02:09 10/10/2018Մահացել է Արայիկ Խանդոյանը«Սասնա ծռերի» անդամ, ազատամարտիկ Արայիկ Խանդոյանը՝ «Միայնակ գայլը» մահացել է: Այս մասին Facebook-ի իր էջում հայտնում է Խանդոյանի ընկեր Վարուժան Ավետիսյանը: Խանդոյանի մահվան պատճառը, ըստ աղբյուրի,...
12:33 09/10/2018Մահացել է արցախցի կինոռեժիսոր, լուսանկարիչ Դոն ԱսկարյանըԲեռլինում հոկտեմբերի 6-ին վախճանվել է արցախցի կինոռեժիսոր, լուսանկարիչ Դոն Ասկարյանը: Նա արցախցի հայտնիչ քանդակագործ, գեղանկարիչ Ռոբերտ Ասկարյանի եղբայրն է: Արցախի մշակույթի, երիտասարդության հարցերի...
11:30 09/10/2018Ցոլակյանի հաջորդըԿԸՀ-ն այսօր ժամը 15։00-ին նիստ կգումարի և արձանագրություն կկազմի Ցոլակյանի մանդատը ցուցակի հաջորդ թեկնածուին փոխանցելու նպատակով։
10:22 08/10/2018ԱԱԾ. Պարզվել է 10 տարի առաջ Արմեն Ավետիսյանի տան վրա ավազակային հարձակման պատվիրատունՀաշվի առնելով, որ վերջինս տևական ժամանակ բացակայում է ՀՀ-ից, և գտնվելու վայրը հայտնի չէ, նրա նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում
10:05 08/10/2018Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Վլադիմիր Պուտինի հետՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երեկ հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, շնորհավորել և բարեմաղթանքներ հղել նրան ծննդյան օրվա առթիվ: Հայտնում են վարչապետի...
11:15 06/10/2018Մահացել է Մոնսերատ ԿաբալյենԱշխարհահռչակ օպերային երգչուհին Արցախ այցի պատճառով հայտնվել էր Ադրբեջանի ԱԳՆ-ի «սև ցուցակում»։
10:20 05/10/2018Շառլ Ազնավուրի հիշատակին նվիրված միջոցառումներ ԵրևանումՄիջոցառումները՝ այսօր, իսկ հոկտեմբերի 6-ին Հայաստանում սգո օր է հայտարարվելու։
08:06 04/10/2018Կենդանաբանական այգում գրանցվել է գորշ արջի անկումՆերկայումս Կենդանաբանական այգու տնօրինության կողմից կատարվում է փորձաքննություն դեպքի առնչությամբ։
09:05 03/10/2018Աշխարհը հրաժեշտ կտա Ազնավուրին հոկտեմբերի 5-ինՖրանսահայ աշխարհահռչակ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի հիշատակին նվիրված Փարիզում կկայանա հրաժեշտի պաշտոնական ազգային արարողություն։
12:03 01/10/2018ՔԿ. Ժամկետային զինծառայող Աղասի Մկրտչյանի մահվան գործով մեղադրանք է առաջադրվել համածառայակցինԵրրորդ կայազորային քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով կատարվում են ակտիվ քննչական գործողություններ՝ կրտսեր սերժանտ Աղասի Մկրտչյանի մահվան բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։ Քննչական...
09:30 01/10/2018Այսօր նշվում է Դավիթ Դվնեցու և սուրբ վկաների հիշատակության օրըՀայ Առաքելական եկեղեցին այսօր նշում է Դավիթ Դվնեցու և սուրբ վկաներ Ղամբեոսի և Ղամբեուհու հիշատակության օրը: Սբ.
14:04 28/09/2018Ֆրանկոֆոնիայի գալա-համերգին ելույթ կունենա ZAZ-ը, իսկ Ազնավուրի ներկայությունը՝ անակնկալ2018թ.-ի հոկտեմբերի 11-12-ին Հայաստանում տեղի կունենա Ֆրանկոֆանիայի գագաթնաժողովը, որի ժամանակ Հայաստանը կհյուրընկալի 84 երկրների պատվիրակությունների։ Գագաթնաժողովի շրջանակներում Հանրապետության...
