10:53 16/09/2024Սեպտեմբերի 16-ին փոխանակման կետերում դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքներն աճել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ սեպտեմբերի 16-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.02 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.026 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
19:30 14/09/2024ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովին կմասնակցի նաև Բրազիլիայի նախագահըԲրազիլիայի նախագահ Լուիս Ինասիու Լուլա դա Սիլվան կայցելի Կազան՝ մասնակցելու ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժոզովին։ Այս մասին հայտնում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝ վկայակոչելով Մոսկվայում բրազիլացի դեսպանի...
12:06 13/09/20241մլն-ական դրամ կրթաթոշակ՝ ԵՊՀ ևս 5 ուսանողի. Բիբլոս Բանկ Արմենիան շարունակում է մոտիվացնել երիտասարդներինԵՊՀ ևս 5 ուսանող արժանացել է Բիբլոս Բանկ Արմենիայի անվանական կրթաթոշակի՝ յուրաքանչյուրը 1 միլիոն դրամի չափով։ Ուսանողներն ընտրվել են Տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի բակալավրիատի 3-րդ և 4-րդ...
09:13 13/09/2024Սեպտեմբերի 13-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքն աճել է, եվրոյինը և ռուբլունը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ սեպտեմբերի 13-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.25 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.050 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
15:02 12/09/2024ՊԵԿ-ը կանխել է Շարժայից մաքսանենգ ճանապարհով ադամանդանման քարերի ներմուծման փորձըՊԵԿ-ը կանխել է մաքսանենգ ճանապարհով ադամանդանման քարերի ներմուծման փորձը. Շարժա-Երևան չվերթով ժամանած ՀՀ քաղաքացու մոտ հայտնաբերվել է մաքսային հսկողությունից թաքցված ընդհանուր առմամբ 109 տարբեր...
10:19 12/09/2024Սեպտեմբերի 12-ին փոխանակման կետերում դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքները նվազել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ սեպտեմբերի 12-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 386 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.055 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
10:13 12/09/2024Կարծում եմ Հայաստանն այդ ռիսկին պետք է գնա. Դարոն Աճեմօղլուն՝ հայ-թուրքական սահմանի բացման մասին«Ես գաղափար չունեմ, բավականին բարդ է, քանի որ կա պատմական թշնամություն»,-ասել է աշխարհահռչակ հայ տնտեսագետ Դարոն Աճեմօղլուն՝ Tribune.am-ին տված հարցազրույցում պատասխանելով հարցին, արդյոք տեղի...
14:44 11/09/2024Հայաստանում սպառողական գների ինդեքսն օգոստոսին բարձրացել է 1.3 %-ով. ՎԿՀայաստանի Վիճակագրական կոմիտեն այսօր՝ սեպտեմբերի 11-ին, հրապարակել է հանրապետությունում 2024թ. հունվար-օգոստոսի սպառողական գների ինդեքսը։ Այն օգոստոսին՝ նախորդ տարվա նույն ամսվա համեմատ աճել է 1.3...
12:56 11/09/2024Առանց թույլտվության ՀՀ-ից ԵԱՏՄ պետություն օդային տրանսպորտով զգայուն ապրանքատեսակներ արտահանելիս կսահմանվի տուգանքՀայաստանի Հանրապետության տարածքից ԵԱՏՄ անդամ պետություններ օդային տրանսպորտով կառավարության սահմանած ցանկում ներառված զգայուն ապրանքատեսակների՝ առանց համապատասխան թույլտվությունների արտահանման...
11:25 11/09/2024Հայտնի է դարձել, թե ամերիկյան պատժամիջոցների պատճառով որքան միջոցներ են կորցրել թուրքական բանկերըԹուրքական բանկերը 2024 թվականի 8 ամիսների ընթացքում Ռուսաստանի դեմ ԱՄՆ պատժամիջոցների ճնշման պատճառով արտահանման եկամուտից կորցրել են մոտ 2 միլիարդ դոլար։ Այս մասին «ՌԻԱ նովոստի»-ին ասել է թուրք...
11:19 11/09/2024ԱՄՆ կառավարությունը կրկնապատկում է Հայաստանին տրամադրվող ֆինանսավորումըՓոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Միջազգային զարգացման գործակալության հայաստանյան առաքելության տնօրեն Ջոն Ալելոն ստորագրել են ՀՀ և ԱՄՆ միջև զարգացմանն ուղղված...
