19:40 04/02/2022Պեկինի Ազգային մարզադաշտում վառվել է 2022 թվականի ձմեռային խաղերի օլիմպիական կրակըՉինաստանի մայրաքաղաքում կայացել է ձմեռային օլիմպիական խաղերի բացման արարողությունը, որը կավարտվի փետրվարի 20-ին, գրում է ՏԱՍՍ-ը։ Օլիմպիական խաղերում մարզիկները կպայքարեն 109 մրցանակի համար: Նշվում է,...
16:05 04/02/2022Ռուս-չինական դաշինքը լուրջ մարտահրավեր է Արևմուտքի համար. Սուրեն ՍարգսյանՌուսաստանն ու Չինաստանը համատեղ հայտարարություն են ընդունել նոր դարաշրջան մուտք գործող միջազգային հարաբերությունների և գլոբալ կայուն զարգացման վերաբերյալ
20:30 03/02/2022Իտալական Dolce & Gabbana նորաձևության տունը հրաժարվում է բնական մորթուցԻտալական Dolce & Gabbana նորաձևության տունն իր հավաքածուներում այլևս չի օգտագործի բնական մորթի և անգորական բուրդ։ Այս մասին ասված է ընկերության և Humane Society International կենդանիների...
14:29 02/02/2022Այլընտրանքային նախագծեր խումբ. Լռողները կկիսեն պատասխանատվությունըԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը գրում է. «Համաձայնություն տալով դատավոր Բորիս Բախշիյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու,նրան ազատությունից զրկելու և լիազորությունները կասեցնելու վերաբերյալ՝...
11:45 02/02/202202.02.2022. Կորոնավիրուսի 3956 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 7 քաղաքացիՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 9600 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:07 02/02/2022Վրաստանի մշակույթի նախարարությունը շնորհավորել է Պետրոս Ադամյանի անվան թատրոնի գեղարվեստական ղեկավարինԱրմեն Բայանդուրյանը վերանշանակվել է Թբիլիսիի Պետրոս Ադամյանի անվան հայկական դրամատիկական թատրոնի գեղարվեստական ղեկավարի պաշտոնում։ «Պրոֆեսիոնալ թատրոնների մասին» Վրաստանի օրենքին համապատասխան՝ նա այս...
19:14 01/02/2022Գիտնակա՞ն, թե՞ հպատակ․ Ավետիք ԻշխանյանԻրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը գրում է․ «Այսպիսով, Բարձրագույն Դատական Խառնամբոխ, ներեցեք՝ խորհուրդ (ԲԴԽ), կոչվող մարմինը, միաձայն, հավանություն տվեց ՀՀ ԴատաՂազության, ներեցեք՝ դատախազության , դատավոր...
14:36 31/01/2022Սուտը Արարատի փեշերին կամ պատմության կեղծումը՝ որպես փրկօղակԱյլընտրանքային նախագծեր խումբ
13:20 31/01/2022Ջուր և նորաձևությունՓետրվարի 13-15-ը Մարզահամերգային համալիրում տեղի կունենա H2O-ջուր ինտերակտիվ ցուցադրություն՝ համեմված նորաձևության էլեմենտներով Ցուցադրության հեղինակ Kivera Naynomis բրենդի հեղինակ Արևիկ Սիմոնյանը...
11:24 31/01/202231.01.2022. Կորոնավիրուսի 1362 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 9 քաղաքացիՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 9588 կորոնավիրուսով հիվանդ։
09:44 31/01/2022Եգիպտոսում հնագետները 30 մումիա են հայտնաբերելԵգիպտոսի Ասուան քաղաքում հնագետները հայտնաբերել են հին ընտանեկան դամբարանի մուտքը, որը գտնվել է հրդեհից այրված շենքում։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այս մասին գրում է Live Science-ը։ Ներսում փորձագետները...
10:25 28/01/2022Թշնամու առջև Մարտակերտի դարպասը փակած հրամանատար Արմենակ Ուրֆանյանի ծննդյան օրն էՀունվարի 28-ին՝ Հայոց բանակի օրը, Ապրիլյան պատերազմում հերոսաբար զոհված հրամանատար, կապիտան Արմենակ Ուրֆանյանի ծննդյան օրն է։ Կապիտանը կդառնար 32 տարեկան։ Սովորել է Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական...
