16:50 10/04/2025WP. Մաքսատուրքերը հետաձգելու Թրամփի քայլը ապշեցրել է Սպիտակ տան պաշտոնյաներինԱպրիլի 2-ին Թրամփը գործադիր հրաման է ստորագրել այլ երկրներից ներմուծվող ապրանքների համար «փոխադարձ» մաքսատուրքեր սահմանելու մասին
13:34 10/04/2025«Ինժեներական քաղաքում» 20 ռեզիդենտ ընկերությունների համար դեռևս ազատ մնացած լոթեր են առկա.Մխիթար ՀայրապետյանՆրա խոսքով վերջին ամսիների ընթացքում ԲՏԱ նախարարությունը ստացել է հայտեր մի քանի խոշոր ընկերություններից՝ դառնալու ռեզիդենտ ընկերություն «Ինժեներական քաղաք»-ի տարածքում:
12:19 10/04/2025Գյուղատնտեսության հատվածում մենք տասնյակ որոշումներ ենք ընդունել, բայց դրանք չեն աշխատում. Փաշինյան4 տարիների ընթացքում անասնաշենքերի համար կառավարության կողմից փոխհատուցված գումարը կազմում է 925 մլն դրամ, իսկ խոշոր եղջերավոր կենդանիների վարկային տոկոսների սուբսիդավորման համար պետությունը տրամադրել է 587 մլն դրամ
10:17 10/04/2025Էլեկտրամեքենաների բանալիները հանձնվել են Կոնվերս Բանկի արշավի հաղթողներինԿոնվերս Բանկն ամփոփել է C360 Mastercard քարտապանների համար արշավի արդյունքները: Ամփոփիչ միջոցառման ժամանակ գլխավոր մրցանակների՝ 4 էլեկտրական մեքենաների բանալիները հանձնվել են պատահականության...
09:09 10/04/2025Ապրիլի 10-ին փոխանակման կետերում ռուբլու, դոլարի և եվրոյի փոխարժեքն աճել ենՓոխանակման կետերում դոլարի առքը 390 դրամ է, վաճառքը՝ 393
16:32 09/04/2025MyAmeria Star․ Ամերիաբանկը ներկայացնում է բանկային քարտ և հավելված 6-18 տարեկանների համարԱմերիաբանկը գործարկել է MyAmeria Star բանկային նոր հավելվածը՝ նախատեսված 6-ից 18 տարեկանների համար։ MyAmeria Star-ն անվտանգ և հարմարավետ բանկային լուծում է երեխաների և դեռահասների համար՝ ծնողական...
12:53 09/04/2025Հայկական կենսաթոշակային ֆոնդերի կառավարիչների գնած ամերիկյան արժեթղթերն այս պահին արժեզրկվում են. Սուրեն ՊարսյանՀայաստանը չի էլ կարող արձագանքել ամերիկյան մասատուրքերի բարջրացմանը
12:42 09/04/2025ՔՊ-ական Էմմա Պալյանը ոսկու խանութ է բացել ԳյումրիումՔՊ-ական պատգամավոր Էմմա Պալյանը Գյումրիում ոսկու խանութ է բացել։ Անունն էլ շատ խորհրդանշական է՝ կյանքի ոսկե պահերն ապրող պատգամավորը խանութն անվանել է Golden Moment։ Ի դեպ, նախկիններին արագ...
09:19 09/04/2025Ապրիլի 9-ին փոխանակման կետերում ռուբլու փոխարժեքն աճել է, դոլարինը և եվրոյինը ՝ նվազելՓոխանակման կետերում դոլարի առքը 390 դրամ է, վաճառքը՝ 392.5
22:19 08/04/2025ԱՄՆ-ը չինական ապրանքների ներմուծման մաքսատուրքը բարձրացնում է մինչև 104 %Լրացուցիչ 104 % մաքսատուրքերն ուժի մեջ կմտնեն կեսօրին, քանի որ Չինաստանը չի չեղարկել իր պատասխան միջոցները
17:02 08/04/2025Նոր բանկային ծառայությունների փաթեթներ պրեմիում սեգմենտի համարԿոնվերս Բանկն ամբողջականացրել է իր ծառայությունները Premium սեգմենտի հաճախորդների համար՝ վերջիններիս առաջարկելով բարձրակարգ սպասարկում, անհատական մոտեցում և ծառայությունների համալիր ամբողջություն.
