11:44 11/12/2015Քաղաքագետ. Ադրբեջանը ցանկանում է խափանել նախագահների հնարավոր հանդիպումը կամ փոխել օրակարգը«Ղարաբաղյան պատերազմի վերսկսման հնարավորությունը շատ քիչ է, քանի որ Ադրբեջանը պատրաստ չէ դրան ոչ տնտեսապես, ոչ էլ ռազմական պոտենցիալը կհերիքի: Ալիևն էլ քաղաքական ռեսուրսներ չունի ոչ երկրի ներսում, ոչ...
09:34 09/12/2015ԲՀԿ-ում չեն կողմնորոշվում. «Ժողովուրդ»«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով՝ ԱԺ ԲՀԿ խմբակցությունը դեռևս չի հասցրել հավաքվել և քննարկել սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեի արդյունքները: Ըստ թերթի, ԲՀԿ-ականները դեռ զբաղված են տեղամասերում...
14:23 08/12/2015Երևանի մամուլի ակումբը հրապարակեց, թե ինչպես է լուսաբանվել հանրաքվենԵրևանի մամուլի ակումբն այսօր ներկայացրեց «ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների 2015թ. դեկտեմբերի 6-ի հանրաքվեի լուսաբանումը Հայաստանի հեռարձակվող ԶԼՄ-ներում» մոնիտորինգի արդյունքները: Մոնիտորինգն...
13:03 07/12/2015Տիգրան Մուկուչյան. Քաղաքական գնահատականներ միշտ էլ հնչել են և կարող են հնչելՀԸՀ-ն գիշերվա ընթացքում գրավոր դիմումներ չի ստացել:
12:48 06/12/2015Լևոն Տեր-Պետրոսյան. Որքան շատ իրական մարդ գա քվեարկության, այնքան հանրաքվեի արդյունքներն ավելի օբյեկտիվ կլինենԱռաջինը ես կոչ եմ անում մեր ողջ ժողովրդին գալ և քվեարկել ազատորեն:
13:05 05/12/2015Քաղաքագետ. Թուրքիան կարող է փորձել օգտագործել ԼՂՀ ճակատըՌուսաստանի և Թուրքիայի իշխանությունների անզիջում դիրքորոշումից կարելի է ենթադրել, որ նրանց միջև հակասությունները տևական ժամանակ կշարունակվեն: Այս առումով Հայաստանը պետք է պատրաստ լինի տարբեր...
13:05 04/12/2015Ալեքսեյ Մարտինով. ՀՀ-ն Անդրկովկասի երկրների համար հնարավորությունների դուռ է բացումԻրականում Եվրասիական տնտեսական միությունն առաջին հերթին տնտեսական միություն է, որը ձեռնտու է բոլորին: Երևանում «Անդրկովկասի եվրասիական ճանապարհը.
12:10 02/12/2015ՀՀԿ-ական պատգամավոր. Գործող Սահմանադրությունը իդեալական պայմաններ է ստեղծում իշխանության վերարտադրության համարԽորհրդարանական կառավարման համակարգը հնարավորություն կտա լուծել քաղաքական համակարգում առկա մի շարք խնդիրներ, իրականացնել անցնցում իշխանափոխություն, ապահովել քաղաքական, տնտեսական զարգացումների ավելի...
12:52 30/11/2015Հովիկ Աբրահամյանն առաջարկել է թատրոնին հարակից հրապարակում կանգնեցնել Աճեմյանի հուշարձանըԹատրոնի հիմնադրումն ուրիշ իմաստ, ուրիշ նշանակություն է տվել Գյումրի քաղաքին. նրանով հետաքրքրվել են հայ թատրոնի նշանավոր դեմքերը և քաղաքի մշակութային կյանքն արձանագրել է խոշոր իրադարձություններ:
13:11 28/11/2015Թուրքագետ. Դավութօղլուի՝ Արցախի վերաբերյալ խոսքերի շահարկում է տեղի ունենումԱյստեղ արտառոց բան չկա, սենսացիա սարքելն անիմաստ է: Նույն շեշտադրումներն են, ինչ վերջին մի քանի տարիներին անընդհատ տարբեր առիթներով ու տարբեր մակարդակներով Թուրքիայից հնչում են:
09:45 28/11/2015Արա Աբրահամյանը «վարձել» է Ծառուկյանի «հուշարարներին». «Ժողովուրդ»«Ռուսաստանի հայերի միության» նախագահ Արա Աբրահամյանն արդեն որոշել է, թե երբ է հրավիրելու իր կողմից ստեղծելիք նոր կուսակցության հիմնադիր համագումարը: Արդեն հայտնի է, որ կուսակցությունը կոչվելու է...
