11:53 15/07/2022Բյուրականյան գիտաճամբար արցախցի դպրոցականների համարԲյուրականի աստղադիտարանում (ԲԱ) մեկնարկեց «Բյուրականյան գիտաճամբար արցախցի դպրոցականների համար» ամառային ծրագիրը։ Ճամբարը կազմակերպվել է Բյուրականի աստղադիտարանի ջանքերով և ամերիկահայ աստղագետ Նորա...
11:29 14/07/2022Հույնը՝ Փաշինյանին. Եթե լինեիր Հունաստանի վարչապետ, ապա բանտում կլինեիրՆիկոլ Փաշինյանի՝ Թուրքիայի նախագահ Էրդողանի հետ հեռախոսազրույցի վերաբերյալ թվիթերյան գրառման ներքո մեծ թվով թուրքեր են մեկնաբանություններ թողել։ Նրան ծափարահարում են Փաշինյանին նշանների տեսքով,...
19:47 13/07/2022Ոսկեպարից Կիրանց ճանապարհը՝ «Vrastan»«Մի հետաքրքիր պատմությունով շեղեմ գլխավոր հարցից։ Երեկ ընկերներիս հետ Ոսկեպարից շարժվում ենք դեպի Կիրանց ու եկավ կից դրվող հաղորդագրությունը։ Պարզվեց ըստ Յուքոմի մենք Վրաստանում ենք։ Ու Երալաշի մի...
13:34 13/07/2022Ուլտրամանուշակագույն ճառագայթման ինտենսիվությունը սպասվում է նորմայից բարձրՀանրապետության տարածքը շարունակում է գտնվել Արաբական թերակղզու շրջաններից արևադարձային տաք օդային հոսանքների ազդեցության գոտում, ինչով պայմանավորված Արարատյան դաշտում, Արագածոտնի, Վայոց ձորի...
11:13 13/07/2022Եղանակի կտրուկ տաքացմանը զուգահեռ՝ հրդեհների առաջացման վտանգն ավելանում էՈւժեղացված ծառայություն՝ հնարավոր հրդեհները կանխարգելելու ուղղությամբ
18:30 12/07/2022Ծնողը գնացել է դիահերձարան որդուն ճանաչման և տեսել է՝ մարմինն ամբողջությամբ որդի մեջ է. Զոհված զինծառայողի հարազատը՝ դատախազին«Ես այնտեղ եմ եղել, նույն Աբովյանի մորգի տնօրենը՝ Անրին, իր բերանով ասել է իր շեֆին՝ Բիշարյանին, բազմաթիվ ծնողներ էլ լսել են, որ տեղ չունի դիերի համար, նա էլ ասել է՝ ոչինչ, մի երկու օրով մի տեղ դիր,...
15:21 12/07/2022Մխիթարյանն ընտրել է մարզաշապիկի համարըՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանն ընտրել է «Ինտեր»-ում իր մարզաշապիկի համարը: Նա հանդես կգա 22 համարի մարզաշապիկով: Այս մասին տեղեկանում ենք «Ինտեր»-ի ֆեյսբուքյան...
10:14 12/07/2022Ս. Զաքարիա մարգարեի հիշատակության օրն էՍ. Զաքարիա մարգարեն աստվածաշնչյան 12 փոքր մարգարեներից է: Աստվածաշունչ մատյանում 14 գլուխներից բաղկացած նրա գիրքն ամենամեծն է փոքր մարգարեների գրքերից:
20:03 05/07/2022Տոնական քայլերթԱզատության հրապարակից մեկնարկել է տոնական քայլերթ՝ Սահմանադրության և պետական խորհրդանշանների օրվա կապակցությամբ։ Մի շարք փողոցներ փակ են։ 19:30-ից փակ են Հանրապետության հրապարակը, Աբովյան փողոցը...
18:41 05/07/2022Այս օրը․ Ավետիք ԻշխանյանԻրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը գրում է․ «Այսօր նշվում է, այսպես կոչված սահմանադրության օրը։ Դեմքի խելոք արտահայտությամբ «տոնական օրվա» կապակցությամբ շնորհավորհանքներ են հղում պետությունը զավթած...
12:59 04/07/2022Բրյուսել զեկուցեք, որ ՀՀ քաղաքացիները «Մեզ ասում են ամոթ». Գեղամ Մանուկյանը՝ ԵՄ երևանյան ներկայացուցչության աշխատակիցներին«ԵՄ մի ամբողջ դեսպանատան աշխատակիցներն այս ամիսներին, վերջին 4 տարիների ընթացքում լռությամբ այս շենքը վերածել են ամոթի շենքի: Իրականում այն գաղափարները, որոնք ունի ԵՄ-ն, բոլորը Հայաստանում...
