10:02 25/12/2020«Իրատես». Ոչ մեկը չի օգնի մեզ, եթե ինքներս չենք ուզում մեզ օգնել«Իրատես» թերթը գրում է. «ՌԴ ղեկավարը, տարեվերջյան մեծ ասուլիսի ընթացքում անդրադառնալով արցախյան պատերազմին և ստորագրված փաստաթղթին, հստակ նշեց, որ վիճելի հարցերն այս պահին բանակցություններով պետք է...
20:46 24/12/2020Ջավախքի զավակ Գևորգ Բերակչյանը Արցախում զոհվածների թվում էՋավախքի համացանցային պորտալը տվյալներ է հավաքում Լեռնային Ղարաբաղի պատերազմի ընթացքում զոհված, ծագումով ջավախքցի զինվորների մասին: Ամեն օր այս ցուցակը լրացվում է ջավախքցի երիտասարդների նոր...
15:06 24/12/2020Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան. Դավաճանը հասկացել է, որ իր պես տականքի դեմ մեր ազգի լավագույն զավակներն են կանգնածՔաղաքագետ Հրանտ-Մելիք Շահնազարյանը գրում է. «Ոստիկանությունն այսօր տասնյակ քաղաքացիների բերման ենթարկեց, որոնց թվում են նաև իմ ընկերներ Զինավոր Մեղրյանը, Իգոր Խաչատուրովը, Տիգրան Աբրահամյանը և այլք:...
12:06 23/12/2020Պատերազմի հասցված վնասը համեմատելի է Արցախի ՀՆԱ-ի մի քանի տարիների ծավալների հետ. Գրիգորի ՄարտիրոսյանՀայաստանի և Ադրբեջանի միջև վերջին զինված բախման ընթացքում Լեռնային Ղարաբաղի հանրապետության տնտեսությանը հասցված վնասը համեմատելի է նրա ՀՆԱ-ի մի քանի տարիների ծավալների հետ: Այս մասին «ՌԻԱ նովոստի»-ին...
11:16 23/12/2020Հուշ-երեկո՝ նվիրված պատերազմում զոհված Կոնսերվատորիայի ուսանող Գոռ Թումանյանի հիշատակինԴեկտեմբերի 25-ին Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի 4-րդ հարկի դահլիճում կայանալու է հուշ-երեկո՝ նվիրված Արցախյան ռազմաճակատում ծավալված մարտական գործողությունների ժամանակ անմահացած...
11:11 23/12/202023.12.2020. Կորոնավիրուսի 838 նոր դեպք է գրանցվել, 20 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 2953 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 838 նոր դեպք: Առողջացել է 1052 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 20 մարդ: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության...
09:00 23/12/2020Թուրքը եկել ու ասում է՝ իմն է. Խրամորթի բնակիչՀիմա գյուղն առաջնագիծ է: Միայն զենքով... Իրենց անվտանգությունն ապահովելու այլ ճանապարհ չեն պատկերացնում խրամորթցիները:
16:05 22/12/2020Էդգար Էլբակյան. Սերունդները պետք է կարդան և իմանան, թե անկազմակերպվածությունն ինչ կազմակերպված էր…Քաղաքագետ Էդգար Էլբակյանը գրում է. «ՆԱԽԿԻՆՆԵՐԻ ԹՈՂԱԾ ՓԱՍՏԱԹՂԹԵՐԻ ՄԱՍԻՆ․ ՄԻ ԲԱՑԱՀԱՅՏՈՒՄ • Պատերազմի գրեթե ամբողջ ընթացքում ես և ընկերներս կապի մեջ ենք եղել և՛ ՀՀ, և՛ ԱՀ ամենաբարձրաստիճան ղեկավար...
13:56 21/12/2020Պատերազմում զոհված Հայկ Սահակյանն այսօր կդառնար 20 տարեկան«Հա՛յկ, Դու հերո՛ս ես, Դու բոլորիս հերո՛սն ես: Հավերժ փա՛ռք...»:
11:58 21/12/2020Ղարաբաղում ապացուցվեց, որ ԱԹՍ-ները հաղթում են պատերազմները․ Greek City TimesԼեռնային Ղարաբաղի երկրորդ պատերազմը նկարագրվում է որպես առաջին պոստմոդեռն պատերազմ։
11:17 21/12/202021.12.2020. Կորոնավիրուսի 240 նոր դեպք է գրանցվել, 28 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 1009 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 240 նոր դեպք: Առողջացել է 644 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 28 մարդ: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության...
10:02 21/12/2020Կորոնավիրուսի նոր տեսակն Անգլիայում տարածվում է 70 տոկոսով ավելի արագԲրիտանացի գիտնականները փորձում են պարզել, թե արդյոք կորոնավիրուսի մուտացիայի ենթարկված տեսակը, որը վերջին մի քանի օրերի ընթացքում արագ տարածում է գտնում Անգլիայում, կարող է ունենալ կորոնավիրուսի...
20:04 20/12/2020Ցանկացած պահի կարող են մտնել, մարդանց տանել, ծաղրել ու սպանել. Շուռնուխի համայնքապետՇուռնուխի համայնքապետ Հակոբ Արշակյանը «Tert.am»-ի հետ զրույցում ներկայացրել է գյուղում տիրող իրավիճակը։ Ես էլ եմ տեղյակ Որոտանում տեղի ունեցած սահմանազատման գործողություններից, բայց անձամբ ներկա չեմ...
