11:37 20/09/2024Սեպտեմբերի 20-ին փոխանակման կետերում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքներն աճել են ռուբլունը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ սեպտեմբերի 20-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.05 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.009 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
18:31 19/09/2024ՀՀ-ում կբացել Իրանի առևտրի կենտրոն՝ որպես դարպաս դեպի Եվրասիական տնտեսական միությունԵրևանում հոկտեմբերի 1-ին նախատեսվում է բացել Իրանի առևտրի կենտրոն՝ որպես դարպաս դեպի Եվրասիական տնտեսական միություն (ԵԱՏՄ)։ Այս մասին գրում է Tasnim գործակալությունը: Այն կլինի Իրանի առաջին և...
15:50 19/09/2024Ֆիննախում չգիտեն՝ ապօրինի ծագման գույքի բռնագանձումից ինչքան գումար է մուտքագրվել պետբյուջե«Մի քննարկման ժամանակ նախորդ տարի, երբ հարց հնչեցվեց, թե ապօրինի գույքի բռնագանձման հետ կապված որքա՞ն գումար է եկել պետական բյուջե, պարզվեց, որ պետական բյուջե գումար փոխանցված չէ։ Պետական բյուջե չի...
13:12 19/09/2024Կառավարությունը հերթական 4.6 մլրդ դրամը հատկացրեց 97,7 կմ ճանապարհահատվածների միջին նորոգման համար«Նախագծով նախատեսվում է ՏԿԵ նախարարությանը հատկացված միջոցներից 4 մլրդ 618 մլն դրամ հատկացնել ճանապարհների միջին նորոգման ծրագրի իրականացման համար»,- կառավարության նիստում ասաց Գնել Սանոսյանը՝...
12:25 19/09/2024Ավելի լավ է այսպիսի ռիսկ առաջացնենք, քան ռիսկ, որ մարդիկ զոհվեն, որը ոչ ոք չի կարող կոմպենսացնել. Փաշինյան«Վտանգավոր օբյեկտ է, ասում ենք՝ ձեռք չտաս կպայթի։ Ինքը գնում՝ դատարան է դիմում, վերջինս վարույթ է ընդունում, ասում է պետք է քննարկենք։ Ինչքան կքննարկեն՝ դե 1 տարի, 2 տարի, 3 տարի»,-կառավարության...
11:29 19/09/2024Կառավարությունը 1.9 մլրդ դրամ հատկացրեց 2017 թ.-ից մեկնարկած «Ինժեներական քաղաք» ծրագրինՆախագծով նախատեսվում է «Թվային փոխակերպման գործընթացի իրականացում» ծրագրից չօգտագործված 1 մլրդ 940 մլն դրամ հատկացնել «Ինժեներական քաղաք» ծրագրին կառավարության նիստում հայտնեց բարձր տեխնոլոգիական...
11:02 19/09/2024Սեպտեմբերի 19-ին փոխանակման կետերում դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքները նվազել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ սեպտեմբերի 19-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.05 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.001 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
17:30 18/09/2024Wildberries-ի գրասենյակում որ կողմն է առաջինը կրակ բացել, ինչի հետևանքով կա մեկ զոհWildberries-ի գրասենյակի մոտ կրակ բացած անձինք ընկերության անվտանգության աշխատակիցներ են։ Այս մասին Telegram-ի իր ալիքում հայտնել է շուկայի հիմնադիր Տատյանա Բակալչուկի ամուսինը՝ Վլադիսլավ Բակալչուկը։...
14:19 18/09/2024Wildberries-ը հայտնել է, որ ընկերության հիմնադրի ամուսինը՝ Վլադիսլավ Բակալչուկը, փորձել է «ապօրինի մուտք գործել» իրենց գրասենյակՄոսկվայում կրակոցներ են հնչել Ռոմանով Դվոր բիզնես կենտրոնում գտնվող Wildberries գրասենյակի մոտ։ Ուսանողներին տարհանել են Մոսկվայի պետական համալսարանի ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետի շենքից, որը գտնվում է...
14:05 18/09/2024Փաշինյանը չի բացառել, որ Հայաստանը կարող է գազ ներկրել Ադրբեջանից«Ռուսաստանից ու Իրանից ներկրում ենք գազ։ Որոշ ժամանակ առաջ Ադրբեջանից հայտարարություններ էին հնչում, որ ապագայում խաղաղության հաստատման դեպքում կարող է Հայաստանը գազ ներկրել նաև Ադրբեջանից»,-...
