13:50 23/09/2018Արցախ Հովսեփյանը հետմահու պարգևատրվել է «Մարտական ծառայություն» մեդալովԱրցախի նախագահ Բակո Սահակյանն ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ Արցախի Հանրապետության պետական սահմանը պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության համար ԱՀ պաշտպանության բանակի N զորամասի զինծառայող Արցախ...
09:53 23/09/2018Արմեն Սմբատյանը հիշեցնում է քվեարկության կարգն ու ձևը«Երևանի ավագանու վերջին ընտրություններից հետո ընտրությունների կարգը չի փոխվել, ամեն ինչ նույն կերպ է»,- Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի տեղեկատվական կենտրոնում այս մասին հայտնեց ԿԸՀ քարտուղար Արմեն...
08:01 23/09/2018Երևանի ավագանու արտահերթ ընտրությունների քվեարկությունը մեկնարկել էԱյսօր՝ սեպտեմբերի 23-ին, մեկնարկում են Երևանի ավագանու արտահերթ ընտրությունները: Ընտրություններին մասնակցում է 12 քաղաքական ուժ՝ «Բարգավաճ Հայաստան», «Ժառանգություն», ՀՅԴ, «Հայք», «Երկիր ծիրանի»,...
16:23 22/09/2018Թույլ չտալ որպեսզի ավտոբուսներով, ԳԱԶելներով ընտրողների բերեն ընտրատեղամասեր. ՕսիպյանԵրևան քաղաքի ավագանու ընտրություններից առաջ Ոստիկանության պետ Վալերիյ Օսիպյանն այսօր Երևան քաղաքի վարչության ենթակա ստորաբաժանումների ղեկավարներին տվել է վերջին ցուցումները ընտրական տեղամասերում...
15:48 22/09/2018ՀՖՖ-ում կադրային ջարդ չի լինելու. Արթուր ՎանեցյանՎանեցյանը կեսկատակ հիշեցրեց, որ երկրում իրավիճակ է փոխվել, իրավիճակ է փոխվել նաև հայկական ֆուտբոլում։
11:32 22/09/2018Թրամփը ՀՀ-ում ԱՄՆ նոր դեսպանի թեկնածություն է առաջադրելԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպանի պաշտոնի համար նոր թեկնածություն է առաջադրել։ Սպիտակ տան մամուլի ծառայությունից տեղեկանում ենք, որ թեկնածուն Լինն Թրեյսին է, որը...
11:13 22/09/2018Ահաբեկչություն՝ ԻրանումԻրանի հարավում Ահվազ քաղաքում ռազմական շքերթի ժամանակ ահաբեկչություն է եղել։ Ռիա նովոստին, հղում անելով Press TV-ին, գրում է, որ անհայտ մարդիկ շքերթի ժամանակ սկսել են կրակել։ Մի քանի մարդ զոհվել է։...
17:51 21/09/2018Մենք պարտավոր ենք ուժեղ լինել. Անկախությանը օրը՝ սահմանամերձ գյուղերումԱնկախության 27-րդ տարեդարձի առիթով ինչպես հանրապետության շատ քաղաքներում ու համայնքներում, այնպես էլ Տավուշի մարզի սահմանամերձ գյուղերում ևս փորձել են տոնական միջոցառումներ անցկացնել:...
10:51 21/09/2018Նոր Հայաստանը պետք է լինի հաղթանակների Հայաստան. ՀՀ նախագահՀանրապետության նախագահ Արմեն Աարգսյանի շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Անկախության տոնի առթիվ։ «Հայաստանի Հանրապետության հարգելի՛ քաղաքացիներ, Սիրելի՛ հայրենակիցներ, 1991 թվականի այս օրը մենք...
09:30 21/09/2018Google-ը տոնում է անկախության տոնը՝ Հայաստանին նվիրված դուդլովGoogle ընկերությունն այսօր իր որոնողական կայքի առաջին էջում տեղադրել է դուդլ՝ նվիրված Հայաստանի անկախության տոնին։ Դուդլն իրենից ներկայացնում է Հայաստանի ծածանվող եռագույնը։ Դուդլի վրա սեղմելու...
11:55 20/09/2018Մալխաս Ամոյանը դարձել է ըմբշամարտի երիտասարդների աշխարհի առաջնության չեմպիոնՍեպտեմբերի 17-ից 23-ը Սլովակիայի Տրնավա քաղաքում անցկացվող ըմբշամարտի երիտասարդների աշխարհի առաջնությունում հունա-հռոմեական ըմբիշ, 67 կգ քաշային Մալխաս Ամոյանը դարձել է ոսկե մեդալակիր: ՀՀ սպորտի և...
