14:12 14/07/2014ՊԲ. Քարվաճառի ուղղությամբ դիվերսիոն խմբի բոլոր անդամները գերեվարվել կամ ոչնչացվել ենԱվարտվել է Արցախի Պաշտպանության բանակի հատուկ նշանակության ստորաբաժանումների՝ ադրբեջանական դիվերսիոն-հետախուզական խմբի վնասազերծման ուղղությամբ գործողությունը
10:00 14/07/2014Սահմանամերձ գյուղերում հանգստյան օրերին խաղաղ է եղելՏավուշի մարզի Չինարի համայնքի ղեկավար Սամվել Սաղոյանն ասաց, որ թեև գյուղի վրա չեն կրակել, սակայն հենակետերի ուղղությամբ կրակոցներ հնչել են:
12:36 12/07/2014Ավարտվել է Նախագահ Սերժ Սարգսյանի պաշտոնական այցը Չիլիի ՀանրապետությունՉիլիի Հանրապետություն պաշտոնական այցի շրջանակներում Սերժ Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել նաև Սանտյագոյի քաղաքապետ Կարոլինա Տոհայի հետ: Քաղաքապետարանի հանդիսությունների սրահում տեղի ունեցած...
11:23 12/07/2014Փոխհրաձգություն Քարվաճառում. Հայ սպան զոհվել է, դիվերսանտը` սպանվելՀայ սպան զոհվել է, դիվերսանտը` սպանվել:
16:08 11/07/2014ՀՀ և ՌԴ վարչապետները քննարկել են հայկական ԱԷԿ-ի գործող էներգաբլոկի արդիականացման հարցըՌուսաստանի Դաշնություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը Սոչիում հանդիպել է ՌԴ կառավարության ղեկավար Դմիտրի Մեդվեդևին, հաղորդում է կառավարության տեղեկատվության և...
10:08 11/07/2014Աֆրիկյանների շենքի հարցով դատարանի պատասխանը դեռ չի ստացվելՄինչև դատարանը քննարկում էր ներկայացված հայցերը, շենքն արդեն մի քանի օր է` ամբողջությամբ քանդվել է: Միայն ֆասադն ապամոնտաժվեց, իսկ մյուս հատվածները պարզապես քանդեցին ու վերածեցին հողի:
16:44 10/07/2014Հաջորդ շաբաթվա ընթացքում «Նաիրիտ»-ի աշխատակիցները կստանան իրենց մեկ ամսվա աշխատավարձըՎարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը կառավարության շենքի առջև այսօր առավոտյան հանդիպել է բողոքի ակցիա անցկացրած «Նաիրիտ» գործարանի աշխատակիցներին, ովքեր բարձրացրել են իրենց աշխատավարձերի վճարման հարցը: Հովիկ...
10:38 10/07/2014Հակառակորդը 4 ժամ կրակի տակ է պահել ՉինարինԳնդակոծությունից վիրավորներ ու մեծ նյութական վնասներ չունենք:
16:18 09/07/2014Մինչև հուլիսի 1-ը կատարված բոլոր կուտակումները հետ կվերադարձվեն. ՍաիյանՄինչև 3 տարեկան երեխայի խնամքի արձակուրդ գնացողների հետ կապված` մինչև երեխայի 2 տարին լրանալը այդ անձի համար պետությունը կատարում է 5000 դրամ նպատակային սոցիալական վճար
13:11 09/07/2014Սերժ Սարգսյան. Թուրքիայի հետ խոսելու շատ բան չունենք«Եվրոպացիների հետ մենք կշարունակենք բանակցությունները այն տարբերակով, որը չի խանգարի մաքսային միությանը մեր ինտեգրվելուն Ռուսաստանի հետ»
12:02 09/07/2014Հալեպում չորս հայ վիրավոր կաՀուլիսի 8-ի երեկոյան կրկին գազի տակառներ են արձակվել Հալեպի հայաբնակ Նոր Գյուղ շրջանի ուղղությամբ: Արձանագրվել են նյութական վնասներ: Ինչպես հայտնում է «Գանձասար» շաբաթաթերթի ֆեյսբուքյան էջը, խոշոր...
