16:06 13/01/2020Մեկ տարի անց էլ՝ Արամի 23 հասցեում գտնվող պատմամշակութային շենքը նույն փլուզված վիճակում է«Երբ որ փլուզվեց, Արթուր Մեսչյանն ասաց, որ անհեթեթ ու անհիմն քաշքշուկների հետևանք էր: Հիմա կարող եմ ասել՝ չի վերակառուցվում անհեթեթ քաշքշուկերի կամ միտումնավոր քաշքշուկների հետևանքով»:
12:21 13/01/2020Ջազ նվագախումբն ամանորյա տոնական ռիթմերով նշել է Հին Նոր տարինՀին Նոր տարին՝ ամանորյա տոնական ռիթմերով. Հայաստանի պետական ջազ նվագախումբը հունվարի 12-ին Հայաստանի ճարտարապետների միության շենքի դահլիճում ներկայացրել է տոնական ծրագիր։ Գեղարվեստական ղեկավար և...
19:00 11/01/2020Պետական կամերային նվագախումբը, Սվետլանա Նավասարդյանն ու Գևորգ Ղարաբեկյանը՝ մեկ բեմումՀունվարի 25-ին դաշնակահարուհի Սվետլանա Նավասարդյանը հանդես կգա Հայաստանի պետական կամերային նվագախմբի (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Վահան Մարտիրոսյան) հետ Կոմիտասի անվան կամերային...
18:30 11/01/2020Կխաղա՞ Բրեդ Փիթը «Օուշենի տասնչորս ընկերը» ֆիլմումՀայտնի դերասան Բրեդ Փիթը ԱՄՆ կինոքննադատների ազգային խորհրդի մրցանակաբաշխության ժամանակ հայտարարել է, որ չի նկարահանվի «Օուշենի տասնմեկ ընկերը» ֆիլմի շարունակությունում: Այս մասին գրում է Ռիա...
18:18 11/01/2020Ջերեմի Այրոնսը կգլխավորի Բեռլինի կինոփառատոնի ժյուրին70-րդ փառատոնը կկայանա փետրվարի 20-ից մարտի 1-ը:
18:08 11/01/2020Չինացի հանդիսատեսը տպավորված ու հիացած է եղել Հայաստանի ազգային Ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի ելույթներովՉինացի հանդիսատեսը տպավորված ու հիացած է եղել Հայաստանի ազգային Ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի կատարումներով և երաժշտական կոլեկտիվին ընդունել է աննախադեպ ջերմությամբ: Ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը 10...
17:47 11/01/2020Մեգան Մարքլը պայմանագիր է կնքել Disney-ի հետՄեծ Բրիտանիայի արքայազն Հարրիի կինը՝ Սասեքսի դքսուհի Մեգան Մարքլը, պայմանագիր է կնքել Disney ընկերության հետ։ Այս մասին գրում է Գազետա.ռու-ն՝ հղում անելով Daily Mail-ին։ Նշվում է, որ պայմանագրի...
19:45 10/01/2020Լույս է տեսել «Սպանության հրամաններ. Թալեաթ փաշայի հեռագրերը և Հայոց ցեղասպանություն» գրքի ֆրանսերեն տարբերակըՖրանսիայում լույս է տեսել ԱՄՆ Մասաչուսսեթսի նահանգի Քլարք համալսարանի դասախոս, պրոֆեսոր Թաներ Աքչամի՝ «Սպանության հրամաններ.
16:45 10/01/2020Հայաստանի ազգային գրադարանի՝ տարվա ամենապահանջված գրքերըՀայաստանի ազգային գրադարանում ամփոփել ու հրապարակել են տարվա ամենապահանջված գրքերը։ Դրանք կարելի է բնութագրել «բազմաշերտ» բառով: «Յուրաքանչյուր գիրք իր մասին անսպառ խոսելու ու վերլուծելու...
12:25 10/01/2020Համազգային թատրոնի համար 2019-ն աննախադեպ էրՍոս Սարգսյանի անվան համազգային թատրոնի տնօրեն Արման Նավասարդյանի գնահատմամբ, 2019 թվականը թատրոնի համար շատ բեղմնավոր էր.
12:06 10/01/2020«Բյուրականի աստղադիտարանը՝ համաշխարհային գիտության ոլորտում լավագույն կառույց»«Գիտաչափության սանդղակում Բյուրականի աստղադիտարանի միավորներն աճել են 25%-ով»,- այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում նշեց Բյուրականի աստղադիտարանի տնօրեն Արեգ Միքայելյանը։ Միքայելյանի խոսքով,...
