного артиста...
13:15 08/02/2012Насущный «Армянский хлеб» – принес режиссеру российскую наградуВ Доме Москвы в Ереване 7 февраля состоялся премьерный показ документального фильма «Армянский хлеб».
18:04 06/02/2012В Баку уничтожена часть крепостной стены старого городаВ рамках программы по реконструкции зданий в Баку на прошлой неделе начали снос крепостной стены старого города – историко-архитектурного заповедника «Ичеришехер».
16:02 06/02/2012Министр образования и науки инициировал в сети Facebook возвращение фрагментов скульптуры богини АнаитПредлагаю всем объединиться с одним общим письмом, обратиться в посольство Великобритании в РА, требуя у них вернуть Армении находящиеся в Британском музее фрагменты известной скульптуры богини Анаит
15:25 06/02/2012Армения должна участвовать в конкурсе «Евровидение 2012» в Баку – А. ПогосянАрмения должна участвовать в конкурсе «Евровидение 2012»: таково мнение министра культуры РА Асмик Погосян.
12:37 03/02/2012В Армении пройдет концерт, посвященный 20-летию армяно-китайских дипотношенийВ 2012 году отмечается 20-летие установления дипломатических отношений между Республикой Армения и Китайской Народной Республикой, в рамках которого в Ереван приезжает концертная группа из китайского...