14:49 08/10/2024«Մանթաշյանց» Global EXPO. 100 բիզնես աշխարհի 10 քաղաքներից՝ երևանյան հարթակումՀոկտեմբերի 18-ին և 19-ին Երևանի «Մերիդիան» ցուցահանդեսային կենտրոնը վերածվելու է բիզնես փոքրիկ քաղաքի.
12:29 08/10/2024Բյուջեի պակասուրդը կազմել է 84.6 մլրդ դրամ, հարկային մուտքերը թերակատարվել են 4.7 %-ովՎիճակագրական կոմիտեի հրապարակած 2024 թվականի հունվար-օգոստոսին ՀՀ սոցիալ-տնտեսական վիճակի մասին ամփոփագրից պարզ է դառնում, որ պետական բյուջեի եկամուտները եղել են 1 տրիլիոն 624 մլրդ դրամ, ծախսերը՝ 1...
11:26 08/10/2024Ըստ ՎԿ-ի՝ տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը 9 % էՎիճակագրական կոմիտեի հրապարակած վերջին ցուցանիշներով 2024 թվականի հունվար- օգոստոսին նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը կազմել է 9 %։ Ըստ ՎԿ-ի, արդյունաբերական...
09:29 08/10/2024Թուրքիայում խոսել են Ռուսաստանի հետ առևտրի պատճառով ԱՄՆ-ի սպառնալիքների մասինԹուրքիան ստիպված է կրճատել Ռուսաստանի հետ առևտուրը՝ տեղական բանկերին SWIFT համակարգից անջատելու ԱՄՆ սպառնալիքների և դոլարով վճարումների պատճառով։ Այդ մասին «ՌԻԱ նովոստի»-ին ասել է թուրքական Vatan...
09:07 08/10/2024Հոկտեմբերի 8-ին փոխանակման կետերում դոլարի և ռուբլու փոխարժեքն աճել է, եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ հոկտեմբերի 8-ին ժամը 08:45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 384.72 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.089 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
20:26 07/10/2024Ղազախստանում ատոմակայանի կառուցմանն աջակցել է հանրաքվեի մասնակիցների 71 տոկոսըՂազախստանում ատոմակայանի կառուցմանն աջակցել է հանրաքվեի մասնակիցների 71%-ը։ Այս մասին հայտնում է RBK-ն։ Հանրաքվեին մասնակցությունը, ըստ ԿԸՀ-ի նախնական տվյալների, կազմել է 63,66%: Ղազախստանի...
17:50 07/10/2024Մասնավոր աշխատատեղերի գրեթե 80 %-ը Երևանում է. Աղասի ԹավադյանՏնտեսագետ, tvyal.com հարթակի հիմնադիր Աղասի Թավադյանը գրում է. «Մասնավոր աշխատատեղերի գրեթե 80 %-ը Երևանում է։ Հայաստանի տնտեսական զարգացման պատկերը հաճախ ներկայացվում է միայն ընդհանուր թվերով,...
12:57 07/10/2024Բրնձի արտադրությունը կհասնի ռեկորդային ցուցանիշի. ՊԳԿ կանխատեսումըՄիավորված ազգերի կազմակերպության Պարենի և գյուղատնտեսության կազմակերպությունը (ՊԳԿ) փոքր-ինչ բարձրացրել է 2024 թվականի հացահատիկի համաշխարհային արտադրության իր կանխատեսումները՝ մինչև 2 853 միլիոն...
08:55 07/10/2024Հոկտեմբերի 7-ին փոխանակման կետերում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքները կրկին նվազել են, ռուբլունը՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ հոկտեմբերի 7-ին ժամը 08:45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 384.61 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.001 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
20:10 06/10/2024Բոլոր հայտնի ընկերությունների արժեթղթերը` մեկ հարթակում. Ամերիաբանկը ԴիջիԹեքին ներկայանում է MyInvest ներդրումային հարթակովՐոպեների ընթացում օնլայն բացել բրոքերային հաշիվ և առանց բանկ այցելելու գործարքներ կատարել ինչպես հայկական, այնպես էլ ամերիկյան, եվրոպական և ասիական երկրների բորսաներում ու արտաբորսայական շուկաներում․...