16:49 08/04/2025Թուրքիայում ձուն կտրուկ թանկացել էԹուրքիայում հավկիթի գները կտրուկ բարձրացել են ԱՄՆ արտահանման պատճառով։ Այս մասին հայտնում է Ekonomim պարբերականը։ Անցած տարվա վերջին մի արկղը, որի մեջ կար 30 հավկիթ, արժեր 120 լարի (մոտ .3 դոլար),...
14:50 08/04/2025Դժվար է Թրամփի թիմին հիմնավորել, թե ինչու պետք է Հայաստանում ամերիկյան մեքենաները մաքսազերծվեն 30+% ով. Սուրեն ՍարգսյանՔաղաքագետ, ամերիկագետ Սուրեն Սարգսյանը գտնում է, որ այսօր բացվում է նոր հնարավորություն, և դա տեղի է ունենում Թրամփի կողմից նախաձեռնված մաքսատուրքերի պատերազմի արդյունքում։ Իր նկատառումների մասին նա...
14:37 08/04/2025Կանգ առեք՝ հասուն ծառերը հատելով, ոչնչացրեցիք քաղաքի օդափոխության միջանցքներըԵրևանի ավագանու անդամ, Երևանի պետական բժշկական համալսարանի Հիգիենա և էկոլոգիա ամբիոնի դոցենտ Քրիստինա Վարդանյանը հերթական անգամ բացատրում է.
12:24 08/04/2025Հայտնաբերվել է Հայաստան ներկրված շուրջ 12 կգ քաշով «մեթամֆետամին» տեսակի թմրամիջոց. Իրանցիներ են կալանավորվելՕրերս «Ագարակ» անցման կետում, Պետական սահմանի ցամաքային անցման կետերում մաքսային սպասարկման և հսկողության վարչության աշխատակիցը ռենտգեն սարքավորման միջոցով մաքսային զննման է ենթարկել ԻԻՀ-ից ժամանած...
09:14 08/04/2025Ապրիլի 8-ին փոխանակման կետերում ռուբլու, եվրոյի և դոլարի փոխարժեքները նվազել ենՓոխանակման կետերում դոլարի առքը 390 դրամ է, վաճառքը՝ 392.5։
17:56 07/04/2025Քաղաքական վերլուծաբան. Մենք անգամ ձեռք բերված եւ անգամ իրականացման փուլում գտնվող պայմանավորվածություններին չենք կարողանում լինել տեր ու պատասխանատու«Հայաստանի նախագահը մեկնել է Արաբական Միացյալ Էմիրություններ՝ ներդրումային ամենամյա համաժողովին մասնակցելու: Գրավիչ գործուղում է, անշուշտ: Բայց հարց է առաջանում, Հայաստանն ինչ է շահում դրանից, եւ ինչ...
13:41 07/04/2025Թրամփն ասել է, թե ԱՄՆ ֆոնդային շուկայի անկմանը միտումնավոր չի նպաստելԵս չեմ ուզում տեսնել, որ ինչ-որ բան ընկնում է, բայց երբեմն պետք է դեղեր ընդունել՝ խնդիրները շտկելու համար
09:33 07/04/2025Ապրիլի 7-ին փոխանակման կետերում ռուբլու և դոլարի փոխարժեքներն աճել են, եվրոյինը՝ նվազելՓոխանակման կետերում դոլարի առքը 390 դրամ է, վաճառքը՝ 393։
16:21 05/04/2025Հայկական ապրանքները Wildberries-ից ամենաշատը գնում են ՂրղզստանումWildberries և Russ միավորված ընկերությունը վերլուծել է տարբեր երկրների բնակիչների կողմից 2025 թվականի 1-ին եռամսյակում կատարված գնումները և պարզել, որ հայկական ապրանքների ամենամեծ քանակությունը գնել...

12:35 29/04/2019Oil falls after Trump presses OPEC to make up for Iranian sanctionsOil prices fell on Monday, extending a slump from Friday that ended weeks of rallying, after President Donald Trump demanded that producer club OPEC raise output to soften the impact of U.S.
19:12 27/04/2019NCSC reveals the most common passwords targeted by hackersAccording to new research carried out by the National Cyber Security (NCSC) re-using passwords across multiple accounts creates a "major risk" to online security.
