09:00 29/06/2022Արցախ. Նորահայտ խաչքարԱյն ուշագրավ է կցագիր արձանագրությամբ՝ զետեղված հուշակոթողի թիկունքին։
18:06 28/06/2022Դատարանը մերժեց բողոքը և Փաշինյանի դեմ քրգործ չի հարուցվի«Թուրք», «մեռնելը երազանք դառնա»
14:05 28/06/2022«Հենց դա էլ կորոշի, մենք արժանի՞ ենք արժանապատիվ ապրելու, Հայրենիք ունենալու, թե ոչ»«Մայրե՛ր, միավորվեք, եթե ուզում եք փրկել ձեր զավակներին վաղվա պատերազմից, մենք գիտենք ինչ է կորստի ցավը..... կօգնենք ձեզ չապրել այն..... միայն թե միավորվեք»։
08:00 27/06/2022Հոլանդացիները սկսել են իրենց տներից վտարել ուկրաինացի փախստականներինՆիդեռլանդների մունիցիպալիտետները պատրաստում են ապաստարաններ ուկրաինացի փախստականների համար, քանի որ տեղի բնակիչները, որոնք ապաստան են տվել նրանց, չեն ցանկանում ամառվա ընթացքում ուկրաինացիներին մենակ...
19:00 25/06/2022Եվա Գևորգյան. Ես իմ գործի ֆանատն եմԵրիտասարդ, տաղանդավոր ռուսաստանաբնակ դաշնակահարուհի Եվա Գևորգյանը, ով հաճախ է մասնակցում միջազգային մրցույթների, classicalmusicnews.ru-ին տված հարցազրույցում ասել է, որ մրցույթները օգնում են,...
10:00 25/06/2022Պատմամշակութային արգելոցների մուտքն այսօր անվճար է«Օգտվե՛ք հնարավորությունից, հանգստյան օրն անցկացրեք պատմամշակութային միջավայրում, բացահայտե՛ք Հայաստանի պատմական հարուստ ժառանգությունը»։
18:00 24/06/2022Մեծ պատասխանատվություն եմ զգում, որ ելույթ եմ ունենալու Շառլ Ազնավուրի հայրենիքում. ZAZ«Շատ ուրախ եմ լինել Հայաստանում, նաև հուզված եմ, քանի որ Շառլ Ազնավուրի հայրենիքն է։ Մեծ պատասխանատվություն եմ զգում, որ ելույթ եմ ունենալու նրա հայրենիքում»,- Երևանում լրագրողների հետ հանդիպմանն...
10:54 24/06/2022Կպատրաստվեն ժողովրդական-փողային և ժողովրդական-լարային գործիքներՀայկական ավանդական նվագարանների պատրաստման ուսուցման ծրագիրը շարունակվում է
10:24 23/06/2022Բանկերն այսօր դոլարը գնում են միջինը 404.12 դրամով, վաճառում՝ 411 դրամովԴոլարն ու եվրոն շարունակում են արժեզրկվել։ Rate.am կայքից տեղեկանում ենք, որ ՀՀ բանկերը ժամը 09:30-ի դրությամբ դոլարը գնում են միջինը 404.12 դրամով (արժեզրկվելով 2.28 դրամով), վաճառում՝ 411 դրամով:...
15:09 22/06/2022ԱՍՀ նախարարություն. Երևանում և մարզերում առկա է 3.300 թափուր աշխատատեղԻսկ օրինակ Երևան քաղաքում բարձրագույն կրթությամբ, երեք լեզվի իմացությամբ 0 աշխատատեղ է մշակույթի ոլորտում։
09:40 22/06/2022Դաշնակահարուհի Եվա Գևորգյանը հանդես կգա ԵրևանումԵրիտասարդ, տաղանդավոր մեր հայրենակցուհի դաշնակահարուհի Եվա Գևորգյանը, ով 2021 թ.-ին Շոպենի անվան միջազգային մրցույթի ժամանակ ցնցեց երաժշտական հանրությանը, հուլիսի 8-ին հանդես կգա Երևանում Հայաստանի...
16:03 21/06/2022Երևանի թիվ 22 դպրոցն անվանակոչվեց 44-օրյա պատերազմի հերոս, ավագ-լեյտենանտ Գևորգ Արշակյանի անունովԵրևանի ավագանին այսօր միաձայն որոշում ընդունեց, որով Երևանի թիվ 22 դպրոցը անվանակոչվեց 44-օրյա պատերազմի հերոս, ավագ-լեյտենանտ Գևորգ Արշակյանի անունով։ Միջնորդությունը ներկայացրել էր 22 դպրոցը և...
11:10 21/06/2022Թվարկվել են շամպունների քաղցկեղածին և անպտղությանը նպաստող բաղադրիչներըՊարաբենները քիմիական նյութեր են, որոնք օգտագործվում են որպես շամպունների կոնսերվանտներ: Նման միջոցների կանոնավոր օգտագործմամբ կարող է սկսվել մազաթափություն, ինչպես նաև գիտականորեն ապացուցված է, որ...
09:44 21/06/2022«Հյուսածո մասունքներ․ գորգ և տարազ». լուսաձայնային ինստալացիա-ցուցադրությունՀունիսի 23-ին, ժամը 21։00-22։00 Հանրապետության հրապարակ՝ Հայաստանի պատմության թանգարանի մուտքի մոտ՝ կայանալու է «Հյուսածո մասունքներ․ գորգ և տարազ» խորագրով լուսաձայնային ինստալացիա-ցուցադրությունը։...