11:45 28/09/2018ՄԻՊ-ը դիմել է Գլխավոր դատախազին «Սարի Թաղի» քրգործը կասեցնելու հիմնավորվածության հարցովՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը դիմել է Գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին «Սարի Թաղի» դեպքերով հարուցված քրեական գործի վարույթը կասեցնելու մասին որոշման հիմնավորվածությունը պարզելու,...
10:00 28/09/2018ԵԱՀԿ Մինսկի խումբ. Համապարփակ կարգավորումը կպահանջի բոլոր կողմերից փոխզիջումներԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովը, Ստեֆան Վիսկոնտին և Էնդրյու Շոֆերը սեպտեմբերի 25-ից 27-ը ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբելայի շրջանակներում առանձին և համատեղ Հայաստանի ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի...
10:41 27/09/2018Արցախում զինծառայող է մահացելՍեպտեմբերի 26-ին` ժամը 20:10-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, մահացու վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող,...
09:30 27/09/2018Մնացականյանն ու Մամեդյարովը պայմանավորվել են շարունակել երկխոսությունըՀայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների հանդիպումը
10:15 26/09/2018Կոմիտասի ծննդյան օրն էԿոմիտասի ծննդյան 149-ամյակին նվիրված «Կոմիտաս» միջազգային գիտաժողով-փառատոնի շրջանակում միջոցառումներ են նախատեսված ոչ միայն Հայաստանում, նաև Ֆրանսիայում։
12:11 24/09/2018ԿԸՀ-ն արտահերթ նիստում Երևանի ավագանու ընտրությունների նախնական արդյունքների արձանագրություն կազմեցՏիգրան Մուկուչյանը հիշեցրեց, որ 475 ընտրական տեղամասերում քվեարկությանը մասնակցել է 370365 ընտրող։
08:23 24/09/2018ԿԸՀ-ն ամփոփել է բոլոր 475 ընտրատեղամասի նախնական արդյունքներըՀայաստանի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն ավարտել է Երևանի ավագանու արտահերթ ընտրությունների քվեարկության նախնական արդյունքների ամփոփումը, առցանց ներկայացված է 475 տեղամասերի տվյալները։ «Բարգավաճ...

16:40 26/11/2014Глава МИД Армении: Азербайджан стал реальной угрозой безопасности и стабильности регионаПо его словам, Баку не только игнорирует призывы стран-сопредседателей МГ ОБСЕ и международного сообщества, но и действует с точностью наоборот.
11:05 26/11/2014Арцрун Ованнисян: Азербайджанские СМИ распространили очередную дезинформациюПресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян в беседе с корреспондентом Panorama.am назвал глупостью распространенную азербайджанскими информационными сайтами информацию о том, якобы в...
09:43 26/11/2014Сегодня в мире отмечается День информацииСегодня, 26 ноября, отмечается Всемирный день информации (World Information Day), который проводится ежегодно с 1994 года.
17:47 25/11/2014С.Оганян: Противник, пытаясь нанести армянской армии удар со спины, всегда будет получать сильный прямой контрудар«Баку в Мартакерте обрек на бесславное поражение своих спецназовцев, затем отправил в Карвачар убийц, растерзавших 16-летнего юношу. И сейчас они в суде Степанакерта, обвиняя друг друга, пытаются спас
14:46 25/11/2014В военном пантеоне «Ераблур» начались похороны членов экипажа сбитого ВС Азербайджана вертолета МИ-24 ВВС НКРВ военном пантеоне «Ераблур» начались похороны членов экипажа сбитого ВС Азербайджана вертолета МИ-24 ВВС НКР – майора Сергея Саакяна, старшего лейтенанта Саргиса Назаряна, лейтенанта Азата Саакяна.
