10:40 11/04/2022Ծնվել է 44-օրյա պատերազմում անմահացած Կարեն Միրզոյանի եղբայրըԱպրիլի 10-ին լույս աշխարհ է եկել 44 օրյա պատերազմում անմահացած Կարեն Միրզոյանի եղբայրը։ Փոքրիկին՝ ի պատիվ եղբոր, անվանակոչել են Կարեն։ Լուրը հայտնել է Կարենի քույրը՝ Ալիսա Միրզոյանը։ Կարեն Միրզոյանը...
09:00 11/04/2022Ավագ երկուշաբթիՍկսվում են Հիսուս Քրիստոսի երկրային կյանքի վերջին շաբաթվա իրադարձությունների հիշատակության օրերը
16:23 08/04/2022Արցախի դրոշը ներկելու բովանդակությամբ տեսանյութը ուղարկվում է ոստիկանություն՝ նյութեր նախապատրաստելուԳլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը տեղեկացնում է. «Մամուլում տեսանյութ է հրապարակվել և շրջանառվել մի քանի անձի կողմից Արցախի Հանրապետության պետական դրոշը ներկելու բովանդակությամբ: Այդ...
14:43 08/04/2022Մարդահամարը կանցկացվի հոկտեմբերի 13-22-ըՀերթական մարդահամարը կանցկացվի 2022թ-ի հոկտեմբերի 13-ից 22-ը ներառյալ։ Այս մասին հայտնում են փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանի գրասենյակից։ Մարդահամարի նախապատրաստման և անցկացման համապետական...
11:12 08/04/2022Եկատերինա Ստրիժենովան՝ Հայաստան այցի և իր հասցեին տարածած սուտ լուրերի մասին«Գրառմանս իմաստն այն է, որ ամբողջ աշխարհը ատելությամբ լցված է ռուսական ամեն ինչի նկատմամբ, բայց Հայաստանում պահպանել են բարեկամական վերաբերմունք»։
16:45 07/04/2022Մաքսիմ Վենգերովը սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ հանդես կգա Վահրամ Սարաջյանի հիշատակին նվիրված համերգինԱպրիլի 14-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում տեղի կունենա անվանի թավջութակահար Վահրամ Սարաջյանի հիշատակին նվիրված համերգային երեկո, որի ընթացքում հանդես կգա Գրեմմիի դափնեկիր, ջութակահար, համաշխարհային...
22:09 06/04/2022Նիկոլ Փաշինյանը չունի իմ անունից խոսելու իրավունք. ՀՀ քաղաքացիները ֆլեշմոբ են անումՄինչ Բրյուսելում ընթանում է Նիկոլ Փաշինյանի, Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի և Ադրբեջանի Իլհամ Ալիևի եռակողմ հանդիպումը, ՀՀ քաղաքացիները ֆլեշմոբ են անում, որ Նիկոլ Փաշինյանն իրենց անունից...
12:07 06/04/2022Հացը, ալյուրը, մակարոնեղենը, շաքարավազը և առաջին անհրաժեշտության այլ մթերքները թանկացել ենՀայաստանի Հանրապետության սպառողական շուկայում 12-ամսյա գնաճը (2022թ. մարտը 2021թ. մարտի նկատմամբ) կազմել է 7.4%, իսկ նախորդ ամսվա նկատմամբ՝ 1.8%: ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների...
10:05 06/04/2022Հնարավոր է հայտնվեն կորոնավիրուսի նոր տարբերակներ, այդ թվում՝ ռեկոմբինանտներ. ԱՀԿԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը (ԱՀԿ) հայտնել է, որ անցած շաբաթվա ընթացքում աշխարհում ավելի քան 9 միլիոն մարդ վարակվել է կորոնավիրուսով, ավելի քան 26 հազարը մահացել է։ Միաժամանակ...
20:28 05/04/2022ԱՀ ԱԺ-ն կոչ է անում ձևավորել համազգային համախմբում՝ Արցախի ճակատագրին վերաբերող հարցերի շուրջԱՀ Ազգային ժողովը քիչ առաջ ընդունել է հայտարարություն, որով կոչ է անում համահայկական մակարդակով ձևավորել համազգային համախմբում՝ Արցախի ճակատագրին վերաբերող հարցերի շուրջ։ Այս մասին տեղեկացնում են ԱՀ...
