11:47 07/09/2024Հայաստան եկող զբոսաշրջիկների թիվը շարունակում է մեծ թափով նվազելԱյս տարի հունվար-հուլիսին Հայաստան եկած զբոսաշրջիկների թիվը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ նվազել է 61 184-ով կամ 6.1 տոկոսով։ Հայաստանի վիճակագրական կոմիտեի փոխանցմամբ, այս տարվա առաջին...
18:29 06/09/2024Վրաստանում բենզինն էժանացել էՎրաստանում վերջին երեք ամիսներին բենզինն էժանացել է 9,3 տոկոսով, դիզելային վառելիքը՝ 4,6 տոկոսով։ Այս մասին հայտնում է «Ալիք մեդիա»-ն։ Ավելի կոնկրետ՝ եթե մայիսին մեկ տոննա բենզինը արժեր 849 հազար 52...
16:21 06/09/2024Շրջանառության մեջ է դրվում ՀՀ նոր հուշադրամՍեպտեմբերի 9-ին ՀՀ կենտրոնական բանկը շրջանառության մեջ է դնում «Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Գևորգյան հոգևոր ճեմարանի հիմնադրման 150-ամյակ» արծաթե հուշադրամը: Այս մասին հայտնում է ԿԲ հասարակայնության հետ...
17:51 05/09/2024Բաքու-Թբիլիսի-Կարս երկաթուղին արդեն շահագործվում է 7 տարի, սակայն Ջավախքում տնտեսական փոփոխություններ չեն նկատվումՄիջազգային ենթակառուցվածքային նախագիծը՝ Բաքու-Թբիլիսի-Կարս (ԲԹԿ) երկաթուղին անցնում է Ջավախքով, իսկ գլխավոր երկաթուղային կայարանը պետք է տեղակայվի Ախալքալաքում։ Այս ճանապարհը Եվրոպան Ասիային Այս...
16:57 05/09/2024Ագրարային ուղղվածությամբ մի շարք մասնագիտությունների սովորողները կստանան 70-77 հազար դրամ կրթաթոշակԳործադիրի նիստում այսօր հավանության է արժանացել «ՀՀ բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում կամ կազմակերպություններում բակալավրի և մագիստրոսի կրթական աստիճաններով առկա ուսուցմամբ սովորողներին...
11:05 05/09/2024ՊԵԿ-ը բացահայտել է օդային ճանապարհով ադամանդների ներկրման մաքսանենգության դեպքՊԵԿ Էլեկտրոնային առևտրի և օդային տրանսպորտով իրականացվող փոխադրումների վարչությունում հայտնաբերվել է մաքսային կանոնների խախտման նոր դեպք։ ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից...
18:31 04/09/2024ՄՊՀ-ն սկսում է սպառողների շահերի պաշտպանություն իրականացնելՄրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովում այսօր հրավիրվել էր հանդիպում սպառողների շահերի պաշտպանությամբ զբաղվող ՀԿ-ների ներկայացուցիչների հետ՝ սպառողների շահերի պաշտպանության մեկնարկող...
18:15 04/09/2024Հայաստանն ու Իրանը քննարկում են երկկողմ բեռնափոխադրումների գործընթացը դյուրացնելու հարցերՄի շարք երկրների հետ ստորագրված միջպետական համաձայնագրերի համաձայն` ճանապարհային, բնապահպանական հարկերից երկկողմանի ազատում է նախատեսվում: Ներկայումս Իրանի հետ քննարկվում են երկկողմ...
17:22 02/09/2024Իմ հարցադրումների ժամանակ ավելորդ ռեպլիկաներ թույլ մի տվեք ձեզ. Ագնեսա Խամոյանը՝ Խաչատուր Սուքիասյանին«Օրեր առաջ հեռախոսազրույց եմ ունեցել Ռուսաստանի գյուղատնտեսության նախարարի և «Ռոսսելխոզնադզորի» ղեկավարի հետ, բարձրաձայնվել են բոլոր խնդիրները: Դրանք քննարկվում են աշխատանքային կարգով»,- ԱԺ...
15:01 02/09/2024Պաշտոնական վիճակագրությամբ արտահանման աննախադեպ աճ կա, սակայն իրականությունն այլ է. Աղասի ԹավադյանՏնտեսագետ, Tvyal.com հարթակի հիմնադիր Աղասի Թավադյանը գրում է. «Հայաստանի տնտեսությունում տարօրինակ իրավիճակ է ստեղծվել: Պաշտոնական վիճակագրությունը ցույց է տալիս արտահանման աննախադեպ աճ, սակայն...
