18:13 18/03/2022Արցախում վնասված գազատարը նորոգված է, բայց գազ չի լինիԱրցախի Տեղեկատվական շտաբը հայտնում է. «Հարգելի՛ հայրենակիցներ Վնասված գազատար խողովակի վերանորոգման աշխատանքներն ավարտված են։ Միաժամանակ տեղեկացնում ենք, որ, հաշվի առնելով գազատարի՝ 10 օր շարունակ...
16:35 18/03/2022ԵՄ-ն 300 մլն եվրո է փոխանցել Կիևին ՝ պատմության մեջ առաջին անգամ վճարելով հակամարտության գոտի զենք մատակարարելու համարԵՄ-ն 300 միլիոն եվրո արտոնյալ վարկ է փոխանցել Ուկրաինային՝ որպես մակրոֆինանսական օգնության երկրորդ տրանշ՝ խոստանալով իր պատմության մեջ առաջին անգամ ֆինանսավորել զենքի մատակարարումները ռազմական...
15:08 18/03/2022Բուլղարիան պերսոնա նոն գրատա է հայտարարել ռուս 10 դիվանագետիԲուլղարիայի արտաքին գործերի նախարարությունը պերսոնա նոն գրատա է հայտարարել 10 ռուս դիվանագետների։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել Է Բուլղարիայում Ռուսաստանի դեսպան Էլեոնորա Միտրոֆանովան։ «Պերսոնա նոն գրատա...
10:00 16/03/2022Հայաստանում առաջին անգամ հանդես կգա անվանի ֆրանսիացի թավջութակահար Մարկ ՔոփեյըՀամերգի դիրիժորն է Ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյանը:
16:21 15/03/2022Վրաստանի պատմությունը՝ կիսահայերեն դասագրքերովՏևական ժամանակ է Վրաստանում բողոքներ են հնչում պատմության դասագրքերի վերաբերյալ, որ դրանք պատշաճ կերպով չեն ուսուցանում Վրաստանի պատմությունը, իսկ ահա հայալեզու դպրոցներում այս խնդիրը կրկնակի...
11:35 14/03/2022Wildberries-ի աշխատանքում խափանումներ են եղելՄարտի 14-ի առավոտյան օգտատերերը խնդիրներ են նկատել Wildberries մարկետփլեյսի հետ կապված։ telecomtimes.ru-ն, հղում անելով downdetector.ru-ին, գրում է, որ խափանումը տեղի է ունեցել առցանց խանութի կայքում...
16:06 12/03/2022Եվրանյուզ. Արցախում իրավիճակը մոտենում է հումանիտար աղետիEuronews հեռուստաընկերությունն անդրադարձել է Արցախում վերջին օրերին տիրող իրավիճակին՝ պայմանավորված գազամատակարարման ճգնաժամով և քաղաքացիական բնակավայրերի ուղղությամբ Ադրբեջանի կողմից իրականացվող...
19:02 11/03/2022Այսօրվանից սկսած Հայաստանը 60% հացահատիկի պահանջարկ է ունենալու․ Արթուր ԹովմասյանԱյսօրվանից սկսած Հայաստանը 60% հացահատիկի պահանջարկ է ունենալու: Այս մասին ֆեյսբուքյան էջում գրել է հասարակական-քաղաքական գործիչ Արթուր Թովմասյանը։ «Ցորենը թանկացավ 20-30 դրամով.
10:20 11/03/2022Արցախի դպրոցներում ջեռուցման խնդրով պայմանավորված՝ գարնանային արձակուրդները կմեկնարկեն մարտի 14-իցԱրցախի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հանրակրթական դպրոցներում ջեռուցման խնդրով պայմանավորված՝ գարնանային արձակուրդների մեկնարկը տրվելու է...
