17:00 15/02/2022Պուգաչովան պատմել է, թե ինչպես է արձագանքում իր հասցեին հնչող քննադատություններինԵրգչուհի Ալլա Պուգաչովան Instagram-stories-ում հայտարարել է, որ չի արձագանքում կողմնակի քննադատություններին, քանի որ սովորություն չունի վրեժխնդիր լինել ստոր մարդկանցից։ «Ես ուղղակի մեկ կանոն գիտեմ՝...
16:55 14/02/2022Ի՞նչպես ասել երեխային, որ նա ավելորդ քաշի խնդիր ունի, առանց վնասելու. մանկական ճարպակալում (Մաս 2)«Արագ սնունդը գործում է որպես թմրանյութ». ի՞նչ են ուտում մեր երեխաները վերնագրով նյութում մասնագետները հստակ ձևակերպեցին, թե երբ է ախտորոշվում ավելորդ քաշ կամ ճարպակալում, նշեցին պատասխանատուներին,...
13:49 14/02/2022Լոնդոնն՝ աշխարհի ամենառոմանտիկ քաղաքՄոսկվան դարձել է աշխարհի ամենառոմանտիկ քաղաքներից մեկը՝ The Most Romantic Cities Around the World ամերիկյան ընկերության WeThrift վարկանիշում զբաղեցնելով 8-րդ հորիզոնականը, որը կազմվել է սիրահարների...
10:22 14/02/2022Հոգեբանները բացատրել են սիրահարվելու և սիրելու տարբերությունըՀոգեբանները բացատրել են, թե ինչով է սիրահարվելը տարբերվում սիրուց և ինչու պետք չէ արհեստականորեն երկարացնել սիրահարված լինելու զգացումը: Այդ մասին գրել է «ՌԻԱ նովոստին»։ «Սերը համարվում է զգացմունք,...
13:50 11/02/2022Հայ ֆիզիկոսը Բուչալտերի տիեզերաբանության մրցանակի հաղթողՀայ ֆիզիկոս, Վանկուվերի Սայմոն Ֆրեյզեր համալսարանի (SFU) պրոֆեսոր և Բյուրականի աստղադիտարանի արտասահմանյան աշխատակից Լևոն Պողոսյանն արժանացել է Բուչալտերի տիեզերաբանության 2021թ․ մրցանակին։...
09:00 11/02/2022Տեառնընդառաջին եկեղեցու բակում այրվող խարույկի խորհուրդն է՝ լուսավորելու մարդկանց ուղին առ Օծյալ փրկիչՆախատոնակի արարողության ավարտին կատարվում է Անդաստանի արարողություն, օրհնվում են աշխարհի չորս ծագերը: Եկեղեցու կանթեղներից վերցված կրակով վառվում են խարույկներ՝ իբրև Քրիստոսի լույսի խորհրդանիշ:
19:25 10/02/2022Բայց լռում են նախկին քաղհասարակության ներկայացուցիչներն ու արտախորհրդարանական «քաղաքական» ուժերը․ Ավետիք ԻշխանյանԻրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը գրում է․ «Հայաստանում շարունակվում են քաղաքական հետապնդումները, որոնցից ամենաաղաղակողը դատավոր Բորիս Բախշիյանի նկատմամբ հաշվեհարդարն էր։Շատ գործիչներ, իրավաբաններ...
17:45 10/02/2022Հայաստանի բազմաթիվ շրջաններում ձյուն է տեղումՓետրվարի 10-ին՝ ժամը 17։00-ի դրությամբ, Հրազդանի, Սևանի, Գավառի, Մարտունիի, Վարդենիսի, Ճամբարակի, Արագածի, Թալինի, Արարատի, Վայքի, Ջերմուկի, Սիսիանի, Գորիսի, Մեղրիի տարածաշրջաններում ձյուն է տեղում,...
14:40 09/02/202210+1 հետաքրքիր փաստեր Հայաստան ներմուծված հավի մսի մասին1. ՊԵԿ տվյալներով, 2021թ հունվար-հոկտեմբեր ամիսներին Հայաստան ներմուծվել է 30.815 հազար տոննա թռչնի միս, որից 44 տոկոսը՝ Ուկրաինայից։ 2. 2020 թվականի ընթացքում ներմուծված թռչնամսի 69 տոկոսը կազմել է...
11:32 09/02/2022Հանրային քննարկման է դրվել 2022-2023 ուսումնական տարվա համար ՀՀ բուհերի ընդունելության անվճար և վճարովի տեղերի նախագիծըԿրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը իրավական ակտերի e-draft.am հարթակում հանրային քննարկման է ներկայացրել 2022-2023 ուսումնական տարվա համար բարձրագույն ուսումնական...
