19:47 19/04/2022Պատերազմի մասնակիցները նստացույց են հայտարարել՝ հաջակություն երիտասարդ հացադուլավորներիԵրեք պատերազմի մասնակից, Արցախի Չարեքթար գյուղի բնակիչ Աշոտ Սևյանն այսօր հայտարարել է նստացույց՝ ի համերաշխություն հացադուլ հայտարարած երիտասարդներին։ «Տեսանք, որ մեր երիտասարդ զինվորները հացադուլ...
16:43 19/04/2022Նվեր Կիրակոսյան. Ժամը 19։30֊ին սպասում ենք բոլորիդ Ազատության հրապարակումԱզատության հրապարկում հացադուլ հայտարարած Նվեր Կիրակոսյանը գրում է. «Ժամը 19։30֊ին Սպասում ենք բոլորիդ Ազատության հրապարակում։ Միասին կանցկացնենք հանրային քննարկում «Անկախության սերնդի...
14:38 19/04/2022Պեսկով. Մոսկվա կատարած այցի ժամանակ Փաշինյանը փաստաթղթերի մի ամբողջ փաթեթ կստորագրիՌուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը լրագրողներին հայտնել է, որ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Մոսկվա կատարած այցի ընթացքում նախատեսվում է ստորագրել երկկողմ փաստաթղթերի փաթեթ։ Նրա խոսքերը մեջբերել...
13:19 19/04/2022«Կասպերսկի» ընկերությունը հայտնաբերել է բանկային «խոսող» տրոյական ծրագիր«Կասպերսկի» ընկերությունը հայտնաբերել է մոբայլ բանկային տրոյական Fakecalls ծրագիրը, որը կարող է ձեռք գցել օգտատերերի զանգերը ֆինանսական կազմակերպություններ: Վնասաբեր ծրագիրը նմանակում է հարավկորեական...
11:37 19/04/202219.04.2022. Կորոնավիրուսի 14 նոր դեպք է հաստատվելՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 304 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:56 19/04/2022Դոլարն ու եվրոն արժեզրկվում են, իսկ ռուբլին թանկանում էՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 10:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի միջին փոխարժեքը կազմում է 466.15 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ արժեզրկվելով 0.14 դրամով: Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում...
09:16 19/04/2022Հայաստանի բռնցքամարտի կանանց հավաքականը Ստամբուլում կմասնակցի աշխարհի առաջնությանըՀայաստանի բռնցքամարտի կանանց հավաքականը մայիսի 6-ին կմեկնի Ստամբուլ, որտեղ կմասնակցի աշխարհի առաջնությանը: ԿԳՄՍ նախարարությունից տեղեկանում ենք, որ թիմի կազմում ընդգրկված են Անուշ Գրիգորյանը (50 կգ),...
13:32 18/04/2022Բժիշկը հայտնել է երկու մթերքի մասին, որոնք «ոչնչացնում են» իմունային համակարգըՀաճախակի մրսածության պատճառն օրգանիզմի իմունային պաշտպանության մակարդակի նվազումն է, որն էլ իր հերթին շաքարի, աղի, արագ սննդի և կոնսերվանտների օգտագործման հետևանք է: Telegram-ալիքում ասել է թերապևտ...
09:00 18/04/2022Արտավազդ Փելեշյանի «Բնություն» ֆիլմի ասիական պրեմիերան. «Կինոաշխարհ»Արտավազդ Փելեշյանի «Բնություն» ֆիլմը շարունակում է ճանապարհորդել աշխարհի չորս անկյուններում՝ ապրիլ-մայիս ամիսներին հասնելով Հարավային Կորեայի մեծագույն քաղաքներից մեկը՝ Չոնջուն։ Այս մասին տեղեկանում...
18:30 16/04/2022Հռոմի նորաձևության խանութներն ինչ պայմաններով են ապրանքներ վաճառում ռուսներինԻտալական նորաձևության տների բուտիկները, որոնք մտնում են LVMH միջազգային հոլդինգի մեջ, առաջարկում են ռուսաստանցիներին վճարել կանխիկ կամ Ռուսաստանի Դաշնությունից դուրս թողարկված բանկային քարտերով, իսկ...