11:26 18/09/2024Հայաստանում երկու տնտեսվարող կեղծել են «LEE» շոկոլադըՄՊՀ-ն «LEE» ապրանքային նշաններով շոկոլադե կոնֆետների իրացումը որակել է շփոթության առաջացման դրսևորմամբ անբարեխիղճ մրցակցություն
09:00 18/09/2024Սեպտեմբերի 18-ին փոխանակման կետերում դոլարի, և ռուբլու փոխարժեքները նվազել են, եվրոյինը՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ սեպտեմբերի 18-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.05 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.011 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
17:10 17/09/2024Փաշինյանը հանձնարարել է պետբյուջեի նախագիծը բերել վերջնական տեսքիՆիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ Կառավարությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են 2025 թվականի պետական բյուջեի նախագիծն ու հարկաբյուջետային շրջանակը: Ֆինանսների նախարարի...
15:56 17/09/2024Freedom Broker Armenia-ն հայտարարում է զրոյական միջնորդավճար բրոքերային հաշվից միջոցների դուրսբերման համարFreedom Broker Armenia-ն իր օգտատերերի համար հայտարարում է թարմացում՝ բրոքերային հաշվից ՀՀ դրամով դրամական միջոցների դուրսբերման միջնորդավճարը այսուհետ կկազմի 0 դրամ, նախկինում գործարքի վճարը կազմում...
12:37 17/09/2024Օգոստոսին 345 հարկ վճարողի մոտ արձանագրվել է ՀԴՄ կիրառման կանոնների խախտումՏուգանքի չափը կազմել է շուրջ 126 մլն դրամ
11:05 17/09/2024Սեպտեմբերի 17-ին փոխանակման կետերում դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքներն աճել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ սեպտեմբերի 17-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.08 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.047 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
14:56 16/09/2024Կենտրոնական բանկը վերահսկելով չի վերահսկում. «Ինգո Արմենիայի» ֆենոմենըԱպահովագրական ընկերությունները, փաստացի, գործում են վերահսկողությունից դուրս՝ ունենալով վերահսկող մարմին։ Ըստ էության այս մասին է ցուցանում ԿԲ-ի պատասխանը։ Այս մասին գրում է «Փաստինֆո»-ն ու...
13:42 16/09/2024Team Telecom Armenia-ն WCIT2024/DigiTec-ի տեխնոլոգիական գործընկերն է. կնքվեց փոխըմբռնման հուշագիրՀոկտեմբերի 4-ից 7-ը Երևանը դառնալու է տեխնոլոգիական առաջատար ընկերությունների ու մասնագետների հիմնական հավաքատեղին․ Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում տեղի կունենա WCIT2024, իսկ...
11:18 16/09/2024Սեպտեմբերի 16-ի դրությամբ էլեկտրոմոբիլների ներմուծման սակագնային քվոտայի մնացորդը կազմել է 876 հատՊետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ 2024 թ. սեպտեմբերի 16-ի դրությամբ ԵԱՏՄ ԱՏԳ ԱԱ 8703 80 000 2 ծածկագրին դասվող էլեկտրական շարժիչով տրասնպորտային միջոցների 0 տոկոս ներմուծման մաքսատուրքի...
10:53 16/09/2024Սեպտեմբերի 16-ին փոխանակման կետերում դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքներն աճել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ սեպտեմբերի 16-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.02 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.026 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...

16:42 13/01/2020Беларусь и РФ не договорились о тарифах на транзит российской нефти и нефтепродуктовПереговоры будут продолжены в ближайшее время.
16:12 13/01/2020Банковским клиентам в Армении предлагают путешествовать со страховым пакетом «Безопасный отдых»Выгодный и очень удобный страховой пакет «Безопасный отдых» предаст клиентам чувство уверенности и безопасности в течение всего семейного путешествия или поездки с друзьями.
15:19 13/01/2020Глава КГД Армении: Уже около 20 представителей шоу-бизнеса задекларировали свои доходыЧисло декларирующих свои доходы представителей шоу-бизнеса постепенно увеличивается. Об этом сегодня на пресс-конференции заявил председатель Комитета государственных доходов РА Давид Ананян. «Если...