09:10 20/06/2022Վիգեն Ավետիսին շնորհվել է «Կավրիլիա քաղաքի բանալի» մրցանակԴեսպանության խորհրդականը նշել է, որ ժողովուրդների և տարբեր մշակույթների միջև կամուրջներ ստեղծելուն սեփական տաղանդն ու մասնագիտական գիտելիքները ծառայեցնելը` յուրահատուկ առաքելություն է։
19:37 17/06/2022Պարտադիր կդառնա տարրական և միջին մակարդակում առավելագույնը 25,իսկ ավագ մակարդակում առավելագույնը 20 սովորող ունենալըՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Ժաննա Անդրեասյանը գրում է․ «Հանրային քննարկման ենք ներկայացրել դասարանների կազմավորման կարգի նախագիծը, որով փորձում ենք լուծել տևական...
13:06 17/06/2022Թբիլիսիում բացվել է Սերգեյ Փարաջանովի անունը կրող փողոցԹբիլիսիի Մթածմինդա թաղամասում բացվել է Սերգո Փարաջանովի անունը կրող փողոց։ Այն բացվել է Թբիլիսիի սակրեբուլոյի Անվանումների և խորհրդանիշների հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ և Թբիլիսիի սակրեբուլոյի...
09:00 17/06/2022«Ռոմեո և Ջուլիետ». պրեմիերա՝ օպերայի և բալետի թատրոնում«Բալետն առեղծված է, որը շատ քչերն են հասկանում, և շատ քչերն են ի վիճակի հասկանալ, բայց դրանում նրա առավելությունն է»։

11:29 18/01/2021Праздники Армянской Церкви: 18 января в календареДень памяти Св. Отшельника Антония, Свв. Отшельников Трифона, Парсама и Онуфрия.
11:15 18/01/202118.01.2021. В Армении за сутки подтверждено 90 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 90 новых случаев заражения коронавирусом...
19:00 16/01/2021В Армении сократилось производство кондитерских изделий и мороженногоСогласно опубликованным Статистическим комитетом Армении данным, в январе-ноябре 2020 года в республике сократилось производство кондитерских изделий.
11:50 16/01/2021Праздники Армянской Церкви: 16 января в календареВ субботу, 16 января, Армянская Апостольская Церковь отмечает День памяти Свв. Патриарха Петра, дьякона Авессалома и епископа Власа, напоминает qahana.am. Святой великомученик Петр, архиепископ...
16:53 15/01/2021Одиночный пикет возле посольства Азербайджана в Москве – с требованием освобождения армянских военнопленныхПроживающий в российской столице Москве армянин Григор Кетцян устроил одиночный пикет перед посольством Азербайджана в России – с требованием освободить армянских военнопленных.
11:25 15/01/202115.01.2021. В Армении за сутки подтверждено 396 новых случаев заражения коронавирусом15.01.2021. В Армении за сутки подтверждено 396 новых случаев заражения коронавирусом Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении,...
14:50 14/01/2021«Пишу на армянском, просто русскими словами»: сегодня день рождения Наринэ Абгарян«Манюня», «Понаехавшая», «Люди, которые всегда со мной, «С неба упали три яблока», «Счастье Муры», «Зулали», «Дальше жить»… Названия повестей, романов и сборников рассказов, которые принесли...
11:24 14/01/202114.01.2021. В Армении за сутки подтверждено 448 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 448 новых случаев заражения коронавирусом...
13:05 13/01/2021Отец Ваграм: Вот эти священнослужители защищают окруженный азербайджанцами ДадиванкРуководитель информационной системы Первопрестольного Святого Эчмиадзина отец Ваграм пишет: «Вот эти священнослужители при поддержке российских миротворцев защищают окруженный азербайджанцами...
11:32 13/01/202113.01.2021. В Армении за сутки подтверждено 485 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 485 новых случаев заражения...
09:56 13/01/2021Сегодня праздник Наречения Имени Господа Иисуса ХристаСегодня Армянская Апостольская Церковь отмечает праздник Наречения Имени Господа Иисуса Христа. Согласно еврейскому закону, на восьмой день своего рождения Иисус, как каждый новорожденный младенец...
17:04 12/01/2021Вардан Балян: объявляем об инициативе создания новой политической силыПолитический аналитик Вардан Балян пишет: «Наш народ сегодня переживает очередной новый период тяжелых испытаний.
11:30 12/01/202112.01.2021. В Армении за сутки подтверждено 355 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 355 новых случаев заражения коронавирусом...
11:28 11/01/202111.01.2021. В Армении за сутки подтверждено 157 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 157 новых случаев заражения коронавирусом...
12:01 09/01/202109.01.2021. В Армении за сутки подтверждено 379 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 379 новых случаев заражения коронавирусом...
13:16 08/01/2021Защитник прав человека: Формулировки и акценты в выступлении Алиева попирают международное гуманитарное правоЗащитник прав человека (Омбудсмен) РА Арман Татоян пишет: «Вчера, 7 января 2021 года, президент Азербайджана в своем выступлении по итогам 2020 года использовал формулировки и акценты, которые...
11:50 08/01/202108.01.2021. В Армении за сутки подтвержден 361 новый случай заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтвержден 361 новый случай заражения коронавирусом...
16:59 06/01/2021Производство коньяка в Армении снизилось на 11,4%В январе-ноябре 2020 года производство коньяка в Армении снизилось на 11,4%. Об этом Panorama.am узнает из Статкомитета РА. Согласно официальной статистике, за 10 месяцев прошлого года в стране...
12:32 06/01/202106.01.2021. В Армении за сутки подтверждено 309 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 309 новых случаев заражения коронавирусом...
11:44 06/01/2021Сегодня после литургии совершается чин Освящения воды6 января Армянская Апостольская Церковь отмечает праздник Рождества и Богоявления Иисуса Христа —в память рождения и крещения Иисуса Христа.