13:50 23/09/2018Արցախ Հովսեփյանը հետմահու պարգևատրվել է «Մարտական ծառայություն» մեդալովԱրցախի նախագահ Բակո Սահակյանն ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ Արցախի Հանրապետության պետական սահմանը պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության համար ԱՀ պաշտպանության բանակի N զորամասի զինծառայող Արցախ...
09:53 23/09/2018Արմեն Սմբատյանը հիշեցնում է քվեարկության կարգն ու ձևը«Երևանի ավագանու վերջին ընտրություններից հետո ընտրությունների կարգը չի փոխվել, ամեն ինչ նույն կերպ է»,- Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի տեղեկատվական կենտրոնում այս մասին հայտնեց ԿԸՀ քարտուղար Արմեն...
08:01 23/09/2018Երևանի ավագանու արտահերթ ընտրությունների քվեարկությունը մեկնարկել էԱյսօր՝ սեպտեմբերի 23-ին, մեկնարկում են Երևանի ավագանու արտահերթ ընտրությունները: Ընտրություններին մասնակցում է 12 քաղաքական ուժ՝ «Բարգավաճ Հայաստան», «Ժառանգություն», ՀՅԴ, «Հայք», «Երկիր ծիրանի»,...
16:23 22/09/2018Թույլ չտալ որպեսզի ավտոբուսներով, ԳԱԶելներով ընտրողների բերեն ընտրատեղամասեր. ՕսիպյանԵրևան քաղաքի ավագանու ընտրություններից առաջ Ոստիկանության պետ Վալերիյ Օսիպյանն այսօր Երևան քաղաքի վարչության ենթակա ստորաբաժանումների ղեկավարներին տվել է վերջին ցուցումները ընտրական տեղամասերում...
15:48 22/09/2018ՀՖՖ-ում կադրային ջարդ չի լինելու. Արթուր ՎանեցյանՎանեցյանը կեսկատակ հիշեցրեց, որ երկրում իրավիճակ է փոխվել, իրավիճակ է փոխվել նաև հայկական ֆուտբոլում։
11:32 22/09/2018Թրամփը ՀՀ-ում ԱՄՆ նոր դեսպանի թեկնածություն է առաջադրելԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպանի պաշտոնի համար նոր թեկնածություն է առաջադրել։ Սպիտակ տան մամուլի ծառայությունից տեղեկանում ենք, որ թեկնածուն Լինն Թրեյսին է, որը...
11:13 22/09/2018Ահաբեկչություն՝ ԻրանումԻրանի հարավում Ահվազ քաղաքում ռազմական շքերթի ժամանակ ահաբեկչություն է եղել։ Ռիա նովոստին, հղում անելով Press TV-ին, գրում է, որ անհայտ մարդիկ շքերթի ժամանակ սկսել են կրակել։ Մի քանի մարդ զոհվել է։...
17:51 21/09/2018Մենք պարտավոր ենք ուժեղ լինել. Անկախությանը օրը՝ սահմանամերձ գյուղերումԱնկախության 27-րդ տարեդարձի առիթով ինչպես հանրապետության շատ քաղաքներում ու համայնքներում, այնպես էլ Տավուշի մարզի սահմանամերձ գյուղերում ևս փորձել են տոնական միջոցառումներ անցկացնել:...
10:51 21/09/2018Նոր Հայաստանը պետք է լինի հաղթանակների Հայաստան. ՀՀ նախագահՀանրապետության նախագահ Արմեն Աարգսյանի շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Անկախության տոնի առթիվ։ «Հայաստանի Հանրապետության հարգելի՛ քաղաքացիներ, Սիրելի՛ հայրենակիցներ, 1991 թվականի այս օրը մենք...
09:30 21/09/2018Google-ը տոնում է անկախության տոնը՝ Հայաստանին նվիրված դուդլովGoogle ընկերությունն այսօր իր որոնողական կայքի առաջին էջում տեղադրել է դուդլ՝ նվիրված Հայաստանի անկախության տոնին։ Դուդլն իրենից ներկայացնում է Հայաստանի ծածանվող եռագույնը։ Դուդլի վրա սեղմելու...
11:55 20/09/2018Մալխաս Ամոյանը դարձել է ըմբշամարտի երիտասարդների աշխարհի առաջնության չեմպիոնՍեպտեմբերի 17-ից 23-ը Սլովակիայի Տրնավա քաղաքում անցկացվող ըմբշամարտի երիտասարդների աշխարհի առաջնությունում հունա-հռոմեական ըմբիշ, 67 կգ քաշային Մալխաս Ամոյանը դարձել է ոսկե մեդալակիր: ՀՀ սպորտի և...
17:51 19/09/2018ՊՆ. Հայաստանում հակառակորդի գնդակից զինծառայող է մահացելՍեպտեմբերի 19-ին, ժամը 13.30-ի սահմաններում, ՀՀ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պատասխանատվության տարածքում, ըստ նախնական տվյալների, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից...
12:30 19/09/2018Թատերականի մի խումբ ուսանողներ ռեկտորի և բուհի վարչական կազմի հրաժարականն են պահանջումԵրևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտի մի խումբ ուսանողներ և դասախոսներ դասադուլ են անում: Նրանք պահանջում են ռեկտոր Դավիթ Մուրադյանի և բուհի վարչական կազմի հրաժարականը։ Նշենք, որ...
10:21 19/09/2018ԱԺ քննիչ հանձնաժողովն անդրանիկ նիստը կանցկացնիՀՀ Ազգային ժողովում այսօր տեղի կունենա ՀՀ ԱԺ արդարադատության իրականացմանը խոչընդոտելու, արդար դատաքննության իրավունքի և հեռախոսային խոսակցությունների գաղտնիությունը խախտելու փաստերի առնչությամբ...