13:05 16/04/2022«Զատկական փառատոն». Մուտքը կարմիրովԱպրիլի 17-ին` ժամը 14։00-ից 20։00, ք. Երևանի Աբովյան15/1 հասցեում գտնվող Սբ. Աննա և Սբ. Կաթողիկե եկեղեցիների բացօթյա տարածքում Հայատանում առաջին անգամ տեղի կունենա «Զատկական փառատոն»։ Կազմակերպիչները...
09:00 16/04/2022Ավագ շաբաթ. Ճրագալույց ԶատկիԱյս օրը պատկերն ու օրինակն է արարչության յոթերորդ օրվա, երբ Աստված հանգստացավ Իր բոլոր գործերից: Աստված վեց օրում արարեց աշխարհը, իսկ յոթերորդ օրը հանգստացավ: Անցած օրերն Աստված պատվեց արարչությամբ,...
16:35 15/04/2022Վահրամ Սարաջյանի կատարողական արվեստի շնորհիվ Հայաստանի անունը բարձր է հնչել բազմաթիվ երկրներումԿայացել է Սարաջյանի հիշատակին նվիրված համերգ
15:10 15/04/2022Կայացավ «Սոմա. Կրակե օղակ» օպերային ներկայացման պրեմիերանԵղիշե Չարենցի ծննդյան 125-ամյակի շրջանակում Ա. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի բեմում ապրիլի 14-ին տեղի ունեցավ Ա.Տերտերյանի «Սոմա.Կրակե օղակ» երկու գործողությամբ...
13:07 13/04/2022«Ռադ անել է պետք բոլորին անխտիր». Ինչպե՞ս են ֆեյսբուքում արձագանքում Փաշինյանի ելույթինԹարմացված։
11:39 13/04/202213.04.2022. Կորոնավիրուսի 20 նոր դեպք է գրանցվելՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 301 կորոնավիրուսով հիվանդ։
09:00 13/04/2022Ավագ չորեքշաբթիԱվագ չորեքշաբթի օրվա ավետարանական ընթերցումը հորդորում է չչարաշահել Աստծո սերն ու վստահությունը, միշտ հիշել մարդկության համար Նրա կրած չարչարանքներն ու մահը, չշեղվել ճշմարիտ ճանապարհից։
15:32 12/04/2022Արցախցի Մաքսիմ Թևոսյանն աշխարհագրություն առարկայի օլիմպիադայում գրավել է առաջին տեղը«Մեր երկրում գիտական գաղափարների համար արտոնություններ են պետք: Անօդաչու թռչող սարքերի արտադրությամբ պետք է զբաղվենք»։
19:19 11/04/2022«Զիփլայնի» աշխատակցի մահվան դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ նախօրեին «Երազ» այգում «Զիփլայնի» աշխատակցի մահվան հանգամանքները պարզելու...
14:22 11/04/2022«Ոսկե ծիրան» 19-րդ միջազգային կինոփառատոնն կանցկացվի հուլիսի 10-17-ըԵրևանի «Ոսկե ծիրան» 19-րդ միջազգային կինոփառատոնն այս տարի տեղի կունենա հուլիսի 10-17-ը։ «Ոսկե ծիրան» Երևանի միջազգային կինոփառատոնի մամուլի գրասենյակից հայտնում են, որ այս տարի ևս միջազգային...

16:38 12/11/2020Карен Вртанесян: Незавершенная война, разрушенная экономика, а этот лжец продолжает цепляться за свое креслоКоординатор специализированного военного сайта Razm.info, специалист по информационной безопасности Карен Вртанесян на своей странице в Facebook написал: «В этих тяжелейших условиях… Незавершенная...
16:17 12/11/2020Выясняются судьбы военнослужащих и гражданских лиц, которые в ходе боевых действий оказались в пленуДостигнутое премьер-министром Армении, президентами России и Азербайджана трехстороннее соглашение о прекращении развязанной 27 сентября войны в Арцахе (НКР) и размещение миротворческого контингента...
11:44 11/11/202011.11.2020. За сутки в Армении подтвержден 1861 новый случай коронавирусаСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтвержден 1861 новый случай коронавируса (при...
