09:45 17/09/2018Մահացել է գրականագետ և քննադատ Կարեն ՍտեփանյանըՄոսկվայում 67 տարեկանում մահացել է քննադատ, գրականագետ, Ֆեոդոր Դոստոևսկու ստեղծագործության մասնագետ Կարեն Ստեփանյանը։ Նա մահացել է վիրահատության ժամանակ։ ՏԱՍՍ-ին այս մասին հայտնել է բանաստեղծ,...
10:20 14/09/2018Զախարովա. ԼՂ հակամարտության կարգավորման հարցում Ռուսաստանի դիրքորոշումն անփոփոխ է«Մենք, իհարկե, հետևում ենք ղարաբաղյան հակամարտության թեմայով համապատասխան երկրներում արված հայտարարություններին»,-հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Մարիա Զախարովան՝ ամենշաբաթյա ճեպազրույցում...
10:51 13/09/2018Խունդկարյանը՝ Վճռաբեկ դատարանի նախագահԱզգային ժողովը Վճռաբեկ դատարանի նախագահ է ընտրել։ ԱԺ հաշվիչ հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը տեղեկացրեց.
10:37 13/09/2018Արման Դիլանյանն ընտրվեց ՍԴ դատավորՍահմանադրական դատարանի դատավոր է ընտրվել Արման Դիլանյանը։ Ազգային ժողովի այսօրվա նիստում այս մասին հայտարարեց ԱԺ ժամանակավոր հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Գագիկ Մելիքյանը։ «Սահմանադրական դատարանի...
12:52 12/09/2018Արցախի ԱԳՆ. Դիտարկումն անցել է ըստ նախատեսված ժամանակացույցիԱրցախի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն, ԵԱՀԿ առաքելությունը հրադադարի ռեժիմի պլանային դիտարկում է անցկացրել Արցախի և Ադրբեջանի սահմանին՝ Ակնա բնակավայրից...
10:15 12/09/2018Հայաստանի հարցը արտահերթ կքննարկվի ԵԽԽՎ մոնիտորինգային հանձնաժողովումԵրեկ ԵԽԽՎ քաղաքական հարցերի և ժողովրդավարության հանձնաժողովի նիստին քննարկվել է ՀՀ-ում տիրող ներքաղաքական իրավիճակը և վերջին շրջանում տեղի ունեցած զարգացումները։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում...
12:50 11/09/2018Երևանի ճարտարապետական դիմագիծն ու թեկնածուների առաջարկությունները«Մենք չենք կարող արգելել ընդհանրապես շինարարությունը Երևանի կենտրոնում, իրատեսական չէ ու սխալ է։ Բայց պետք է հասկանանք, որ կենտրոնում նոր բազմահարկ բնակելի շենքեր կառուցելու արդեն իսկ տեղ ու...
11:59 11/09/2018ՇՎՏՄ-ն կոսմետիկ արտադրանքի, խաղալիքների և մի շարք ոլորտներում բացահայտել է տարբեր խախտումներՀայաստանի Հանրապետության շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմինը վերահսկողություն է իրականացնում ոչ պարենային արտադրանքի անվտանգության և չափումների միասնականության ապահովման, թանկարժեք մետաղներից...
15:34 10/09/2018ՄԱԿ ՊԳԿ. Ցորենի գնի կտրուկ վերելքը պայմանավորված է չոր եղանակի պատճառով կանխատեսվող ցածր բերքատվությամբՄԱԿ-ի Պարենի և գյուղատնտեսության կազմակերպության (ՊԳԿ) պարենային մթերքների գնային ինդեքսը օգոստոս ամսվա համար կայուն է եղել, քանզի հացահատիկային մշակաբույսերի գնի աճի հետ մեկտեղ նվազել են բուսական...
10:37 10/09/2018Ինքնահրկիզման դիմած քաղաքացու վիճակը մնում է ծայրահեղ ծանրՀանրապետության հրապարակում՝ կառավարության շենքի գլխավոր մուտքի դիմաց, սեպտեմբերի 9-ին ինքնահրկիզման դիմած քաղաքացու վիճակը շարունակում է մնալ ծայրահեղ ծանր: Առողջապահության նախարարությունից հայտնում...
