15:22 12/01/2021Վարդան Բալյան. Հայտարարում ենք նոր քաղաքական ուժի հիմնադրման նախաձեռնության մասինՔաղաքական վերլուծաբան Վարդան Բալյանը գրում է. «Մեր ժողովուրդն այսօր ապրում է ծանր փորձությունների հերթական մի նոր շրջան։ Ցավոք, այդպիսիք բազմաթիվ են եղել, արդյունքում հազարավոր մեր հայրենակիցներ...
11:15 11/01/202111.01.2021. Կորոնավիրուսի 157 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 4 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 1025 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 157 նոր դեպք: Առողջացել է 561 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 4 մարդ: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության...
10:30 11/01/2021Լեհ քաղաքական գործիչը հանդիպելու է Հաագայի դատարանի փոխնախագահին՝ Ադրբեջանին տրիբունալի առաջ կանգնեցնելու հարցովԼեհ քաղաքական գործիչ Թոմաշ Լեխ Բուչեկը, որն արշավ է սկսել «Մարդկության դեմ գործած հանցագործությունների համար Ադրբեջանին կանգնեցնել միջազգային տրիբունալի առաջ» ու change.org կայքում այս պահանջով...
11:11 09/01/202109.01.2021. Կորոնավիրուսի 379 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 18 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 2123 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 379 նոր դեպք: Առողջացել է 932 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 18 մարդ։ Նրանցից 4-ը, ըստ առողջապահության...
12:25 08/01/2021Ալիևի ելույթի ձևակերումներն ու շեշտադրումները ոտնահարում են միջազգային մարդասիրական իրավունքը. ՄԻՊՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը գրում է. «Երեկ՝ 2021 թվականի հունվարի 7-ին Ադրբեջանի նախագահը 2020 թվականի ամփոփմանը վերաբերող իր ելույթում օգտագործել է ձևակերպումներ ու շեշտադրումներ,...
11:20 08/01/202108.01.2021. Կորոնավիրուսի 361 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 8 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 1700 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 361 նոր դեպք: Առողջացել է 573 մարդ։ Մել օրում մահացել է 8 մարդ։ Նրանցից 1-ը, ըստ առողջապահության...
10:15 08/01/2021Եվրոպան գտնվում է համաճարակի ամենաարագ տարածման փուլումԵվրոպան գտնվում է կովիդ 19 հիվանդության վարակի ամենաարագ տարածման փուլում: Այս մասին հայտարարել է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը: Եվրոպայում գրանցվել է կովիդ հիվանդության ավելի քան...
14:45 06/01/2021Հայաստանում կոնյակի արտադրությունը 11.4%-ով նվազել էՀայաստանում 2020 թվականի հունվար-նոյեմբերին կոնյակի արտադրությունը նվազել է 11.4%-ով։ Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկանում ենք Վիճակագրական կոմիտեից։ Պաշտոնական վիճակագրության համաձայն՝ նախորդ տարվա 10...
11:25 06/01/202106.01.2021. Կորոնավիրուսի 309 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 12 մարդ մահացել էՀայաստանում համավարակից ի վեր, պաշտոնական տվյալների համաձայն, կորոնավիրուսով 3 582 հիվանդ է մահացել։
10:00 06/01/2021Այսօր պատարագից հետո` կատարվում է Ջրօրհնեքի կարգՀունվարի 6-ին Հայ Առաքելական եկեղեցին նշում է Հիսուս Քրիստոսի Սուրբ Ծննդյան ու Աստվածահայտնության տոնը, որը Հիսուսի Սուրբ Ծննդյան և մկրտության հիշատակումն է: Աստված մարդացավ և հայտնվեց մարդկանց:...
11:43 05/01/2021Նիկոլը պաշտպանում է Ադրբեջանի՝ Արցախին տիրանալու և ՀՀ սահմանները վերաձևելու իրավունքը. Թևանյան«Ո՞ր տարբերակը կընտրի Նիկոլը՝ ոտքերո՞վ, թե՞ ձեռքերով առաջ»
11:08 05/01/202105.01.2021. Կորոնավիրուսի 324 նոր դեպք է գրանցվել, 15 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 1601 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 324 նոր դեպք: Առողջացել է 928 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 15 մարդ։ Նրանցից 1-ը, ըստ առողջապահության...
17:21 04/01/2021Պարգև սրբազանը այցելել է Ամարասի վանքԱյսօր ՀԱԵ Արցախի թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տ. Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանն այցելել է Մարտունու շրջան: «Սրբազան հայրը ռուս խաղաղապահների հրամանատարության հետ այցելեց Ամարասի վանք և այնտեղ քննարկեց...
11:15 04/01/202104.01.2021. Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 193 նոր դեպք, 14 մարդ մահացել էՀՀ առողջապահության նախարարությունը հայտնում է՝ հունվարի 4-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 160220 դեպք, որոնցից 144831-ն` առողջացած, 2864-ը` մահվան ելքով:...
11:43 03/01/202103.01.2021. Հայաստանում մինչ օրս մահացել է կորոնավիրուսով 3538 հիվանդՀայաստանում երեկ՝ հունվարի 2-ին կատարվել է կորոնավիրուսի 1088 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 229 նոր դեպք: Ունենք 451 առողջացած և 14 մահվան դեպք: ԱՆ-ից հայտնում են, որ...
