10:07 25/02/2015Զորավար Անդրանիկ 150. «Ես … ցանկանում եմ միայն այն, որ երջանիկ լինի այն ժողովուրդը, որին ես ծառայում եմ ամբողջ կյանքում»«Նա խենթի պես քաջ է». Զորավար Յուդենիչ
12:45 24/02/2015Լոս Անջելեսի օդանավակայանը Հայոց ցեղասպանությունը ժխտող ընկերության հետ խզել է պայմանագիրը«Որպես ցեղասպանությունը ժխտող անձ` նա մեկ դոլար էլ չի հատկացրել Լոս Անջելեսի քաղաքացիներին և կապ չունի քաղաքի հետ»:
15:28 23/02/2015Ավետիսյանների ընտանիքն այլևս չի հավատում, որ երբևէ կիմանա իրականությունը. Դ.Իոաննիսյան (տեսանյութ)«Մինչև հիմա հարցաքննված չեն բազմաթիվ անձինք, ովքեր կարող են տեղեկություններ ունենալ Գյումրիի սպանդի մասին»,- լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման դիտարկում արեց Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ...
10:45 23/02/2015Մեծ պահք. «Ապրենք Տիրոջ երկյուղով, ինչը, հիրավի, կիմաստացնի մեզ»«Ապրենք Տիրոջ երկյուղով, ինչը, հիրավի, կիմաստացնի մեզ»:
09:37 23/02/2015Ջերմաստիճանը կբարձրանաՀանրապետության տարածքում փետրվարի 23-27-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին` հյուսիս-արևելյան 1-3 մ/վրկ: Օդի ջերմաստիճանը 23-25-ին կբարձրանա 2-3 աստիճանով: Երևանում փետրվարի 23-27-ին...
15:42 21/02/2015Խաղաղության բանալին տրամադրել են մեր մեծ առաջնորդները. Արտաշես ԳեղամյանԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի հերթական նստաշրջանում ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արտաշես Գեղամյանը ելույթ է ունեցել` նվիրված Ուկրաինայում ստեղծված իրավիճակին: Պատգամավորը մասնավորապես ասել է.
09:48 21/02/2015«Հայոց լեզու, դու մեր անկողոպտելու գանձը եղար, մեր անընկճելի հայրենիքը»«Հայոց լեզու, դու մեր անկողոպտելու գանձը եղար, մեր անընկճելի հայրենիքը»:
11:30 20/02/2015«27 տարի առաջ` այս օրը, հիմնովին փոխվեց մեր ողջ ժողովրդի պատմության ընթացքը». Արցախի վերածննդի օրն է«27 տարի առաջ` այս օրը, հիմնովին փոխվեց մեր ողջ ժողովրդի պատմության ընթացքը»:
11:22 19/02/2015Դատախազությունը չի մեկնաբանում ՌԴ գլխավոր դատախազին ուղարկված նամակի վերաբերյալ շրջանառվող լուրերըՀունվարի 12-ին Գյումրի քաղաքում ՀՀ յոթ քաղաքացիների սպանության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի վարույթը հայկական կողմին փոխանցելու վերաբերյալ ՀՀ գլխավոր դատախազի կողմից ՌԴ գլխավոր դատախազին...
10:06 19/02/2015«Ի՜նչ երջանիկ է Հայաստանը»1869 թվականի հենց այս օրը Դսեղում ծնվել է հայ բանաստեղծ, արձակագիր, գրական, ազգային և հասարակական գործիչ Հովհաննես Թումանյանը:
10:45 18/02/2015«Դու եկել էիր հին Ավարայրից, քո ձեռքերի մեջ թուրն էր Վարդանանց…». Սահյանը` Դեմիրճյանի մասին1877 թվականի հենց այս օրը Ախալքալաքում ծնվել է Դերենիկ Կարապետի Դեմիրճյանը:
13:55 17/02/2015Մենք թույլ չենք տա անցում միակուսակցական համակարգի. ՀԱԿ պատգամավոր«Սահմանադրական փոփոխություններով պարզ է, թե ինչ նպատակներ է հետապնդում իշխանությունը: Անցում միակուսակցական համակարգի, որը մենք թույլ չենք տա»,- լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց ՀԱԿ...
