09:53 14/03/2015Սեբաստիայում նահատակված քառասուն սբ մանուկների հիշատակության օրն էՍեբաստիայում նահատակված քառասուն սբ մանուկների հիշատակության օրն է
15:46 13/03/2015Բունդեսթագի թուրք պատգամավորը Գերմանիային Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչելու կոչ է արելԹուրք պատգամավորը ցավով արձանագրել է, որ Գերմանիայի կառավարությունը սխալ լեզվով է խոսում հայերի դեմ 1915-1916 թվականին կատարված արյունալի դեպքերի մասին
13:45 13/03/2015Նախագահ. Ես քաղաքական հավանություն կտամ սահմանադրական բարեփոխումների հայեցակարգին«Ես շարունակում եմ մնալ այն կայուն կարծիքին, որ մեր երկրի համար սահմանադրական բարեփոխումներն իսկապես կարևոր են»:
11:00 13/03/2015«Ես եկել եմ դարերից ու գնում եմ հաղթական...». Եղիշե Չարենց«Ես եկել եմ դարերից ու գնում եմ հաղթական...»:
16:15 12/03/2015Արծվիկ Մինասյան. Սահմանադրական բարեփոխումների հայեցակարգի շուրջ գրեթե բոլոր կետերով կա փոխադարձ ընկալումՀ.Յ. Դաշնակցության ներկայացուցիչները Սահմանադրական բարեփոխումների գործընթացի շրջանակներում հանդիպել են նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ, քննարկել սահմանադրական բարեփոխումների վերաբերյալ ՀՅԴ-ի ներկայացրած...
11:17 12/03/2015ԼՂՀ ՊՆ. Հայկական ստորաբաժանումների դիվերսիոն գործողությունների մասին լուրերն իրական չենՀայկական ստորաբաժանումների դիվերսիոն գործողությունների մասին լուրերն իրական չեն:
13:14 11/03/2015Գյումրիի կրակոցների գործ. Գրիգորյան եղբայրները հետախուզվում ենԳյումրիում մարտի 7-ի երեկոյան տեղի ունեցած զինված միջադեպի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչության վարույթում քննվող քրեական գործով պարզվել են մի շարք հանգամանքներ, առերևույթ...
11:50 11/03/2015Գյումրիում զինված միջադեպի ժամանակ վիրավորվածներից մեկը հիվանդանոցում մահացել է«Կնյազ Ղազարյանը շարունակում էր մնալ արհեստական շնչառական ապարատին միացված»:
11:45 11/03/2015Նախագահը ներկա է գտնվել «Երևան մոլ»-ում «Քարֆուր»-ի բացմանըՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ներկա է գտնվել «Երևան մոլ» բազմաֆունկցիոնալ համալիրում ֆրանսիական «Քարֆուր» առևտրային ցանցի հայաստանյան հիպերմարկետի պաշտոնական բացման արարողությանը: Այս մասին հայտնում է...
13:06 10/03/2015Դեռևս վաղ է խոսել, թե ինչով է պայմանավորված այդ քրեածին վիճակը. Գևորգ Կոստանյան«Քրեածին վիճակի վերլուծության հետ կապված, ես կարծում եմ, դեռևս վաղ է խոսել և ասել, թե ինչով է պայմանավորված»,- այս մասին այսօր կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ գլխավոր...
10:40 10/03/2015Մեծ պահք. «... գալու է պատասխան տալու ժամանակը»«... գալու է պատասխան տալու ժամանակը»:
15:00 09/03/2015Առաջիկա օրերին ջերմաստիճանը կբարձրանա 3-5 աստիճանովՀանրապետության տարածքում` մարտի 10-11-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: 12-ի երեկոյան ժամերին, 13-14-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ, առանձին վայրերում՝ ամպրոպ: Այս մասին հայտնում է...
12:33 09/03/2015Պատգամավոր. Մեր քաղաքականության մեջ ապրիլյան դիվանագիտություն չպետք է լինի«Մեր դիվանագիտությունը պետք է կարողանա Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության քաղաքական համաժողովի կողմից ընդունված Հայոց Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված բանաձևն օգտագործել ապագայում մեր...