11:11 10/01/2020Չինացիները ՌԴ-ում կներկայացնեն «Սպարտակ» բալետըՌուսաստանում Չինաստանի Լյաոնինի բալետային թատերախումբն (Liaoning Ballet) իր շրջագայության ընթացքում կցուցադրի երկու բեմադրություն՝ Արամ Խաչատրյանի հայտնի «Սպարտակ» բալետն ու «Մուլանը»: ՏԱՍՍ-ի...
19:54 09/01/2020Հրապարակը արդյունքում կդառնա շատ ավելի տեսարժան վայր. ՎարչապետՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքում գրառում է կատարել, տեղեկացնելով, որ այս տարի կսկսվեն Հանրապետության Հրապարակի տակ գտնվող պատմական շերտի բացման և այն թանգարանային հատվածի վերածելու...
14:24 09/01/2020Ջազ նվագախումբը Հին Նոր տարին կնշանավորի տոնական համերգովՀայաստանի պետական ջազ նվագախումբը Հին Նոր տարին կնշանավորի տոնական համերգով: Նվագախումբը հունվարի 12-ին, ժամը 19:00 Հայաստանի ճարտարապետների միության շենքի դահլիճում (Բաղրամյան 17) կներկայացնի...
12:06 09/01/2020Նեղ ճանապարհի պատճառով քանդվել է Սանահին կայարանում ցարական շրջանում կառուցված շենքըԴեռևս դեկտեմբերի կեսերին գրել էինք, որ քանդում են Սանահին կայարանում ցարական շրջանում կառուցված շենքը: Հարցում էինք ուղարկել Լոռու մարզպետարան՝ պարզելու, թե ի՞նչ շենք է, ինչո՞ւ է քանդվում և ի՞նչ է...
10:50 09/01/20202020-ը գրքառատ է լինելու«Էդիթ Պրինտ» հրատարակչության նախաձեռնությամբ այս տարի ընթերցողների սեղանին կդրվեն դասական և ժամանակակից հեղինակների բացառիկ նմուշների հայերեն թարգմանությունները:
10:39 09/01/2020«Օսկարը» կրկին կանցկացվի առանց հաղորդավարիABC Entertainment նախագահ Քերի Բերկը հայտարարել է, որ Կինեմատոգրաֆիստական արվեստի և գիտության ամերիկյան կինոակադեմիայի «Օսկար» մրցանակաբաշխությունը 2020 թվականին անցկացվելու է առանց հաղորդավարի: Այս...
10:24 09/01/2020Սերգեյ Փարաջանովի ծննդյան օրն է«Կինոյի տաճարում կան կերպարներ, լույս և իրականություն, իսկ Սերգեյ Փարաջանովն այդ տաճարի վարպետն է»:
19:14 08/01/2020Հոակին Ֆենիքսը «Ոսկե գլոբուսի» է արժանացել «Ջոկեր»-ում խաղացած գլխավոր դերի համարԴերասան Հոակին Ֆենիքսը «Ջոկեր» ֆիլմում խաղացած գլխավոր դերի համար արժանացել է «Ոսկե Գլոբուս» մրցանակի՝ «Դրամայի լավագույն դերասան» անվանակարգում։ Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին։ Հիշեցնենք, որ...

10:31 25/01/2012Сергей Безруков подорвался на минеНа съемках фильма о Великой Отечественной войне Сергей Безруков отказался от услуг каскадеров и при выполнении сложного трюка подорвался на мине.
17:32 24/01/2012Драмтеатр им. Гейдара Алиева в Тбилиси превратили в пивнуюТбилисский Государственный Драматический театр им. Гейдара Алиева, расположенный по адресу ул. Горгасали 1, находится в аварийном состоянии. Об этом сообщает агентство «Vesti.Az», которое отмечает,...
12:03 23/01/2012У Сирушо нет желания участвовать в «Евровидении»«Искренне хочу выразить свое восхищение и благодарность за вашу веру, любовь, преданность и большое доверие, с которым вы выражаете желание вновь видеть меня в качестве представителя на...
10:53 21/01/2012Умерла легенда джаза Этта ДжеймсВ Калифорнии в возрасте 73 лет скончалась американская певица Этта Джеймс, сообщает ИТАР-ТАСС. Она умерла в пятницу утром в присутствии мужа и двух сыновей. Причиной смерти стали осложнения от...
