02:09 10/10/2018Մահացել է Արայիկ Խանդոյանը«Սասնա ծռերի» անդամ, ազատամարտիկ Արայիկ Խանդոյանը՝ «Միայնակ գայլը» մահացել է: Այս մասին Facebook-ի իր էջում հայտնում է Խանդոյանի ընկեր Վարուժան Ավետիսյանը: Խանդոյանի մահվան պատճառը, ըստ աղբյուրի,...
12:33 09/10/2018Մահացել է արցախցի կինոռեժիսոր, լուսանկարիչ Դոն ԱսկարյանըԲեռլինում հոկտեմբերի 6-ին վախճանվել է արցախցի կինոռեժիսոր, լուսանկարիչ Դոն Ասկարյանը: Նա արցախցի հայտնիչ քանդակագործ, գեղանկարիչ Ռոբերտ Ասկարյանի եղբայրն է: Արցախի մշակույթի, երիտասարդության հարցերի...
11:30 09/10/2018Ցոլակյանի հաջորդըԿԸՀ-ն այսօր ժամը 15։00-ին նիստ կգումարի և արձանագրություն կկազմի Ցոլակյանի մանդատը ցուցակի հաջորդ թեկնածուին փոխանցելու նպատակով։
10:22 08/10/2018ԱԱԾ. Պարզվել է 10 տարի առաջ Արմեն Ավետիսյանի տան վրա ավազակային հարձակման պատվիրատունՀաշվի առնելով, որ վերջինս տևական ժամանակ բացակայում է ՀՀ-ից, և գտնվելու վայրը հայտնի չէ, նրա նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում
10:05 08/10/2018Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Վլադիմիր Պուտինի հետՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երեկ հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, շնորհավորել և բարեմաղթանքներ հղել նրան ծննդյան օրվա առթիվ: Հայտնում են վարչապետի...
11:15 06/10/2018Մահացել է Մոնսերատ ԿաբալյենԱշխարհահռչակ օպերային երգչուհին Արցախ այցի պատճառով հայտնվել էր Ադրբեջանի ԱԳՆ-ի «սև ցուցակում»։
10:20 05/10/2018Շառլ Ազնավուրի հիշատակին նվիրված միջոցառումներ ԵրևանումՄիջոցառումները՝ այսօր, իսկ հոկտեմբերի 6-ին Հայաստանում սգո օր է հայտարարվելու։
08:06 04/10/2018Կենդանաբանական այգում գրանցվել է գորշ արջի անկումՆերկայումս Կենդանաբանական այգու տնօրինության կողմից կատարվում է փորձաքննություն դեպքի առնչությամբ։
09:05 03/10/2018Աշխարհը հրաժեշտ կտա Ազնավուրին հոկտեմբերի 5-ինՖրանսահայ աշխարհահռչակ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի հիշատակին նվիրված Փարիզում կկայանա հրաժեշտի պաշտոնական ազգային արարողություն։
12:03 01/10/2018ՔԿ. Ժամկետային զինծառայող Աղասի Մկրտչյանի մահվան գործով մեղադրանք է առաջադրվել համածառայակցինԵրրորդ կայազորային քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով կատարվում են ակտիվ քննչական գործողություններ՝ կրտսեր սերժանտ Աղասի Մկրտչյանի մահվան բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։ Քննչական...
09:30 01/10/2018Այսօր նշվում է Դավիթ Դվնեցու և սուրբ վկաների հիշատակության օրըՀայ Առաքելական եկեղեցին այսօր նշում է Դավիթ Դվնեցու և սուրբ վկաներ Ղամբեոսի և Ղամբեուհու հիշատակության օրը: Սբ.
14:04 28/09/2018Ֆրանկոֆոնիայի գալա-համերգին ելույթ կունենա ZAZ-ը, իսկ Ազնավուրի ներկայությունը՝ անակնկալ2018թ.-ի հոկտեմբերի 11-12-ին Հայաստանում տեղի կունենա Ֆրանկոֆանիայի գագաթնաժողովը, որի ժամանակ Հայաստանը կհյուրընկալի 84 երկրների պատվիրակությունների։ Գագաթնաժողովի շրջանակներում Հանրապետության...
11:45 28/09/2018ՄԻՊ-ը դիմել է Գլխավոր դատախազին «Սարի Թաղի» քրգործը կասեցնելու հիմնավորվածության հարցովՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը դիմել է Գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին «Սարի Թաղի» դեպքերով հարուցված քրեական գործի վարույթը կասեցնելու մասին որոշման հիմնավորվածությունը պարզելու,...
10:00 28/09/2018ԵԱՀԿ Մինսկի խումբ. Համապարփակ կարգավորումը կպահանջի բոլոր կողմերից փոխզիջումներԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովը, Ստեֆան Վիսկոնտին և Էնդրյու Շոֆերը սեպտեմբերի 25-ից 27-ը ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբելայի շրջանակներում առանձին և համատեղ Հայաստանի ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի...
10:41 27/09/2018Արցախում զինծառայող է մահացելՍեպտեմբերի 26-ին` ժամը 20:10-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, մահացու վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող,...
