09:00 29/06/2022Արցախ. Նորահայտ խաչքարԱյն ուշագրավ է կցագիր արձանագրությամբ՝ զետեղված հուշակոթողի թիկունքին։
18:06 28/06/2022Դատարանը մերժեց բողոքը և Փաշինյանի դեմ քրգործ չի հարուցվի«Թուրք», «մեռնելը երազանք դառնա»
14:05 28/06/2022«Հենց դա էլ կորոշի, մենք արժանի՞ ենք արժանապատիվ ապրելու, Հայրենիք ունենալու, թե ոչ»«Մայրե՛ր, միավորվեք, եթե ուզում եք փրկել ձեր զավակներին վաղվա պատերազմից, մենք գիտենք ինչ է կորստի ցավը..... կօգնենք ձեզ չապրել այն..... միայն թե միավորվեք»։
08:00 27/06/2022Հոլանդացիները սկսել են իրենց տներից վտարել ուկրաինացի փախստականներինՆիդեռլանդների մունիցիպալիտետները պատրաստում են ապաստարաններ ուկրաինացի փախստականների համար, քանի որ տեղի բնակիչները, որոնք ապաստան են տվել նրանց, չեն ցանկանում ամառվա ընթացքում ուկրաինացիներին մենակ...
19:00 25/06/2022Եվա Գևորգյան. Ես իմ գործի ֆանատն եմԵրիտասարդ, տաղանդավոր ռուսաստանաբնակ դաշնակահարուհի Եվա Գևորգյանը, ով հաճախ է մասնակցում միջազգային մրցույթների, classicalmusicnews.ru-ին տված հարցազրույցում ասել է, որ մրցույթները օգնում են,...
10:00 25/06/2022Պատմամշակութային արգելոցների մուտքն այսօր անվճար է«Օգտվե՛ք հնարավորությունից, հանգստյան օրն անցկացրեք պատմամշակութային միջավայրում, բացահայտե՛ք Հայաստանի պատմական հարուստ ժառանգությունը»։
18:00 24/06/2022Մեծ պատասխանատվություն եմ զգում, որ ելույթ եմ ունենալու Շառլ Ազնավուրի հայրենիքում. ZAZ«Շատ ուրախ եմ լինել Հայաստանում, նաև հուզված եմ, քանի որ Շառլ Ազնավուրի հայրենիքն է։ Մեծ պատասխանատվություն եմ զգում, որ ելույթ եմ ունենալու նրա հայրենիքում»,- Երևանում լրագրողների հետ հանդիպմանն...
10:54 24/06/2022Կպատրաստվեն ժողովրդական-փողային և ժողովրդական-լարային գործիքներՀայկական ավանդական նվագարանների պատրաստման ուսուցման ծրագիրը շարունակվում է
10:24 23/06/2022Բանկերն այսօր դոլարը գնում են միջինը 404.12 դրամով, վաճառում՝ 411 դրամովԴոլարն ու եվրոն շարունակում են արժեզրկվել։ Rate.am կայքից տեղեկանում ենք, որ ՀՀ բանկերը ժամը 09:30-ի դրությամբ դոլարը գնում են միջինը 404.12 դրամով (արժեզրկվելով 2.28 դրամով), վաճառում՝ 411 դրամով:...
15:09 22/06/2022ԱՍՀ նախարարություն. Երևանում և մարզերում առկա է 3.300 թափուր աշխատատեղԻսկ օրինակ Երևան քաղաքում բարձրագույն կրթությամբ, երեք լեզվի իմացությամբ 0 աշխատատեղ է մշակույթի ոլորտում։
09:40 22/06/2022Դաշնակահարուհի Եվա Գևորգյանը հանդես կգա ԵրևանումԵրիտասարդ, տաղանդավոր մեր հայրենակցուհի դաշնակահարուհի Եվա Գևորգյանը, ով 2021 թ.-ին Շոպենի անվան միջազգային մրցույթի ժամանակ ցնցեց երաժշտական հանրությանը, հուլիսի 8-ին հանդես կգա Երևանում Հայաստանի...
