11:53 15/07/2022Բյուրականյան գիտաճամբար արցախցի դպրոցականների համարԲյուրականի աստղադիտարանում (ԲԱ) մեկնարկեց «Բյուրականյան գիտաճամբար արցախցի դպրոցականների համար» ամառային ծրագիրը։ Ճամբարը կազմակերպվել է Բյուրականի աստղադիտարանի ջանքերով և ամերիկահայ աստղագետ Նորա...
11:29 14/07/2022Հույնը՝ Փաշինյանին. Եթե լինեիր Հունաստանի վարչապետ, ապա բանտում կլինեիրՆիկոլ Փաշինյանի՝ Թուրքիայի նախագահ Էրդողանի հետ հեռախոսազրույցի վերաբերյալ թվիթերյան գրառման ներքո մեծ թվով թուրքեր են մեկնաբանություններ թողել։ Նրան ծափարահարում են Փաշինյանին նշանների տեսքով,...
19:47 13/07/2022Ոսկեպարից Կիրանց ճանապարհը՝ «Vrastan»«Մի հետաքրքիր պատմությունով շեղեմ գլխավոր հարցից։ Երեկ ընկերներիս հետ Ոսկեպարից շարժվում ենք դեպի Կիրանց ու եկավ կից դրվող հաղորդագրությունը։ Պարզվեց ըստ Յուքոմի մենք Վրաստանում ենք։ Ու Երալաշի մի...
13:34 13/07/2022Ուլտրամանուշակագույն ճառագայթման ինտենսիվությունը սպասվում է նորմայից բարձրՀանրապետության տարածքը շարունակում է գտնվել Արաբական թերակղզու շրջաններից արևադարձային տաք օդային հոսանքների ազդեցության գոտում, ինչով պայմանավորված Արարատյան դաշտում, Արագածոտնի, Վայոց ձորի...
11:13 13/07/2022Եղանակի կտրուկ տաքացմանը զուգահեռ՝ հրդեհների առաջացման վտանգն ավելանում էՈւժեղացված ծառայություն՝ հնարավոր հրդեհները կանխարգելելու ուղղությամբ
18:30 12/07/2022Ծնողը գնացել է դիահերձարան որդուն ճանաչման և տեսել է՝ մարմինն ամբողջությամբ որդի մեջ է. Զոհված զինծառայողի հարազատը՝ դատախազին«Ես այնտեղ եմ եղել, նույն Աբովյանի մորգի տնօրենը՝ Անրին, իր բերանով ասել է իր շեֆին՝ Բիշարյանին, բազմաթիվ ծնողներ էլ լսել են, որ տեղ չունի դիերի համար, նա էլ ասել է՝ ոչինչ, մի երկու օրով մի տեղ դիր,...
15:21 12/07/2022Մխիթարյանն ընտրել է մարզաշապիկի համարըՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանն ընտրել է «Ինտեր»-ում իր մարզաշապիկի համարը: Նա հանդես կգա 22 համարի մարզաշապիկով: Այս մասին տեղեկանում ենք «Ինտեր»-ի ֆեյսբուքյան...
10:14 12/07/2022Ս. Զաքարիա մարգարեի հիշատակության օրն էՍ. Զաքարիա մարգարեն աստվածաշնչյան 12 փոքր մարգարեներից է: Աստվածաշունչ մատյանում 14 գլուխներից բաղկացած նրա գիրքն ամենամեծն է փոքր մարգարեների գրքերից:
20:03 05/07/2022Տոնական քայլերթԱզատության հրապարակից մեկնարկել է տոնական քայլերթ՝ Սահմանադրության և պետական խորհրդանշանների օրվա կապակցությամբ։ Մի շարք փողոցներ փակ են։ 19:30-ից փակ են Հանրապետության հրապարակը, Աբովյան փողոցը...
18:41 05/07/2022Այս օրը․ Ավետիք ԻշխանյանԻրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը գրում է․ «Այսօր նշվում է, այսպես կոչված սահմանադրության օրը։ Դեմքի խելոք արտահայտությամբ «տոնական օրվա» կապակցությամբ շնորհավորհանքներ են հղում պետությունը զավթած...
