09:49 10/01/2022Արամ Առաջինը 2022 թվականը հռչակել է Սփյուռքի տարիՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսը 2022 թվականը հռչակել է Սփյուռքի տարի` պայմանավորված Սփյուռքում տիրող ներկա իրավիճակով ու հայի կյանքում դրա ունեցած առանքային դերակատարությամբ։ Այս մասին...
16:17 08/01/2022Գերմանիան դադարեցնում է Ղազախստանին պաշտպանական արտադրանքի վաճառքըԳերմանիայի իշխանությունները ժամանակավորապես չեն հաստատի Ղազախստանին ռազմական նշանակության արտադրանքի մատակարարման պայմանագրերը։ Այս մասին հայտնել է DPA գործակալությունը՝ վկայակոչելով Գերմանիայի...
13:23 08/01/2022Մարտական միաբանությունը՝ Ղազախստան հայկական ուժեր ուղարկելու մասին. Խայտառակ որոշում է և խայտառակ գործողություն«Մարտական եղբայրություն» միաբանությունը տարածել է հայտարություն ՀԱՊԿ շրջանակներում հայկական հատուկ ուժերի Ղազախստան ուղարկելու մասին։ Հայտարարության մեջ ասված է.
10:25 08/01/2022Իրանական Pasto co-ad պատվաստանյութը հաջողությամբ անցել է նախակլինիկական փորձարկումների փուլըԻրանի Պաստերի ինստիտուտի ղեկավարը հայտարարել է, որ Pasto co-ad պատվաստանյութը հաջողությամբ անցել է նախակլինիկական փորձարկումների փուլը: Այս մասին գրում է իրանական Pars Today-ը։ Նշվում է, որ Իրանի...
10:09 07/01/2022Հունվարի 7-ը հանգուցյալների հիշատակության օրն էՀունվարի 7-ը հանգուցյալների հիշատակության օրն է` Մեռելոց: «Նորից ու նորից Քրիստոսի ծննդյան ավետիսը ստանալով ու երգելով՝ այս ուրախ օրով ողջույն տանք մեր հանգուցյալներին, ովքեր սպասում են մեզ հետ...
17:30 04/01/2022Նորա Մարտիրոսյանի «Երբ որ քամին հանդարտվի» ֆիլմը մրցանակի է արժանացել ՀնդկաստանումԿինոռեժիսոր Նորա Մարտիրոսյանի «Երբ որ քամին հանդարտվի» ֆիլմը նվաճել է հերթական մրցանակը։ Այս մասին հայտնում են Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնից։ Նշվում է, որ կինոկենտրոնի կողմից ֆինանսական...
14:10 04/01/2022ԱՄՆ-ում մեկ օրում COVID-19-ի ռեկորդային՝ ավելի քան մեկ միլիոն դեպք է գրանցվելԱՄՆ-ում մեկ օրում կորոնավիրուսով վարակման ավելի քան մեկ միլիոն դեպք է գրանցվել։ Դա բացարձակ ռեկորդ է, հայտնում է Ջոնս Հոպկինսի համալսարանը։ Ինչպես ընդգծում է Agence France-Presse-ը, ԱՄՆ-ում գրանցված...
11:05 04/01/2022Իլոն Մասկի կարողությունը կրկին գերազանցել է 300 մլրդ դոլարըԸստ Forbes-ի՝ «Tesla»-ի և «SpaceX»-ի հիմնադիր Իլոն Մասկի կարողությունը երկրորդ անգամ գերազանցել է 300 մլրդ դոլարը։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ Forbes Real-Time-ի ցուցակի...
17:30 03/01/2022Հայաստան-2022՝ թանկացումներ և սահմանափակումներՀՀ կառավարությունը, պետական գերատեսչությունները և անկախ մարմինները նախորդ տարի մի շարք որոշումներ կայացրեցին, որոնց արդյունքում 2022 թ.
12:53 30/12/2021Պետդեպի Եվրոպայի և Ասիայի հարցերով բյուրոն կոչ է արել Ադրբեջանին արագ ազատել բոլոր գերիներինԱՄՆ պետդեպարտամենտի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով բյուրոն կոչ է անում ազատ արձակել բոլոր գերեվարված անձանց։ Բյուրոյի հայտարարությամբ հրապարակված է Թվիթերի պաշտոնական միկրոբլոգում։ Նախ Բյուրոն...