12:13 04/07/2022«Սիրում եմ քեզ իմ մադըր թանգ». Ինչ լեզվով են խոսում Հայաստանի փողոցները մեզ հետ«Ակն ընդ ական» վավերագրողների համայնքը ստեղծում է վավերագրական ֆիլմեր՝ ներկայացնելով, թե ինչ է նշանակում հայ լինել այսօր և ինչ է նշանակել դարեր առաջ։
10:57 04/07/2022Վիրավորվելուց հետո իմ միակ հույսը իմ նորածին աղջիկն է եղել. կամավորական Կամո Կարապետյան«Սարգիս Ստեփանյանից շատ բան է կախված։ Ինքն իր կյանքով ցույց տվեց, որ մենք առողջ մարդուց էլ ավելին կարող ենք»։
21:24 01/07/2022Մուշեղ Մկրտչյանը հաղթեց ադրբեջանցուն և դուրս եկավ եզրափակիչԵվրոպայի երիտասարդական առաջնությունում այսօր մեկնարկել են ազատ ոճայինները: Այս մասին գրում է «Արմսպորտ»-ը։ Մրցաշարի կիսաեզրափակչում Մուշեղ Մկրտչյանը 3-1 հաշվով հաղթեց Ադրբեջանի ներկայացուցիչ...
16:17 01/07/2022Բերձոր հատուկ գնացած քաղաքացիները քոչարի են պարում«Զարթոնք» կուսակցության ներկայացուցիչ Արա Զոհրաբյանը ֆեյսբուքի իր էջում տեսանյութ է հրապարակել: Բերձոր հատուկ գնացած քաղաքացիները Սուրբ Համբարձման եկեղեցու մոտ քոչարի են պարում: Այցի նախաձեռնողների...
11:54 01/07/2022Հայկական Բերձոր. հիշեցում ՔՊ-ականներին՝ այսօրվա առաջնային օրակարգըԱզգային ժողովի դիմաց ակցիա իրականացնող քաղաքացիներն իրենց ձեռքերին պահած հայկական Բերձորի նկարները թողեցին խորհրդարանի դիմաց՝ «ևս մեկ անգամ արձանագրելով, որ սա է Հայաստանի և հայության այսօրվա...
10:19 01/07/2022«Ֆրունզիկ Մկրտչյան. Հնդկաստանը հիշում է ինձ». ֆիլմի և բացառիկ լուսանկարների ցուցադրություն՝ «Մոսկվա» կինոթատրոնումՀայաստանի և Վրաստանի, Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյա հոբելյանների շրջանակներում հուլիսի 4-ին՝ ժամը 19:00-ին, «Մոսկվա» կինոթատրոնի «Կարմիր» դահլիճում...
09:00 30/06/2022Լույս է տեսել Եղիշե Չարենցի առաջին իտալերեն կենսագրությունըԻտալիայում նույնպես նշվում է Չարենցի տարեդարձը: Պիոմբինոյում կներկայացվի բանաստեղծի առաջին իտալերեն կենսագրությունը, իսկ նրա պատվին կտավը կցուցադրվի «Պիոմբինոն արվեստում» փառատոնին: Այս մասին...
18:46 29/06/2022«Ժողովրդական» բեմադրություն․ Ավետիք ԻշխանյանԻրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը գրում է․ «ԱԺ կոչվող բալագանում կատարվում են նոր նշանակումներ, որոնց անունը «ընտրություններ» են։ Վարչապետ կոչեցյալ, բռնապետիկը բարձր վարձատրվող իր ստրուկ-պատգամավորներին...
12:37 29/06/2022Պարսյան. Առաջարկում եմ հայ պաշտոնյաների մեղքով փչացած գյուղմթերքը թափել է նախարարությունների առջևՏնտեսագետ Սուրեն Պարսյանը գրում է. «Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է...

20:09 06/10/2020Exclusive photos from StepanakertArtsakh Information Center has shared exclusive photos showing destroyed civilian objects in Stepanakert after Azerbaijani rocket attacks.
14:35 06/10/2020Losses of Azerbaijani army as of 9amThe Armenian Unified Infocenter has released updated data on the losses of the Azerbaijani military in the fighting with the Artsakh army as of 9am Tuesday, October 6.
18:59 05/10/2020Artsakh ombudsman: 19 civilians killed, 80 others wounded in Artsakh amid Azerbaijani war crimesWithin the framework of the fact-finding mission, launched by the Office of the Human Rights Ombudsman of the Republic of Artsakh, a thorough research and analysis of the cases of criminal...