10:27 11/09/2024Սեպտեմբերի 11-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքն աճել է և եվրոյինը և ռուբլունը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ սեպտեմբերի 11-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.27 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.014 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
18:31 10/09/2024Արարատյան դաշտի աղետ․ ինչպես ամեն ինչ սկսվեցԷկոլուրը «Անկախ մեդիա բովանդակության ստեղծում» ծրագրի շրջանակում անդրադարձել է Արարատյան արտեզյան ավազանի ջրային ռեսուրսների խնդրին: Հոդվածում, մասնավորապես, ասվում է․ «Արարատյան արտեզյան ավազանի...
17:38 10/09/2024Գնաճը շարունակել է պահպանվել 4.5 % մակարդակում. Մարտին Գալստյան«2024թ. 3-րդ եռամսյակում 12-ամսյա գնաճը շարունակել է պահպանվել 4.5 % մակարդակում` օգոստոսին կազմելով 1.3 %»,-հրավիրված ասուլիսում ասաց ԿԲ նախագահ Մարտին Գալստյանը։ Նրա խոսքով 12- ամսյա գնաճը...
13:09 10/09/2024Ծառայությունների նկատմամբ արտաքին պահանջարկը 2023 թ-ի համեմատությամբ դանդաղում է. ԿԲՀՀ ԿԲ-ից հայտնում են. «2024 թվականի սեպտեմբերի 10-ի նիստում ԿԲ խորհուրդը որոշեց իջեցնել վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը 0.25 տոկոսային կետով՝ սահմանելով 7.50%: Խորհուրդը գնահատում է, որ ավելի ցածր...
12:31 10/09/2024Մեղավորներն այլ երկրները չեն կամ գյուղացին, առաջնային մեղավորը դուք եք. Թադևոս Ավետիսյանը՝ փոխնախարարին«Որտե՞ղ եք ձախողում, որ եղած պայմանները եթե կան, հնարավորությունները կան՝ պրակտիկայում հնարավոր չի լինում իրականանցնել և մեր գյուղացու խնդիրներն անընդհատ աճում են՝ նաև ԵԱՏՄ երկրների հետ գյուղմթերքի...
12:30 10/09/2024Վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքն իջեցվել է 0.25 տոկոսային կետովՍեպտեմբերի 10-ին տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի խորհրդի նիստ, որի ժամանակ որոշվել է՝ .
10:45 10/09/2024Սեպտեմբերի 10-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքն աճել է և եվրոյինը և ռուբլունը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ սեպտեմբերի 10-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.27 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.002 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
17:48 09/09/2024Ուկրաինացի գինեգործները պատժամիջոցներ են խնդրում Հայաստանի և Վրաստանի համարՈւկրաինական գինի արտադրողները չեն կարողանում դիմակայել եվրոպական ապրանքանիշերի հետ մրցակցությանը և կառավարությունից պահանջում են նվազեցնել ակցիզային հարկը, ինչպես նաև պատժամիջոցներ սահմանել Հարավային...
11:30 08/09/2024Ինչպես կառուցվածքային պորտֆելի կառավարումը փոխեց պրեմիում դիստրիբուցիան ՀայաստանումՊրեմիում ալկոհոլային խմիչքների շուկայի ձևավորումը հազվադեպ է տեղի ունենում պատահական կերպով։ Կայուն աճը, որպես կանոն, հանդիսանում է մտածված շուկայի ճարտարապետության արդյունք՝ ճիշտ բրենդավորում, հստակ...

16:45 30/12/2019Банк ВТБ (Армения) провёл предновогодний розыгрыш акции по кредитам в рассрочкуБанк ВТБ (Армения) подвёл итоги акции по кредитам в рассрочку, стартовавшей в день “чёрной пятницы”.
15:21 30/12/2019Цифровая сеть all.me превратила соцсеть в бизнес-модель, ориентированную на пользователяМеждународная компания с all.me, которая базируется в Ирландии, представила новую концепцию и уникальную бизнес-модель.
12:18 27/12/2019Банк ВТБ (Армения) запустил новую акцию #varkvtbОформив кредит в период акции, которая будет длиться с 01.12.2019 по 01.12.2020, клиенты получат специальный самоклеящийся стикер.