17:38 16/02/2015Հռչակագրի հրապարակումը ենթադրում էր, որ արձանագրությունները ԱԺ-ից հետ կկանչվեն. Դեմոյան«Որոշ մարդիկ Հռչակագրի հետ կապված ցանկացան անմիջապես թերություններ բերել` նշելով, որ դա հակասում է արձանագրություններին»
16:52 16/02/2015Ռոբերտ Քոչարյանի դիտարկումները ներքաղաքական վերջին զարգացումների մասին«Չեմ կարող բացատրել, թե ինչի համար էր դա պետք նախագահին»
09:09 16/02/2015Սկսվում է Մեծ Պահքի շրջանըԱյն տևում է 48 օր` Բուն Բարեկենդանից մինչև Ս. Հարության (Զատկի) տոնի նախօրեն:
14:55 14/02/2015Գյումրիում մեկնարկել է Ավետիսյանների ընտանիքի սպանության գործով հանրային քննարկումըԳյումրիում մեկնարկել է Ավետիսյանների ընտանիքի յոթ անդամների սպանության բացահայտման խնդիրների շուրջ հանրային առաջին քննարկումը: Կազմակերպիչներից Ժուռնալիստների «Ասպարեզ» ակումբի նախագահ Լևոն...
12:47 14/02/2015Արծրուն Հովհաննիսյան. Գործ ունենք նեղված դիրքորոշման հետ«Տեղակալի հաստիքը վերացվել է, բայց այդ գործունեությունը իրականացնող մի ամբողջ բաժին է եղել և այսօր էլ կա»:
10:50 14/02/2015Հիսուսի՝ տաճարին ընծայման տոն կամ ՏեառնընդառաջՏերունի այս տոնը հիշատակում է 40-օրական Հիսուսի ընծայումը Տաճարին:
13:46 13/02/2015ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի ելույթը` քաղխորհրդի նիստումԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի ելույթը` քաղխորհրդի նիստում
11:24 13/02/2015Ս. Թանգյան. Ծառերի վաղ բողբոջակալման վտանգը կարծես թե անցավ«Ձյունը չի վնասի, ընդհակառակը, աճը կկանգնի ու արդեն կսկսի բնականոն հունը»:

10:16 13/05/2013ЦИК Армении составила протоколы по результатам выборов Совета старейшин Еревана12 мая ЦИК Армении, основываясь на протоколах относительно результатов голосования на избирательных участках, результатах пересчета голосов, решения, принятых относительно результатов голосования,...
09:50 13/05/2013Осадки на территории Армении продолжатся13-17 мая преимущественно ночью и во второй половине дня на территории Армении ожидаются дождь и облачность, в отдельных районах возможен град.
15:56 11/05/2013Группа ветеранов карабахской войны проводит акцию на Площади Свободы в Ереване«Мы требуем пересмотреть размеры выплачиваемых ветеранам карабахской войны социальных пенсий и пособий».
13:32 11/05/2013Эксперт: Саакашвили пытается угодить Баку и Анкаре, чтобы завоевать их симпатииПроазербайджанские заявления президента Грузии Михаила Саакашвили нацелены на укрепление его позиций во внутренней политике.
09:30 11/05/2013В ближайшие дни на территории Армении ожидаются дождь и облачностьНа территории Армении 11-13 мая ночью и во второй половине дня ожидаются дождь и облачность, в отдельных районах возможен град.
15:54 10/05/2013«Свидетелям Иеговы», через Евросуд опустошившим бюджет Армении на €112 тыс., просто выгодно быть «притесняемыми»А. Амарян добавил, что во избежание подобных вердиктов впредь специалисты и суды должны работать более профессионально.