10:33 10/09/2018Ազգային ժողովի աշնանային նստաշրջանը մեկնարկեցԱյսօր հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում 29 հարց է:
12:10 08/09/2018Հովիկ Աբրահամյան. Ինձ անհիմն մեղադրանք առաջադրեցին և ստորագրություն վերցրեցին՝ երկրից չհեռանալու մասինՆախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանին մեղադրանք է առաջադրվել։ Ֆեյսբուքյան իր էջում նա անհիմն է համարել այն՝ որակելով «մարդաորս»։ «Մոտ մեկ ամիս առաջ մի խումբ դիմակավորված անձինք իբր օպերատիվ...
09:30 08/09/2018Եկեղեցին նշում է Աստվածամոր ծննդյան տոնըՆա առաքինի, հավատավոր մոր, ընտանեկան սրբության պահապանի մարմնացումն է:
10:30 07/09/2018Հայաստանի օպերային թատրոնի շնորհիվ Դուբայի հանդիսատեսը կվայելի երբևէ գրված երկու հզոր օպերա. Ջասպեր Հոփե«Կարմեն» և «Կախարդական սրինգ»
10:15 07/09/2018«Նոր ալիք». Գևորգ Հարությունյանը «Կյանք ու կռիվ» երգով կրկին արժանացել է առավելագույն միավորիՄրցույթին մասնակցում է 15 կատարող։
10:53 06/09/2018Զորացրված սպաները պահանջում են վարչապետի հետ հանդիպումԶորացրված սպաները հավաքվել են կառավարության շենքի առաջ՝ պահանջելով հանդիպում վարչապետի հետ։ «Մենք բոլորս զինթոշակառուներ ենք։ Ցանկանում ենք վարչապետի հետ քննարկել մեր հետագա ապրելու ձևը, տեղը։ Մենք...
09:42 06/07/2018«Իրատես». Հնարավոր է առաջիկայում վերանայվեն ոստիկանությունում նախկինում ստացած կոչումները«Իրատես» թերթը գրում է. «Օրերս ՀՀ ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը հանդիպել է ոստիկանական ստորաբաժանումներից մեկի աշխատակիցների հետ ու անկեղծ զրուցել: Հանդիպման մասնակիցներից մեկը «Իրատեսին» տեղեկացրեց,...
09:25 27/06/2018Վճռաբեկի նախագահ. Ես նման նեղսրտություն չեմ ներկայացրել որևէ տեղ. «Ժողովուրդ»«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Մեր հետ զրույցում Վճռաբեկ դատարանի նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատար Երվանդ Խունդկարյանը փորձել է հերքել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունը, թե դատական...
14:15 18/05/2018Փոխնախարարներ են ազատվել ու նշանակվելՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի տարբեր որոշումներով, փոխնախարարներ են ազատվել աշխատանքից: Գործադիր մարմնում զբաղեցրած պաշտոններին հրաժեշտ են տվել տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի առաջին տեղակալի...

16:54 10/11/2014Глава Минюста Армении не исключил сокращения штатов вследствие изменений в структуре правительстваНовое Министерство международной экономической интеграции и реформ помимо интеграционных процессов и процесса вступления Армении в Евразийский экономический союз (ЕАЭС) будет заниматься также...
14:53 10/11/2014Партия «Процветающая Армения» одобряет позицию оппозиционного АНК и готова к решительным действиям на Площади Свободы«В то же время хотим отметить, что самостоятельная организация любого массового мероприятия в любом месте и в любое время – право каждой из политических сил», – заявил Тигран Уриханян.
10:08 10/11/2014В Армении в ближайшие дни ожидается погода без осадковНа территории Армении 10-14 ноября ожидается погода без осадков. Об этом сообщает Государственная служба по гидрометеорологии и мониторингу МЧС Армении. Ветер восточный до 2-7 м/с. Температура...
09:50 10/11/201410 ноября – Всемирный день наукиЕжегодно 10 ноября отмечается Всемирный день науки (World Science Day) или более официально – Всемирный день науки во имя мира и развития (World Science Day for Peace and Development).
16:04 08/11/2014Г. Макарян: Армения нуждается в создании Министерства международной экономической интеграции и реформА объединение Министерства территориального управления и МЧС ставит целью в первую очередь усиление института областных администраций в Армении и роли губернаторов.
