15:38 15/01/2020Վերազինում՝ Ստանիսլավսկու անվան ռուսական թատրոնԵրևանի Կ. Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնի տնօրեն է ընտրվել «Արմմոնո» միջազգային թատերական փառատոնի տնօրեն, Գ. Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնի դերասանուհի Մարիաննա...
14:38 15/01/2020Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը հանդես է եկել ԲեռլինումԲեռլինի Ֆիլհարմոնիկ մեծ համերգասրահում հունվարի 12-ին հանդես է եկել Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը՝ գեղարվեստական ղեկավար Սերգեյ Սմբատյանի գլխավորությամբ: Նվագախմբի մենակատարն էր աշխարհահռչակ...
14:27 15/01/2020Մատենադարանում սկսել են իրականացնել նաև պարսկերենով շրջայցերՄաշտոցյան Մատենադարանում շրջայցերն իրականացվում են հայերեն, անգլերեն, ֆրանսերեն, գերմաներեն, ռուսերեն, իտալերեն և իսպաներեն լեզուներով: Մատենադարանից տեղեկացնում են, որ վերջին տարիներին մեծ թիվ են...
10:35 15/01/2020Ռենե Զելվեգերը ցանկանում է չորրորդ անգամ հանդես գալ Բրիջիթ Ջոնսի կերպարումԱմերիկացի դերասանուհի Ռենե Զելվեգերը հայտարարել է, որ կցանկանար չորրորդ անգամ էլ էկրանին հայտնվեր լրագրող Բրիջիթ Ջոնսի կերպարում, որը նրան համաշխարհային ճանաչում է բերել և առաջադրվել էր «Օսկար»...
10:20 15/01/2020Ռուզան Մանթաշյանի գործակալությունը պնդում է՝ նրա ելույթը չեղարկվել է ադրբեջանցի տենորի ցանկությամբՀայազգի օպերային երգչուհի Ռուզան Մանթաշյանի հետ աշխատող գործակալությունը հաստատել է՝ սոպրանոյի մասնակցությունը Դրեզդենի օպերայում փետրվարի 7-ին կայանալիք համերգին չեղարկվել է, որովհետև Ադրբեջանի...
09:43 15/01/2020Փարիզում կցուցադրվի Բրիթնի Սփիրսի աշխատանքներըՓարիզում Sympa պատկերասրահում բացվելու է ամերիկացի երգչուհի Բրիթնի Սփիրսի աշխատանքների ցուցահանդեսը: news.ru-ն գրում է, որ Սփիրսի նկարները ցուցադրվելու են հունվարի 18-ից: Երգչուհին իր էջում...
09:18 15/01/2020Դալայ Լաման խորհուրդ է տալիս՝ ինչպես հաղթահարել կյանքում հիասթափությունըՑանկությունների վերլուծությունը թույլ է տալիս Ձեզ լինել իրատես, հասնել Ձեր ուզածին և, որպես արդյունք, չհիասթափվել, ափսոսանք և զայրույթ չզգալ չկատարված հույսերից։ Այս մասին ասել է Դալայ-Լաման՝...
20:17 14/01/2020Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի Լոնդոնում կայանալիք համերգը կցուցադրվի այսօրՀայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը՝ գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի ղեկավարությամբ‚ այսօր ելույթ է ունենալու Լոնդոնի Բարբիկան կենտրոնում։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի...
14:37 14/01/2020Կոմպոզիտոր Ջոն Ուիլյամսը «Օսկարի» անվանակարգերի քանակի ռեկորդ է սահմանելԱմերիկացի կոմպոզիտոր և դիրիժոր Ջոն Ուիլյամսը ռեկորդ է սահմանել «Օսկարի» անվանակարգերի քանակով: Հիմա նա հավակնորդների թվում է «Ֆիլմի համար լավագույն երաժշտություն» անվանակարգում՝ «Աստղային պատերազմներ.
13:40 14/01/2020Մատենադարանին անհրաժեշտ է նոր տիպի սկաներ«Մատենադարանում 2019 թվականին թվայնացվել է 543 ձեռագիր մատյան, ինչը բավականին մեծ ցուցանիշ է»,- Panorama.am-ին տեղեկացրեց Մատենադարանի գիտական քարտուղար Վահե Թորոսյանը: Նա նշեց, որ հիմնականում...
12:37 14/01/2020Կաննի փառատոնի ժյուրին կգլխավորի Սփայք ԼինԿաննի 73-րդ կինոփառատոնի ժյուրին կգլխավորի Սփայք Լին, որը օսկարակիր «Սև կլանայինը» ֆիլմի հեղինակն է: kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, փառատոնը կայանալու է մայիսի 12-23-ը: Ժյուրիի ամբողջական կազմը...