09:30 27/09/2018Մնացականյանն ու Մամեդյարովը պայմանավորվել են շարունակել երկխոսությունըՀայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների հանդիպումը
10:15 26/09/2018Կոմիտասի ծննդյան օրն էԿոմիտասի ծննդյան 149-ամյակին նվիրված «Կոմիտաս» միջազգային գիտաժողով-փառատոնի շրջանակում միջոցառումներ են նախատեսված ոչ միայն Հայաստանում, նաև Ֆրանսիայում։
12:11 24/09/2018ԿԸՀ-ն արտահերթ նիստում Երևանի ավագանու ընտրությունների նախնական արդյունքների արձանագրություն կազմեցՏիգրան Մուկուչյանը հիշեցրեց, որ 475 ընտրական տեղամասերում քվեարկությանը մասնակցել է 370365 ընտրող։
08:23 24/09/2018ԿԸՀ-ն ամփոփել է բոլոր 475 ընտրատեղամասի նախնական արդյունքներըՀայաստանի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն ավարտել է Երևանի ավագանու արտահերթ ընտրությունների քվեարկության նախնական արդյունքների ամփոփումը, առցանց ներկայացված է 475 տեղամասերի տվյալները։ «Բարգավաճ...

14:37 23/08/2013Hayrikyan plans to hold national signature collection campaignParuyr Hayrikyan is going to hold a national signature collection campaign in order to “establish an absolute democracy in the country,” the National Self-Determination Union’s leader told reporters...
09:52 23/08/2013Armenia marks 23nd anniversary of Declaration of IndependenceOn August 23, 1990, the Supreme Council of the Armenian SSR adopted the Declaration of Independence which marked the beginning of a new state building process.
16:24 22/08/2013Catholicos Karekin II applies to Azeri spiritual leader to help release Armenian captiveSupreme Patriarch and Catholicos of All Armenians Karekin II has applied to Azeri spiritual leader Sheikh-ul-Islam Haji Allahshukur Pashazadeh to secure the release of Armenian soldier Hakob...
13:48 22/08/2013School food system to be established in ArmeniaThe Armenian government has today approved the Sustainable School Food program.
09:41 22/08/2013Music, art, and justice: Interview with Serj TankianTrue to his patriotic values, Serj Tankian mentions Armenia in his new album and even introduces a new song dedicated to Yerevan, titled “Yerevan to Paris.”
18:56 21/08/20137 charity canteens reopen in YerevanThere are 16 charity canteens in Yerevan which work with the assistance of Yerevan Municipality and a number of NGOs.
09:00 21/08/2013Rain and thunderstorm forecast for todayThe air temperature will be +29+31 in daytime and +23+25 in the evening.
12:44 15/08/2013Criminal case initiated on fact of Hakob Injighulyan’s not returning back to his military postA criminal case has been initiated on the fact of Hakob Injighulyan’s not returning back to his military post under Article 365 Paragraph 1 of the Criminal Code of the Republic of Armenia.
20:37 14/08/2013Russian journalist denied entry to Azerbaijan because of Armenian last nameRussian journalist Anna Sahakyan, Russian by nationality, was denied entry to Baku because of her husband’s Armenian last name.
10:45 13/08/2013Armenian captive not to be held accountable – Armenian Defense MinistryThe Armenian side does everything possible to return the Armenian soldier to Armenia.
09:00 13/08/2013Feeble rains possible in northern and western regionsThe air temperature will go up.
14:11 12/08/2013Tuition fees protest near government building in YerevanSeveral citizens staged a protest near the government building in Yerevan demanding to review tuition fees which will be increased in a number of universities beginning the new academic year.
13:17 12/08/2013International Youth Day is celebrated todayThe theme of International Youth Day 2013 is "Youth Migration: Moving Development Forward."
12:43 12/08/2013Defense Ministry: Armenia-Azerbaijan border situation less tense now“Certainly, shots are heard constantly, but their intensity is incomparable with that of the shots recorded on August 4-6.”
09:00 12/08/2013Partly cloudy weather forecast for todayThe air temperature will be +31+33 in daytime and +26+28 in the evening.
12:08 09/08/2013Armenian Assembly of America issued a statement on new U.S. Co-Chair to OSCE Minsk GroupUpon the appointment of Ambassador James Warlick to serve as the next U.S. Co-Chair of the Organization for Security & Cooperation in Europe (OSCE) Minsk Group for the Nagorno-Karabakh peace process,...
10:55 09/08/2013Today marks International Day of the World's Indigenous Peoples2013 theme: "Indigenous peoples building alliances: Honouring treaties, agreements and other constructive arrangements."
09:03 09/08/2013Mostly cloudy weather forecast for todayThe air temperature will go down by 2-6 degrees.
17:41 08/08/2013ICRC Yerevan Office has no information about condition of Armenian soldier who crossed border into AzerbaijanThe Yerevan Office of the International Committee of the Red Cross (ICRC) is aware of the incident involving Armenian soldier Hakob Injighulyan, but has no information about his health, the ICRC...