20:10 20/01/2012Армянской делегации удалось договориться с собственником тбилисской квартиры О. Туманяна. Да или нет?Делегации министерства культуры РА во главе с председателем Союза писателей Армении Левоном Ананяном, которая ранее отправилась в Грузию, удалось прийти к соглашению с собственником квартиры великого...
09:49 20/01/2012Музей Тюссо в Вашингтоне отметит юбилей начала карьеры Майкла ДжексонаДвадцать учеников танцевальной школы американского города Александрия (штат Виргиния) по случаю 40-летия с момента начала сольной карьеры Майкла Джексона в воскресенье исполнят танец под попурри из...
14:52 19/01/2012Азербайджанцы проявили «гостеприимство», оскорбляя Армению в связи с участием на конкурсе «Евровидение-2012» в БакуПосле того, как на официальном сайте «Евровидения» появился список стран-участниц конкурса 2012 года, в который была включена и Армения, в социальных сетях и на различных форумах появились сообщения...
18:11 18/01/2012На северо-западе Азербайджане уничтожено более 120 древних кургановВ селе Кичик Дехне Шекинского района Азербайджана уничтожено более 120 курганов, относящихся ко второму тысячелетию до нашей эры.
20:11 17/01/2012Квартиру Ованнеса Туманяна в Тбилиси хотят превратить в общежитие для турецких рабочихМинистерство культуры Армении в настоящее время уточняет информацию о продаже квартиры великого армянского писателя Ованнеса Туманяна в Тбилиси.
19:37 17/01/2012На официальном сайте конкурса «Евровидение-2012» в списке стран-участниц названа и АрменияНа официальном сайте конкурса «Евровидение-2012» опубликован список стран-участниц. В числе 43 государств, намеренных принять участие в этом музыкальном конкурсе, значится также Армения. Отметим, что...
12:28 16/01/2012Скончалась французская актриса армянского происхождения Рози ВартИзвестная актриса французского театра и кино армянского происхождения Рози Варт скончалась в субботу 14 января.
11:31 16/01/2012В Лос-Анджелесе объявлены обладатели кинопремии «Золотой глобус»В американском Лос-Анджелесе объявлены обладатели кинопремии «Золотой глобус». Как передает ИТАР-ТАСС, 69-я по счету церемония вручения почетных наград прошла в отеле «Беверли Хилтон», расположенном...
15:25 14/01/2012Глава ереванского театра им. Сундукяна С. Давтян пояснил разницу между худруком и главным режиссеромНакануне руководитель Национального академического театра им. Г. Сундукяна в Ереване Степан Давтян назначил главным режиссером учреждения постановщика Тиграна Гаспаряна. В связи с этим корреспондент...
10:17 14/01/2012Почтовые марки в честь 60-летия пребывания на троне Елизаветы II распродали за неделюПочтовые марки с подлинными бриллиантами, изданные на острове Джерси в честь 60-летия («бриллиантового юбилея») пребывания на британском троне королевы Елизаветы II, были распроданы всего за неделю.
10:10 14/01/2012В Бельгии создадут дом-музей Ван ГогаВласти бельгийского города Боринаж решили отремонтировать дом, где в 1878 году останавливался Винсент Ван Гог.
20:34 12/01/2012Президент Армении в канун Старого Нового года проводит символичную встречу с представителями культурыСегодня вечером президент Армении Серж Саргсян встретился с представителями армянской интеллигенции.
19:30 12/01/2012Вручение Национальной кинопремии Армении состоится в марте 2012 годаНациональная кинопремия Армении будет вручена в период с 15 по 20 марта 2012 года. Об этом Panorama.am сообщил директор Национального киноцентра Армении Геворк Геворкян. «Конкретного дня назвать не...
11:12 12/01/2012В Германии найдено 6-страничное письмо БетховенаВ Германии найдено ранее неизвестное письмо композитора Людвига ван Бетховена. Оно будет демонстрироваться в Институте Брамса в Любеке. Шесть страниц письма к приятелю-музыканту Францу Антону...
17:59 11/01/2012Пятый фестиваль «Театр Х» состоится в Армении в марте-апреле сего годаВ марте-апреле 2012г. в Армении стартует пятый республиканский фестиваль «Театр Х», который проводится по инициативе Национального театрального творческого объединения и министерства культуры РА. В...
15:07 11/01/2012Шарль Азнавур вручил награды представителям армянской общины ШвейцарииВ посольстве Армении в Швейцарии 10 января состоялась церемония награждения почетными и благодарственными грамотами представителей местной армянской общины и армянских организаций.