16:03 21/06/2022Երևանի թիվ 22 դպրոցն անվանակոչվեց 44-օրյա պատերազմի հերոս, ավագ-լեյտենանտ Գևորգ Արշակյանի անունովԵրևանի ավագանին այսօր միաձայն որոշում ընդունեց, որով Երևանի թիվ 22 դպրոցը անվանակոչվեց 44-օրյա պատերազմի հերոս, ավագ-լեյտենանտ Գևորգ Արշակյանի անունով։ Միջնորդությունը ներկայացրել էր 22 դպրոցը և...
11:10 21/06/2022Թվարկվել են շամպունների քաղցկեղածին և անպտղությանը նպաստող բաղադրիչներըՊարաբենները քիմիական նյութեր են, որոնք օգտագործվում են որպես շամպունների կոնսերվանտներ: Նման միջոցների կանոնավոր օգտագործմամբ կարող է սկսվել մազաթափություն, ինչպես նաև գիտականորեն ապացուցված է, որ...
09:44 21/06/2022«Հյուսածո մասունքներ․ գորգ և տարազ». լուսաձայնային ինստալացիա-ցուցադրությունՀունիսի 23-ին, ժամը 21։00-22։00 Հանրապետության հրապարակ՝ Հայաստանի պատմության թանգարանի մուտքի մոտ՝ կայանալու է «Հյուսածո մասունքներ․ գորգ և տարազ» խորագրով լուսաձայնային ինստալացիա-ցուցադրությունը։...
09:10 20/06/2022Վիգեն Ավետիսին շնորհվել է «Կավրիլիա քաղաքի բանալի» մրցանակԴեսպանության խորհրդականը նշել է, որ ժողովուրդների և տարբեր մշակույթների միջև կամուրջներ ստեղծելուն սեփական տաղանդն ու մասնագիտական գիտելիքները ծառայեցնելը` յուրահատուկ առաքելություն է։
19:37 17/06/2022Պարտադիր կդառնա տարրական և միջին մակարդակում առավելագույնը 25,իսկ ավագ մակարդակում առավելագույնը 20 սովորող ունենալըՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Ժաննա Անդրեասյանը գրում է․ «Հանրային քննարկման ենք ներկայացրել դասարանների կազմավորման կարգի նախագիծը, որով փորձում ենք լուծել տևական...
13:06 17/06/2022Թբիլիսիում բացվել է Սերգեյ Փարաջանովի անունը կրող փողոցԹբիլիսիի Մթածմինդա թաղամասում բացվել է Սերգո Փարաջանովի անունը կրող փողոց։ Այն բացվել է Թբիլիսիի սակրեբուլոյի Անվանումների և խորհրդանիշների հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ և Թբիլիսիի սակրեբուլոյի...
09:00 17/06/2022«Ռոմեո և Ջուլիետ». պրեմիերա՝ օպերայի և բալետի թատրոնում«Բալետն առեղծված է, որը շատ քչերն են հասկանում, և շատ քչերն են ի վիճակի հասկանալ, բայց դրանում նրա առավելությունն է»։

12:28 30/09/2020Number of COVID-19 cases tops 50,000 mark in Armenia on September 30Armenia has confirmed 458 new cases of the novel coronavirus (COVID-19) in a 24-hour period, bringing the national tally to 50,359 as of 11 a.m.
10:05 30/09/2020Artillery fire raging across the entire length of the Artsakh frontline - MoDAlong the entire length of the Artsakh frontline there is artillery fire raging on at the moment, Defense Ministry Spokesperson Shushan Stepanyan reported.
19:07 29/09/2020Armenia submitted new evidence to ECHR for interim measure in respect of AzerbaijanArmenia has submitted significant volume of evidence to the European Court of Human Rights (ECHR) over the past 24 hours, proving that Azerbaijani forces have targeted civilians, civilian objects and...
18:03 29/09/2020Peaceful population under targeted attacks in Vardenis region of Armenia - OmbudsmanVillages of Vardenis Region in Gegharkunik Province of Armenia are under constant shelling by Azerbaijani forces since morning, Armenian Ombudsman Arman Tatoyan reported, referring to collected data...