12:36 14/01/2020Վարդագույն Երևանի կառուցումը՝ պատմության թանգարանում«2020 թվականին թանգարանն ունենալու է բավականին հագեցած ծրագիր»,- այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց Երևանի պատմության թանգարանի տնօրեն Արմինե Սարգսյանը։ Թանգարանում իրականացվելիք...
12:04 14/01/2020Մարկ Գրիգորյան. Հանրապետության հրապարակի տակ գտնվող նկուղները չունեն որևէ ճարտարապետական և պատմական արժեք«Մեր ճարտարապետներից ում հետ խոսել եմ, ճնշող մեծամասնությունը կտրականապես դեմ է»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Ալեքսանդր Թամանյանի անվան ճարտարապետության թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Մարկ...
11:21 14/01/2020Ալեքսանդր Բաղդասարյանի «Նոր Տարվա Գոճի» ֆիլմն ընդգրկվել է Շվեյցարիայի հեղինակավոր փառատոնի մրցույթումՌեժիսոր Ալեքսանդր Բաղդասարյանի և պրոդյուսեր Կարինե Սիմոնյանի՝ «Նոր Տարվա Գոճի» դեբյուտային կարճամետրաժ ֆիլմն այս անգամ ընդգրկվել է Շվեյցարիայի հեղինակավոր՝ FRIBOURG INTL FILM FESTIVAL 2020/ FIFF 2020...
11:09 14/01/2020Տիգրան Մանսուրյանի «Ռեքվիեմն» առաջին անգամ կհնչի ՉեխիայումՀունվարի 23-ին և 24-ին չեխական Բռնոյի ֆիլհարմոնիայում առաջին անգամ կհնչի կոմպոզիտոր Տիգրան Մանսուրյանի «Ռեքվիեմը»։ Ֆիլհարմանիայի կայքից տեղեկանում ենք, որ համերգային ծրագիրը կոչվում է «Բախ և...
10:52 14/01/2020Ամերիկահայ սցենարիստ Սթիվեն Զաիլյանն առաջադրվել է «Օսկարի»Ամերիկահայ սցենարիստ, կինոռեժիսոր և պրոդյուսեր Սթիվեն Զաիլյանն առաջադրվել է «Օսկար» մրցանակի: Նա առաջադրվել է «Լավագույն ադապտացված սցենար» անվանակարգում «Իռլանդացին» ֆիլմի համար: Այս մասին...
10:00 14/01/2020«Օսկարի» հավակնորդներըԱմերիկյան կինոակադեմիան հրապարակել է «Օսկար» 92-րդ մրցանակաբաշխության հավակնորդների ցանկը: ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, Թոդ Ֆիլիպսի «Ջոկեր» ֆիլմն առաջադրվել է ամենաշատ՝ 11 անվանակարգում: 10 անվանակարգում...
19:25 13/01/2020Ադրբեջանցի օպերային երգիչը հրաժարվել է երգել հայ երգչուհու հետԱշխարհռչակ հայ օպերային երգչուհի Հասմիկ Պապյանն իր ֆեյսբուքյան էջում տեղեկացնում է, որ երգիչ Յուսիֆ Էյվազովը հրաժարվել է երգել հայ երգչուհու հետ ՝ քաղաքական նկատառումներից ելնելով: «Ու՞ր ենք հասել...
16:47 13/01/2020Տիգրան Հեքեքյան. Երբ եղավ հեղափոխությունը, երկրորդ հարկն էին սարքում, արագ–արագ հինգ հարկն էլ սարքեցին««Հին Երևան» նախագիծը վաղուց վերածվել է բիզնես նախագծի, դարձել է 5 հարկանի շենք»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ» երգչախմբի գեղարվեստական ղեկավար ու գլխավոր դիրիժոր...
16:36 13/01/2020«Հարսանիք թիկունքում»-ը էկրան կբարձրանա 2020թ. գարնանըՍկսել են էկրանավորման աշխատանքները։

11:29 03/02/2012Первый в этом году концерт Государственного филармонического оркестра состоится сегодняСегодня в концертном зале им. Арама Хачатряна состоится первый в этом году концерт заслуженного коллектива Армении, Государственного филармонического оркестра. В первой части концерта прозвучит...
10:04 03/02/2012Украденная из музея в Каире картина Ван Гога «Маки» - подделкаПохищенная из музея Махмуда Халиля в Каире в августе 2010 года картина Винсента Ван Гога "Маки", стоимость которой оценили в 55 миллионов долларов, на самом деле является точной копией оригинала,...