16:50 05/10/2020Armenian Defense Ministry presents another heroic episode from frontlineArmenian Defense Ministry spokeswoman Shushan Stepanyan on Monday presented another heroic episode from the Artsakh frontline.
15:16 05/10/2020Elton John: Armenia and Artsakh are under Azerbaijani-Turkish attackWorld-famous singer Elton John took to Instagram on Monday to react to the Azerbaijani-Turkish aggression against Armenia.
10:29 05/10/2020Swords of Armenian heroes to be displayed at the History Museum of ArmeniaThe History Museum of Armenia will open an exhibition of swords of Commander Andranik and other heroes of the Armenian liberation wars to honor the hero servicemen of the Armenian army defending the...
13:17 04/10/2020Artsakh army destroys 3 Azerbaijani aircrafts, 2 tanksUnits of the Artsakh Defense Army engaged and destroyed on the southern flank three aircrafts and two tanks belonging to the Azerbaijani militray on Sunday, at around 12pm, Armenian Defense Ministry...
12:55 04/10/2020Deliberate targeting of Artsakh civilians a gross violation of international humanitarian law, Armenia saysThe Foreign Ministry of Armenia on Sunday issued a statement on the recent developments in the Nagorno-Karabakh (Artsakh) conflict zone.
12:02 04/10/2020Targeting key civilian infrastructures by Azerbaijan is a war crime, says Artsakh ombudsmanThe Azerbaijani armed forces have been deliberately and regularly targeting the key civilian infrastructures of the capital Stepanakert of the Republic of Artsakh with heavy missiles and aviation...
10:47 04/10/2020Artsakh president back from frontline, lauds ‘inspiration, feats and heroism’ of troopsPresident of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan returned from the Artsakh frontline on Sunday morning, he said in a Facebook post, lauding the “inspiration, feats and heroism” of the Defense...
21:54 03/10/2020Recognition of Artsakh independence may serve as leverage for establishing peace in the region, Artsakh FM saysA triple alliance consisting of Azerbaijan, Turkey and terrorists have been formed which is a threat not only to the Armenian people but all the countries of the region, Artsakh Foreign Minister...
16:07 03/10/2020Foreign Ministry: The political-military leadership of Azerbaijan will pay a high price"In contempt of the persistent calls of the OSCE Minsk Group Co-Chair countries and the entire international community on the immediate cessation of hostilities, Azerbaijan and Turkey jointly...
14:21 03/10/2020Serious talk of peaceful resolution possible when terrorists and Turkey leave this region, Armenian PM tells France 24Serious talk of a peaceful resolution will be possible when the terrorists and Turkey leave this region together with their goals, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said in an interview to...
22:55 02/10/2020OSCE Minsk Group Co-Chairs: Targeting or threatening civilians is never acceptable under any circumstancesThe OSCE Minsk Group Co-Chairs strongly condemn the continued violence in the Nagorno-Karabakh conflict zone as well as against targets in the territory of Armenia and Azerbaijan, and express alarm...
16:37 02/10/2020Defense ministry denies Azerbaijani claims about missile strikes from Armenia's territoryThe Armenian Ministry of Defense denied on Friday allegations made by Azerbaijani officials that a Tochka-U tactical missile was fired into Azerbaijani territory from Armenia 'as nothing more than a...
15:54 02/10/2020Artsakh capital Stepanakert after Azerbaijani shellingAzerbaijani armed forces shelled Artsakh’s capital city Stepanakert today, targeting the civilian infrastructure and population.
20:23 01/10/2020Targeting civilian infrastructure is a war crime: Ombudsman shares details of Martuni town shellingAccording to verified information, Azerbaijan deliberately and purposefully targeted civilian objects in the downtown of Martuni town using "Grad" multiple rocket launcher system, the Artsakh...
12:03 01/10/2020Armenia reports 491 new coronavirus cases on October 1Armenia has confirmed 491 new cases of the novel coronavirus (COVID-19) in a 24-hour period, bringing the national tally to 50,850 as of 11 a.m.
23:56 30/09/2020An 18-year-old soldier managed to destroy 9 armored vehicles of the adversary - Arayik Harutyunyan"There has been no considerable changes of the military positions, and the fighting continued in the same areas - in Omar and Mrav mountain chain in the northern direction, less actively in eastern...
13:57 30/09/2020Macron criticizes Turkey's "warlike" rhetoric on Nagorno KarabakhFrench President Emmanuel Macron said on Wednesday Turkey’s “warlike” rhetoric was encouraging Azerbaijan to reconquer Nagorno-Karabakh and that was unacceptable, Reuters reported.