09:34 02/09/2024Սեպտեմբերի 2-ին փոխանակման կետերում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքները նվազել են, ռուբլունը՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ սեպտեմբերի 2-ին ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.30 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.002 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
18:09 30/08/2024Անհատ տաքսի վարորդների համար ՊԵԿ-ի կողմից մշակված համակարգի բջջային հավելվածները պատրաստ ենՊԵԿ-ը տեղեկացնում է տաքսի ծառայության ոլորտի նոր կարգավորումների մասին։ «Պետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 1-ից տաքսի ծառայության ոլորտում ուժի մեջ մտնող նոր կարգավորումներին...
10:09 30/08/2024Թուրքական հագուստի ապրանքանիշերի թիվը Ռուսաստանում կրկնապատկվել էԹուրքական հագուստի ապրանքանիշերի թիվը ռուսական շուկայում մինչև տարեվերջ կհասնի մինչև 24-ի՝ 2022 թվականի սկզբի 11-ի դիմաց։ Վիճակագրությունը ներկայացնում է «Կոմերսանտը»։ ՈՒկրաինայում ռազմական հատուկ...
09:49 30/08/2024Օգոստոսի 30-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքն աճել է, ռուբլունը և եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ օգոստոսի 30-ին ժամը 09:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.30 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.034 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
16:07 29/08/2024«Սպայկա» ընկերությունը ստացել է արտոնյալ պայմաններ, ինչն առաջացրել է շուրջ 800 վարորդի դժգոհությունը. Գառնիկ Դանիելյան«Շուտով խաղողի մթերման սեզոնն է սկսում, սակայն, խաղողագործներից շատերն ահազանգում են, որ մինչ օրս մթերող կազմակերպություններն իրենց հետ պայմանագրեր չեն կնքել»,- խաղողագործների ահազանգի մասին...
15:57 29/08/2024Հայաստանում հիմնադրվել է էկոլոգիապես մաքուր սալիկների արտադրությունԳաղափարը բիզնես դարձնելու գործում ընկերության գործընկերն Ակբա Լիզինգն է, որի աջակցությամբ էլ ձեռք են բերվել արտադրական հաստոցներ:
15:25 29/08/2024Կառավարությունը լուծարում ԱՆԻՖ-ը՝ պետական բյուջեից ընկերությանը տված 1.7 մլրդ դրամի միջոցներովԿառավարությունն այսօրվա նիստում չզեկուցվող նախագծերի թվում որոշում ընդունեց լուծարել «Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդ» ՓԲԸ-ն (ԱՆԻՖ-ը)։ Հիմնավորման մեջ ասվում է.
14:51 29/08/2024Մեկ էլ տենալու ենք, որ սիրուն, ներկած շրջիկ սպանդանոցը դրած, մի քաղաքացի տխուր դեմը կանգնած մեզ է սպասում. Փաշինյան«Գործող լիզինգի ծրագիրն ունի սահմանաչափ, այն է՝ 1 տնտեսվարողի համար ցանկացած լիզինգի ընդհանուր գումարը չպետք է գերազանցի 1 մլրդ դրամը, այսինքն՝ եթե տնտեսվարողն ունի 1 մլրդ դրամի ծանրաբեռնվածություն,...
14:33 29/08/2024«Մի կողմից թուրքերն են ճնշում, մյուս կողմից՝ «Սպայկան»». Բեռնափոխադրողները բողոքի ակցիա են իրականացնումԱյսօր կեսօրից բեռնափոխադրում իրականացնող մասնավոր կազմակերպություններն ու անհատները բողոքի ակցիա են իրականցում Երևանում։ Նրանք նշում են, որ մի կողմից վրացական համարներով, բայց իրականում թուրքական...
12:42 29/08/2024Տեղական բեռնափոխադրողները դուրս են մնում շուկայից. բողոքի ակցիաՉարբախում բեռնափոխարողները բողոքի ակցիա են իրականացնում ոլորտը կարգավորելու պահանջով։ «Մեր ակցիայի նպատակն է բեռնափոխադրման ոլորտում առաջացած իրավիճակը բարձրաձայնենք, կառավարությունն իմանա՝ ինչ է...

14:06 16/12/2019Иран назвал «незаконными» санкции США против компании Mahan AirТегеран считает санкции США, введенные против иранской авиакомпании Mahan Air, незаконными, ожидает, что другие страны не последуют им, заявил официальный представитель МИД Ирана Аббас Мусави,...
