11:47 07/09/2024Հայաստան եկող զբոսաշրջիկների թիվը շարունակում է մեծ թափով նվազելԱյս տարի հունվար-հուլիսին Հայաստան եկած զբոսաշրջիկների թիվը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ նվազել է 61 184-ով կամ 6.1 տոկոսով։ Հայաստանի վիճակագրական կոմիտեի փոխանցմամբ, այս տարվա առաջին...
18:29 06/09/2024Վրաստանում բենզինն էժանացել էՎրաստանում վերջին երեք ամիսներին բենզինն էժանացել է 9,3 տոկոսով, դիզելային վառելիքը՝ 4,6 տոկոսով։ Այս մասին հայտնում է «Ալիք մեդիա»-ն։ Ավելի կոնկրետ՝ եթե մայիսին մեկ տոննա բենզինը արժեր 849 հազար 52...
16:21 06/09/2024Շրջանառության մեջ է դրվում ՀՀ նոր հուշադրամՍեպտեմբերի 9-ին ՀՀ կենտրոնական բանկը շրջանառության մեջ է դնում «Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Գևորգյան հոգևոր ճեմարանի հիմնադրման 150-ամյակ» արծաթե հուշադրամը: Այս մասին հայտնում է ԿԲ հասարակայնության հետ...
17:51 05/09/2024Բաքու-Թբիլիսի-Կարս երկաթուղին արդեն շահագործվում է 7 տարի, սակայն Ջավախքում տնտեսական փոփոխություններ չեն նկատվումՄիջազգային ենթակառուցվածքային նախագիծը՝ Բաքու-Թբիլիսի-Կարս (ԲԹԿ) երկաթուղին անցնում է Ջավախքով, իսկ գլխավոր երկաթուղային կայարանը պետք է տեղակայվի Ախալքալաքում։ Այս ճանապարհը Եվրոպան Ասիային Այս...
16:57 05/09/2024Ագրարային ուղղվածությամբ մի շարք մասնագիտությունների սովորողները կստանան 70-77 հազար դրամ կրթաթոշակԳործադիրի նիստում այսօր հավանության է արժանացել «ՀՀ բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում կամ կազմակերպություններում բակալավրի և մագիստրոսի կրթական աստիճաններով առկա ուսուցմամբ սովորողներին...
11:05 05/09/2024ՊԵԿ-ը բացահայտել է օդային ճանապարհով ադամանդների ներկրման մաքսանենգության դեպքՊԵԿ Էլեկտրոնային առևտրի և օդային տրանսպորտով իրականացվող փոխադրումների վարչությունում հայտնաբերվել է մաքսային կանոնների խախտման նոր դեպք։ ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից...
18:31 04/09/2024ՄՊՀ-ն սկսում է սպառողների շահերի պաշտպանություն իրականացնելՄրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովում այսօր հրավիրվել էր հանդիպում սպառողների շահերի պաշտպանությամբ զբաղվող ՀԿ-ների ներկայացուցիչների հետ՝ սպառողների շահերի պաշտպանության մեկնարկող...
18:15 04/09/2024Հայաստանն ու Իրանը քննարկում են երկկողմ բեռնափոխադրումների գործընթացը դյուրացնելու հարցերՄի շարք երկրների հետ ստորագրված միջպետական համաձայնագրերի համաձայն` ճանապարհային, բնապահպանական հարկերից երկկողմանի ազատում է նախատեսվում: Ներկայումս Իրանի հետ քննարկվում են երկկողմ...
17:22 02/09/2024Իմ հարցադրումների ժամանակ ավելորդ ռեպլիկաներ թույլ մի տվեք ձեզ. Ագնեսա Խամոյանը՝ Խաչատուր Սուքիասյանին«Օրեր առաջ հեռախոսազրույց եմ ունեցել Ռուսաստանի գյուղատնտեսության նախարարի և «Ռոսսելխոզնադզորի» ղեկավարի հետ, բարձրաձայնվել են բոլոր խնդիրները: Դրանք քննարկվում են աշխատանքային կարգով»,- ԱԺ...
15:01 02/09/2024Պաշտոնական վիճակագրությամբ արտահանման աննախադեպ աճ կա, սակայն իրականությունն այլ է. Աղասի ԹավադյանՏնտեսագետ, Tvyal.com հարթակի հիմնադիր Աղասի Թավադյանը գրում է. «Հայաստանի տնտեսությունում տարօրինակ իրավիճակ է ստեղծվել: Պաշտոնական վիճակագրությունը ցույց է տալիս արտահանման աննախադեպ աճ, սակայն...