11:07 30/12/2021«Մարդասեր» Հունգարիան քավո՞ւմ է մեղքերըՄարդասիրական օգնության շրջանակներում Հունգարիան 100 հազար դեղաչափ «ԱստրաԶենեկա» պատվաստանյութ է նվիրաբերել Հայաստանին: Հայտնում են առողջապահության նախարարությունից։ Երեկ էլ ԱԳ նախարարությունը...
10:00 30/12/20219 000 -ից ավել մարդ համարում է՝ Նիկոլ Փաշինյանը և իր թիմը չեն ներկայացնում հայկական պետականության և հայ ազգի շահերըԷլեկտրոնային ստորագրահավաքը շարունակվում է։
13:30 29/12/2021Երևանում 53-ամյա կինն առաջին անգամ մայրացել էԵրևանում 53-ամյա կինն առաջին անգամ մայրացել է՝ լույս աշխարհ բերելով աղջիկ։ Նրան անվանել են Անահիտ։ «Շենգավիթ» ԲԿ-ում տարին ամփոփում են աննախադեպ, երջանիկ իրադարձությամբ ու մանրամասնում, որ կինը...
09:45 29/12/2021Սուրբ Ծննդյան պահքԴեկտեմբերի 30-ից մինչև հունվարի 5-ի երեկո մարդիկ պահք են պահում: Այդ ընթացքում օգտագործվում է բացառապես բուսական ծագում ունեցող սնունդ:
15:37 28/12/2021Հայաստանի առևտրային բանկերի աջակցությամբ բազմազավակ ևս մեկ ընտանիք Արցախում կունենա սեփական տունըՀայաստանի բանկերի միությունը միանում է «100 տուն Արցախում» ծրագրին։
12:36 27/12/2021Նիկոլին կարծես դուր չի գալիս, որ Արցախի տարածքի 25%-ը փրկվել է. Արտակ Զաքարյան«Փաստացի՝ երբ միջազգային որոշ շրջանակներ ասում են, որ Արցախի հարցը կարգավորված չէ, և պետք է շարունակել բանակցությունները, այն դուր չի գալիս ոչ միայն Ալիևին, այլ նաև Նիկոլին»։
10:22 27/12/2021Սուրբ Էջմիածնի Մայր Տաճարի նորոգումըՏաճարում կատարված և կատարվելիք բոլոր աշխատանքները միտված են երկարակեցությանը, քանի որ այս մասշտաբի վերանորոգչական աշխատանքներ կատարվել մոտ 1650-ականներին թվականներին։
19:00 25/12/2021Միջերկրածովյան դիետան ապացուցվել է, որ օգտակար է COVID-19-ի դեմԻտալական Magna Græcia համալսարանի գիտնականները պարզել են, որ Միջերկրածովյան դիետան կարող է նվազեցնել COVID-19-ի ծանր ձևերի զարգացման ռիսկերը: Այս մասին ասվում է Medicina ամսագրում հրապարակված...
16:26 25/12/2021Նախատոնական խորհուրդներ ԱՆ-իցՏոներին ընդառաջ Առողջապահության նախարարությունը մի քանի խորհուրդներ է հրապարակել , թե ինչպես պետք է հալեցնել սառեցված մսամթերքը, ինչ պայմաններում պետք է պահել կիսաֆաբրիկատները.
12:41 25/12/2021«Ձեզ ցանկանում եմ խաղաղություն ու սեր». Հենրիխ Մխիթարյանի շնորհավորանքը՝ Սուրբ Ծննդյան առթիվՀայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի և իտալական «Ռոմա» ֆուտբոլայի ակումբի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը իր Ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել՝ շնորհավորելով իր հետևորդների Սուրբ Ծնունդը։ Նշենք, որ այսօր...

12:30 16/04/2020WHO says it regrets Trump's decision to halt funding, but remains focused on coronavirus responseThe head of the World Health Organization said Wednesday that it "is getting on with the job" in responding to the coronavirus pandemic, despite President Donald Trump's announcement a day earlier...
