12:53 26/09/2024Հայաստանում ցորենի արտադրությունն տնտեսապես ձեռք չտվող գործընթաց է. Գևորգ Պապոյան«Հայաստանում ցորենի արտադրությունն տնտեսապես ձեռք չտվող գործընթաց է»,- կառավարության շենքի դիմաց ասաց Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը։ Ըստ նախարարի, մեկ հեկտար ջրովի տարածքից ստացվում է 400 հազար...
11:27 26/09/2024Կառավարության պարտք-ՀՆԱ ցուցանիշը 2025 թվականի վերջում կկազմի 53.5%.Վահե Հովհաննիսյան«2025 թվականի համախառն ներքին արդյունքը կանխատեսվել է 11 տրիլիոն 50 մլրդ դրամ, տնտեսական աճը 5.6 %, ՀՆԱ-ի դեֆլյատորը՝ 3.5 %, միջին գնաճը 3.5 %»,-կառավարության նիստում, որը վարում էր փոխվարչապետ Մհեր...
09:42 26/09/2024Սեպտեմբերի 26-ին փոխանակման կետերում դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքներն աճել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ սեպտեմբերի 26-ին ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.11 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.012 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
13:05 25/09/2024Հայաստանյան պարադոքս. արդյունաբերության 2.1 % աճի պայմաններում էլեկտրաէներգիայի արտադրությունը նվազել է 2.4 %-ով. ՎԿՎիճակագրական կոմիտեն հրապարակել է ՀՀ սոցիալ-տնտեսական վիճակը բնութագրող ընթացիկ-օպերատիվ ամփոփմամբ ստացված 2024թ.
12:47 25/09/2024Երրորդ մատակարարից գազ գնելը, մեծացնում է էներգետին անվտանգության մակարդակը. Թունյանը՝ Ադրբեջանից գազ գնելու մասին«Կախվածությունը լինում է այն ժամանակ, երբ դու էներգառեսուրսը գնում ես մեկ աղբյուրից, ցանկացած այլընտրանքային աղբյուրից այդ ռեսուրսը գնելը, ոչ թե կախվածությունն ավելացնում է, այլ...
11:58 25/09/2024Իշխանությունների արկածախնդրությամբ շինանյութի մատակարարներին սնանկեցնելու են. Կարապետ ՀովհաննիսյանԱնշարժ գույքի փորձագետ Կարապետ Հովհաննիսյանը գրում է. «Արկածախնդրությամբ շինանյութի մատակարարներին սնանկեցնելու են, կտրեն մատակարարումների շղթան ու վնասելու, կանգնեցնելու են նաև վճարունակ...
10:00 25/09/2024Converse Markets-ի օգտատերերի թիվն աճել է երկու անգամԱնցած վեց ամիսների ընթացքում Converse Markets պրոդուկտից օգտվողների թիվն աճել է 2, իսկ գործարքների թիվը՝ 3 անգամ: Հարթակի հիմնական օգտատերերն արտահանմամբ ու ներկրմամբ զբաղվող, արտերկրում...
09:33 25/09/2024Սեպտեմբերի 25-ին փոխանակման կետերում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքներն աճել են, ռուբլունը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ սեպտեմբերի 25-ին ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.08 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.001 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
17:20 24/09/2024«Գազպրոմ Արմենիա»-ն վաճառում է իրեն պատկանող ծաղկաձորյան հյուրանոցը«Գազպրոմ Արմենիա» ընկերությունը վաճառքի է հանել իրեն սեփականությամբ պատկանող Marriott Tsaghkadzor հյուրանոցային համալիրը։ Այդ մասին հայտնում է Civilnet.am-ը՝ վկայակոչելով «Ազդարար» հարթակում...
16:59 24/09/2024Նույն քաղաքապետը և վարչապետն արձանագրում էին, որ Երևանում օդի առումով շատ ծանր վիճակ է, ի՞նչ փոխվեց. Քրիստինա ՎարդանյանԵրևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական վերջին խորհրդակցության ժամանակ քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հայտարարեց.