09:52 11/03/2022Մահացել է «Отпетые мошенники» խմբի մեներգիչ Վյաչեսլավ ԶինուրովըՄահացել է ռուսական «Отпетые мошенники» խմբի մեներգիչ Վյաչեսլավ Զինուրովը, որը հանդես է եկել Թոմ Խաոս կեղծանունով: Այս մասին «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել է արտիստի ներկայացուցիչը: «Հաստատում եմ, որ...
19:46 10/03/2022Այսօր Արցախում խաղաղություն չէ, այսօր Արցախում լռություն է․ Արթուր ԹովմասյանԱրցախի Հանրապետության Սահմանադրության 114-րդ հոդվածին և «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքի 37-րդ հոդվածին համապատասխան, Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովը արտահերթ նիստ է հրավիրել՝ կապված ստեղծված...
17:29 10/03/2022Արցախում մեկնարկել է զոհվածների, անհայտ կորածների ընտանիքներին բնակարաններով ապահովման ծրագիրըԱրցախում մեկնարկել է զոհված, անհայտ բացակայող ճանաչված, առաջին կարգի անժամկետ հաշմանդամ և անօթևան քաղաքացիների ու նրանց ընտանիքների անդամների համար բնակարանային ծրագիրը։ Այս մասին հայտարարել է Արցախի...
11:08 10/03/2022Խրամորթի բնակիչը վիրավորվել է իր տան բակում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելու ժամանակ. Արցախի ՆԳՆԱկանը պայթել է տան բակում։
11:21 09/03/2022Ֆրանսիան Ուկրաինայում ստեղծված իրավիճակի պատճառով համաշխարհային սով է կանխատեսելՈւկրաինայում տիրող իրավիճակը սպառնում է այս տարի համաշխարհային պարենային ճգնաժամ առաջացնել, գրում է Le Figaro թերթը՝ վկայակոչելով Ֆրանսիայի գյուղատնտեսության և պարենի նախարար Ժյուլիեն Դենորմանդիին,...
19:55 08/03/2022«Հայուհու կերպարը միջազգային փոստային բացիկներում և փորագրանկարներում»․ Հայկ ԴեմոյանՀայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի նախկին տնօրեն Հայկ Դեմոյանը գրում է․ «Ի սրտե շնորհավորում եմ բոլորիդ մարտի 8-ի կապակցությամբ և հայտնում եմ կարևոր մի լուր․ մեկ ամսից լույս կտեսնի իմ «Հայուհու...
15:30 08/03/2022Առավել երկարակյաց են Տավուշի կանայքԱզգային վիճակագրական կոմիտեի հրապարակումներից Panorama.am-ը մի քանի փաստեր է հավաքել կանանց մասին։ Հայաստանի մշտական բնակչության 52.8 տոկոսը կանայք են։ Նշենք, որ 2021-ին ԱՎԿ տվյալներով...
14:07 07/03/2022Թշնամուն հաղթանակ է նվիրվել, դրա համար էլ ինքնավստահ է դարձել ու նման պահվածք է դրսևորում. Մետաքսե Հակոբյան«Հավատացեք, բացառիկ մարդիկ են արցախցիները։ Այն կամքը, միտքը, որ հիմա իրենք ավելի են կառչած իրենց հողին, քան մինչ պատերազմը, երևի ամեն մեկին տրված չէ։ Երևի հենց լեռնեցուն է տրված»։
09:33 07/03/2022«ARARAT Aroma Experience». Բացառիկ ծրագիր բարձրաճաշակ ու նրբազգաց քիմքերի համարՄիշտ դասական ու միաժամանակ արդիական ոճի թելադրողը հերթական անակնկալն է մատուցում, այն էլ կանանց միջազգային օրվա նախաշեմին։
13:35 05/03/2022Ոչ ոք խաղաղության գինն այնքան լավ չգիտի, որքան ես. Վազգեն Սարգսյան«Ես ուզում եմ ասել, որ ոչ ոք խաղաղության գինն այնքան լավ չգիտի, որքան ես, ոչ ոք այնքան շատ խաղաղություն չի ուզում, որքան ես: Պատերազմի ընթացքում ես կորցրել եմ իմ լավագույն ընկերներին: Ես այս...