15:36 07/11/2014Еще не созданное министерство рассорило главу Минюста Армении с депутатами от оппозицииОднако З. Постанджян заявила, что лично она проголосует против, поскольку необходимости в создании нового министерства нет.
11:22 07/11/2014«Единство 2014». Начались учения по обеспечению безопасности Армении и НКРВ соответствии с программой военного сотрудничества между Арменией и Нагорно-Карабахской Республикой (НКР) на 2014 год, с 6 ноября под руководством верховного главнокомандующего ВС НКР Бако Саакяна...
17:17 06/11/2014Партия «Процветающая Армения» начинает процесс формирования штабов Всенародного движения по смене власти«С сегодняшнего дня мы начинаем формирование штабов всенародного движения по всей Армении, в любой момент для мобилизации широких масс».
13:35 06/11/2014В Армении появится новое министерствоПравительство Армении утвердило проект по объединению Министерства по чрезвычайным ситуациям и Министерства территориального управления, а также созданию Министерства международной экономической...
09:15 06/11/2014В мире отмечается День предотвращения эксплуатации окружающей среды во время войны и вооруженных конфликтовСегодня, 6 ноября, отмечается Международный день предотвращения эксплуатации окружающей среды во время войны и вооруженных конфликтов (International Day for Preventing the Exploitation of the...
17:28 05/11/2014У Минобороны Армении имеется видеозапись, доказывающая факты насилия против Акопа Инджигуляна в азербайджанском пленуМинобороны Армении подтвердило распространенные ранее СМИ сообщения о том, что соответствующие органы республики добыли дополнительные сведения касательно бесчеловечного обращения с...
16:14 05/11/2014Арцахское Управление туризма уличило МИД Азербайджана в распространении дезинформацииГлава Управления туризма при правительстве НКР С. Шахвердян, находящийся на выставке «World Travel Market» в Лондоне, заявил, что провокация азербайджанцев полностью провалилась.
10:35 05/11/2014Минтранс Армении предупреждает водителей о гололеде на дорогах республикиПо состоянию на 09:30 среды, 5 ноября, на всей территории Армении установилась погода без осадков. Об этом сообщает пресс-служба министерства транспорта и связи РА. На перевале Варденяц (Селимский...
09:15 05/11/2014В Армении сегодня отмечается День разведывательных войскСегодня, 5 ноября, в Армении отмечается День разведывательных войск. Об этом напоминает Calend.ru. В ноябре 2012 года разведывательные войска Армении отметили свое 20-летие. А формирование...
15:39 04/11/2014Вернувшийся из азербайджанского плена армянский военнослужащий А. Инджигулян продолжит службу в армииМать Инджигуляна – Гаяне – отметила, что Акоп себя хорошо чувствует, проблем со здоровьем у него нет, в настоящее время он посещает подготовительные курсы Американского университета Армении.
12:42 04/11/2014Армянонаселенный квартал сирийского Алеппо подвергся ракетному обстрелуПоздно вечером в понедельник, 3 ноября, подвергся ракетному обстрелу армянонаселенный квартал сирийского Алеппо Чала.
09:11 04/11/2014В Армении сегодня отмечается День социального работникаВ начале 2009 года правительство Армении объявило о новом празднике – Дне социального работника, и установило дату его празднования – 4 ноября.
13:30 03/11/2014Э. Налбандян: Озвучиваемая Баку критика в адрес Еревана может впечатлить разве что жителей АзербайджанаОзвучивание критики страной, которую самые авторитетные международные организации, занимающиеся правами человека, называют примером диктатуры из-за вопиющих и ужасающих нарушений прав человека, на...
13:02 03/11/2014Глава МИД Армении: Игнорирование права народов на самоопределение может привести к новым конфликтам«Не может какая-либо страна, где защищаются права человека и демократия, выступать против самоопределения», – подчеркнул Эдвард Налбандян.
10:08 03/11/2014Из-за резкого похолодания в Армении есть труднопроходимые дорогиСегодня, по состоянию на 08:30, все дороги на территории Армении проходимы. Из-за гололеда труднопроходимы автодороги Сотк-Карвачар, Апараг-Спитак, местами дорога Сисиан-Горис, некоторые участки...