11:32 16/04/2020Armenia's coronavirus cases climb to 1,159 as of April 16Armenia has confirmed 48 new coronavirus infections, bringing the total number of cases to 1,159 in the country as of 11 a.m.
14:18 14/04/2020Sole custodian of Armenian church in Dhaka dies at 89The last Armenian who took care of the Armenian Church of Holy Resurrection in Old Dhaka, Bangladesh in the past decades, Michael Joseph Martin (Mikhail Hovsep Martirossian) has passed away at the...
10:00 10/04/2020Armenian Church observes Good FridayGood Friday, observed in Armenia on April 10, marks the sixth day of Holy Week in the lead-up to Easter.
10:10 09/04/2020Armenian Church observes Holy ThursdayHoly Thursday, observed in Armenia on April 9, marks the fifth day of Holy Week in the lead-up to Easter.
11:11 07/04/2020Armenian Church celebrates Annunciation to St. MaryThe Armenian Apostolic Church celebrates on April 7 one of her greatest feasts – the Annunciation to the Virgin Mary, Qahana.am reports.
11:35 06/04/2020Artsakh soldier wounded in Azerbaijani shootingA soldier of the Artsakh Defense Army was wounded in Azerbaijan’s cross border shooting in the military post of an eastern military unit on Sunday evening.
18:30 04/04/2020Armenian church to celebrate Palm Sunday tomorrowOne week before the Feast of the Glorious Resurrection of Our Lord Jesus Christ, the Armenian Church celebrates the Feast of Palm Sunday, celebrating the Triumphant Entry of Christ into Jerusalem.
13:25 04/04/2020The Armenian church commemorates the Raising of LazarusOn the 41st day of the period of Great Lent, the Armenian Church commemorates Lazarus being raised from the dead, Qahana.am reports.
14:30 02/04/2020Anton Bruckner's 'Requiem' to pay tribute to fallen heroes of April WarThe National Centre of Chamber Music will present the performance of Anton Bruckner's “Requiem” to pay tribute to the hero soldiers fallen during the 2016 April War.
11:51 31/03/2020Artsakh hosting statewide electionsPolls have opened across Artsakh for the presidential and parliamentary elections in the country. As many as 14 candidates are running for president in Artsakh, while 10 parties and 2 alliances are...
11:02 31/03/2020Levon Aronian's wife dies two weeks after single-car crashFilipino-Australian chess player, FIDE WIM Arianne Caoili, the wife of Armenian GM Levon Aronian, has died two weeks after being seriously injured in a road traffic accident.
19:19 30/03/2020New dates confirmed for 2021 Tokyo OlympicsThe Tokyo Olympic Games will start on 23 July, 2021 and run to 8 August after being postponed for a year because of the coronavirus pandemic.
16:49 30/03/2020State Symphony Orchestra performs online to honor health care workersThe Armenian State Symphony Orchestra (ASSO) and its Artistic Director and Principal Conductor Sergey Smbatyan show their gratitude to health care workers across the county for their commitment and...
12:22 27/03/2020Mother See to offer Prayer for the Republic on SaturdayUnder the presidency of His Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, a Prayer for the Republic will be offered in the Mother See of Holy Etchmiadzin for the homeland...
18:54 26/03/2020Armenia reports first death from coronavirusArmenia’s health ministry on Thursday reported the first death of coronavirus in the country. Press secretary at the health ministry Alina Nikoghosyan identified the case as a 72-year-old patient who...
13:50 26/03/2020Armenian government plans to place coronavirus patients with mild symptoms in hotelsThe Armenian government has decided to place COVID-19 patients who have mild symptoms in hotels after consultations with Commandant Tigran Avinyan and Minister of Health Arsen Torosyan, Prime...
11:48 24/03/2020UK PM announces three-week nationwide coronavirus quarantineUK Prime Minister Boris Johnson ordered to impose a three-week quarantine in the United Kingdom to contain the novel coronavirus infection in the country, according to TASS.
10:29 24/03/2020COVID-19: UN chief calls for global ceasefire to focus on ‘the true fight of our lives’In an appeal issued on Monday, UN Secretary-General António Guterres urged warring parties across the world to lay down their weapons in support of the bigger battle against COVID-19: the common...