11:38 09/07/2014Բացվեց Նուբարաշենի զինվորական ուսումնական կենտրոնըՆորաբաց հրաձգարանում առաջին կրակոցները զինվորների հետ միասին իրականացրեց նախարար Օհանյանը, նաև նրա հետ զորավարժարան այցելած լրագրողները:
12:08 08/07/2014Վերնիսաժի գործ. Վալերի Հովհաննիսյանին պատգարակի վրա տեղափոխել են դատարան ու կալանավորելՎալերի Հովհաննիսյանին պատգարակի վրա տեղափոխել են դատարան ու կալանավորել:
10:00 08/07/2014Սերժ Սարգսյան. Հայաստանը կարող է կապել Արգենտինան Մաքսային միության և ԱՊՀ երկրների հետԻ պատիվ պաշտոնական այցով Արգենտինայի Հանրապետությունում գտնվող նախագահ Սերժ Սարգսյանի՝ նախօրեին տրվել է պաշտոնական ճաշ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության...
16:02 07/07/2014ԱԺ նախագահ. 20-րդ դարի առաջին Ցեղասպանությունը պետք է ըստ պատշաճի ընդգրկված լինի պատմության դասագրքերումՌԴ-ում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությունն այսօր այցելել է ՌԴ Պետական Դումա: ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի և ՌԴ Պետդումայի նախագահ Սերգեյ Նարիշկինի առանձնազրույցից...
11:00 07/07/2014Քամին, անձրևն ու ամպրոպը կշարունակվենԵրևանում հուլիսի 7-10-ը գիշերվա առաջին կեսին և երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ:
12:35 05/07/2014ՀՀԿ-ն պնդելու է, որ էլեկտրաէներգիայի սակագինը նվազի. Վ. Բաղդասարյան«Մեկը չկա, որ կողմ լինի էլեկտրաէներգիայի թանկացմանը»,- այսօրվա ասուլիսում ասաց ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը` մեկնաբանելով էլեկտրաէներգիայի սակագնի բարձրացման վերաբերյալ կայացրած...
09:38 05/07/2014Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Սահմանադրության օրվա առթիվՄաղթում եմ բոլորիս, որ Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրությունն ամեն օր իրականացվի սրբությամբ:
15:30 04/07/2014Լյուքս Ստեփանյանի գործով ամբաստանյալը դատապարտվեց 17 տարի ազատազրկմանՀրապարակել է Նոյեմբերյանի զորամասում նախորդ տարի մահացած զինծառայող Լյուքս Ստեփանյանի գործով դատավճիռը
10:56 04/07/2014«Ամեն մարդ ինքն է քանդակում իր ճակատագիրը, երբ որ քանդակն ավարտվում է, ինքն արդեն չկա». Մհեր ՄկրտչյանՄհեր Մկրտչյանի ծննդյան օրն է:

13:45 08/11/2012В присутствии президента Армении С. Саргсяна состоялась церемония закладки фундамента Мегринской ГЭСНемногим ранее в Сюникской области Армении состоялась церемония закладки фундамента Мегринской ГЭС. На мероприятии присутствовал и президент Армении Сержа Саргсян, делегация Министерства энергетики...
13:05 08/11/2012Армянский самолет совершил плановую посадку в Эрзруме. Заявление инициативы «Помоги брату»Сегодня в 07:00 инициатива «Помоги брату» направила в Сирию очередную партию груза с гуманитарной помощью, предназначенной армянским и сирийским семьям, пострадавшим в результате противостояния в...
11:42 08/11/2012Минздрав Армении: Эпидемиологическая ситуация в городе Иджеван контролируемаЭпидемиологическая ситуация в городе Иджеван контролируема, случаев заражения сибирской язвой среди жителей не зафиксировано.
11:21 08/11/2012Турция вновь посадила для досмотра армянский самолет, следовавший в СириюТурецкие власти ранее заявляли, что будут досматривать транспортные самолеты, которые направляются в Сирию
18:05 07/11/2012«Примитивный шаг» партии «Процветающая Армения» сорвет маски с ряда политических акторов. Заявление Э. Шармазанова«Истинные лица всех игроков на политическом поле отныне станут виднее, если следить за их действиями по данному вопросу».