09:34 02/09/2024Սեպտեմբերի 2-ին փոխանակման կետերում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքները նվազել են, ռուբլունը՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ սեպտեմբերի 2-ին ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.30 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.002 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
18:09 30/08/2024Անհատ տաքսի վարորդների համար ՊԵԿ-ի կողմից մշակված համակարգի բջջային հավելվածները պատրաստ ենՊԵԿ-ը տեղեկացնում է տաքսի ծառայության ոլորտի նոր կարգավորումների մասին։ «Պետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 1-ից տաքսի ծառայության ոլորտում ուժի մեջ մտնող նոր կարգավորումներին...
10:09 30/08/2024Թուրքական հագուստի ապրանքանիշերի թիվը Ռուսաստանում կրկնապատկվել էԹուրքական հագուստի ապրանքանիշերի թիվը ռուսական շուկայում մինչև տարեվերջ կհասնի մինչև 24-ի՝ 2022 թվականի սկզբի 11-ի դիմաց։ Վիճակագրությունը ներկայացնում է «Կոմերսանտը»։ ՈՒկրաինայում ռազմական հատուկ...
09:49 30/08/2024Օգոստոսի 30-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքն աճել է, ռուբլունը և եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ օգոստոսի 30-ին ժամը 09:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.30 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.034 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
16:07 29/08/2024«Սպայկա» ընկերությունը ստացել է արտոնյալ պայմաններ, ինչն առաջացրել է շուրջ 800 վարորդի դժգոհությունը. Գառնիկ Դանիելյան«Շուտով խաղողի մթերման սեզոնն է սկսում, սակայն, խաղողագործներից շատերն ահազանգում են, որ մինչ օրս մթերող կազմակերպություններն իրենց հետ պայմանագրեր չեն կնքել»,- խաղողագործների ահազանգի մասին...
15:57 29/08/2024Հայաստանում հիմնադրվել է էկոլոգիապես մաքուր սալիկների արտադրությունԳաղափարը բիզնես դարձնելու գործում ընկերության գործընկերն Ակբա Լիզինգն է, որի աջակցությամբ էլ ձեռք են բերվել արտադրական հաստոցներ:
15:25 29/08/2024Կառավարությունը լուծարում ԱՆԻՖ-ը՝ պետական բյուջեից ընկերությանը տված 1.7 մլրդ դրամի միջոցներովԿառավարությունն այսօրվա նիստում չզեկուցվող նախագծերի թվում որոշում ընդունեց լուծարել «Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդ» ՓԲԸ-ն (ԱՆԻՖ-ը)։ Հիմնավորման մեջ ասվում է.
14:51 29/08/2024Մեկ էլ տենալու ենք, որ սիրուն, ներկած շրջիկ սպանդանոցը դրած, մի քաղաքացի տխուր դեմը կանգնած մեզ է սպասում. Փաշինյան«Գործող լիզինգի ծրագիրն ունի սահմանաչափ, այն է՝ 1 տնտեսվարողի համար ցանկացած լիզինգի ընդհանուր գումարը չպետք է գերազանցի 1 մլրդ դրամը, այսինքն՝ եթե տնտեսվարողն ունի 1 մլրդ դրամի ծանրաբեռնվածություն,...
14:33 29/08/2024«Մի կողմից թուրքերն են ճնշում, մյուս կողմից՝ «Սպայկան»». Բեռնափոխադրողները բողոքի ակցիա են իրականացնումԱյսօր կեսօրից բեռնափոխադրում իրականացնող մասնավոր կազմակերպություններն ու անհատները բողոքի ակցիա են իրականցում Երևանում։ Նրանք նշում են, որ մի կողմից վրացական համարներով, բայց իրականում թուրքական...
12:42 29/08/2024Տեղական բեռնափոխադրողները դուրս են մնում շուկայից. բողոքի ակցիաՉարբախում բեռնափոխարողները բողոքի ակցիա են իրականացնում ոլորտը կարգավորելու պահանջով։ «Մեր ակցիայի նպատակն է բեռնափոխադրման ոլորտում առաջացած իրավիճակը բարձրաձայնենք, կառավարությունն իմանա՝ ինչ է...

20:01 04/10/2017Yerevan hosts Armenian-Czech Business ForumOn the sidelines of the visit of the President of the Senate of the Czech Republic Milan Štěch, an Armenian-Czech Business Forum was held in Armenia Marriott Hotel on Wednesday, in attendance of...