10:27 09/03/2015Մեծ պահք. «Իսկ ի՞նչ է մեզանից յուրաքանչյուրն այս կյանքում բաղձում, եթե ոչ` պաշտպանություն և ապահովություն»«Իսկ ի՞նչ է մեզանից յուրաքանչյուրն այս կյանքում բաղձում, եթե ոչ` պաշտպանություն և ապահովություն»:
13:44 07/03/2015«Կանայք պետք է ըմբռնումով մոտենան տղամարդկանց հնարավորություններին». Մարտի 8-ին ընդառաջ«Կանայք պետք է ըմբռնումով մոտենան տղամարդկանց հնարավորություններին». Մարտի 8-ին ընդառաջ
13:35 07/03/2015ԼՂՀ ՊՆ. Շաբաթվա ընթացքում հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ականանետերիցՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, մարտի 1-ից 7-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 1000 անգամ, որի...
10:45 07/03/2015Մեծ պահք. «Այսօր այդպիսի տեսանելի և աներույթ, մարմնավոր և անմարմին գողեր և ավազակներ վխտում են մեր հասարակության մեջ»«Այսօր այդպիսի տեսանելի և աներույթ, մարմնավոր և անմարմին գողեր և ավազակներ վխտում են մեր հասարակության մեջ»:
14:28 06/03/2015ԲՀԿ-ի հետագա գործունեությունը կախված չէ ԲՀԿ-ից. Ա. ԻսկանդարյանԱյն, որ ԲՀԿ-ն իրեն ընդդիմություն կհռչակի, այլևս որևէ նշանակություն չունի: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը նման դիտարկում արեց քաղաքագետ, «Կովկաս» ինստիտուտի տնօրեն Ալեքսանդր Իսկանդարյանը: Նրա...
12:23 06/03/2015Դիվերսիա. ադրբեջանական հատուկ նշանակության ստորաբաժանման զինծառայողներ են ոչնչացվելՎերոնշյալ գործողությունների ժամանակ հայկական կողմը կորուստներ չի ունեցել:
18:00 05/03/2015ՏԻՄ ընտրություններ. Ինքնաբացարկի դիմումներ ներկայացնելու ժամկետը լրացավԻնքնաբացարկի դիմումներ ներկայացնելու ժամկետը լրացավ

09:35 25/05/2013Синоптики прогнозируют дождь и грозы в Армении25 мая в вечерние часы, а 26-29 мая в отдельных районах республики, в частности, в Лорийской и Тавушской областях ожидаются сильный дождь и облачность, в отдельных районах возможен град.
09:29 25/05/2013Сегодня День филолога25 мая — День филолога. Эта дата близка и дорога всем, кто так или иначе связан с филологией — выпускникам и преподавателям филологических факультетов, учителям русского языка и литературы,...
15:50 24/05/2013В Армении появился свой Черномырдин? «Галуст Саакян останется в истории благодаря своим плоским шуткам»Глава парламентской фракции Республиканской партии Армении Галуст Саакян продолжает оставаться в центре внимания общественности в связи со своими последними выступлениями в Национальном Собрании.
10:27 24/05/2013Министр образования и науки Армении направил поздравительное послание по случаю Последнего звонкаМинистр образования и науки Армении Армен Ашотян направил поздравительное послание по случаю праздника Последнего звонка.
09:35 24/05/2013Температура воздуха в Армении сегодня составит +30°С24 мая на территории Армении ожидается погода преимущественно без осадков. 25 мая ночью и во второй половине дня, 26-28 мая время от времени в большей части областей возможны дождь и облачность....
12:07 23/05/2013Правительство Армении утвердило программу мероприятий по устранению последствий сильного града в Армавирской областиПремьер отметил также, что, согласно программе, в 22 общинах, в которых град нанес 100% ущерб урожаю, планируется полностью возместить налог на землю.
