10:02 25/12/2020«Իրատես». Ոչ մեկը չի օգնի մեզ, եթե ինքներս չենք ուզում մեզ օգնել«Իրատես» թերթը գրում է. «ՌԴ ղեկավարը, տարեվերջյան մեծ ասուլիսի ընթացքում անդրադառնալով արցախյան պատերազմին և ստորագրված փաստաթղթին, հստակ նշեց, որ վիճելի հարցերն այս պահին բանակցություններով պետք է...
20:46 24/12/2020Ջավախքի զավակ Գևորգ Բերակչյանը Արցախում զոհվածների թվում էՋավախքի համացանցային պորտալը տվյալներ է հավաքում Լեռնային Ղարաբաղի պատերազմի ընթացքում զոհված, ծագումով ջավախքցի զինվորների մասին: Ամեն օր այս ցուցակը լրացվում է ջավախքցի երիտասարդների նոր...
15:06 24/12/2020Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան. Դավաճանը հասկացել է, որ իր պես տականքի դեմ մեր ազգի լավագույն զավակներն են կանգնածՔաղաքագետ Հրանտ-Մելիք Շահնազարյանը գրում է. «Ոստիկանությունն այսօր տասնյակ քաղաքացիների բերման ենթարկեց, որոնց թվում են նաև իմ ընկերներ Զինավոր Մեղրյանը, Իգոր Խաչատուրովը, Տիգրան Աբրահամյանը և այլք:...
12:06 23/12/2020Պատերազմի հասցված վնասը համեմատելի է Արցախի ՀՆԱ-ի մի քանի տարիների ծավալների հետ. Գրիգորի ՄարտիրոսյանՀայաստանի և Ադրբեջանի միջև վերջին զինված բախման ընթացքում Լեռնային Ղարաբաղի հանրապետության տնտեսությանը հասցված վնասը համեմատելի է նրա ՀՆԱ-ի մի քանի տարիների ծավալների հետ: Այս մասին «ՌԻԱ նովոստի»-ին...
11:16 23/12/2020Հուշ-երեկո՝ նվիրված պատերազմում զոհված Կոնսերվատորիայի ուսանող Գոռ Թումանյանի հիշատակինԴեկտեմբերի 25-ին Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի 4-րդ հարկի դահլիճում կայանալու է հուշ-երեկո՝ նվիրված Արցախյան ռազմաճակատում ծավալված մարտական գործողությունների ժամանակ անմահացած...
11:11 23/12/202023.12.2020. Կորոնավիրուսի 838 նոր դեպք է գրանցվել, 20 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 2953 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 838 նոր դեպք: Առողջացել է 1052 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 20 մարդ: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության...
09:00 23/12/2020Թուրքը եկել ու ասում է՝ իմն է. Խրամորթի բնակիչՀիմա գյուղն առաջնագիծ է: Միայն զենքով... Իրենց անվտանգությունն ապահովելու այլ ճանապարհ չեն պատկերացնում խրամորթցիները:
16:05 22/12/2020Էդգար Էլբակյան. Սերունդները պետք է կարդան և իմանան, թե անկազմակերպվածությունն ինչ կազմակերպված էր…Քաղաքագետ Էդգար Էլբակյանը գրում է. «ՆԱԽԿԻՆՆԵՐԻ ԹՈՂԱԾ ՓԱՍՏԱԹՂԹԵՐԻ ՄԱՍԻՆ․ ՄԻ ԲԱՑԱՀԱՅՏՈՒՄ • Պատերազմի գրեթե ամբողջ ընթացքում ես և ընկերներս կապի մեջ ենք եղել և՛ ՀՀ, և՛ ԱՀ ամենաբարձրաստիճան ղեկավար...
13:56 21/12/2020Պատերազմում զոհված Հայկ Սահակյանն այսօր կդառնար 20 տարեկան«Հա՛յկ, Դու հերո՛ս ես, Դու բոլորիս հերո՛սն ես: Հավերժ փա՛ռք...»:
11:58 21/12/2020Ղարաբաղում ապացուցվեց, որ ԱԹՍ-ները հաղթում են պատերազմները․ Greek City TimesԼեռնային Ղարաբաղի երկրորդ պատերազմը նկարագրվում է որպես առաջին պոստմոդեռն պատերազմ։
11:17 21/12/202021.12.2020. Կորոնավիրուսի 240 նոր դեպք է գրանցվել, 28 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 1009 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 240 նոր դեպք: Առողջացել է 644 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 28 մարդ: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության...
10:02 21/12/2020Կորոնավիրուսի նոր տեսակն Անգլիայում տարածվում է 70 տոկոսով ավելի արագԲրիտանացի գիտնականները փորձում են պարզել, թե արդյոք կորոնավիրուսի մուտացիայի ենթարկված տեսակը, որը վերջին մի քանի օրերի ընթացքում արագ տարածում է գտնում Անգլիայում, կարող է ունենալ կորոնավիրուսի...
20:04 20/12/2020Ցանկացած պահի կարող են մտնել, մարդանց տանել, ծաղրել ու սպանել. Շուռնուխի համայնքապետՇուռնուխի համայնքապետ Հակոբ Արշակյանը «Tert.am»-ի հետ զրույցում ներկայացրել է գյուղում տիրող իրավիճակը։ Ես էլ եմ տեղյակ Որոտանում տեղի ունեցած սահմանազատման գործողություններից, բայց անձամբ ներկա չեմ...