17:57 04/10/2017Issues of international anti-corruption cooperation discussed in Armenia's GovernmentPrime Minister Karen Karapetyan on Wednesday chaired a working meeting in the Government to discuss issues of international cooperation in the fight against corruption and the process of fulfilment...
17:36 04/10/2017Armenia’s budgetary revenues saw AMD 74 billion increase in 2017 – officialArmenia’s State Revenue Committee (SRC) has initiated reforms to meet the business community's needs, with some of the projects not completed yet, a committee official said Wednesday, summing up the...
11:09 04/10/2017Hakob Andreasyan appointed chairman at Union of Armenian BanksACBA-Credit Agricole Bank CEO Hakob Andreasyan replaced Samvel Tchzmalyan in the post of the chairman at the Union of Armenian Banks, Armenpress agency reported, citing the Union’s release.
19:15 03/10/2017“Armenian Startup Academy” launched to promote startup culture in tech sector“Armenian Startup Academy” pre-acceleration program launched today in Yerevan aiming to establish high standards in the education sphere and promote startup culture in the republic.
17:08 03/10/2017Armenian airports see 24% increase in passenger flow for January-September 2017Yerevan Zvartnots International Airport and Shirak Airport in Gyumri welcomed increased number of passengers in January-September 2017 to compare with the data of the indicated period of the previous...
15:20 03/10/2017Armenia’s State Commission for Protection of Economic Competition detects violations in labelling of number of dairy productsThe Armenian State Commission for Protection of Economic Competition has conducted inspections in the production and sales spheres of sweetened condensed milk, sour cream, grease and melted cheese,...
10:55 03/10/2017Another main street of Armenian border village illuminatedOfficial press release by VivaCell-MTS It has been three years since Berdavan border village of Armenia's Tavush region obtained outdoor lighting as a result of the “Alternative Energy” project...
12:52 02/10/2017Artsakh economy records fourfold GDP growth in ten years – advisor to the presidentOver the past ten years the Artsakh (Nagorno Karabakh) Republic has seen fourfold GDP growth, Advisor to the Artsakh president Tigran Abrahamyan wrote on Facebook, citing the cumulative data of the...
20:00 30/09/2017Armenia to host CIS Coordination Committee session for radiation defenseAccording to the 2017 Working Plan adopted by the Commonwealth of Independent States (CIS) Ministerial Council, Armenia will host the regular session of the Coordinating Committee for radiation,...
19:26 30/09/2017World oil prices upAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the world oil prices are rising, Gazeta.ru reports.
18:36 30/09/2017PM Karapetyan attends DigiTec Expo-2017 technology exhibitionArmenia’s PM Karen Karapetyan attended today the 13th Annual DigiTec Expo-2017, toured the pavilions and got familiarized with products and services on display.
17:38 29/09/2017First electric car assembled in Armenia displayed at DigiTec Expo-2017The electric-powered car assembled in Armenia by National instruments and Armenian engineers was displayed today at the 13th Annual DigiTec Expo-2017 exhibition.
15:16 29/09/2017President Sargsyan attends opening of DigiTec Expo-2017 technology exhibitionPresident Serzh Sargsyan attended today the opening the 13th Annual DigiTec Expo-2017 exhibition at the Mathematical Machines Research Institute’s Yerevan Expo Center, the press department of the...
20:39 28/09/2017Transit flights increased more than 70% in Armenia – aviation authoritiesTransit flights increased by 70.62% for January-August this year in Armenia’s airspace to compare with the number of flights during the same period last year, the government-affiliated Department of...
19:45 28/09/2017Leading businessman and investor in technology sector Ilya Laurs visiting ArmeniaIlya Laurs arrived in our country for investments, accompanied with the official representative of the DFA in the Baltic States Rena Saribekyan.
17:48 28/09/2017Kazakhstan ready to diversify and develop trade, economic cooperation with ArmeniaArmenian Prime Minister Karen Karapetyan received a delegation headed by First Deputy Prime Minister of Kazakhstan Askar Mamin, government press service reported.
16:01 28/09/2017Government approves 2018 budget billThe Armenian government held a regular meeting, chaired by Prime Minister Karen Karapetyan. Finance Minister Vardan Aramyan presented macroeconomic outlook with the rate of economic growth projected...
19:48 27/09/2017UK looks to work with the Armenian authorities to improve the country’s investment climate: Alan DuncanThe United Kingdom seeks to raise trade volumes in Armenia, Alan Duncan, UK Minister of State for Europe and the Americas, told a joint press conference with Armenia’s Foreign Minister Edward...