09:16 09/02/2022«Զուլալի» ֆիլմը՝ ռուսական ազգային «Նիկա» մրցանակաբաշխությունումԵրեք մասից բաղկացած պատումն ընտրվել է մրցանակաբաշխության նոմինանտ` «ԱՊՀ երկրների և Վրաստանի լավագույն ֆիլմ» անվանակարգում:
18:07 08/02/202210+1 հետաքրքիր փաստ տեղական արտադրության հավի մսի շուկայի մասին1. Հայաստանում հավի մսի ինքաբավությունը կազմում է շուրջ 30 տոկոս։ 2. 2015-2020 թվականների ընթացքում հվի մսի տեղական արտադրության ծավալն աճել է մոտ 2.5 անգամ։ 2020-ին հավի մսի արտադրությունը կազմել է...
17:03 08/02/2022ՄՊՀ-ն հրապարակել է թռչնամսի շուկայի ուսումնասիրությունըՀայաստանում նախադրյալներ են ստեղծվել հավի մսի արտադրության ընդլայնման համար։ Նման եզրահանգման է եկել Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովը՝ թռչնամսի շրջանառության ոլորտում իրականացված...
13:26 07/02/2022Մեկնարկել են Wizz Air Abu Dhabi ավիաընկերության Աբու Դաբի- Երևան- Աբու Դաբի երթուղով չվերթերըWizz Air Abu Dhabi ավիաընկերությունը սույն թվականի փետրվարի 7-ից մեկնարկել է Աբու Դաբի- Երևան- Աբու Դաբի երթուղով չվերթերը: «Արմենիա» միջազգային օդանավակայաններ» ՓԲԸ-ից հայտնում են, որ չվերթերը...
09:57 07/02/2022Սկսվում է Առաջավորաց պահքըԱռաջավորքը պահում ենք 5 օր՝ երկուշաբթիից մինչև ուրբաթ, որին հաջորդող շաբաթ օրը Ս. Սարգսի տոնն է:
19:30 05/02/2022Առաջին անգամ կընթերցվեն Արամ Խաչատրյանի և իր տիկնոջ սիրային նամակներըՍիրո բարեխոս Սուրբ Սարգսի տոնի առիթով՝ փետրվարի 12-ին Արամ Խաչատրյանի տուն-թանգարանում համաշխարհային դասական երաժշտության գոհարների իրենց ընտրանին կներկայացնեն անվանի երաժիշտներ Արմինե...
17:24 05/02/2022Հայաստանի և Արցախի նախկին նախագահները՝ ՀՅԴ 131-ամյակի միջոցառմանըԿայացավ Հայ Յեղափոխական Դաշնակցության 131-ամյակին նվիրված պաշտոնական հանդիսությունը։ Հանդիսությանը հրավիրված էին Հայաստանից և Արցախից մեծ թվով քաղաքական, հասարակական, մշակութային գործիչներ։...
13:09 05/02/2022Կոմպոզիտոր Արթուր Գրիգորյանը կհուղարկավորվի քաղաքային պանթեոնումՀՀ ժողովրդական արտիստ, Հայաստանի երգի պետական թատրոնի հիմնադիր և գեղարվեստական ղեկավար, կոմպոզիտոր Արթուր Գրիգորյանը կհուղարկավորվի Երևանի քաղաքային պանթեոնում: Այս մասին հայտնում են ԿԳՄՍ...
11:19 05/02/202205.02.2022. Կորոնավիրուսի 4032 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 13 քաղաքացիՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 9633 կորոնավիրուսով հիվանդ։
21:00 04/02/2022Պեկինում Օլիմպիական խաղերի բացման արարողության լավագույն լուսանկարներըՊեկինում լեգենդար «Թռչնի բույն» մարզադաշտում՝ 91.000 հանդիսատեսով, կայացել է 2022 թվականի ձմեռային օլիմպիական խաղերի բացման արարողությունը, գրում է Գազետա․ռու-ն։ Մարզիկների շքերթին մասնակցել են...

14:41 06/10/2020Минобороны Армении: Финансовые средства следует направлять исключительно по двум адресамМинистерство обороны Армении заявляет: «В последние дни различные коммерческие организации и частные лица заявляют об инициативах по сбору средств для нужд министерства обороны.
14:19 06/10/2020Потери ВС Азербайджана к 6 октябряАрмянский единый информационный центр представил потери ВС Азербайджана по состоянию на 9։00. Таким образом, противник потерял 17 самолетов, 16 вертолетов, 379 единиц бронетехники, 126 БПЛА и 4 РСЗО...
18:34 05/10/2020Арцах: в результате военных преступлений Азербайджана убиты 19 мирных жителей, еще 80 раненыВ Арцахе (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) в результате военных преступлений Азербайджана убиты 19 мирных жителей, ранены 80, повреждены более 2700 единиц имущества и инфраструктуры, сообщает...
15:59 05/10/2020Элтон Джон: Армения и Арцах подвергаются непредсказуемой азербайджано-турецкой агрессииКавалер ордена Британской империи, сэр Элтон Джон на своих аккаунтах в социальных сетях коснулся развязанной с 27 сентября азербайджано-турецкой агрессии против Арцаха (НКР).