17:52 29/09/2020Situation in Nagorno Karabakh subject for serious analysis within CSTO, Kremlin saysThe situation along the contact line in Nagorno-Karabakh is a subject for serious analysis within the Collective Security Treaty Organization (CSTO), Russian president’s press secretary Dmitry Peskov...
13:41 29/09/2020One killed as Azerbaijan shells civilian areas in Armenia’s Vardenis – Foreign MinistryOne person was killed as a result of the Azerbaijani shelling of civilian settlements in the Vardenis community of Armenia, the Armenian Foreign Ministry said in a statement on Tuesday.
15:55 28/09/2020Artsakh reports 28 more casualties in fighting with AzerbaijanThe Artsakh Defense Ministry has confirmed the death of 28 more servicemen, who were killed in the ongoing fighting with Azerbaijan on September 28.
12:23 28/09/2020Armenia reports 174 new coronavirus cases, six deaths on September 28Armenia has confirmed 174 new cases of the novel coronavirus (COVID-19) in a 24-hour period, bringing the national tally to 49,574 as of 11 a.m.
10:23 28/09/2020Hayastan All-Armenia Fund launches global fundraising campaign in support of ArtsakhHayastan All-Armenia fund declared on Sunday a pan-national fundraising campaign titled “We Are Our Borders: All for Artsakh.” As the Fund said in a statement the global fundraising campaign is aimed...
11:44 27/09/2020Woman, child killed in Artsakh as Azerbaijan shells civilian areasA woman and a child have been killed in Artsakh as a result of the massive attack launched by Azerbaijan along the entire line of contact on Sunday, Artsakh Human Rights Defender (Ombudsman) Artak...
10:01 27/09/2020Azerbaijan suffers casualties, equipment losses – Armenian MoDAzerbaijani military suffered casualties and equipment losses after launching attacks along the entire line of contact with Artsakh, Armenian Ministry of Defense (MoD) spokeswoman Shushan Stepanyan...
19:34 26/09/2020April War hero Norik Sargsyan would have turned 24 todaySeptember 26 marks the birthday of Armenian soldier Norik Sargsyan, who fell heroically during the 2016 April War unleashed against Artsakh by Azerbaijan.
19:21 26/09/2020Co-Chairing countries should activate efforts and bring the parties to the negotiating table, expert saysThe U.S Embassy in Yerevan has urged its citizens to exercise caution due to heightened tensions and recent violence along portions of the Armenia-Azerbaijan border.
17:29 26/09/2020Conflict, climate crisis and COVID-19 pose great threats to the health of women and childrenFragile gains made to advance women and children’s health are threatened by conflict, the climate crisis and COVID-19, according to a new report from Every Woman Every Child by UNICEF.
17:02 26/09/2020Artsakh reports more ceasefire violations by Azerbaijan over past weekThe Azerbaijani military breached the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact around 330 times over the past week.
12:53 26/09/2020Armenia sets new high in average for 4th day in a row as COVID cases break 49,000Armenia has confirmed 429 new cases of the novel coronavirus (COVID-19) in a 24-hour period, bringing the national tally to 49,072 as of 11 a.m.
11:48 25/09/2020392 new coronavirus cases reported in Armenia on September 25Armenia has confirmed 392 new cases of the novel coronavirus (COVID-19) in a 24-hour period, bringing the national tally to 48,643 as of 11 a.m.
11:45 24/09/2020Armenia reports 374 new coronavirus cases on September 24Armenia has confirmed 374 new cases of the novel coronavirus (COVID-19) in a 24-hour period, bringing the national tally to 48,251 as of 11 a.m.
11:33 23/09/2020Armenia reports 210 new coronavirus cases on September 23Armenia has confirmed 210 new cases of the novel coronavirus (COVID-19) in a 24-hour period, bringing the national tally to 47,877 as of 11 a.m.
13:52 22/09/2020Number of iconic buildings and statues around the world lit up with Armenia flagOn the occasion of the Independence Day of Republic of Armenia celebrated on September 21, number of world-known statues and buildings were lit up with Armenian tricolor.