12:18 27/11/2015Զինված խմբի թիրախում եղել են քաղաքացիներ, պետական գործիչներ, իշխանության առանձին ճյուղեր. ԱԱԾՆոյեմբերի 25-ին Ազգային անվտանգության ծառայության ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքով վնասազերծված խումբը իր զինվածությամբ, անձնակազմի քանակով, դաժանությամբ նմանը չի ունեցել...
13:42 26/11/2015Գորիկ Հակոբյան. Կանխվել են հրեշավոր վտանգներԴժվար է պատկերացնել խմբի հնարավոր գործունեության դեպքում որքան զոհեր և ինչ հետևանքներ կարող էին լինել:
11:41 25/11/2015ԱԱԾ. Հանցավոր խումբը նպատակ է ունեցել ՀՀ տարածքում ծանր հանցագործություններ կազմակերպելԵրևանի նախկին բնակիչ, արտասահմանում բնակվող Արթուր Վարդանյանը ժամանելով Հայաստան, ստեղծել և ղեկավարել է հանցավոր համագործակցություն:
11:56 24/11/2015Աղքատությունը, գործազրկությունը, արտագաղթը պետք է չափել մեկ գործիքով՝ հայաստանյան առկա իրականության գործիքով. Նաիրա ԶոհրաբյանԲնակչության կենսամակարդակը վատանում է, սակայն աղքատության ցուցիչը, չգիտես ինչու, բարելավվում
13:13 23/11/2015Տեսողության խնդիրներ ունեցող ընտրողների համար հատուկ ձեռնարկներ են հրապարակվել«Ինչպես միշտ, այս անգամ էլ մենք ուշադրության կենտրոնում ենք պահել սահմանափակ հնարավորություններով անձանց ընտրական իրավունքի, հանրաքվեին մասնակցելու իրավունքի իրացման լիարժեք ապահովման խնդիրը»:
12:55 21/11/2015Ամեն ինչ անում են, որ ընդդիմությունը օտարված չլինի, վատ ա՞ սա. ԲՀԿ-ական«Այո» ր «Ոչ» քարոզարշավ
09:09 21/11/2015Սահմանադրական հանրաքվեի համար ընտրակաշառք չի բաժանվելու. «Ժողովուրդ»«Ժողովուրդ»-ին հայտնի է դարձել, որ դեկտեմբերի 6-ին կայանալիք սահմանադրական հանրաքվեի նախընտրական շտաբի ամենատարբեր ներկայացուցիչներ իրենց «ենթակաների», կազմակերպչական գծով պատասխանատուների հետ...
12:55 20/11/2015Կառավարման այսօրվա համակարգը հնարավորություն չի տալիս, որ իշխանությունը պատասխանատու լինի ժողովրդի առաջ. Թովմասյան«Այո» և «Ոչ» քարոզարշավ
09:11 20/11/2015Իշխանության սիրելի պատգամավորները սնանկացել են. «Ժողովուրդ»«Ժողովուրդ»-ը գրում է. «Իհարկե, ՀՀ որևէ քաղաքացի ապահովագրված չէ սնանկությունից: Սակայն խայտառակություն է, երբ ԱԺ պատգամավորներն են սնանկ ճանաչվում, այն էլ իշխանությունների սիրելի պատգամավորները:...

10:20 07/01/2014В Армении сегодня День поминовения усопшихВ Армении 7 января, на следующий день после Рождества Христова, как и во все дни, следующие сразу за Великими (главными) праздниками, совершается поминовение усопших – Мерелоц (арм.).
14:50 06/01/2014Католикос Гарегин II поздравил с Рождеством Христовым и указал путь благоденствия армянской нацииПо его словам, только так можно добиться победы справедливости в преддверии 100-й годовщины Геноцида армян в Османской империи 1915г. и в решении карабахской проблемы.
09:07 06/01/2014В Армении сегодня празднуют Рождество ХристовоСегодня, 6 января, Армянская Апостольская Церковь отмечает праздник Богоявления и Рождества Иисуса Христа.
14:26 04/01/2014В Армении внедрен обязательный компонент накопительной пенсионной системыНовый закон предполагает взнос гражданами, рожденными после 1974г., 5% заработной платы в специальные накопительные фонды, еще 5% будет выплачивать государство.