17:19 07/11/2012Президент Армении Серж Саргсян поздравил Барака Обаму с победойПрезидент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание Бараку Обаме в связи с переизбранием на пост президента США.
11:46 07/11/2012Землетрясение в Иране. Подземные толчки ощущались и в АрменииНациональная служба сейсмической защиты МЧС Армении сообщает, что сегодня в 10:26 по местному времени было зафиксировано землетрясение магнитудой 5.7, эпицентр которого находился на территории Ирана,...
18:55 06/11/2012В Армении возбуждены очередные дисциплинарные производства в отношении прокуроров, кое-кому может грозить увольнениеПри этом приказом генерального прокурора Республики Армения на должность прокурора Сюникской области назначен Норайр Акопян.
17:04 06/11/2012Опубликован список 1000 крупных налогоплательщиков АрменииКомитет государственных доходов при правительстве Армении опубликовал список 1000 крупных налогоплательщиков Армении за первые девять месяцев 2012 года.
15:45 06/11/2012Секретарь фракции РПА считает маловероятным выдвижение единого кандидата от оппозиции на выборах президента АрменииВероятность выдвижения единого кандидата от оппозиции на предстоящих президентских выборах невелика.
16:33 05/11/2012Военная авантюра Баку приведет к признанию НКР не только Арменией, но и на международном уровнеА.Апитонян посоветовал коллегам из Администрации президента Азербайджана воздержаться от употребления эпитета «избалованное дитя» в адрес Армении во избежание обнажения подсознательных мотиваций.
11:20 05/11/2012В сирийском Алеппо случайным выстрелом убит армянинСегодня в квартале Виланер в Алеппо случайным выстрелом был убит армянин. Как сообщил пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян, была установлена личность погибшего –Вардан Хачатрян 1968 г.р. Сегодня...
17:04 03/11/2012Президент Армении предупреждает: Злоупотребления должностным положением будут наказываться публично и без исключений«Позиция Республики Армения в данном вопросе очень четкая – мы не призываем наших братьев покидать Сирию», – сказал Серж Саргсян, обратившись к сирийскому кризису.
15:42 03/11/2012У мэра Гюмри С. Баласаняна прием только 15 ноября. Операция по спасению жизни 10-летнего Левона Айвазяна – 6 ноября…Пережившая разрушительное землетрясение семья Айвазянов не имеет средств, чтобы спасти жизнь маленького мальчика.
09:39 03/11/2012Сегодня Всемирный день мужчинС инициативой отмечать Всемирный день мужчин (World Men's Day) выступил бывший президент СССР Михаил Горбачев.
17:45 02/11/2012Допустившим нарушения прокурорам в Армении отныне не удастся легко отделаться. Предупреждения генпрокурора А. ОвсепянаНапомним, данное заседание последовало за созванным главой государства 29 октября в Прокуратуре РА совещанием, в ходе которого президент Серж Саргсян резко осудил некоторые порочные явления в системе.
14:15 02/11/2012От снайперского выстрела в Алеппо погиб армянинОт снайперского выстрела в густонаселенном армянами сирийском Алеппо погиб армянин. Об этом Panorama.am сообщил пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян. По опубликованным МИД данным, погибшим...
17:09 01/11/2012За неподобающее прокурору поведение уволен замешанный в инциденте с журналистом Месроп МанрикянПримечательно и то обстоятельство, что увольнение М. Манрикяна последовало за совещанием у главы государства 29 октября...
16:57 31/10/2012В настоящее время зараженной сибирской язвой скотины в Армении нет. Заверения замминистра сельского хозяйстваВ селе Цомак и окрестных деревнях были проведены и продолжают осуществляться все необходимые мероприятия, ежедневно утром и вечером скотина проходит ветеринарный осмотр.
13:17 31/10/2012Известны предварительные итоги переписи населения Армении 2011 года: в республике проживает 2 871 771 человекПо сравнению с переписью населения 2001года, население Армении сократилось на 130.823 человека, а постоянное население – на 194 157 человек.