19:29 04/10/2024Մինչև 1500 Մբ/վ Wi-Fi 7, խաղային հեռուստացույց և աննկատ աշխատող Smart home․ Team ընկերությունների խումբը` DigiTec-ում էԱյսօր Մերիդիան էքսպո կենտրոնում մեկնարկեց տարածաշրջանի ամենախոշոր տեխնոլոգիական Դիջիթեք ցուցահանդեսը։ Team-ը կրկին ներկայացավ ընկերությունների խմբով, որի մասնակիցներին համախմբում է նորարար գաղափարներ...
17:00 04/10/2024Հնարավոր է՝ առաջիկա օրերին որոշակիորեն նվազի Բագրատաշեն, Բավրա և Գոգավան մաքսային անցման կետերի թողունակությունըԱնցակետերում աշխատանքներն իրականացվում են ռոտացիոն սկզբունքով
09:04 04/10/2024Հոկտեմբերի 4-ին փոխանակման կետերում դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքները կրկին նվազել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ հոկտեմբերի 4-ին ժամը 08:45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 384.63 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.14 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
15:38 03/10/2024Գործադիրը 509.5 մլն դրամ հատկացրեց էկոպարեկների համար 22 ավտոմեքենայի գնմանը« 509 մլն 512 հազար դրամն ուղղվելու է Սյունիքի մարզային վարչության՝ Կապանի, Սյունիքի, Սիսիանի, ««Զանգեզուր» կենսոլորտային համալիր» տեղամասերի համար 22 գործառնական մեքենաներ ձեռք բերելու և դրանք...
15:27 03/10/2024ՄՊՀ-ն պատասխանատվության միջոցներ է կիրառել տոմատի մածուկ արտադրող և ներմուծող մի շարք տնտեսավարողների նկատմամբրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովը վերահսկողական միջոցառումներ է իրականացրել «Տոմատի մածուկ» անվանումով ապրանքների շրջանառության ոլորտում: Հանձնաժողովից հայտնում են, որ «ROYAL», «ARTFOOD»,...
15:08 03/10/2024Դեպի Դուբայ. Նոր արշավ՝ Բիբլոս Բանկ Արմենիայի պրեմիում քարտապանների համարԲիբլոս Բանկ Արմենիայի World Elite Mastercard քարտապաններն ունեն դեպի Դուբայ ուղևորություն շահելու հնարավորություն։ Բանկի պրեմիում քարտապանները կարող են մասնակցել Mastercard-ի հետ համատեղ անցկացվող...
14:20 03/10/2024Փորձել են Դուբայից անօրինական ճանապարհով թանկարժեք քարեր ներկրել. ՊԵԿՊԵԿ Էլեկտրոնային առևտրի և օդային տրանսպորտով իրականացվող փոխադրումների վարչությունում հայտնաբերվել է մաքսային կանոնների խախտման նոր դեպք։ ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի...
08:59 03/10/2024Հոկտեմբերի 3-ին փոխանակման կետերում դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքները նվազել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ հոկտեմբերի 3-ին ժամը 08:45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 384.80 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.087 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
19:28 02/10/2024Ամերիաբանկի հատուկ առաջարկը Mastercard նոր քարտապաններին. 1% քեշբեք և մեծաքանակ նվերներԱմերիաբանկը Mastercard վճարային համակարգի հետ համատեղ մեկնարկել է նոր արշավ: Մինչև դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ, պատվիրելով նոր Mastercard Ամերիաբանկից և կատարելով վճարումներ միջազգային օնլայն...
09:05 02/10/2024Հոկտեմբերի 2-ին փոխանակման կետերում դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքները նվազել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ հոկտեմբերի 2-ին ժամը 08:45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 384.94 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.017 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...

19:37 21/02/2020Ашот Меликян: Требование по обнародованию информации о расходах первых лиц государства представлено не для террористовПредседатель общественной организации «Комитет по защите свободы слова» Ашот Меликян в ходе выступления в Национальном Собрании Армении на парламентских слушаниях на тему «Проблемы в системе...
17:43 21/02/2020Банк ВТБ (Армения) в очередной раз снизил процентную ставку ипотечного кредитованияДля оформления ипотечных кредитов в Банке ВТБ (Армения) требуется минимальный пакет документов.
14:36 21/02/2020Никол Пашинян: Производственный потенциал Армении восстанавливается и развиваетсяПо итогам 2019 года, объем обрабатывающей промышленности в Армении вырос на 12%, впервые с 2008 года обеспечив наибольший удельный вес в структуре ВВП – 12,1%.
