10:53 16/09/2024Սեպտեմբերի 16-ին փոխանակման կետերում դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքներն աճել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ սեպտեմբերի 16-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.02 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.026 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
19:30 14/09/2024ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովին կմասնակցի նաև Բրազիլիայի նախագահըԲրազիլիայի նախագահ Լուիս Ինասիու Լուլա դա Սիլվան կայցելի Կազան՝ մասնակցելու ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժոզովին։ Այս մասին հայտնում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝ վկայակոչելով Մոսկվայում բրազիլացի դեսպանի...
12:06 13/09/20241մլն-ական դրամ կրթաթոշակ՝ ԵՊՀ ևս 5 ուսանողի. Բիբլոս Բանկ Արմենիան շարունակում է մոտիվացնել երիտասարդներինԵՊՀ ևս 5 ուսանող արժանացել է Բիբլոս Բանկ Արմենիայի անվանական կրթաթոշակի՝ յուրաքանչյուրը 1 միլիոն դրամի չափով։ Ուսանողներն ընտրվել են Տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի բակալավրիատի 3-րդ և 4-րդ...
09:13 13/09/2024Սեպտեմբերի 13-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքն աճել է, եվրոյինը և ռուբլունը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ սեպտեմբերի 13-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.25 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.050 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
15:02 12/09/2024ՊԵԿ-ը կանխել է Շարժայից մաքսանենգ ճանապարհով ադամանդանման քարերի ներմուծման փորձըՊԵԿ-ը կանխել է մաքսանենգ ճանապարհով ադամանդանման քարերի ներմուծման փորձը. Շարժա-Երևան չվերթով ժամանած ՀՀ քաղաքացու մոտ հայտնաբերվել է մաքսային հսկողությունից թաքցված ընդհանուր առմամբ 109 տարբեր...
10:19 12/09/2024Սեպտեմբերի 12-ին փոխանակման կետերում դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքները նվազել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ սեպտեմբերի 12-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 386 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.055 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
10:13 12/09/2024Կարծում եմ Հայաստանն այդ ռիսկին պետք է գնա. Դարոն Աճեմօղլուն՝ հայ-թուրքական սահմանի բացման մասին«Ես գաղափար չունեմ, բավականին բարդ է, քանի որ կա պատմական թշնամություն»,-ասել է աշխարհահռչակ հայ տնտեսագետ Դարոն Աճեմօղլուն՝ Tribune.am-ին տված հարցազրույցում պատասխանելով հարցին, արդյոք տեղի...
14:44 11/09/2024Հայաստանում սպառողական գների ինդեքսն օգոստոսին բարձրացել է 1.3 %-ով. ՎԿՀայաստանի Վիճակագրական կոմիտեն այսօր՝ սեպտեմբերի 11-ին, հրապարակել է հանրապետությունում 2024թ. հունվար-օգոստոսի սպառողական գների ինդեքսը։ Այն օգոստոսին՝ նախորդ տարվա նույն ամսվա համեմատ աճել է 1.3...
12:56 11/09/2024Առանց թույլտվության ՀՀ-ից ԵԱՏՄ պետություն օդային տրանսպորտով զգայուն ապրանքատեսակներ արտահանելիս կսահմանվի տուգանքՀայաստանի Հանրապետության տարածքից ԵԱՏՄ անդամ պետություններ օդային տրանսպորտով կառավարության սահմանած ցանկում ներառված զգայուն ապրանքատեսակների՝ առանց համապատասխան թույլտվությունների արտահանման...
11:25 11/09/2024Հայտնի է դարձել, թե ամերիկյան պատժամիջոցների պատճառով որքան միջոցներ են կորցրել թուրքական բանկերըԹուրքական բանկերը 2024 թվականի 8 ամիսների ընթացքում Ռուսաստանի դեմ ԱՄՆ պատժամիջոցների ճնշման պատճառով արտահանման եկամուտից կորցրել են մոտ 2 միլիարդ դոլար։ Այս մասին «ՌԻԱ նովոստի»-ին ասել է թուրք...
11:19 11/09/2024ԱՄՆ կառավարությունը կրկնապատկում է Հայաստանին տրամադրվող ֆինանսավորումըՓոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Միջազգային զարգացման գործակալության հայաստանյան առաքելության տնօրեն Ջոն Ալելոն ստորագրել են ՀՀ և ԱՄՆ միջև զարգացմանն ուղղված...