11:39 08/06/2020Armenia's coronavirus tally reaches 13,325Armenia has confirmed 195 new coronavirus infections, bringing the national tally to 13,325 as of 11 a.m.
10:10 08/06/2020Armenian Church commemorates St. Hripsime and her companionsThe Armenian Apostolic Church pays tribute to St. Hripsime and her companions on Monday, June 8, Qahana.am reports. Noble Hripsime was one of the 37 Christian nuns who together with the Abyss Gayane...
17:24 06/06/2020A new coronavirus assessment center opened in ArmeniaArmenia’s Health Minister Arsen Torosyan informed that a new triage - a coronavirus assessment centre started operation in the country for patients with suspected COVID-19.
14:37 06/06/2020Artsakh reports more Azerbaijani ceasefire violations in the past weekAzerbaijani military breached the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact around 100 times in the past week, the Artsakh Defense Ministry reported.
14:32 06/06/2020Weather update: Hail is possible in separate place in the republicRain with thunderstorm is predicted in the daytime of June 6 in separate regions, on 10-11 in most regions, Hydromet meteorological service reported on Saturday.
14:30 06/06/2020Vanetsyan calls for parliamentary probe into the handling of the Covid-19 crisisThe Prime Minister and other responsible figures have not only failed the the fight against coronavirus but also tried to blame everyone except themselves for the crisis, Artur Vanetsyan, Former...
12:08 06/06/2020Armenia's coronavirus tally climbs to 12,364 on June 6Armenia has confirmed 547 new coronavirus infections, bringing the national tally to 12,364 as of 11 a.m.
11:08 06/06/2020Georgian FM reiterated readiness to assist the Armenian side in the fight against Covid-19Armenian FM Zohrab Mnatsakanyan held a phone conversation with his Georgian counterpart David Zalkaliani on Friday As the press department at the foreign ministry reported, the interlocutors...
10:38 06/06/2020Today marks Aram Khachaturian’s birthday anniversaryJune 6 Marks the 117th birthday anniversary of world-famous Armenian composer Aram Khachaturian.The 16th edition of the Khachaturian International Competition is set to kick off on the great...
11:47 05/06/2020Fallen soldier Ashot Shahbazyan would have turned 27 todayToday, June 5, marks the birthday anniversary of Ashot Shahbazyan, who heroically fell while defending the Artsakh borders during the 2016 April War unleashed by Azerbaijan.
17:34 04/06/2020Justice For George Floyd petition breaks US website record with 13 million signaturesA “Justice for George Floyd” appeal has become the most-signed petition ever on Change.org with more than 13 million signatures, The Evening Standard reported.
12:13 04/06/2020Armenia reports record single-day rise in coronavirus cases on June 4Armenia has confirmed a record number of 697 new coronavirus infections, bringing the national tally to 11,221 as of 11 a.m.
14:28 03/06/2020Expert: Artsakh frontline developments depend on coronavirus handlingIn order to clearly assess the possibility of a renewed war over Artsakh (Nagorno-Karabakh) against the backdrop of the coronavirus pandemic, it is necessary to understand the real situation created...
13:23 03/06/2020Pashinyan on coronavirus crisis: This isn't healthcare issueThe coronavirus-related situation in Armenia is not a healthcare issue, as the health authorities are making every effort to curb the spread of the infection, Prime Minister Nikol Pashinyan said at a...
11:34 03/06/2020Coronavirus: Armenia reports 515 new cases on June 3Armenia has confirmed 515 new coronavirus infections, bringing the national tally to 10,524 as of 11 a.m.
18:40 02/06/2020All Armenian airlines banned from flying to the EUAll Armenian air carriers will be banned from flying to the EU as they do not meet international safety standards, the European Commission said.
11:33 02/06/2020Armenia’s coronavirus tally passes 10,000 on June 2Armenia has confirmed 517 new coronavirus infections, bringing the national tally to 10,009 as of 11 a.m.