16:38 20/02/2020BICC: Армения заняла третье место в списке самых милитаризованных стран мираАрмения заняла третье место среди самых милитаризованных стран мира, а в Европе – оказалась на первом месте.
13:48 20/02/2020На проведение референдума правительство Армении выделило из бюджета свыше 3 млрд драмовНа сегодняшнем заседании правительства Армении приняло решение о выделении средств Центральной избирательной комиссии РА, Полиции РА, перераспределении средств в государственном бюджете на 2020 год и...
10:48 20/02/2020Названо имя богатейшей женщины России по версии ForbesОсновательница онлайн-ретейлера Wildberries Татьяна Бакальчук стала богатейшей женщиной России, обогнав вдову бывшего мэра Москвы Юрия Лужкова Елену Батурину.
12:34 17/02/2020Филиал Банка ВТБ (Армения) «Берд» переехал в новое помещениеФилиал Банка ВТБ (Армения) «Берд» открылся в новом, более просторном и комфортном помещении по адресу г.
18:57 15/02/2020Исследование: Число «очень богатых людей» в мире выросло на 10%Больше всего среди «очень богатых» американцев. За 2019 год их число в США увеличилось почти на 16%.
16:01 13/02/2020Банк ВТБ (Армения) предлагает бронировать жильё картами Mastercard и получать кэшбэк до 10%Банк ВТБ (Армения) и международная платежная система Mastercard предлагают своим клиентам путешествовать на выгодных условиях и экономить на проживании во время поездок.
14:05 13/02/2020Глава ГКЗЭК опровергает сведения об импорте в Армению яицГосударственная комиссия по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК) Армении уже 20 дней проводит исследования на рынке яиц, проблема связана с падением цен.
12:45 13/02/2020Нефть стабильна на торгах в четвергСтоимость апрельских фьючерсов на нефть Brent на лондонской бирже ICE Futures к 8:20 по московскому времени составляет $55,78 за баррель.
12:18 13/02/2020Почему Tarom airlines покинула армянский рынок? Ответила Татевик РевазянРевазян подчеркнула, что уход Tarom airlines из армянского рынка не обусловлен появлением вышеуказанных перевозчиков, поскольку румынская авиакомпания ушла также из Грузии.
20:40 12/02/2020Вице-премьер Армении о «конопляном» бизнесе: Правительство не могло дать согласия по этому вопросуДепутат Национального Собрания Армении от фракции «Просвещенная Армения» Геворк Горгисян в ходе правительственного часа в НС РА представил проблему одного инвестора, который на протяжении 7 лет...
20:16 12/02/2020Почему планируется упразднить госпиталь медуправления полиции? Объяснил премьер-министр АрменииПо его словам, выяснилось также, что большинство сотрудников полиции посещают другие медицинские учреждения, получают медицинскую помощь и в рамках госзаказа.
19:33 12/02/2020Никол Пашинян: Исключено, чтобы мы закрывали глаза на какое-либо коррупционное явлениеПо словам депутата, исследования были проведены в 4 организациях, однако, распределение заказов на проведение экспертизы является просто несоразмерным.
16:37 12/02/2020Микаел Мелкумян: Написание закона, и его неисполнение – плохой месседж бизнесуЗамминистра отметил, что, несмотря на дороговизну данных технологий, в долгосрочной перспективе они являются эффективными.
12:26 11/02/2020Мировые цены на нефть растут после снижения в понедельник до минимумом более чем за годЗа предыдущую сессию Brent подешевела на $1,2 (на 2,2%), до $53,27 за баррель.
19:55 07/02/2020Никол Пашинян и Михаил Мясникович обсудили вопросы дальнейшего развития сотрудничества в рамках ЕАЭСПремьер-министр Никол Пашинян принял председателя Коллегии Евразийской экономической комиссии (ЕЭК) Михаила Мясниковича.
17:14 07/02/2020Банк ВТБ (Армения) провёл розыгрыш и подвёл итоги акции «Выгодный Новый год»Банк ВТБ (Армения) подвёл итоги акции “Выгодный Новый год” по депозиту “Выгодный” и традиционно провёл розыгрыш.
12:00 07/02/2020Иван Телегин принял участие во встрече руководителей банков Армении с президентом Арменом СаркисяномПо предложению президента РА руководители банков представили свои подходы относительно текущих процессов, существующих проблем банковской системы и путей их решения.