10:38 02/02/2012Американский писатель бойкотировал Турцию: Эрдоган в гневеПремьер-министр Турции Реджеп Тайип Эрдоган раскритиковал американского писателя Пола Остера, заявившего о намерении бойкотировать Турцию, сообщает Associated Press.
15:28 01/02/2012В Армении хотят построить Ноев ковчег. Комплекс с видом на Арарат и в библейских размерахПодкомиссия Общественного Совета Армении по вопросам культуры завтра проведет заседание, в повестке которого будут два вопроса.
10:04 01/02/2012На Бродвее поставят мюзикл о жизни Чарли ЧаплинаНа Бродвее поставят мюзикл, посвященный жизни и творчеству Чарли Чаплина "Becoming Chaplin". В блоге издания The New York Times сообщается, что мюзикл будет идти в сезоне 2012-2013. В его основу...
17:29 31/01/2012Минкультуры Армении нет разницы, кто из армян выкупит тбилисскую квартиру О. ТуманянаМинкультуры Армении просто приветствует тот факт, что нашелся доброволец, который готов предоставить сумму, необходимую для приобретения квартиры великого армянского писателя О.Туманяна в Тбилиси
13:43 31/01/2012Семья мэра Гюмри Вардана Гукасяна готова выкупить тбилисскую квартиру О. ТуманянаСемья Гукасянов готова предоставить сумму, необходимую для приобретения квартиры великого армянского писателя Ованеса Туманяна в Тбилиси.
18:04 30/01/2012В Национальной картинной галерее Армении состоится выставка в честь Исламской революции в ИранеВ Национальной картинной галерее Армении 1 февраля откроется выставка под названием «Во имя Бога», которая будет посвящена 33-й годовщине победы Исламской революции в Иране.
11:09 30/01/2012Участник «Евровидения-2012« от Армении и песня будут выбраны спецкомиссиейУчастник конкурса «Евровидение-2012» от Армении и представляемая им песня будут названы до 18 марта.
10:20 30/01/2012В Словакии ушел с молотка пейзаж кисти ГитлераКартина Адольфа Гитлера "Ночное море" в воскресенье, 29 января, продана с аукциона в Словакии за 32 тысячи евро.
16:22 28/01/2012«The Telegraph»: Армянский виртуоз выделяется из всехИздание «The Telegraph» опубликовало статью о лауреате ряда международных конкурсов, армянском пианисте Тигране Амасяне, в которой говорится о творческих успехах последнего, а также приводятся...
13:50 28/01/2012В апреле стартуют праздничные мероприятия в честь двух важных для Армении книжных событийВ двадцатых числах апреля в Государственном музее истории Армении состоится открытие выставки «Армянская письменность и книга…», которой будет дан старт мероприятиям, посвященным 500-летию армянского...
16:17 27/01/2012«Tia.az»: В Баку на «Евровидение-2012» съедутся воры-карманники и попрошайки из разных странК конкурсу «Евровидение-2012» в Баку готовятся не только организаторы, но и попрошайки, воры-карманники.
11:23 27/01/2012Легендарная АВВА выпустит диск с неизвестной песнейЛегендарная шведская группа АВВА планирует выпустить альбом, в который войдет их неизданная композиция.
10:52 27/01/2012Опра Уинфри стала крестной дочки БейонсеИзвестная американская телеведущая Опра Уинфри стала крестной матерью Блю Айви Картер, дочки Бейонсе и Jay-Z, сообщает Contactmusic.com.
17:38 26/01/2012Покупатель тбилисской квартиры О. Туманяна передаст ее армянской общинеНа совещании у премьер-министра Армении Тиграна Саркисяна обсуждался вопрос, связанный с дальнейшей судьбой квартиры великого армянского писателя Ованнеса Туманяна в Тбилиси.
11:14 26/01/2012Армения выступит в Баку только 24-го маяНа международном конкурсе песни “Евровидение – 2012” Армения выступит во втором полуфинале – только 24-го мая.
17:15 25/01/2012Провокация азербайджанцев в Санкт-Петербурге провалилась: они не отличили Дадиванк от ГандзасараС 17 по 29 января в Выставочном центре Союза художников Санкт-Петербурга проходит выставка «Петербургская палитра Армении».
12:23 25/01/2012Греческий режиссер Ангелопулос погиб в результате ДТПВсемирно известный, гениальный греческий режиссер Теодорос (Тео) Ангелопулос скончался в ночь на среду, 25 января.
10:36 25/01/2012Скрипач повторил рингтон Nokia, звонивший на концертеСкрипач из Словакии Лукаш Кмит с юмором отреагировал на зазвучавший из зала звонок мобильного телефона.