10:27 11/09/2024Սեպտեմբերի 11-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքն աճել է և եվրոյինը և ռուբլունը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ սեպտեմբերի 11-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.27 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.014 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
18:31 10/09/2024Արարատյան դաշտի աղետ․ ինչպես ամեն ինչ սկսվեցԷկոլուրը «Անկախ մեդիա բովանդակության ստեղծում» ծրագրի շրջանակում անդրադարձել է Արարատյան արտեզյան ավազանի ջրային ռեսուրսների խնդրին: Հոդվածում, մասնավորապես, ասվում է․ «Արարատյան արտեզյան ավազանի...
17:38 10/09/2024Գնաճը շարունակել է պահպանվել 4.5 % մակարդակում. Մարտին Գալստյան«2024թ. 3-րդ եռամսյակում 12-ամսյա գնաճը շարունակել է պահպանվել 4.5 % մակարդակում` օգոստոսին կազմելով 1.3 %»,-հրավիրված ասուլիսում ասաց ԿԲ նախագահ Մարտին Գալստյանը։ Նրա խոսքով 12- ամսյա գնաճը...
13:09 10/09/2024Ծառայությունների նկատմամբ արտաքին պահանջարկը 2023 թ-ի համեմատությամբ դանդաղում է. ԿԲՀՀ ԿԲ-ից հայտնում են. «2024 թվականի սեպտեմբերի 10-ի նիստում ԿԲ խորհուրդը որոշեց իջեցնել վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը 0.25 տոկոսային կետով՝ սահմանելով 7.50%: Խորհուրդը գնահատում է, որ ավելի ցածր...
12:31 10/09/2024Մեղավորներն այլ երկրները չեն կամ գյուղացին, առաջնային մեղավորը դուք եք. Թադևոս Ավետիսյանը՝ փոխնախարարին«Որտե՞ղ եք ձախողում, որ եղած պայմանները եթե կան, հնարավորությունները կան՝ պրակտիկայում հնարավոր չի լինում իրականանցնել և մեր գյուղացու խնդիրներն անընդհատ աճում են՝ նաև ԵԱՏՄ երկրների հետ գյուղմթերքի...
12:30 10/09/2024Վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքն իջեցվել է 0.25 տոկոսային կետովՍեպտեմբերի 10-ին տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի խորհրդի նիստ, որի ժամանակ որոշվել է՝ .
10:45 10/09/2024Սեպտեմբերի 10-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքն աճել է և եվրոյինը և ռուբլունը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ սեպտեմբերի 10-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.27 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.002 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
17:48 09/09/2024Ուկրաինացի գինեգործները պատժամիջոցներ են խնդրում Հայաստանի և Վրաստանի համարՈւկրաինական գինի արտադրողները չեն կարողանում դիմակայել եվրոպական ապրանքանիշերի հետ մրցակցությանը և կառավարությունից պահանջում են նվազեցնել ակցիզային հարկը, ինչպես նաև պատժամիջոցներ սահմանել Հարավային...
11:30 08/09/2024Ինչպես կառուցվածքային պորտֆելի կառավարումը փոխեց պրեմիում դիստրիբուցիան ՀայաստանումՊրեմիում ալկոհոլային խմիչքների շուկայի ձևավորումը հազվադեպ է տեղի ունենում պատահական կերպով։ Կայուն աճը, որպես կանոն, հանդիսանում է մտածված շուկայի ճարտարապետության արդյունք՝ ճիշտ բրենդավորում, հստակ...

14:34 12/10/2017Armenia ranked as “innovation achiever” in GII 2017According to the Global Innovation Index 2017, Armenia, a low-middle income country, is ranked as an “innovation achiever” – a category comprising 17 economies, which outperform in innovation...
13:07 12/10/2017Armenian Government exempts electric cars from import, property taxesPrime Minister Karen Karapetyan turned to the imports of electric cars to Armenia, as well as the issue of exempting them from taxes, duties and property taxes at today’s Cabinet session.
18:44 11/10/2017IMF forecasts 3.5% economic growth for ArmeniaThe International Monetary Fund (IMF) has released its updated World Economic Outlook databases, revising upwards its GDP growth forecast for Armenia from 2.9% to 3.5%.