17:40 05/04/2022Հայ ռազմագերիների խնդրի լուծման բանալին Բաքվում է․ ՀՀ-ում Լեհաստանի դեսպան«ԵԱՀԿ-ի հիմնական նպատակն է վերականգնել Մինսկի խմբի համանախագահների համագործակցությունը»,- ասուլիսում ասաց Հայաստանում Լեհաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Պավել Չեպլակը։ Նա նշել է, որ Լեհաստանն իր...
16:00 05/04/2022Forbes–ը հրապարակել է աշխարհի ամենահարուստ մարդկանց ցանկըForbes-ը հրապարակել է աշխարհի ամենահարուստ մարդկանց վարկանիշը։ Այն գլխավորել է ամերիկյան Tesla և SpaceX ընկերությունների ղեկավար Իլոն Մասկը՝ առաջ անցնելով Amazon–ի հիմնադիր և ղեկավար Ջեֆ Բեզոսին ով...
16:51 04/04/2022Մահացել է բնապահպան Կարինե ԴանիելյանըՄահացել է բնապահպան Կարինե Դանիելյանը։ Գույժը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է Դանիելյանի դուստրը՝ Լիլիթ Օհանյանը։ «մամաս, մեր բոլորի Կարինե Դանիելյանը այսօր հեռացավ մեզանից...»,-գրել է նա։ Կարինե...
10:51 04/04/2022«Գրեմմիի» մրցանակակիրներըԱՄՆ-ում կայացել է «Գրեմմի» երաժշտական մրցանակաբաշխությունը։ Կորոնավիրուսի համաճարակի սկզբից ի վեր առաջին անգամ արարողությունն անցկացվել է ամբողջական ձևաչափով։ Երկրորդ տարին անընդմեջ հաղորդավարն է...
09:50 04/04/2022Փետրվարի 24-ից հետո Ուկրաինայում ավելի քան 1,4 հազար խաղաղ բնակիչ է զոհվելՓետրվարի 24-ին Ռուսաստանի հատուկ ռազմական գործողության մեկնարկից ի վեր Ուկրաինայում առնվազն 1417 խաղաղ բնակիչ է զոհվել, 2038-ը՝ վիրավորվել։ Լուրը հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը: Ըստ լրատվական գործակալության՝ այդ...
19:15 02/04/2022Հայաստանի պետական կամերային երգչախումբը հանդես կգա Մայրության և գեղեցկության տոնին նվիրված համերգովԱպրիլի 7-ին, ժամը 19:00 Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը կկայանա համերգ՝ նվիրված Մայրության և գեղեցկության տոնին։ Հայաստանի պետական կամերային երգչախմբից մանրամասնում են, որ համերգին ելույթ...
10:40 02/04/2022Ժողովրդական երգչուհի Լուսիկ Քոշյանի ծննդյան օրն է101 տարի առաջ այս օրն է ծնվել Հայ ժողովրդական երգչուհի, ՀԽՍՀ ժողովրդական արտիստ Լուսիկ Քոշյանը։ Էդուարդ Իսաբեկյան ցուցասրահը հրապարակել է Իսաբեկյանի օրագրից գրառումը Քոշյանի մասին.
09:22 02/04/2022Ապրիլյան պատերազմ. վեց տարի անցՎեց տարի առաջ՝ 2016-ի ապրիլի 1-ի լույս 2-ի գիշերը սկսվեց Ապրիլյան պատերազմը: Ադրբեջանական զինուժը հանկարծակի հարձակման անցավ արցախա-ադրբեջանական սահմանի ամբողջ երկայնքով: Հատկապես թեժ մարտեր ընթացան...
20:45 01/04/2022Պաշտպանելով Արցախը՝ պաշտպանենք Հայաստանը. հանրահավաք ապրիլի 5-ինՀՀ ԱԺ «Պատիվ ունեմ» և «Հայաստան» խմբակցությունները հայտարարություն են տարածել, որում ասվում է․ «Սիրելի’ հայրենակիցներ, Ծանր վիճակում է Հայրենիքը, ծանր վիճակում ենք բոլորս։ Այս իշխանությունը պատրաստ է...