17:51 19/09/2018ՊՆ. Հայաստանում հակառակորդի գնդակից զինծառայող է մահացելՍեպտեմբերի 19-ին, ժամը 13.30-ի սահմաններում, ՀՀ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պատասխանատվության տարածքում, ըստ նախնական տվյալների, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից...
12:30 19/09/2018Թատերականի մի խումբ ուսանողներ ռեկտորի և բուհի վարչական կազմի հրաժարականն են պահանջումԵրևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտի մի խումբ ուսանողներ և դասախոսներ դասադուլ են անում: Նրանք պահանջում են ռեկտոր Դավիթ Մուրադյանի և բուհի վարչական կազմի հրաժարականը։ Նշենք, որ...
10:21 19/09/2018ԱԺ քննիչ հանձնաժողովն անդրանիկ նիստը կանցկացնիՀՀ Ազգային ժողովում այսօր տեղի կունենա ՀՀ ԱԺ արդարադատության իրականացմանը խոչընդոտելու, արդար դատաքննության իրավունքի և հեռախոսային խոսակցությունների գաղտնիությունը խախտելու փաստերի առնչությամբ...
08:40 19/09/2018«Սարյանը և Ֆրանսիան» ցուցահանդեսը՝ Վարպետի տուն-թանգարանումԱռաջին անգամ Հայաստանում կցուցադրվի «Գազելներ», «Կովկասյան քաղաքի փողոց. Թիֆլիս» կտավները։
10:00 18/09/2018Վիկտոր Համբարձումյանի ծննդյան և Հայաստանում աստղագիտության օրն էՍեպտեմբերի 18-ը հայ մեծանուն գիտնական Վիկտոր Համբարձումյանի ծննդյան օրն է, որը` սկսած 2009թ., Հայաստանում նշվում է նաև որպես աստղագիտության օր։ Վիկտոր Համբարձումյանը (1908-1996) XX դարի խոշորագույն...
11:11 17/09/2018Խուզարկություն՝ Yerevan.today-ումԱյս պահին խուզարկություն է իրականացվում Yerevan.today լրատվական կայքի գրասենյակում: Կայքի խմբագիր Սևակ Հակոբյանն հեռախոսազանգերին չի պատասխանում։ Ոստիկանությունից Panorama.am-ին հայտնեցին, որ...
11:00 17/09/2018Հայ-ադրբեջանական սահմանի Տավուշի հատվածում գիշերը խաղաղ է անցելՀայ-ադրբեջանական սահմանի Տավուշի հատվածում այս գիշեր իրավիճակը համեմատաբար հանգիստ է եղել: Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն...
09:45 17/09/2018Մահացել է գրականագետ և քննադատ Կարեն ՍտեփանյանըՄոսկվայում 67 տարեկանում մահացել է քննադատ, գրականագետ, Ֆեոդոր Դոստոևսկու ստեղծագործության մասնագետ Կարեն Ստեփանյանը։ Նա մահացել է վիրահատության ժամանակ։ ՏԱՍՍ-ին այս մասին հայտնել է բանաստեղծ,...

12:45 18/11/2014Парламент Армении единогласно одобрил законопроект о социальной поддержке приграничных общинЖители приграничных общин, которые пострадают от действий вооруженных сил Азербайджана и останутся без крова над головой, согласно законопроекту, в течение месяца будут обеспечены новым жильем.
17:07 17/11/2014ЧП со сбитым ВС Азербайджана вертолетом ВВС НКР: началась бессрочная голодовка напротив здания офиса ОБСЕ в Ереване«Призываю Минобороны не рассматривать данный шаг в качестве провокации и заниматься своим делом, не спеша, чтобы не допустить ошибок».
16:58 17/11/2014Армянский дизайнер Ваан Хачатрян удостоился высшей оценки на фестивале моды в МиланеВ центре Милана в шоу-руме Società Italia 11-13 ноября прошел фестиваль, нацеленный на развитие отношений между Италией и странами СНГ в модной индустрии.
10:04 17/11/2014Сегодня отмечается Международный день студентовСегодня, 17 ноября, отмечается Международный день студентов (International Students' Day): он установлен 1946 года на Всемирном конгрессе студентов, состоявшемся в Праге, в память о чешских...