15:17 24/09/2024Կոնվերս Բանկի հովանու ներքո կայացել է Նարեկ Հախնազարյանի մենահամերգըԴասական և ֆոլք երաժշտություն, ջերմ ընդունելություն և հոտնկայս ծափողջույններ: Սեպտեմբերի 22-ին կայացել է աշխարհահռչակ թավջութակահար, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Նարեկ Հախնազարյանի սպասված մենահամերգը...
14:37 24/09/2024ՊԵԿ. Ֆիզիկական անձանց անունով փոխադրվող ոչ անձնական օգտագործման ապրանքների հայտարարագիրը կարող է լրացվել նաև մաքսային մարմնի կողմիցՊետական եկամուտների կոմիտեն, մաքսային բարեփոխումների շրջանակում, նախաձեռնել է օրենսդրական փոփոխություն, որի արդյունքում ֆիզիկական անձանց ոչ անձնական օգտագործման ապրանքների համար հայտարարագիր կարող է...
14:30 24/09/2024OVIO-ն ինովացիոն կրթության կողքին` Ռոբոտների միջազգային օլիմպիադայի շրջանակումOVIO ընկերությունը հանդես է գալիս որպես Ռոբոտների միջազգային օլիմպիադայի (World Robot Olympiad) գլխավոր գործընկեր Հայաստանում։ Այս եզակի միջազգային մրցույթը նպատակ ունի ներգրավել աշակերտներին...
10:58 24/09/2024Սեպտեմբերի 24-ին փոխանակման կետերում դոլարի և ռուբլու փոխարժեքներն աճել են, եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ սեպտեմբերի 24-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.08 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.024 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
09:23 24/09/2024Էլեկտրամոբիլ և այլ նվերներ Կոնվերս Բանկի խրախուսման արշավի շրջանակումԿոնվերս Բանկը գործարկում է արշավ իր C360 NEO, C360 ULTRA և C360 ELITE փաթեթների ներքո Visa քարտ ունեցող հաճախորդների համար: Արշավին մասնակցելու համար բավարար է 2024 թվականի սեպտեմբերի 23-ից 2024...
18:51 23/09/2024ՊԵԿ-ում պարգևատրումներ են եղելՀայաստանի Հանրապետության Անկախության 33-րդ տարեդարձի առթիվ Պետական եկամուտների կոմիտեում տեղի է ունեցել ՊԵԿ աշխատակիցների պարգևատրման արարարողություն։ Այս մասին հայտնում են ՊԵԿ-ից։ «Շնորհավորելով...
17:58 23/09/2024Ռուսաստանի քաղաքացիները Վրաստանում գրանցել են գրեթե 40 հազար ընկերությունՌուսաստանի քաղաքացիների կողմից գրանցված ընկերությունների մեծ մասը, ավելի քան 30 հազար տնտեսվարող սուբյեկտներ, գրանցվել են 2022 թվականից հետո։
10:58 23/09/2024Սեպտեմբերի 23-ին փոխանակման կետերում դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքներն աճել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ սեպտեմբերի 23-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.02 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.001 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
17:32 20/09/2024Էս ի՞նչ կառավարություն է՝ Փաշինյանը մի բան է ասում, կես օր անց իր նախարարը՝ լրիվ ուրիշ բան. Էդվարդ Արզումանյան«Հայաստանը ռազմավարական որոշում է կայացրել կառուցել մոդուլային ատոմային կայան։ Ամենակարևոր պատճառներից մեկն այն է, որ մոդուլյար ատոմակայանի հնարավոր վթարը համարվում է տեղային նշանակության միջադեպ:...
14:13 20/09/2024«Մանթաշյանց»-ն առաջարկում է կասեցնել «Ոստիկանության մասին» օրինագծի փաթեթի առաջխաղացումը«Մանթաշյանց» գործարարների ակումբի հայտարարությունը «Ոստիկանության մասին» և մի շարք այլ օրենքներում լրացումներ կատարելու մասին օրենքների նախագծերի փաթեթի առնչությամբ

13:24 01/11/2017“Parliament’s new role brings forward new realities” – Ara Saghatelyan presents 2018 draft budgetThe budgetary allocations to the Armenian National Assembly (NA) have increased by half a billion AMD under the draft state budget of Armenia for 2018, NA Chef of Staff, Ara Saghatelyan announced on...