15:36 01/04/2022Արցախցի կանայք կարկանդակ ու ժենգյալով հաց են թխում Քարագլուխ բարձունքի սահմանապահ զինվորների համարԱրցախցի լուսանկարիչ Դավիթ Ղահրամանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում մի քանի լուսանկարներ է հրապարակել ու գրել.

13:07 22/06/2020Anush Elbakyan wins two Emmy Awards for climate change documentaryBoston Globe’s award-winning producer and multimedia journalist Anush Elbakyan has won two Emmy Awards for the video documentary on climate change in Cape Cod, the reporter herself said on Facebook.
11:40 22/06/2020Armenia's coronavirus tally climbs to 20,588 on June 22Armenia has confirmed 320 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 20,588 as of 11 a.m.
11:24 22/06/2020Ruling My Step faction 'plotting constitutional coup’ – 168.amLawmaker from the ruling My Step faction of the Armenian National Assembly will reportedly carry out a “constitutional coup” on Monday, committing crimes under Article 300 (usurpation of power) and...
10:40 22/06/2020Court denies request for Gagik Tsarukyan’s arrestThe Yerevan Court of General Jurisdiction, presided over by judge Robert Papoyan, has ruled against the arrest of opposition Prosperous Armenia Party leader, lawmaker Gagik Tsarukyan.
16:16 20/06/2020Aleksandr Baghdasaryan’s “Christmas Roast” movie wins award at international film festivalThe film "Christmas Roast" by Armenian filmmaker Aleksandr Baghdasaryan and producer Karine Simonyan has been named Best Narrative Short at the Literally Short Film Festival 2020 in Texas.
13:57 20/06/2020Around 700 shots fired at Artsakh defense positions in the past weekAzerbaijani military breached the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact around 85 times in the past week, the Artsakh Defense Ministry reported on Saturday.
12:44 20/06/2020Coronavirus: Armenia reports 551 new cases on June 20Armenia has confirmed 551 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 19,708 as of 11 a.m.
11:34 19/06/2020Coronavirus: Armenia reports 459 new cases on June 19Armenia has confirmed 459 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 19,157 as of 11 a.m.
11:46 18/06/2020Coronavirus: Armenia reports 665 new cases, 746 recoveries on June 18Armenia has confirmed 665 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 18,698 as of 11 a.m.
12:26 17/06/2020Turkey drew up plans to invade Greece and Armenia – Nordic MonitorTurkey developed a plan for a possible invasion of Greece named after an 11th century Turkish military commander, Nordic Monitor reported citing secret documents, according to The Jerusalem Post.
12:12 17/06/2020US State Department: Armenia met minimum requirements of fiscal transparency for 2020The United States Department of State released on June 15 the 2020 Fiscal Transparency Report, which found that 76 of 141 governments reviewed by the department met minimum requirements of fiscal...
11:45 17/06/2020Coronavirus: Armenia reports 544 new cases, 243 recoveries on June 17Armenia has confirmed 544 new coronavirus infections, bringing the national tally to 18,033 as of 11 a.m.
19:09 16/06/2020People required to carry ID when outside, Pashinyan announces new coronavirus rulesThe epidemic situation in Armenia remains strained with 425 new cases of Covid-19 and 9 deaths recorded over the past day, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan stated on Tuesday after the regular...
18:26 16/06/2020Lawmakers approve motion to arrest the leader of Prosperous Armenia party87 lawmakers from the ruling My Step fraction approved on Tuesday the motion to arrest the leader of the second largest fraction in parliament Gagik Tsarukyan.
11:29 16/06/2020Coronavirus: Armenia reports 425 new cases, 295 recoveries on June 16Armenia has confirmed 425 new coronavirus infections, bringing the national tally to 17,489 as of 11 a.m.
16:09 15/06/2020Yerevan court hearing appeal of Robert Kocharyan’s lawyersThe Yerevan Criminal Court of Appeals, presided over by judge Arsen Nikoghosyan, is hearing an appeal of former Armenian President Robert Kocharyan’s lawyers against the ruling of a lower court to...
11:22 15/06/2020Armenia's coronavirus tally tops 17,000 on June 15Armenia has confirmed 397 new coronavirus infections, bringing the national tally to 17,064 as of 11 a.m.