12:43 05/10/2020Ещё один героический эпизод с фронтаПресс-секретарь Министерства обороны Армении Шушан Степанян на своей странице в соцсети Facebook рассказала ещё об одном героическом эпизоде на фронте.
15:15 04/10/2020Араик Арутюнян: Ещё 5 военнослужащим присвоено высшее звание «Герой Арцаха»«Хочу, чтобы мы были полны решимости и духа, и тогда победа будет обеспечена», – заявил президент Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Араик Арутюнян.
13:04 04/10/2020Омбудсмен Арцаха потребовал от международного сообщества дать надлежащую оценку продолжающимся военным преступлениям АзербайджанаЗащитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Артак Бегларян пишет: «Вооруженные силы Азербайджана со вчерашнего дня ракетными и авиационными средствами...
13:03 04/10/2020Армия обороны Арцаха на южном направлении сбила 3 самолета и подбила 2 танка Азербайджана – МОПресс-секретарь Минобороны Армении Шушан Степанян на своей странице в социальной сети Facebook сообщает: «Около 12:00 подразделения Армии обороны Арцаха (НКР) на южном направлении сбили три самолета...
11:58 04/10/2020МИД Армении: Азербайджан наносит удары по Степанакерту и Мартакерту с применением тяжелой артиллерии и авиацииМинистерство иностранных дел Армении выступило с заявлением относительно последних развитий в зоне Нагорно-Карабахского конфликта.
23:14 03/10/2020Многие из раненых военнослужащих уже выздоравливают и вскоре вернутся в стройС первого дня военных действий в границах Республики Арцах (НКР) все звенья военно-медицинской службы приведены в боевую готовность, укомплектованы предусмотренным медицинским персоналом.
20:15 03/10/2020М. Маилян: Признание независимости Республики Арцах может послужить рычагом для установления мира в регионе«Сформирован трехсторонний альянс, в который входят Азербайджан, Турция и террористы, который представляет угрозу не только для армянского народа, но и для всех стран региона», – заявил на...
16:39 03/10/2020Министерство обороны Арцаха опубликовало имена военнослужащих, погибших при отражении агрессии АзербайджанаМинистерство обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) обнародовало имена еще 51 военнослужащего, которые погибли при отражении агрессии Азербайджана: 1.
16:12 03/10/2020МИД Армении: Военно-политическое руководство Азербайджана заплатит высокую цену за совершение преступленийМИД Армении выступило с заявлением о последних развитиях в зоне Нагорно- Карабахского конфликта. Текст заявления приводит пресс-служба армянского внешнеполитического ведомства: «Игнорируя...
12:08 03/10/2020О мирном урегулировании можно будет серьезно говорить лишь тогда, когда террористы и Турция уйдут из этого региона – ПашинянПресс-секретарь премьер-министра Армении Никола Пашиняна Мане Геворкян на своей странице в социальной сети Facebook опубликовала отрывок из интервью главы правительства France 24.
11:53 03/10/2020Мы должны оставаться стойкими и непоколебимыми, как гора Масис: глава Арцахской епархии ААЦ обратился к армянам всего мираПредводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян обратился с призывом ко всему армянству – консолидироваться и поддержать Арцах и нашу армию.
23:27 02/10/2020МГ ОБСЕ: Нападения на мирных жителей или направленные им угрозы недопустимы ни при каких обстоятельствахСопредседатели Минской группы ОБСЕ – Игорь Попов (Российская Федерация), Стефан Висконти (Франция) и Эндрю Шофер (Соединенные Штаты Америки) выступили сегодня со следующим заявлением: «Сопредседатели...
23:13 02/10/2020Первые кадры из обстрелянного СтепанакертаАрмянский единый информационный штаб опубликовал первые кадры из подвергнувшейся обстрелу ВС Азербайджана столицы Республики Арцах (НКР) – Степанакерта.
22:43 02/10/2020Что делать и где укрыться во время «Воздушной тревоги»? Рассказали в МЧС АрменииХотя на данный момент нет необходимости, однако считаю нужным напомнить, что нужно делать при сигналах оповещения гражданской обороны «Внимание всем», «Воздушная тревога», сказал сегодня на брифинге...
16:15 02/10/2020Минобороны: С территории Республики Армения в направлении Азербайджана ПОКА не было выпущено ни одной ракетыМинистерство обороны Армении официально сообщает, что заявления азербайджанских официальных кругов якобы о применении с территории Армении ракетного комплекса «Точка-У» для обстрелов территории...
15:57 02/10/2020Жан-Ив Ле Дриан: Я предупредил глав МИД Армении и Азербайджана об угрозе интернационализации конфликтаМинская группа ОБСЕ намерена добиться прекращения боевых действий в Нагорном Карабахе и скорейшего возобновления переговоров без предварительных условий.