17:49 02/01/2021Արշավիր Ղարամյան. Հայեր թմբիրից զարթնել է պետք..., Արցախը այլևս Հայաստան չէ...Արցախի հերոս, գեներալ-լեյտենանտ Արշավիր Ղարամյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. «Հայեր թմբիրից զարթնել է պետք, հետոն չի լինելու... Մինչև ՀՀ-ում իշխանությունը և ընդիմություն «ջուջուլ-պուպուլիկ են»...
12:29 02/01/202102.21.2021. Հաստատվել է է կորոնավիրուսային հիվանդության 60 նոր դեպք, մահացել է 8 մարդՀՀ Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է՝ հունվարի 2-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 159798 դեպք, որոնցից 143640-ն` առողջացած, 2836-ը` մահվան ելքով:...

13:58 20/12/2018Праздники Армянской Церкви: 20 декабря в календареЦерковь отмечает День памяти Св. девы Домны, Свв. Индиса, священника Гликерия и двадцати тысяч мучеников, сожжённых в Никомидской церкви.
11:13 20/12/2018На территории Армении есть труднопроходимые автодорогиТруднопроходимы Варденяцский перевал и автодорога Алагяз-Артик. На автодороге Сотк-Карвачар местами образовалась гололедица.
10:38 19/12/2018Армения признана страной года редакцией журнала The EconomistЖурнал уточняет, что прогресс в Армении удалось обеспечить из-за совершённой весной этого года революции.
10:54 18/12/2018Минтранс предупреждает о снеге на ряде дорог АрменииСнег шел на автодорогах Аштарака, Апарана, Арагаца, Спитака, Талина, Артика, Котайка, Арарата, Вайка, Сисиана, Гориса, на участке дороги Талин-Маралик-Ахурян.
10:31 18/12/2018Праздники Армянской Церкви: 18 декабря в календареСегодня, 18 декабря, Армянская Апостольская Церковь отмечает День памяти Свв. мучеников Феопемпта и Феоны и четырех воинов Васса, Евсевия, Евтихия и Василида, пишет qahana.am.
16:15 17/12/2018Фракция «Луйс» бьет тревогу: Бюджет Еревана на 2019 год – регресс даже по сравнению с главным финансовым документом столицы 2018 годаФракция привлекает внимание к ряду изменений, которые были осуществлены в проекте, по сравнению с минувшим годом.
12:11 17/12/2018Бако Саакян сотрудникам Государственной службы по чрезвычайным ситуациям НКР представил нового директора – Левона МнацаканянаБако Саакян выразил благодарность экс-директору Карену Саркисяну.
09:50 17/12/2018На территории Армении есть труднопроходимые дорогиТруднопроходима автодорога Сотк-Карвачар.
14:26 15/12/2018Артур Багдасарян оставляет активную политику и пост председателя партии «Оринац еркир»Я вернусь в активную политику при желании народа, когда почувствую необходимость и потребность в этом, отметил он.
11:16 15/12/2018Праздники Армянской Церкви: 15 декабря в календареСегодня, 15 декабря, Святая Армянская Апостольская Церковь отмечает День памяти Свв. Иакова Патриарха Нисибинского, отшельника Маруге и епископа Мелетия.
09:52 14/12/2018Автодорога Степанцминда-Ларс закрыта для всех видов транспортных средствТруднопроходимы автодорога Сотк-Карвачар и перевалы Спитака (для грузовых автомобилей).
10:05 13/12/2018Праздники Армянской Церкви: 13 декабря в календареСегодня, 13 декабря, Армянская Апостольская Церковь отмечает День памяти Свв. Евстратия, Авксентия, Евгения, Ореста и Мардария.
14:21 12/12/2018Очередная плохая новость из Ереванского зоопарка: умер один из безоаровых козловИнциденты и нечастные случаи упорно не желают нас покидать в последний период, говорится в сообщении парка.
10:31 12/12/2018На территории Армении есть закрытые и труднопроходимые дорогиВ районе Амасии Ширакской области Армении наблюдаются осадки в виде снега.
12:25 11/12/2018Праздники Армянской Церкви: 11 декабря в календареСегодня, 11 декабря, Армянская Церковь отмечает День памяти Свв. Корнилия сотника, Симеона, распятого в Иерусалиме, и Патриарха Поликарпа Смирнского.
11:39 11/12/2018Пожар в армянском городе Степанаван: погибли 3 человека, в том числе ребенокВыяснилось, что пожар вспыхнул в одной из квартир двухэтажного деревянного дома.
13:38 10/12/2018Президент Армен Саркисян поздравил прошедшие в парламент политические силыВ то же время, хочу выразить благодарность всем участвующим в выборах партиям и блокам, в том числе – все гражданам Армении, которые выразили свое отношение касательно будущего страны.
10:41 10/12/2018Президент Арцаха: Мы сделали решительный выбор в пользу строительства на родной земле независимого и суверенного государстваВновь поздравляю всех с этим важнейшим государственным праздником и желаю мира, крепкого здоровья, больших успехов и всех благ.
10:15 10/12/2018В Национальное Собрание Армении пройдут 3 политические силыЗа блок «Мой шаг» проголосовали 70.43% избирателей, за партию «Процветающая Армения» – 8.27%, за партию «Светлая Армения» – 6.37%.
08:00 09/12/2018В Армении начались внеочередные парламентские выборыВ выборах участвуют 11 политических сил – 2 блока и 9 партий.