19:49 26/04/2019The growth of economic activity index and the downfall of external trade volumesAccording to the data released by Armenia’s National Statistical Service (NSS), the economic activity index (EAI) of Armenia has increased by 6.5% in January-March 2019, to compare with the same...
12:25 26/04/2019‘Seems from fantasy genre, but is real’: Armenian PM presents details on over 50,000 new jobsArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan took to Facebook live on Friday to clarify his statements on the creation of over 50,000 new jobs in the country since last year’s velvet revolution.
20:25 25/04/2019Government approves Armenia’s Business Environment Improvement Process for 2019The government approved on Thursday the 2019 action plan aimed at improving Armenia’s business environment.
19:57 22/04/2019The third Armath Engineering Laboratory opened in GeorgiaThe official opening ceremony of the third Armath Engineering Laboratory in Georgia took place on Monday in Armenian populated Damala village of Georgia’s Javakheti region.
12:52 19/04/2019World's most miserable economy has seven-figure inflationInflation that’s projected to reach an eyeball-popping 8 million percent this year has left Venezuela saddled with the title of the world’s most miserable economy, Bloomberg reports.
16:42 18/04/2019Cloud PBX solution by VivaCell-MTS: Cost-efficient services for companiesVivaCell-MTS has launched cloud Private Branch Exchange (PBX) solution for big companies, as well as small and medium enterprises.
10:55 12/04/2019Armenia's carpet production grows strongly in Jan-FebArmenia saw a strong growth in production of carpet and carpet coverings in the first two months of 2019 against the same period of 2018, the latest statistics reveal.
20:25 10/04/2019Mineral water production grows by 50% in ArmeniaArmenia saw a significant growth in mineral water production volumes in January-February 2019, according to the latest figures released by the Statistical Committee.
16:05 10/04/2019Boeing records zero new MAX orders following global groundingsBoeing Co’s orders and deliveries sank in the first quarter, with zero new orders for the 737 MAX following a worldwide grounding in March in the wake of two fatal plane crashes, Reuters reports.
13:51 10/04/2019Venezuela removes eight tonnes of gold from central bank – sourcesVenezuela removed eight tonnes of gold from the central bank’s vaults last week, and the cash-strapped socialist state is expected to sell the bullion abroad as it seeks to raise hard currency in the...
20:31 09/04/2019The electricity generation at solar power plants grows by 2.8 times in January-FebruaryA total of 1,186.7million kilowatt-hours of electricity were generated in Armenia in January-February 2019, down by 21% to compare with productions volumes of the same period in 2018, Armenia's...
15:24 09/04/2019Armenian airports see 7% growth in passenger flow in MarchArmenia’s two airports saw an increase in passenger numbers in March 2019 against the same month of 2018.
20:30 08/04/2019NSS: 1.9% price rise recorded in Armenia's consumer market in MarchConsumer prices in Armenia rose 1.9% in March, compared with March 2018, the country's National Statistical Service (NSS) reported, adding the rise is mainly conditioned with the 0.6% price hike of...
15:46 06/04/2019President Sarkissian participated at the opening of the World Economic Forum in JordanPresident Sarkissian participated at the opening of the World Economic Forum in Jordan Armenian President Armen Sarkissian who is on a working visit to the Hashemite Kingdom of Jordan, participated...
13:47 29/03/2019PM: Moody’s assesses Armenia’s economic developments as positive for next few monthsMoody’s has changed the outlook on Armenia’s sovereign rating prospect and banking system prediction from stable to positive, Prime Minister Nikol Pashinyan said in a Facebook post.
20:17 28/03/2019Milk production levels decrease in ArmeniaAccording to data provided by the National Statistics Service (NSS), 1,127.6 tons of cheese was produced in Armenia during January-February 2019 which is 11.4% more compared to the indicated period...
13:45 28/03/2019Pashinyan: Government allocated $300,000 for Amulsar gold mine auditThe Armenian government has paid $300,000 to a leading international company to carry out an environmental audit at Amulsar gold mine in Vayots Dzor Province, Prime Minister Nikol Pashinyan said at a...
19:53 25/03/2019Armenia’s economic activity up 6.5 % in Jan-FebThe economic activity index (EAI) of Armenia grew by 6.5% in January-February 2019 from the same period last year, according to the latest figures released by Armenia’s National Statistical Service...