11:52 01/11/2017U.S. official: Trade turnover between Armenia and U.S. is up 35%The U.S. Embassy in Yerevan, in partnership with the Ministry of Agriculture and HSBC Bank Armenia, on Wednesday organized a business conference focused on Armenia’s agriculture sector. The goal was...
10:55 01/11/2017World oil prices on the riseAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the world oil prices are rising, Gazeta.ru reports.
19:23 31/10/2017Syria looks to activate tourism to Armenia – ministerDespite the considerable decline in Syria’s tourism sector, the country is actively working to recover the sphere and looks to activate tourism links with friendly states, such as Armenia, the Syrian...
18:50 31/10/2017Sugar production volumes decrease in ArmeniaThe production volume of salt increased by 10,8% percent in Armenia in the period from January to September 2017, making up 21 118.1 tones, according to the data published by the RA National...
19:02 30/10/2017Economic cooperation potential between Lebanon and Armenia not properly realized, minister saysLebanese Armenians play an important role in strengthening relations between Lebanon and Armenia, the President of the Republic of Lebanon, General Michel Aoun said at today’s meeting with the...
12:57 30/10/2017Finance minister says 4.5 percent economic growth expected in Armenia in 2018Armenia’s 2018 state budget is designed on a general rule to generate long-term economic growth, Armenian Minister of Finance Vardan Aramyan stated today during the debates on the draft state budget...
10:55 30/10/2017World oil prices continue fluctuatingAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the world oil prices are fluctuating in different directions, Gazeta.ru reports.
12:07 28/10/2017Brent oil hits $60 per barrelAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the world oil prices are rising, Gazeta.ru reports.
11:55 28/10/2017Karabakh's Talish village under intensive reconstructionIn parallel to house renovation and reconstruction works, as well as construction of new apartment buildings, infrastructures are also being restored in Talish village of the Artsakh...
17:34 27/10/2017Russia to resume imports of tomatoes from TurkeyRussia will resume imports of tomatoes from Turkey from November 1, 2017 in compliance with quotas set by the Agriculture Ministry, TASS agency reported.
16:09 27/10/2017DFA launches new program to support export and importFour trucking, juridical, tax, and business consulting companies will provide from two months to termless free of charge services to the list of export and import companies provided by the...
19:51 26/10/2017World oil prices downAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the world oil prices are falling, Gazeta.ru reports.
17:19 26/10/2017Armenian parliament speaker hosts Mexican lawmakersSpeaker of Armenia’s National Assembly, Ara Babloyan on Thursday received the members of the delegation led by the Head of Mexico-Armenia Friendship Group Blanca Margarita Cuata Dominguez.
15:31 25/10/2017Eurasian Intergovernmental Council session kicks off in YerevanThe regular meeting of the Eurasian Intergovernmental Council commenced today in Yerevan, attended by the heads of government of other Eurasian Economic Union (EAEU) member States, including RA Prime...
15:00 25/10/2017ADB provides $40 million to Armenia for fiscal and financial market reformsThe Asian Development Bank’s (ADB) Board of Directors has approved a $40 million policy-based loan to help the Government of Armenia’s ongoing efforts to strengthen fiscal sustainability and support...
14:01 25/10/2017SIRPI as a hidden tool of Azerbaijani propagandaThe propaganda thesis about Azerbaijan’s and Armenia’s defense spending suggesting the military expenditure of Azerbaijan surpasses Armenia's entire state budget is relied on simple data manipulation.
11:37 25/10/2017Armenia lifts restrictions on poultry import from Poland and GermanyArmenia lifted restrictions on supplies of poultry from Poland and Germany introduced in February 2017 in connection with the avian flu, the State Service for Food Safety affiliated with the Ministry...
20:18 24/10/2017New electric train tested in Yerevan with Armenian, Russian ministers on boardArmenian minister of Transport Vahan Martirosyan along with his Russian counterpart Maxim Sokolov visited today “Sasuntsi Davit” railway station of Yerevan to test the new, electric train imported...
19:55 24/10/2017Dmitry Medvedev: Fruits and juices from Armenia enjoy demand in RussiaRussia is ready to broaden cooperation with Armenia in terms of agricultural machinery deliveries, Russian Prime Minister Dmitry Medvedev said on Tuesday, following the meeting with Armenia’s Om...