14:36 10/05/2013Президенты Армении и НКР обсудили двустороннее экономическое сотрудничество10 мая президент НКР Бако Саакян встретился с президентом Республики Армения Сержем Саргсяном. Как сообщает пресс-служба главы государства, президенты обсудили ряд вопросов, касающихся сотрудничества...
09:42 09/05/2013После освобождения Шуши 9 мая получило для армян еще одно значение, стало новым символом победы и мира. Послание С. Саргсяна«9 мая является веским доказательством того, что при необходимости мы и впредь не колеблясь и по максимуму воспользуемся нашим правом на самооборону. Это нынешняя формула мира».
17:46 08/05/2013В Минкультуры Армении не знают, в курсе ли они или нет насчет строительства на территории Крытого рынка…Ранее на этой неделе жители дома № 4а по ул. Пароняна административного района Еревана Кентрон написали письмо президенту, премьер-министру, омбудсмену Армении касательно ситуации вокруг рынка.
17:04 08/05/2013Оптимизация раздутой госсистемы и решение социальных проблем. Президент Армении поставил задачи перед новым правительством«Граждане еще раз во весь голос заявили, что требуют и готовы поддержать таких чиновников, которые работают, каждый день что-то меняют и предпочитают практическую, конкретную работу вместо шоу».
11:42 08/05/2013Оглашен новый состав правительства АрменииСегодня президент Армении Серж Саргсян назначил членов правительства.
09:27 08/05/2013Сегодня Международный день Красного Креста и Красного ПолумесяцаДень Красного Креста и Красного полумесяца (World Red Cross and Red Crescent Day) учрежден в честь швейцарского бизнесмена, общественного деятеля и гуманиста Жана Анри Дюнана (Jean Henri Dunant, 8...
15:14 07/05/2013«The Fresno Bee»: Признание городом Фресно независимости НКР привело к конфронтации на международной аренеАзербайджанский народ просит власти города признать недействительной принятую в апреле резолюцию о признании независимости НКР.
14:37 07/05/2013Омбудсмен: Муниципальные выборы в Ереване были свободными, а правовые основания не верить в их справедливость отсутствуютНа телефон «горячей линии» офиса омбудсмена Армении Карена Андреасяна поступило лишь 19 сообщений относительно прошедших 5 мая выборов в Совет старейшин Еревана.
14:15 07/05/2013Борис Навасардян: Политические силы на выборах в Совет старейшин Еревана вели бескомпромиссную борьбуПри освещении состоявшихся 5 мая выборов в Совет старейшин Еревана дискриминационный подход зафиксирован только в отношении 1 из 7 политических сил – партии «Аракелутюн» («Миссия»).
09:25 07/05/2013В ближайшие дни осадки на территории Армении продолжатсяНа территории Армении 7-9 мая время от времени, 10-11 мая ночью и во второй половине дня ожидаются кратковременный дождь и облачность, в отдельных районах возможен град.
13:49 06/05/2013Решение транспортной проблемы в селе Багаран зависит от Гагика Бегларяна. Интервью с главой Армавирской областиТранспортный вопрос в приграничном селе Багаран Армавирской области Армении остается нерешенным, местные жители вынуждены стучаться в двери с просьбой отвезти их в Ереван или в Армавир.
13:00 06/05/2013Прошедшие выборы в Совет старейшин Еревана стали очередным шагом к демократии – глава наблюдательской организацииИзбирательные правонарушения, имевшие место в день голосования, существенно не отразились на итогах выборов.
12:23 06/05/2013Новый мэр Еревана поклянется служить процветанию столицы и действовать во благо ереванцевСогласно опубликованным ЦИК Армении предварительным данным, на прошедших накануне выборах в Совет старейшин Еревана лидирует Республиканская партия Армении, получившая 235 тыс.