16:42 27/01/2022Նոբելյան մրցանակակիրը հայկական մանթի է պատրաստում2021 թվականի Նոբելյան մրցանակի դափնեկիր ամերիկիկաբնակ լիբանանահայ գիտնական Արտեմ Փաթափությանը վերջերս հրապարակել է լուսանկար, որում ծնողների հետ պատրաստում է հայկական ուտեստ՝ մանթի: Այս մասին գրում է...
15:32 27/01/2022Որքանով է նոր կորոնավիրուսը՝ NeoCov-ը վտանգավոր մարդկանց համարԻնֆեկցիոնիստ, Ռուսաստանի ժողովուրդների բարեկամության համալսարանի վարակիչ հիվանդությունների ամբիոնի դոցենտ Սերգեյ Վոզնեսենսկին գնահատել է Ռուսաստանում նոր կորոնավիրուսի՝ NeoCov-ի տարածման...
11:40 26/01/202226.01.2022. Կորոնավիրուսի 1931 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 1 քաղաքացիՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 9558 կորոնավիրուսով հիվանդ։
18:52 25/01/20222022 թ-ին Հայաստանում ու Արցախում կբացվի անօդաչու թռչող սարքերի 9 լաբորատորիա2022 թվականին նախատեսվում է անօդաչու թռչող սարքերի 9 լաբորատորի բացել Հայաստանում ու Արցախում։ Այսօր տեղի ունեցած ասուլիսում ասաց Հայաստանի Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԱՏՁՄ)...
17:49 25/01/2022Մահացել է ամերիկահայ դերասան Վաչիկ Մանգասարյանը78 տարեկանում մահացել է ամերիկահայ դերասան Վաչիկ Մանգասարյանը։ Londonnewstime.com-ի հաղորդմամբ, լուրը հաստատել է նրա ներկայացուցիչը։ Նշվում է, որ «Agents of S.H.I.E.L.D.» սերիալում հանդես եկած...
13:51 25/01/2022Հիփոթեքային վարկի վճարված տոկոսների գումարների վերադարձման էլեկտրոնային հարթակից օգտվելու քայլերի հաջորդականությունըՀիփոթեքային վարկի վճարված տոկոսների գումարների վերադարձման դիմումներն էլեկտրոնային եղանակով ներկայացնելու վերաբերյալ ՊԵԿ-ը պատրաստել է տեղեկատվական հոլովակ: Անիմացիոն տեսահոլովակում ներկայացված են...
14:09 24/01/2022Մանուել Պետրոսյանը՝ շախմատի Հայաստանի չեմպիոնՏիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատիստի տանն ավարտվել է Հայաստանի տղամարդկանց բարձրագույն խմբի 82-րդ առաջնությունը։ ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, տասնմեկ հնարավորից 8 միավոր վաստակել և չեմպիոնի կոչմանն է արժանացել...
11:21 24/01/2022Դուդուկահար Արսեն Պետրոսյանը Songlines Music Awards 2022-ին առաջադրվել է «Լավագույն արտիստ» անվանակարգումԴուդուկահար Արսեն Պետրոսյանը հեղինակավոր Songlines Music Awards 2022-ին առաջադրվել է «Լավագույն արտիստ» անվանակարգում՝ իր «Հոգին ճանապարհ» (Hokin Janapar) ալբոմով։ Songlines Music Awards-ը միջազգային...

15:54 02/10/2020Последствия обстрела города Степанакерт ВС АзербайджанаАзербайджанские ВС взяли под прицел гражданскую инфраструктуру и гражданское население столицы Арцаха (НКР) – Степанакерта.
21:13 01/10/2020Армянская сторона сбила очередной азербайджанский беспилотник – видеозаписьНа кадрах – очередное уничтожение азербайджанского БПЛА.
16:26 01/10/2020Состояние корреспондента Le Monde тяжелое: его оперируют в СтепанакертеВ результате обстрела ВС Азербайджана журналисты получили ранения в здании мэрии Мартуни.
12:08 01/10/202001.10.2020. За сутки в Армении подтвержден 491 новый случай коронавирусаСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтвержден 491 новый случай коронавируса (при...
23:30 30/09/2020Президент Арцаха: У нас есть 18-летний парень, который уже успел подбить 9 единиц бронетехники ВС Азербайджана«На линии фронта не произошло ощутимых изменений позиций, проходили широкомасштабные боевые действия на тех же территориях – в основном в Омаре, на Мравском хребте, на северном крыле, не очень...