10:16 11/11/2020Грант Мелик-Шахназарян: «Мы фактически сдаем врагу весь Арцах. Слышите? ВЕСЬ Арцах?»Политолог, руководитель аналитического центра «Восканапат» Грант Мелик-Шахназарян пишет: «Ровно сутки прошли с момента подписания предательского документа премьер-министром Армении Николом Пашиняном,...
21:52 10/11/2020Эдмон Марукян: Опасность не миновала, не всё ещё завершилось«У нас есть подписанное соглашение, которое, по нашему мнению, является позорным документом», – отметил Э. Марукян и пояснил данную позицию:
16:04 10/11/202017 армянских партий: На площади Свободы в Ереване 11 ноября состоится митингЗавтра, 11 ноября, в 13:00 приглашаем всех на митинг на площади Свободы в Ереване, где будет представлен выход из сложившейся ситуации».
11:34 09/11/202009.11.2020. За сутки в Армении подтверждено 1042 новых случая коронавируса, скончались 23 пациентаСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1042 новых случая коронавируса (при...
11:10 09/11/202009.11.2020. Армия обороны Арцаха обнародовала имена еще 44 погибших военнослужащихМинистерство обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) обнародовало имена еще 44 военнослужащих, которые погибли при отражении агрессии Азербайджана: 1.
09:51 09/11/2020Госслужба по ЧС Арцаха: ВС Азербайджана ночью обстреливали Степанакерт дальнобойными кассетными ракетамиГосударственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) сообщает: «Ночью в населенных пунктах Арцаха, кроме Степанакерта, сохранялось относительное...
18:46 08/11/2020Арцрун Ованнисян: Чуть более интенсивные бои ведутся также в направлении Мартуни в Арцахе, но не на уровне боев в ШушиПредставитель министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян в Telegram пишет: «Чуть более интенсивные, но не на такие, как в Шуши (культурная столица Арцаха (НКР).
12:16 08/11/2020Представитель МО: Идут тяжелые и решающие бои за ШушиПредставитель Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Идут тяжелые и решающие бои за Шуши, победы нашим героям».
11:28 07/11/202007.11.2020. За сутки в Армении подтверждено 2476 новых случаев коронавирусаСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 2476 новых случаев коронавируса (при...
11:21 07/11/202011-летний Ашот из-под азербайджанских обстрелов в Арцахе вывез в Армению на машине 4 взрослых и 9 детей27 сентября Азербайджан, при непосредственном участии Турции и привлечении иностранных боевиков-террористов, развязал широкомасштабную войну против Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики...
18:01 06/11/2020Поклонники SOAD ликуют: Они вернулись, когда мир нуждался в них больше всегоСегодня утром стало известно, что армяно-американская рок-группа «System Of A Down» (SOAD) впервые за последние 15 лет выпустила сразу две новые песни, посвященные Арцаху (Нагорно-Карабахской...
12:43 06/11/2020Рок-группа «System Of A Down» впервые за 15 лет выпустила две песни: они посвящены войне в АрцахеГруппа «System Of A Down» впервые за 15 лет выпустила две новых песни и посвятила их ужасной войне против Арцаха и Армении.
11:21 06/11/202006.11.2020. За сутки в Армении подтверждено 2210 новых случаев коронавируса, скончались 37 человекСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 2210 новых случаев коронавируса (при...
21:14 05/11/2020«Репортеры без границ»: Азербайджан держит в ловушке несколько десятков журналистов в СтепанакертеМеждународная правозащитная организация «Репортеры без границ» обратилась в ООН и Совет Европы, обращая внимание, что из-за обстрела ВС Азербайджана несколько десятков журналистов не могут добраться...
18:20 05/11/2020М. Захарова: Осуществляется переброска джихадистов с Ближнего Востока в зону карабахского конфликтаПо её словам, речь идет о радикально настроенных наемниках, которые исповедуют идеологию джихадизма.
15:16 05/11/2020Минздрав Армении: Лекарства участвовавшим в боевых действиях добровольцам также предоставляются бесплатноИз Министерства здравоохранения РА сообщают, что лекарства предоставляют участковые поликлиники.
11:31 05/11/202005.11.2020. За сутки в Армении подтверждено 2413 новых случаев коронавирусаСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 2413 новых случаев коронавируса (при...