12:59 04/07/2022Բրյուսել զեկուցեք, որ ՀՀ քաղաքացիները «Մեզ ասում են ամոթ». Գեղամ Մանուկյանը՝ ԵՄ երևանյան ներկայացուցչության աշխատակիցներին«ԵՄ մի ամբողջ դեսպանատան աշխատակիցներն այս ամիսներին, վերջին 4 տարիների ընթացքում լռությամբ այս շենքը վերածել են ամոթի շենքի: Իրականում այն գաղափարները, որոնք ունի ԵՄ-ն, բոլորը Հայաստանում...
12:13 04/07/2022«Սիրում եմ քեզ իմ մադըր թանգ». Ինչ լեզվով են խոսում Հայաստանի փողոցները մեզ հետ«Ակն ընդ ական» վավերագրողների համայնքը ստեղծում է վավերագրական ֆիլմեր՝ ներկայացնելով, թե ինչ է նշանակում հայ լինել այսօր և ինչ է նշանակել դարեր առաջ։
10:57 04/07/2022Վիրավորվելուց հետո իմ միակ հույսը իմ նորածին աղջիկն է եղել. կամավորական Կամո Կարապետյան«Սարգիս Ստեփանյանից շատ բան է կախված։ Ինքն իր կյանքով ցույց տվեց, որ մենք առողջ մարդուց էլ ավելին կարող ենք»։
21:24 01/07/2022Մուշեղ Մկրտչյանը հաղթեց ադրբեջանցուն և դուրս եկավ եզրափակիչԵվրոպայի երիտասարդական առաջնությունում այսօր մեկնարկել են ազատ ոճայինները: Այս մասին գրում է «Արմսպորտ»-ը։ Մրցաշարի կիսաեզրափակչում Մուշեղ Մկրտչյանը 3-1 հաշվով հաղթեց Ադրբեջանի ներկայացուցիչ...
16:17 01/07/2022Բերձոր հատուկ գնացած քաղաքացիները քոչարի են պարում«Զարթոնք» կուսակցության ներկայացուցիչ Արա Զոհրաբյանը ֆեյսբուքի իր էջում տեսանյութ է հրապարակել: Բերձոր հատուկ գնացած քաղաքացիները Սուրբ Համբարձման եկեղեցու մոտ քոչարի են պարում: Այցի նախաձեռնողների...
11:54 01/07/2022Հայկական Բերձոր. հիշեցում ՔՊ-ականներին՝ այսօրվա առաջնային օրակարգըԱզգային ժողովի դիմաց ակցիա իրականացնող քաղաքացիներն իրենց ձեռքերին պահած հայկական Բերձորի նկարները թողեցին խորհրդարանի դիմաց՝ «ևս մեկ անգամ արձանագրելով, որ սա է Հայաստանի և հայության այսօրվա...
10:19 01/07/2022«Ֆրունզիկ Մկրտչյան. Հնդկաստանը հիշում է ինձ». ֆիլմի և բացառիկ լուսանկարների ցուցադրություն՝ «Մոսկվա» կինոթատրոնումՀայաստանի և Վրաստանի, Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյա հոբելյանների շրջանակներում հուլիսի 4-ին՝ ժամը 19:00-ին, «Մոսկվա» կինոթատրոնի «Կարմիր» դահլիճում...
09:00 30/06/2022Լույս է տեսել Եղիշե Չարենցի առաջին իտալերեն կենսագրությունըԻտալիայում նույնպես նշվում է Չարենցի տարեդարձը: Պիոմբինոյում կներկայացվի բանաստեղծի առաջին իտալերեն կենսագրությունը, իսկ նրա պատվին կտավը կցուցադրվի «Պիոմբինոն արվեստում» փառատոնին: Այս մասին...
18:46 29/06/2022«Ժողովրդական» բեմադրություն․ Ավետիք ԻշխանյանԻրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը գրում է․ «ԱԺ կոչվող բալագանում կատարվում են նոր նշանակումներ, որոնց անունը «ընտրություններ» են։ Վարչապետ կոչեցյալ, բռնապետիկը բարձր վարձատրվող իր ստրուկ-պատգամավորներին...
12:37 29/06/2022Պարսյան. Առաջարկում եմ հայ պաշտոնյաների մեղքով փչացած գյուղմթերքը թափել է նախարարությունների առջևՏնտեսագետ Սուրեն Պարսյանը գրում է. «Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է...

13:10 28/01/202128.01.2021. За сутки в Армении подтверждено 242 новых случая заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 242 новых случая заражения коронавирусом...
12:27 27/01/2021Сегодня день рождения маэстро Тиграна Мансуряна«Без Тиграна мое поколение было бы немым паломником», – сказал писатель Грант Матевосян. Сегодня день рождения маэстро Тиграна Мансуряна. Армянский композитор, Народный артист Армянской ССР Тигран...