11:19 19/12/202019.12.2020. Կորոնավիրուսի 920 նոր դեպք է գրանցվել, 22 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 3170 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 920 նոր դեպք: Առողջացել է 718 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 22 մարդ։ Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության...
12:22 18/12/2020«Արար» հիմնադրամի վրանների առաջին խմբաքանակը հասել է զինվորներին«Արար» Հիմնադրամի վրանների առաջին խմբաքանակը հասավ հայ-ադրբեջանական նոր շփման գիծ։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է հիմնադրամի տնօրեն Ջորջ Տաբակյանը։ Նա նաև լուսանկար է հրապարակել ու...
11:33 18/12/2020ՄԱԿ․ Համաշխարհային զբոսաշրջությունը վերադարձել է 1990թ-ի մակարդակինՃամփորդական արդյունաբերությունը կորոնավիրուսի և հարակից սահմանափակումների պատճառով 2020 թվականի առաջին 10 ամիսներին կորցրել է 935 միլիարդ դոլար: Այս մասին ասել է ՄԱԿ-ի Զբոսաշրջության համաշխարհային...
09:56 18/12/2020Կայծակնային սահմանազատումն անընդունելի գործընթաց է. ԲեգլարյանԱրցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանը գրում է. «Մեզ համար խորհրդային սահմանների շարունակականությունը անընդունելի սկզբունք է, իսկ կայծակնային սահմանազատումը՝ անընդունելի...

19:05 16/10/2015Draft constitutional amendments made public in run-up to December 6 referendum in ArmeniaIn accordance with the schedule of main events on the preparation and holding of a constitutional reform referendum in Armenia on December 6, 2015, the Central Referendum Commission published today...
16:34 16/10/2015President Sargsyan participates in sitting of CIS heads of state in KazakhstanA document was signed on creation of a group of frontier and other departments of CIS states for resolving crisis situations on outer boundaries
18:02 15/10/2015Department of State report: Azerbaijan supports and sponsors Jewish community but persecutes MuslimsThere were incidents where individuals forcibly shaved off Salafi Muslims’ beards
14:37 15/10/2015Serzh Sargsyan: The Armenian people survived and demand justice now‘Scientific and research conferences have a unique place among the events dedicated to Armenian Genocide Centennial’
20:31 14/10/2015Ara Abrahamyan not ashamed of his Russian, ‘unwilling to sleep soundly at night as long as people in Armenia live in bad conditi“I don’t want to resemble anyone,” President of the Union of Armenians of Russia (UAR) Ara Abrahamyan told a press conference today when asked if he has studied political experience of Gagik...
18:24 14/10/2015NKR president Bako Sahakyan: “Peace is one of our main virtues and goals”The only thing we want is that the international community speak and react more concretely
18:03 14/10/2015PM Hovik Abrahamyan welcomes Iran’s First Vice President Eshaq Jahangiri at Zvartnots AirportEshaq Jahangiri arrived in Yerevan today for a two-day official visit
17:43 13/10/2015FM Nalbandyan: We attach special importance to European Commission’s negotiating mandate with ArmeniaE. Nalbandyan made a statement about the negotiating mandate given by the EU Council to the European Commission
18:55 12/10/2015FM Nalbandyan: Francophonie Ministerial Conference adopted 5 resolutions, including those on genocide preventionEdward Nalbandyan presented Michaelle Jean with the gold medal of Armenian Foreign Ministry
13:41 12/10/2015Armenian PM: ArmTech Congress is important platform for dissemination of innovative technologies‘About 50 startup companies and over 200 new jobs were created in the sector within a few months’
12:43 10/10/2015Serzh Sargsyan: Crimes against humanity are possible to prevent only through concerted efforts‘The conference is a wonderful chance to once again honor the Francophone culture’
18:38 09/10/2015October 9 is Day of Mountains and Alpinists in ArmeniaOctober 9 was chosen because it is the anniversary of the day (October 9, 1829) when Armenian writer and public figure Khachatur Abovian and the team led by Prof Friedrich Parrot
20:02 07/10/2015Parliament speaker Galust Sahakyan: Statement of ex-president Robert Kocharyan is hastily presented textReporters asked Galust Sahakyan if he expected such a ‘blow’ from Robert Kocharyan
18:37 07/10/2015Armenian president receives Rosatom head Sergei KiriyenkoKiriyenko spoke about the outcome of Yerevan-hosted sitting today of Joint Coordinating Committee
18:23 06/10/2015Ex-president R. Kocharyan’s interview on constitutional reform makes NA vice speaker ask a slew of questions'A key point obviously recurs in the second president’s interview
19:00 05/10/2015Armenian parliament approves constitutional referendum decision; some oppositionists call for mass disobedienceWe should unite and mobilize our efforts to show mass disobedience,” the head of ‘Heritage’ opposition faction Zaruhi Postanjyan said during a briefing in the Armenian parliament today, before the...
15:51 05/10/2015Armenian parliament votes in favor of holding referendum on draft constitutional amendmentsThe draft was adopted by a majority of votes.
12:45 05/10/2015Final draft constitutional amendments to be submitted to Armenian parliamentThen a vote on the draft will be held
16:39 03/10/2015Technology and innovation development in Armenia: Serzh Sargsyan visits Digitec Expo 2015Armenian President Serzh Sargsyan visited today Digitec Expo 2015 held on October 2-4 at Yerevan Expo complex, the presidential press service reported.
15:56 03/10/2015Aram Khachaturian International Music Festival opens in YerevanThe festival will include a series of chamber and symphony concerts and Armenian premieres of famous works