17:22 28/12/2013Спикер парламента Армении О. Абраамян осудил инцидент, связанный с защитой мэром Еревана кандидатской диссертации«К чему было скрывать от общественности? Это что тайна? Боялись, что Тарон Маргарян скажет нечто ошибочное? Да даже если бы и сказал!»
17:40 27/12/2013Оппозиция отказывается от намерения обжаловать в КС Армении законность ратификации газовых контрактов с Россией?По словам З. Постанджян, в 2014г. их задачей должны стать консолидация, организация, единение, полноценное участие общественности в процессах, а также концентрация борьбы на площадях.
12:00 27/12/2013Бако Саакян: Армия обороны НКР является гордостью всего армянства27 декабря президент НКР Бако Саакян принял участие в торжественной церемонии вручения ценных подарков командирам соединений и воинских частей Армии обороны и личному составу 4-го оборонительного...
17:26 26/12/2013Премьер Армении Т. Саркисян выступил против сноса Круглого здания аэропорта «Звартноц»«Это для нас является приоритетной задачей. Мы не можем недооценивать важность аэропорта в жизни нашей страны».
14:55 26/12/2013В Армении состоялся вечер чествования лучших спортсменов 2013 годаВ Армении накануне состоялся вечер чествования лучших спортсменов 2013 года, организованный Министерством спорта и по делам молодежи Армении, в котором принял участие премьер-министр Тигран Саркисян.
16:15 25/12/2013Стараниями генпрокурора Армении дело по факту убийства старосты села Прошян Грача Мурадяна сдвинулось с «мертвой точки»На основании недостаточности подтверждающих вину доказательств после 10 месяцев заключения под стражу освобожден Араик Петросян...
12:23 25/12/2013Названы лучший футболист и лучший тренер Армении 2013 года – Генрих Мхитарян и Вардан МинасянВечером во вторник, 24 декабря, состоялась церемония вручения премий Федерации Футбола Армении (ФФА), в ходе которой стали известны победители в номинациях «Лучший футболист 2013 года» и «Лучший...
19:55 24/12/2013Фракции парламента Армении готовят решительные меры по признанию недействительной ратификации газовых контрактов с Россией«Если Сукиас Аветисян не поддержит нашей позиции, мы потребует смены руководящего состава Счетной комиссии».
16:39 24/12/2013Давид Бабаян назвал условие, при котором Турция сможет сыграть положительную роль в карабахском урегулировании«Процесс почти зашел в тупик, и лишь благодаря серьезным усилиям стало возможно придать ему новый импульс, а это также можно назвать прогрессом».
14:55 24/12/2013Азербайджан демонстрирует безответственность. Продолжающиеся инциденты на границе комментируют экспертыРуководитель пресс-службы аппарата президента НКР Давид Бабаян отметил, что различного рода провокации стали для Азербайджана обычной практикой.
15:37 23/12/2013Четыре фракции парламента Армении отказались признавать результаты голосования по ратификации газовых контрактов с РоссиейОппозиционные фракции парламента РА – АРФ «Дашнакцутюн» (АРФД), «Наследие», Армянский национальный конгресс (АНК) – и фракция «Процветающая Армения», выступили с совместным заявлением...
14:14 21/12/2013Мирная конференция «Женева-2» не разрешит сирийского кризиса. Эксперты назвали угрозы для армян Сирии в 2014г.Согласно последним оценкам ООН, за время конфликта в Сирии погибли более 100 тысяч человек, 2 миллиона сирийцев стали беженцами.
11:54 21/12/2013Армен Мхитарян: Заявления азербайджанских чиновников негативно влияют на переговорный процесс по Карабаху«Почему они обязательно стремятся переходить границы, тем более, что на уровне президентов достигнута договоренность активно продолжить переговоры?!»
16:18 20/12/2013Россия без согласия правительства Армении не сможет продать акции «АрмРосгазпрома» Турции или АзербайджануГлава Минэнерго заверил, что акции застрахованы от продажи Турции или Азербайджану, поскольку в соглашении четко прописано, кому именно Россия имеет право их продать.
09:25 20/12/2013Сегодня Международный день солидарности людей22 декабря 2005 года Генеральная Ассамблея ООН провозгласила, что Международный день солидарности людей (International Solidarity Day) будет ежегодно отмечаться 20 декабря.
15:56 19/12/2013Парламент Армении на внеочередном заседании рассмотрит вопрос продажи России 20% акций «АрмРосгазпрома»Ранее оппозиция заявила о намерении поднять на предстоящей сессии парламента Армении вопрос объявления вотума недоверия правительству республики.