19:03 14/12/2019Все знают и меня, и его: Хачатур Сукиасян ответил Рубену АйрапетянуСукиасян прокомментировал заявления из интервью бывшего депутата Национального Собрания, экс-президента Федерации футбола Армении Рубена Айрапетяна, назвав их «пустозвонством».
15:50 12/12/20191+1 =? Забавная арифметика от депутата НС Армении Геворка Горгисяна«Если звучит вопрос, к примеру, чему равняется 1+1, а в ответ говорят – на улице прекрасная погода, я вновь повторяю и получаю на этот раз ответ – груша, тогда я продолжаю слышать свой ответ на этот...
14:24 12/12/2019При посольстве Армении в России появится таможенный атташе – для решения проблем на КПП «Верхний Ларс»Его резиденция будет находиться во Владикавказе, в 20-25 км от КПП «Верхний Ларс».
20:30 11/12/2019Премьер Армении и региональный директор ВБ обсудили повестку сотрудничестваСобеседники обменялись мнениями по текущим совместным проектам и поговорили о перспективах расширения партнерства.
18:05 11/12/2019Тигран Авинян: У Армении есть все предпосылки стать страной высокотехнологичной промышленностиСегодня у Армении есть все предпосылки стать страной высокотехнологичной промышленности: от образования до научно-исследовательских работ, от разработок и производства высоких технологий до...
15:51 11/12/2019Коррупция любителей рыбыВласти нашли интересное и новое решение в борьбе с коррупцией.
10:59 11/12/2019Армения – 9-я в мире страна по доле атакованных мобильными банковскими троянцами пользователейРекомендуемый экспертами набор защитных мер от мобильных зловредов включает скачивание приложений только из доверенных источников.
17:56 10/12/2019Никол Пашинян: За невыдачу чека даже владельцы малого бизнеса будут привлечены к административной ответственностиВ период с января по ноябрь 2019 года пробили на 106 миллионов 609 тысяч 299 чеков контрольно-кассовых аппаратов больше, чем за аналогичный период прошлого года.
17:09 10/12/2019Министр: Россия продлила срок использования кредита на модернизацию Армянской АЭСНа самом деле, по словам С. Папикяна, ведутся весьма тяжелые работы, посему, с учетом важности безопасности данной структуры, иногда поспешность может навредить работе.
16:49 10/12/2019Сурен Папикян ответил на заявления делегации Азербайджана: Армянская АЭС действует в соответствии со всеми международными стандартами«Армянская АЭС действует в соответствии со всеми международными стандартами, и все действия, проводимые там, говорят о том, что опасения неуместны», – отметил министр.
15:46 10/12/2019Назван размер налога на проживание в отелях ТурцииПолученные от введения налога средства поступят в бюджет Турции.
12:57 10/12/2019В Армении подведены итоги акции «Счастливчик месяца»Банк ВТБ (Армения) подвёл итоги ставшей традиционной акции.
16:34 09/12/2019Проживание в турецких отелях подорожает: Эрдоган ввел новый туристический налогПрезидент Турции ранее отравил на доработку этот закон, но его возражения касались лишь налогообложения производителей электроэнергии.
14:47 09/12/2019Вице-премьер: До 1 апреля 2020 года цена на газ в Армении не изменитсяДо 1 апреля 2020 года цена на газ в Армении не изменится, однако, что ожидается после этого пока неизвестно.
13:35 07/12/2019Замминистра финансов Армении: Да, премии будут выданы«Да, премии будут выданы», – заявил на сегодняшней пресс-конференции министр финансов Армении Атом Джанджугазян, отвечая на вопрос, будут ли в этом году выданы премии.
20:38 06/12/2019В правительстве Армении продолжается обсуждение заявок бюджетного финансирования государственных ведомствМинистр высокотехнологичной промышленности Акоп Аршакян отметил, что заявка возглавляемого им ведомства исходит из контекста реформ, решения существующих проблем и реализации приоритетов.
19:47 06/12/2019Вице-премьер Армении принял участие в 84-м заседании Экономического совета СНГВ повестку дня заседания были включены более десятка вопросов.
19:38 06/12/2019Экономист: 750 тыс. долларов на новогодние мероприятия в Ереване выделены по приказу ПашинянаВласти Еревана, где уровень бедности составляет порядка 20%, в этом году выделят 278 млн драмов или 750 тыс. долларов на новогодние мероприятия.
16:34 06/12/2019В Армении некоторые пассажиры не будут платить налог на воздухСейчас предлагаем, чтобы пассажиры, летающие по новым направлениям, которые не обслуживались за последние 12 месяцев, не платили эти 10 тыс. драмов, сказала Ревазян.