11:19 19/12/202019.12.2020. Կորոնավիրուսի 920 նոր դեպք է գրանցվել, 22 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 3170 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 920 նոր դեպք: Առողջացել է 718 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 22 մարդ։ Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության...
12:22 18/12/2020«Արար» հիմնադրամի վրանների առաջին խմբաքանակը հասել է զինվորներին«Արար» Հիմնադրամի վրանների առաջին խմբաքանակը հասավ հայ-ադրբեջանական նոր շփման գիծ։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է հիմնադրամի տնօրեն Ջորջ Տաբակյանը։ Նա նաև լուսանկար է հրապարակել ու...
11:33 18/12/2020ՄԱԿ․ Համաշխարհային զբոսաշրջությունը վերադարձել է 1990թ-ի մակարդակինՃամփորդական արդյունաբերությունը կորոնավիրուսի և հարակից սահմանափակումների պատճառով 2020 թվականի առաջին 10 ամիսներին կորցրել է 935 միլիարդ դոլար: Այս մասին ասել է ՄԱԿ-ի Զբոսաշրջության համաշխարհային...
09:56 18/12/2020Կայծակնային սահմանազատումն անընդունելի գործընթաց է. ԲեգլարյանԱրցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանը գրում է. «Մեզ համար խորհրդային սահմանների շարունակականությունը անընդունելի սկզբունք է, իսկ կայծակնային սահմանազատումը՝ անընդունելի...

11:38 23/11/2018Состоялся телемарафон Всеармянского фонда «Айастан»: собрано свыше 11 млн долларовЭто предварительные данные, не включены средства, собранные в Армении и России.
12:22 22/11/2018Парламент Армении утвердил госбюджет на 2019 годСпикер НС РА Ара Баблоян поздравил правительство с принятием госбюджета.
12:00 22/11/2018В Армении из-за сильного снегопада труднопроходим перевал ВарденяцАвтодорога Степанцминда – Ларс сегодня, 22 ноября, по состоянию на 10:00, открыта только для проезда легковых автомобилей.
10:34 21/11/2018Погибший на взлетной полосе в Шереметьево 25-летний мужчина – гражданин АрменииСледственный комитет начал проверку, на месте работает следственно-оперативная группа.
09:50 21/11/2018Праздники Армянской церкви: Введение вo храм Пресвятой БогородицыВведение вo храм Пресвятой Богородицы – один из непреходящих праздников Армянской Апостольской Церкви, пишет Qahana.am.
12:03 20/11/2018Скончался попавший в аварию артист балета Ваагн МаргарянНапомним, что авария произошла 6 ноября с.г. на автодороге Ереван-Аштарак. После аварии артист был в коме, его состояние медики оценивали как тяжелое.
09:56 19/11/2018МЧС: На территории Армении есть труднопроходимые дорогиАвтодорога Степанцминда-Ларс открыта только для легковых автомобилей.
12:23 17/11/2018Сегодня Международный день студентовПервый Международный день студентов отмечался в 1941 году.
09:56 17/11/2018Все дороги на территории Армении в основном проходимыВсем водителям рекомендуется ездить на автомобилях, оборудованных исключительно зимними шинами.
10:06 16/11/2018На территории Армении есть труднопроходимые автодорогиМЧС Армении рекомендует водителям перейти на зимние шины.
13:43 15/11/2018Вопрос Пашиняна: Допустим, 2 мужчин приходят в ЗАГС для заключения брака, есть закон, позволяющий регистрацию?Арсен Манукян дал отрицательный ответ на вопрос.
12:28 15/11/2018Участок Гудаури-Коби дороги Степанцминда-Ларс закрыт для проезда грузовиковДля легковых автомобилей автодорога открыта.
12:59 14/11/2018Всемирный день борьбы с диабетом: в Армении этой болезнью страдают 67724 человекаДля ранней диагностики сахарного диабета и профилактики в Армении с 2015 года проводятся соответствующие мероприятия.
12:43 14/11/2018Мониторинг ОБСЕ на границе Арцаха и Азербайджана прошел без ЧПМиссия ОБСЕ 14 ноября провела плановый мониторинг режима прекращения огня на границе Арцаха и Азербайджана, в восточном направлении Гадрутского района.
12:00 14/11/2018Армянский Каханд Пап – среди лучших и популярных Дед Морозов СНГРейтинг представлен по результатам анализа посещений туристами резиденций Дедов Морозов.
14:02 13/11/2018В Ереване прощаются с легендой армянского спорта Юрием ВарданяномЗнаменитый спортсмен будет похоронен в Пантеоне имени Комитаса в Ереване.
09:35 13/11/2018Армянская Церковь отмечает День памяти Свв. свидетеля Димитрия и священника ВасилискаСв. Димитрий родился во времена императора Константина Великого. Уверовав в Бога, отдалился в Миссибинскую обитель (Междуречье), затем в Феодосиопольский монастырь, где был рукоположен в дьякона....
11:33 12/11/2018Сегодня в Гюмри состоится церемония прощания с армянским тяжелоатлетом Юрием ВарданяномЦеремония похорон состоится в Пантеоне имени Комитаса.
11:15 12/11/2018Решением мэра Айка Марутяна в административном районе Еревана Нор Норк демонтируют незаконные постройки«До конца буду требовать, чтобы по данному вопросу было проведено расследование и возбуждено уголовное дело», – отметил тогда мэр.
12:05 09/11/2018В армянском Ванадзоре найдено тело пропавшего без вести 12-летнего Артура МартиросянаСегодня около 09:15 по местному времени были возобновлены поисковые работы.