09:48 25/11/2014Женщины-активистки всего мира сегодня отмечают День против насилияЖенщины-активистки всего мира с 1981 года отмечают 25 ноября день против насилия. Об этом напоминает Calend.ru. Генеральная Ассамблея ООН 17 декабря 1999 года объявила 25 ноября Международным днем...
14:32 24/11/2014Ш.Кочарян: Армения после членства в ЕАЭС сохранит режим свободной торговли с Грузией и льготные торговые отношения с ИраномЗамглавы МИД РА сообщил также, что Армения станет членом ЕАЭС лишь после ратификации договора парламентами всех 4 стран – Армении, России, Казахстана и Беларуси.
14:18 22/11/2014Президент НКР посмертно наградил членов экипажа вертолета МИ-24 – Сергея Саакяна, Саргиса Назаряна и Азата СаакянаВ ходе спецоперации ВС Азербайджана понесли потери (2 военнослужащих). АО НКР потерь не понесла.
11:37 22/11/2014В ходе спецоперации ВС НКР вынесли тела членов экипажа сбитого ВС Азербайджана вертолета Ми-24«Учитывая официальные заявления и полное отсутствие благоразумия с азербайджанской стороны, ВС Нагорно-Карабахской Республики были вынуждены провести спецоперацию с целью выяснения судьбы экипажа...
09:25 22/11/2014В Армении сегодня отмечается День банковского работникаВ 2003 году правительство Армении объявило 22 ноября Днем банковского работника. С того момента, как напоминает Calend.ru, в этот день служащие банков отмечают свой профессиональный праздник. Этим...
16:06 21/11/2014На заседании Совета глав правительств СНГ обсудили вопросы вокруг создания объединенной системы ПВОВажные шаги предпринимаются также в энергетической сфере, которые позволят обеспечить энергетическую безопасность СНГ.
12:21 21/11/2014Минобороны НКР: В ночь с 20 на 21 ноября ВС Азербайджана нарушили режим перемирия порядка 190 разВ последнее время на всей протяженности линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил резко возросло количество случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия.
09:36 21/11/2014Сегодня отмечается Всемирный день приветствийЕжегодно 21 ноября отмечается Всемирный день приветствий (World Hello Day). Как передает «Календарь событий», в 1973 году праздник приветствий придумали 2 брата-американца Майкл и Брайен Маккомак в...
14:58 20/11/2014Парламент Армении отклонил ряд законопроектов. Оппозиционные депутаты ликование выразили аплодисментамиДепутаты продолжили дебаты по проектам поправок в законы РА «О социальной защите», «Об акционерных обществах», «О лицензировании», «О государственных пенсиях», «О гражданской службе» и др.
13:26 20/11/2014ОБСЕ обеспокоена отсутствием гуманитарного доступа к обломкам Ми-24По данным ОБСЕ, вертолет находится в заминированной зоне на нейтральной территории.
09:32 20/11/2014Сегодня отмечается Всемирный день детейСегодня, 20 ноября, отмечается Всемирный день детей (Universal Children's Day). Об этом напоминает Calend.ru. В 1954 году Генеральная Ассамблея ООН рекомендовала всем странам ввести в практику...
11:45 19/11/2014Парламент Армении одобрил резонансный законопроект о пособиях по временной нетрудоспособностиНациональное Собрание одобрило законопроект о внесении изменений и дополнений в Закон Республики Армения «О пособиях по временной нетрудоспособности» 67 голосами «за», 7 голосами «против».
09:21 19/11/2014Сегодня отмечается Международный мужской деньЕжегодно 19 ноября отмечается Международный мужской день (International Men's Day). Как напоминает Calend.ru, впервые его отпраздновали в 1999 году жители Республики Тринидад и Тобаго – островного...
15:51 18/11/2014Премьер Армении О. Абраамян призвал оппозицию к сотрудничествуБольшинство из 12 требований, представленных ранее непровластными политическими силами Армении, не является новым: к ним правительство республики либо уже публично обращалось, либо выполнило.