16:26 30/09/2020Небо Парижа – в цветах флага Арцаха: акции протеста возле посольства АзербайджанаИз-за развязанной Азербайджаном войны против Арцаха армяне мобилизуются по всему миру. Координационный совет армянских организаций Франции (CCAF) 29 сентября организовал акции протеста в Лионе,...
13:17 30/09/2020Макрон планирует обсудить ситуацию в зоне карабахского конфликта с Путиным и ТрампомПрезидент Франции Эммануэль Макрон планирует провести телефонные переговоры с президентом России Владимиром Путиным и президентом США Дональдом Трампом, чтобы обсудить пути урегулирования ситуации в...
12:05 30/09/202030.09.2020. За сутки в Армении подтверждено 458 новых случаев коронавирусаСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 458 новых случаев коронавируса (при...
11:17 30/09/2020Пресс-секретарь МО Армении: По всему периметру арцахского фронта идут артобстрелыПресс-секретарь МО Армении Шушан Степанян на своей странице в Facebook написала утром: «По всему периметру арцахского фронта в настоящее время идут артобстрелы с обеих сторон.
23:11 29/09/2020Заместитель командующего АО Арцаха: Сегодня противник потерял 17 танков«Данные уточняются и будут обнародованы позже – в официальном сообщении», – пояснил он, подчеркнув, что бои продолжаются с той же интенсивностью.
22:32 29/09/2020Джо Байден: Администрация Трампа должна призвать лидеров Армении и Азербайджана к немедленной деэскалации ситуацииКандидат в президенты США от демократов Джо Байден заявил, что администрация президента США Дональда Трампа должна призвать лидеров Армении и Азербайджана к немедленной деэскалации ситуации.
17:16 29/09/2020Россия призывает другие страны не подливать масла в огонь конфликта в Нагорном КарабахеПесков заявил, что Россия и другие страны-сопредседатели Минской группы ОБСЕ должны занимать ответственную позицию без авантюризма для урегулирования в Нагорном Карабахе.
16:02 29/09/2020В Гааге проходит акция против инициированной Азербайджаном агрессииВ Гааге в данный момент проходит акция против инициированной Азербайджаном агрессии. Сотрудничающие армянские организации Нидерландов передадут письмо с требованиями в Парламент, а также проведут...
15:47 29/09/2020Армения за прошедшие сутки продолжила представлять в ЕСПЧ обширные факты против АзербайджанаРеспублика Армения за прошедшие 24 часа продолжила представлять в Европейский суд по правам человека (ЕСПЧ) обширные факты, обосновывающие необходимость применения в отношении Азербайджана...
13:30 29/09/2020МИД: ВС Азербайджана взяли под прицел гражданское население Вардениса в Армении, есть погибшийМинистерство иностранных дел Армении распространило заявление касательно предпринятой Азербайджаном попытки агрессии в направлении Республики Армения.
23:04 28/09/2020В Арцахе пострадавшая от огня ВС Азербайджана беременная женщина родила сына – МонтеПострадавшая накануне в Арцахе (НКР) при атаке ВС Азербайджана беременная женщина сегодня родила сына, малыша назвали Монте.
15:05 28/09/2020Обнародованы имена 28 погибших в ходе сегодняшних боев против ВС Азербайджана армянских военнослужащихМинобороны Республики Арцах (НКР) опубликовало имена армянских военнослужащих, погибших во время боев против ВС Азербайджана сегодня, 28 сентября: Агбалян Тигран Суренович (2001 г.р.), Геворкян Карен...
11:21 28/09/202028.09.2020. За сутки в Армении подтверждено 174 новых случая коронавирусаЗа минувшие сутки скончались 6 пациентов с коронавирусом.
09:46 28/09/2020Обнародованы имена ещё 15 погибших при отражении агрессии ВС Азербайджана армянских военнослужащихМинобороны Республики Арцах (НКР) опубликовало имена ещё 15 армянских военнослужащих, погибших при отражении агрессии ВС Азербайджана: Нерсисян Сасун Греникович (2002 г.р.), Хачатрян Хорен Юрьевич...
14:01 27/09/2020А. Ованнисян: Утром атаки были и в направлении ВарденисаПо словам А. Ованнисяна, в остальных районах на территории Армении ситуация не изменилась.