13:22 26/12/2019Глава Минэкономики Армении: Год завершим с показателем экономического роста в 7,5%Год завершаем в довольно хорошем настроении, заявил на заседании правительства Армении в четверг, 26 декабря, премьер-министр республики Никол Пашинян.
10:07 26/12/2019Котировки нефти растут в четверг на данных о сокращении запасов в СШАФевральские фьючерсы на Brent дорожали на лондонской бирже ICE Futures а $0,27 (на 0,4%) - до $67,47 за баррель.
20:10 24/12/2019Грант Багратян: Не вижу шансов, что в 2020-2021 гг. экономическая ситуация в Армении постепенно улучшится«Могло бы быть и хуже», – добавил он.
17:34 21/12/2019Бако Саакян встретился с сотрудниками компании «Арцахэнерго»Во встрече приняли участие госминистр Республики Арцах Григорий Мартиросян, другие должностные лица.
15:37 21/12/2019Forbes назвал самых успешных миллиардеров 2019 годаСостояние Ортеги увеличилось на $17,3 млрд, до $74,9 млрд, Балмера – на $16,3 млрд, до $56,3 млрд, а Амбани – на $16,1 млрд, до $61,4 млрд.
20:04 20/12/2019Никол Пашинян: У Армении получилось хорошее, эффективное, плодотворное председательство в ЕАЭСПремьер-министр Республики Армения Никол Пашинян в Президентской библиотеке имени Б. Н. Ельцина принял участие в заседании Высшего Евразийского экономического совета.
12:23 20/12/2019В Санкт-Петербурге состоялось заседание Совета ЕЭК с участием заместителей глав правительств стран ЕАЭССовет ЕЭК продлил действие нормы по содержанию массовой доли серы 1,5% в судовом топливе до 31 декабря 2023 года.
19:50 19/12/2019Н. Пашинян: Борьба против невыдачи чеков в 2020 году усилится вдвое, втрое, вчетвероПремьер счёл снижение размера штрафа неприемлемым, повышение – приемлемым: если нет консенсуса, то лучше оставить кодекс без изменений.
19:20 19/12/2019В Арцахе планируется реализовать программы по оснащению ВС современной военной техникойВ своем выступлении Бако Саакян остановился на некоторых направлениях проекта бюджета.
15:15 19/12/2019Банк ВТБ (Армения) запустил новую дистанционную услугу для получения денежных переводовБанк ВТБ (Армения) предлагает своим клиентам, не посещая Банк и даже не обращаясь в Контактный центр, самостоятельно заполнять заявку на получение денежных переводов на официальном сайте Банка.
11:13 19/12/2019Минэкономики Грузии: Батумский порт не продается, он уже сдан в арендуМинистерство экономики и устойчивого развития Грузии опровергает распространенную армянскими СМИ информацию о возможной продаже порта Батуми.
20:31 18/12/2019Вице-премьер Армении в Нур-Султане принял участие в заседании Совета ЕАБРНа заседании были обсуждены итоги работы ЕАБР в 2019 году и определены приоритеты Банка на 2020 год.
13:35 18/12/2019Акоп Аршакян: В 2020 году в Армении размер выделяемых ВПК средств удвоитсяВ этом году за счет сэкономленных средств дополнительно было выделено порядка 1 млрд драмов, отметил он.
20:40 17/12/2019Замглавы КГД: 10 представителей армянского шоу-бизнеса задекларировали свои доходыЭ. Ованнисян в то же время отметил, что в отношении некоторых представителей шоу-бизнеса возбуждены уголовные дела.
17:33 17/12/2019В правительстве Армении обсудили заявку бюджетного финансирования Минфина на 2020 годВ ходе обсуждения были также затронуты возможности и дальнейшие меры по развитию рынка ценных бумаг, процесс реализации реформ в системе закупок и другие темы финансового сектора.
16:44 17/12/2019Smartavia начнет осуществлять рейсы по маршруту Ереван-Москва-ЕреванКомпания Smartavia с 11 июля начнет осуществлять рейсы также по направлению «Ереван – Санкт-Петербург – Ереван».
15:10 17/12/2019Замглавы КГД Армении: В 2019 году по уголовным делам в госбюджет были возвращены 5,5 млрд драмовВ январе-ноябре 2019 года по линии экономических преступлений возбудили 409 уголовных дел, подавляющее большинство из них касаются случаев уклонения от уплаты налогов и контрабанды.