17:08 11/10/2017Lydian International CEO: Armenia can be a propitious business platform for international investorsThe Armenian Government will stand by investors as a partner in all those initiatives aimed at ensuring economic development and growth in employment, Prime Minister Karen Karapetyan said today,...
10:55 11/10/2017Infrastructure projects set to be implemented in Shahumyan region- advisor to Artsakh presidentThe untapped potential in Karvachar and Shahumyan region in general is huge, advisor to Artsakh president Tigran Abrahamyan wrote on Facebook.
13:15 10/10/2017PM Karapetyan proposes Iranian-Armenians to act as solid bridge between two statesOn the sidelines of his official visit to Iran, the Prime Minister-led Armenian delegation called today at Ararat Sports and Cultural Complex, where they met with representatives of the local...
17:19 09/10/2017Motor vehicle freight volumes rise 51.1% in ArmeniaThe freight volumes totalled to 17.460.6 thousand tons in Armenia from January to August 2017, showing a 43.1% growth against the same period of the past year, according to the data released by the...
15:15 09/10/2017Richard Thaler wins Nobel Prize in economicsUS economist Richard Thaler, one of the founding fathers of behavioural economics, has won this year's Nobel Prize for Economics, according to BBC.
14:58 09/10/2017Armenia, Iran ink three cooperation agreementsThree agreements on cooperation in the IT, science, education and art as well as agriculture spheres were signed in the scope of Armenia’s PM Karen Karapetyan’s official visit to the Islamic Republic...
14:00 09/10/2017Armenia jewelers returned with export orders worth 580 million AMD from the “JUNEX” Jewelry Fair5 jewelry companies received export orders with the value of 1.2 million AMD from the “JUNWEX Moscow” international Fair, supported by the Development Foundation of Armenia (DFA).
12:50 09/10/2017World oil prices upAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the world oil prices are rising, Gazeta.ru reports.
12:29 09/10/2017Yerevan Brandy Company presents a new unique product to mark the 130th anniversary of the Armenian brandy productionYerevan Brandy Company has presented a new unique product- ARARAT Single Cask issued in limited quantities and individually hand numbered bottles on the occasion of the130th anniversary of the...
12:09 09/10/2017Moscow Exchange to start trading Armenian dram till 2020The Moscow Exchange plans to start trading the Armenian dram against the Russian rouble till 2020, Dmitri Piskulov, the Head of currency market development at the exchange told Vedomositi newspaper.
19:05 06/10/2017Tigran Sargsyan: Digitization comes to replace outdated perceptions about the economyThe digitization changes the economy, our life and a set of outdated perceptions about our public and economic arrangements, the Chairman of the Board of the Eurasian Economic Commission (EEC),...
18:05 06/10/2017Sergey Cheryomin points out to the 40% export growth from Armenia to MoscowExports from Armenia to Moscow increased by 40% in the first half of 2017, which is a progressive indicator as compared to other countries, Minister of the Government of Moscow, Head of Moscow...
17:39 06/10/2017DigiTec Expo-2017 unites 150 participating tech companies and around 70 thousand visitorsThe 13th Annual DigiTec Expo-2017 which is the biggest technological exhibition in the region attracted record number of international companies this year, uniting not only Armenian but also number...
14:37 06/10/2017PM Karapetyan: Armenia’s trade turnover high with all EAEU member statesBeing a member state of the Eurasian Economic Union (EAEU), Armenia can serve as a good platform for its friends, and it can be viewed not only as a domestic market for Armenia, but also as a...
12:32 06/10/2017Ara Abrahamyan: Armenia seeks to become a technological and financial centerArmenia seeks to become a technological and financial center for the Eurasian Economic Union and, in the future, for the whole Central Asia and to become the gateway to the New Silk Road, an Armenian...
12:02 06/10/2017Foreign investors interested in operations at Meghri Free Economic ZoneForeign investors show interest towards the operations at Meghri Free Economic Zone at Armenia’s southern Syunik Province, in the area bordering the Islamic Republic of Iran.
16:26 05/10/2017Erdogan says Turkey, Iran and Iraq will decide on closing Kurdish oil tapsTurkish President Recep Tayyip Erdogan said on Thursday Turkey, Iran and Iraq will jointly decide on closing the flow of oil from the Kurdistan Region, as a retaliatory move after the Kurdish...