15:06 13/01/2020Пострадавшим от лесных пожаров в Австралии кенгуру скинули с воздуха морковь и картофель«Тысячи килограммов еды скинули с воздуха. Мы позаботимся о наших кистехвостых каменных кенгуру», – сообщил министр энергетики и окружающей среды штата Мэтт Кин.
15:02 13/01/2020Давид Ананян: Таможенный представитель Армении на КПП «Верхний Ларс» приступит к работе уже с февраляНа КПП «Верхний Ларс» в скором времени появится таможенный представитель Армении. Об этом на сегодняшней пресс-конференции заявил председатель Комитета государственных доходов Армении (КГД) Давид...
10:11 11/01/2020В каких городах самые высокие туристические налоги? Посчитали экспертыАмстердам возглавил список европейских городов с самыми высокими туристическими налогами.
17:58 10/01/2020Глава Минэкономики Грузии прокомментировала заявления о показателях ВВП в странах регионаПашинян ранее написал: МВФ подтвердил оценку, согласно которой по итогам 2019 года Армения по показателю ВВП обошла Грузию, а в 2020 году опередит и Азербайджан.
16:53 10/01/2020Гагик Макарян: Экономическая дипломатия пока не работаетВ 2020 году правительство должно подвергнуть экспертизе эффективность своей деятельности и заменить некоторых министров, отметил он.
16:17 10/01/2020В аэропортах Армении в декабре 2019 года пассажиропоток вырос на 6 %В декабре 2019 года аэропорт «Ширак» обслужил 11,280 пассажиров, что выше показателя декабря 2018 года (10,535 пассажиров) на 7.1%.
10:37 10/01/2020Планируется открыть регулярные авиарейсы между Крымом и Арменией«Это будет хорошим примером для Китая и Турции и других стран и авиакомпаний», – подчеркнул глава комитета.
19:14 09/01/2020Армен Григорян: У Армении в данный момент нет проблем экономической безопасности«Мы уже нашли все альтернативные решения. Мы готовы во всех смыслах, конечно, если не будет форс-мажорных ситуаций», – подчеркнул секретарь Совбеза РА.
16:26 09/01/2020Никол Пашинян: Правительство Армении не намерено преодолевать бедность лежащего на диване человекаНикол Пашинян напомнил, что с 1 января с.г. в Армении микробизнес освобождается от выплат налоговых обязательств.
17:06 08/01/2020Экономист: Показатель ВВП на душу населения в Армении по сравнению с остальными странами региона не может быть вышеПо словам К. Хачатряна, МВФ обнародовал примерные расчеты на основании предварительных показателей.
13:29 07/01/2020Экс-премьер Армении Грант Багратян: Мечта Никола Пашиняна не доказанаПашинян написал, что МВФ официально подтвердил оценку, согласно которой по итогам 2019 года Армения обошла Грузию, а в 2020 году опередит и Азербайджан, став ведущей страной в регионе Южного Кавказа.
12:24 07/01/2020Пашинян: По показателю ВВП на душу населения мы пока не опередили Азербайджан, но опередимПо итогам 2019 года мы обошли Грузию, а в 2020 году мы опередим и Азербайджан, став ведущей страной на Южном Кавказе, отметил он.
18:21 06/01/2020Никол Пашинян: Мы стали свидетелями интересной картины на улицах ЕреванаЭксперты Financial Times определили Армению как туристическое направление № 1 в 2020 году.
19:30 04/01/2020В Амстердаме ввели новый налог для туристовВласти заявили о намерении контролировать туристический поток.
11:55 04/01/2020Экономист: Если изменений не произойдет, то целая страна и народ станут заложниками в руках нескольких дилетантов2019 год был противоречивым годом, возможно, также потому, что ожидания были высокими. Об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am сказал руководитель исследовательского центра «Альтернатива»,...
14:47 03/01/2020В Армении производство сахара выросло, а соли – сократилосьСогласно обнародованным Статистическим комитетом Армении данным, в январе-октябре 2019 года в республике объем производства соли снизился на 9,1%, составив 15 916.2 т.
11:30 03/01/2020Цены на нефть резко выросли на новостях об убийстве иранского генерала СулейманиПентагон сообщил, что атака, при которой погиб Сулеймани, являвшийся командующим подразделения «Кудс» иранского Корпуса стражей Исламской революции, была одобрена президентом США Трампом.