12:09 27/01/202127.01.2021. За сутки в Армении подтверждено 195 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 195 новых случаев заражения коронавирусом...
18:45 26/01/2021Карен Вртанесян: В войне можно было не потерпеть поражения, даже победить – несмотря на наемников, если бы…Эксперт по вопросам информационной безопасности, координатор специализированного военного сайта Razm.info Карен Вртанесян пишет: «С момента подписания капитуляции николотурки продвигают три месседжа,...
17:50 26/01/2021По предварительным данным, число погибших на войне военнослужащих-студентов ЕГУ составляет 55Во время встречи врио ректора Ереванского государственного университета (ЕГУ) Гегама Геворкяна с деканами факультетов и руководителями образовательных центров обсуждался вопрос присвоения аудиториям...
12:04 26/01/202127.01.2021. За сутки в Армении подтверждено 138 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 138 новых случаев заражения коронавирусом...
14:53 25/01/2021Политолог: Тоноян говорит так, словно он – командующий победившей армииПолитолог Грант Мелик-Шахназарян, коснувшись интервью экс-министра обороны Армении Давида Тонояна агентству «Медиамакс», пишет: «Уверен, что мы еще долго будем анализировать причины понесенного в...
11:36 25/01/2021Праздники Армянской Церкви: сегодня начинается Передовой постПередовой пост присущ только Армянской Церкви. Он наступает за три недели до Великого Поста. В старину во время Передового поста разрешалось есть только хлеб с солью. В эти дни также не разрешалось...
11:30 25/01/202125.01.2021. В Армении за сутки подтверждено 58 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 58 новых случаев заражения коронавирусом...
11:24 25/01/2021Лучшие специалисты Мариинки записывают симфонии Бетховена в исполнении Национального филармонического оркестра АрменииТехнический персонал из 14 специалистов, возглавляемый лучшими аудио и звукоинженерами Мариинского театра, при участии главного режиссера трансляций, одного из крупнейших культурных учреждений России...
12:41 23/01/202123.01.2021. Армия обороны Арцаха опубликовала имена 72 погибших военнослужащихПресс-служба Армии обороны Республики Арцах (НКР) опубликовала имена еще 72 армянских военнослужащих, которые погибли в боях за защиту Родины: 1.
11:30 23/01/202123.01.2021. В Армении за сутки подтверждено 198 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 198 новых случаев заражения коронавирусом...
17:17 22/01/2021Адам Шифф: Арцахский вопрос не решен, это навязанное прекращение огня, которое Азербайджан также нарушаетВлиятельный американский конгрессмен Адам Шифф заявил, что Конгресс должен признать независимость Арцаха, а Минская группа ОБСЕ должна вновь участвовать в мирных переговорах по Карабаху.
11:37 22/01/202122.01.2021. В Армении за сутки подтверждено 183 новых случая заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 183 новых случая заражения коронавирусом...
12:58 21/01/2021Переписанный день рождения: 100 лет назад в этот день родился «композитор света и радости» Арно БабаджанянРовно 100 лет назад в этот день, 21 января 1921 года, в Ереване (Армения) родился выдающийся армянский и советский композитор, Народный артист СССР Арно Арутюнович Бабаджанян.
11:13 21/01/202121.01.2021. В Армении за сутки подтверждено 307 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 307 новых случаев заражения коронавирусом...
13:29 20/01/2021«Вечная слава, защитник Родины!» Павшему в 44-дневной войне в Арцахе Григору Казаряну сегодня исполнилось бы 20 летГригору Казаряну, павшему в боях за защиту Родины в ходе развязанной Азербайджаном при непосредственном участии своих союзников – Турции и иностранных боевиков-террористов и джихадистов – 44-дневной...
11:30 20/01/202120.01.2021. В Армении за сутки подтверждено 309 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 309 новых случаев заражения коронавирусом...
17:30 19/01/2021Гегам Геворгян: Во всем мире на рынках подсолнечного и кукурузного масла наблюдается рост цен«Сейчас изучаются рынки растительного масла, сливочного масла, муки и бензина», - сказал сегодня в парламенте в беседе с журналистами председатель Государственной комиссии по защите экономической...
11:36 19/01/202119.01.2021. В Армении за сутки подтверждено 236 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 236 новых случаев заражения коронавирусом...