08:40 19/09/2018«Սարյանը և Ֆրանսիան» ցուցահանդեսը՝ Վարպետի տուն-թանգարանումԱռաջին անգամ Հայաստանում կցուցադրվի «Գազելներ», «Կովկասյան քաղաքի փողոց. Թիֆլիս» կտավները։
10:00 18/09/2018Վիկտոր Համբարձումյանի ծննդյան և Հայաստանում աստղագիտության օրն էՍեպտեմբերի 18-ը հայ մեծանուն գիտնական Վիկտոր Համբարձումյանի ծննդյան օրն է, որը` սկսած 2009թ., Հայաստանում նշվում է նաև որպես աստղագիտության օր։ Վիկտոր Համբարձումյանը (1908-1996) XX դարի խոշորագույն...
11:11 17/09/2018Խուզարկություն՝ Yerevan.today-ումԱյս պահին խուզարկություն է իրականացվում Yerevan.today լրատվական կայքի գրասենյակում: Կայքի խմբագիր Սևակ Հակոբյանն հեռախոսազանգերին չի պատասխանում։ Ոստիկանությունից Panorama.am-ին հայտնեցին, որ...
11:00 17/09/2018Հայ-ադրբեջանական սահմանի Տավուշի հատվածում գիշերը խաղաղ է անցելՀայ-ադրբեջանական սահմանի Տավուշի հատվածում այս գիշեր իրավիճակը համեմատաբար հանգիստ է եղել: Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն...
09:45 17/09/2018Մահացել է գրականագետ և քննադատ Կարեն ՍտեփանյանըՄոսկվայում 67 տարեկանում մահացել է քննադատ, գրականագետ, Ֆեոդոր Դոստոևսկու ստեղծագործության մասնագետ Կարեն Ստեփանյանը։ Նա մահացել է վիրահատության ժամանակ։ ՏԱՍՍ-ին այս մասին հայտնել է բանաստեղծ,...

16:10 08/08/2013Armenian government plans to facilitate Iraqi citizens’ entry to Armenia“There is a huge tourism potential in Iraq and therefore we need to facilitate Iraqi citizens’ entry to Armenia," the Armenian PM says.
13:55 08/08/2013Prime Minister apologizes to pensioners for pension delaysDuring the cabinet meeting today, Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan offered his apologies to more than 1,000 pensioners for delay of pensions for August.
10:09 08/08/2013Air temperature to go down; rain expected in most regionsThe air temperature will go down by 4-5 degrees in daytime on August 8-9.
15:01 07/08/2013Law on Gender Equality to be amendedThe RA Law on Gender Equality, which was adopted by the National Assembly on May 20, 2013, defining the notion of gender as “acquired and socially fixed behavior of persons of different sexes,” will...
12:52 07/08/2013Yerevan to host exhibition of Iranian goodsThe 15th exhibition of Iranian goods will open in Yerevan on September 26.
11:50 07/08/2013Several ice creams of Yerevan Kat LLC banned from productionOn July 25, checks were carried out at Yerevan Kat LLC, with samples taken from Briquette, Fakel, Eskimo and Plombir ice creams and sent for laboratory testing, according to the State Food Security...
16:08 06/08/2013Yerevan mayor sees no grounds for resignation of transport officialsYerevan mayor Taron Margaryan sees no grounds for the resignation of transport officials despite the ongoing sit-in outside Yerevan Municipality, Azatutyun Radio reported.
15:18 06/08/2013Ambassador James Warlick appointed new U.S. Co-Chair of OSCE Minsk GroupU.S. Secretary of State, John Kerry, on Monday announced the appointment of Ambassador James Warlick as the next U.S. Co-Chair of the Organization for Security and Cooperation in Europe (OSCE) Minsk...
14:04 06/08/2013Azerbaijan keeps on making provocations; Armenian Defense Ministry says Armenian side will strike back“The Armenian side will keep striking back as long as Azerbaijan continues its provocations.”
09:50 06/08/2013August 6, 1945: the day the world changed foreverSomething changed forever on August 6, 1945 when, for the first time, the world witnessed the explosion of an atomic bomb.
15:33 05/08/2013Sargsyan, Rohani discuss bilateral tiesAs part of his working visit to Iran, Armenian President Serzh Sargsyan met today with Iran’s new President Hassan Rohani.
09:16 05/08/2013Air temperature will not change significantlyRain is possible in the eastern regions.
12:57 03/08/2013NKR Defense Army: Armenian soldier injured by enemy bulletAn investigation is underway into the incident.
08:48 03/08/2013Occasional rain expected, air temperature to go downThe air temperature will be +30+32 in daytime and +27+29 in the evening.
18:29 02/08/2013Turkey condemns Armenian border shootingTurkey sent a diplomatic note to Armenia on Friday strongly condemning the fatal shooting of a Turkish man who illegally crossed the Turkish-Armenian border in unclear circumstances earlier this...
15:00 02/08/2013Yura Movsisyan turns 26The Football Federation of Armenia and the entire sports community congratulate Movsisyan on his birthday.
18:12 01/08/2013Germany’s Ambassador ready to discuss various programs with Gyumri MayorMayor of Armenia’s second largest city of Gyumri, Samvel Balasanyan, met with Ambassador of Germany to Armenia, Reiner Morell.
15:50 01/08/2013Wheat crop will be unprecedented this year, says Agriculture MinisterA program of seed growing and development of wheat seed industry for 2013-18 was approved at a cabinet meeting today, the press service of the Armenian government reported.