10:20 23/05/2013Сегодня и завтра в Армении будет наблюдаться погода без осадковНа территории Армении 23-24 мая ожидается погода преимущественно без осадков. 25-27 мая ночью и во второй половине дня в значительной части областей ожидаются кратковременный дождь и облачность, в...
20:24 22/05/2013В Армении таксисты не против повышения цен на газ? Примечательные ответы из соцопросаВ связи с повышением цены на газ Panorama.am проводит соцопрос среди жителей Армении. Приведем несколько примечательных ответов. «У меня нет никаких ожиданий от правительства», – сказал один из...
18:54 22/05/2013Правительство Армении подало судебный иск против авиакомпании «Армавиа»Выяснилось, что у компании «Армавиа» есть задолженность и перед другими и различные кредиторы также подали в суд на компанию.
12:16 22/05/2013Серж Саргсян поздравил всемирно известного шансонье Шарля Азнавура с 89-летиемПрезидент Армении Серж Саргсян сегодня направил поздравительную телеграмму Национальному герою Армении, всемирно известному шансонье Шарлю Азнавуру по случаю дня рождения.
11:45 22/05/2013А. Мовсисян: Правительство Армении не намерено продавать Воротанскую ГЭС с целью субсидировать тарифы на газЦена на иранский газ более высокая, нежели цена, предлагаемая Россией, следовательно, она не может быть альтернативной.
17:52 21/05/2013Правительство Армении обещает ответить жителям пострадавших от града сел в Армавире через 2 дняПравительство Армении попросило у жителей пострадавших от сильного града 12 мая общин Армавирской области времени до четверга, 24 мая текущего года.
17:04 21/05/2013Депутат парламента Армении Алексан Петросян сравнил ущерб от града в Армавирской области с последствиями землетрясенияОднако депутат заявил, что не обнадеживает сельчан, поскольку государство не может возместить весь ущерб: столь велики его масштабы. «Самым большим содействием станет замораживание кредитов».
15:52 21/05/2013Лидер Демпартии: Вступление Армении в Таможенный союз может способствовать решению карабахского вопроса«Сбалансированную политику можно вести в том случае, если страна действительно может осуществлять собственную политику», – об этом на сегодняшней пресс-конференции заявил председатель Демократической...
09:44 21/05/2013Сегодня Всемирный день культурного разнообразия во имя диалога и развития21 мая 2003 года впервые отмечался Всемирный день культурного разнообразия во имя диалога и развития (World Day for Cultural Diversity for Dialogue and Development).
18:37 20/05/2013Глава Минсельхоза Армении призвал перекрывших дорогу Армавир-Ереван фермеров потерпеть еще несколько днейСегодня с перекрывшими автодорогу Армавир-Ереван жителями Армавирской области Армении встретились вице-премьер, министр территориального управления РА Армен Геворкян, министр сельского хозяйства...
14:00 20/05/2013Действия министра обороны С. Оганяна и главы Полиции В. Гаспаряна должны стать примером для всех чиновников в Армении«Министр обороны первым разделил горе потерявшего сына родителя, так как любая подобная трагедия – удар в спину, в первую очередь, для него самого, удар от тех, чье бездействие привело к трагедии».
13:40 20/05/2013Переговоры с Россией продолжаются… Премьер Т. Саркисян ответил на вопрос, кто мешает Армении импортировать иранский газ«Сегодня Армения использует все свои рычаги, чтобы тарифы на импортируемый в Армению газ были низкими, и ведет переговоры с Ираном и нашим стратегическим партнером – Россией».
09:55 20/05/2013На территории Армении ожидаются дождь и облачностьНа территории Армении 20 мая время от времени, а 21-23 мая ночью и во второй половине дня ожидаются дождь и облачность, в отдельных районах возможен град.
09:33 20/05/2013Сегодня Всемирный день метрологииВсемирный день метрологии (World Metrology Day) ежегодно отмечается 20 мая. День выбран в ознаменование подписания 20 мая 1875 года в Париже, на международной дипломатической конференции, знаменитой...