15:43 15/11/2014Партия «Процветающая Армения» начала реализацию программы Всенародного движения с молодежиПроцесс формирования штабов Всенародного движения будет протекать в течение ближайших двух недель.
12:50 15/11/2014Сенор Асратян: ВС Азербайджана продолжают обстрел места крушения вертолета ВВС НКРВС Азербайджана сегодня, как и в предыдущие дни, продолжают нарушать режим прекращения огня на передовой линии.
10:46 15/11/2014Синоптики прогнозируют понижение температуры воздуха в АрменииСегодня, 15 ноября, на всей территории Армении ожидается погода без осадков. Об этом сообщает Государственная служба по гидрометеорологии и мониторингу МЧС Армении. В период с 16 по 17 ноября в...
12:40 14/11/2014Армения должна изменить политику и наказать Азербайджан целенаправленными действиями. Оппозиция о сбитом вертолете ВВС НКРДепутат подчеркнул: Азербайджан последовательно доказывает, что продолжит говорить на языке провокаций.
10:34 14/11/2014Церемония канонизации жертв Геноцида армян состоится 23 апреля 2015 годаКомитету по канонизации поручено продолжить исследования относительно индивидуальной канонизации жертв.
09:25 14/11/2014В мире отмечают День борьбы с диабетомВ 1991 году Международной диабетической федерацией и Всемирной организацией здравоохранения в ответ на угрозу возрастания заболевания диабетом во всем мире был введен Всемирный день борьбы с диабетом.
16:17 13/11/2014Мировые СМИ о сбитом азербайджанской стороной вертолете ВВС НКРТелеканал Al Jazeera подчеркивает, что Азербайджан предупредили: последствия этой беспрецедентной эскалации будут очень болезненными для азербайджанской стороны.
15:48 13/11/2014Вертолет президента Армении приземлился в аэропорту столицы Нагорного КарабахаВ аэропорту столицы Нагорно-Карабахской Республики Степанакерте С.Саргсяна встретил президент НКР Бако Саакян.
10:21 13/11/2014АО НКР: Крушение вертолета МИ-24 ВВС НКР привело к эскалации ситуации на передовой линииПоражение 12 ноября азербайджанскими ВС в воздушном пространстве над восточной частью карбахско-азербайджанской границы осуществляющего учебно-тренировочный полет вертолета МИ-24 Армии обороны НКР...
17:05 12/11/2014Митинги «тройки» непровластных партий Армении могут проводиться одновременно с формированием штабов Всенародного движенияР. Акопян отметил, что не видит здесь никакого противоречия. «Тем более, что народ ждет митингов», – сказал парламентарий.
16:37 12/11/2014ВС Азербайджана поразили вертолет МИ-24 ВВС НКР, осуществлявший учебно-тренировочный полетСегодня в воздушном пространстве над восточной частью карбахско-азербайджанской границы около 13:45 по местному времени вследствие нарушения ВС Азербайджана режима перемирия был поражен вертолет...
11:20 12/11/2014Сегодня состоится очередная встреча «тройки» непровластных политических сил Армении«Тройка» непровластных политических сил Армении – партии «Процветающая Армения» (ППА), «Армянский национальный конгресс» (АНК) и «Наследие» – проведет сегодня очередную встречу – на этот раз во...
09:36 12/11/2014Сегодня отмечается Всемирный день борьбы с пневмониейСегодня, 12 ноября, отмечается Всемирный день борьбы с пневмонией (World Pneumonia Day). Об этом сообщает Calend.ru. Этот день появился в календаре благодаря Глобальной коалиции против детской...
16:25 11/11/2014Армения готова продвигать сотрудничество с ЕС одновременно с членством в Евразийском экономическом союзе«Наша цель – сохранить содержание предыдущих обсуждений Армении с Евросоюзом, обеспечив их совместимость с другими интеграционными форматами», – сказал Саркисян.
10:46 11/11/2014Трагическое ДТП в Ширакской области Армении: задержан водитель КамАЗаЗадержан водитель грузовика (М. Варданян 1944 г.р.), попавшего накануне, 10 ноября, в ДТП в Ширакской области Армении. Об этом сообщают в Следственном комитете Армении. Отметим, накануне, 10 ноября,...
09:32 11/11/2014Сегодня в мире отмечается День энергосбереженияПо инициативе международной экологической сети «Школьный проект по использованию ресурсов и энергии» (SPARE) 11 ноября объявлено Днем энергосбережения.