11:35 20/06/2024Բացահայտվել են մի խումբ անձանց կողմից առանձնապես խոշոր չափերով հարկեր չվճարելու դեպքեր. ՊԵԿՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեից հայտնում են, որ ստվերային շրջանառության դեմ ուղղված պայքարի օրենքով իրեն վերապահված գործառույթների շրջանակում խախտումներ է հայտնաբերվել: «Հարկ վճարողների իրական...
11:06 20/06/2024Իրանում շահագործման է հանձնվել Ռեշտ-Կասպյան երկաթուղային գիծըԻրանում մասնագետները շահագործման են հանձնել Կասպից ծովի հարավային ափի Գիլան նահանգում գտնվող Ռեշտ-Կասպյան երկաթուղային գիծը, որը Հյուսիս-Հարավ միջազգային տրանսպորտային միջանցքի մաս է կազմում։ «ՌԻԱ...
09:33 20/06/2024Հունիսի 20-ին փոխանակման կետերում ռուբլու փոխարժեքն աճել է. դոլարիմը և եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ հունիսի 20-ին ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 385.65 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.21 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
09:45 19/06/2024Հունիսի 19-ին փոխանակման կետերում դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքներն աճել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ հունիսի 19-ին ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 386.11 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.077 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
20:47 18/06/2024ԱՏՁՄ-ն իր մտահոգությունն է հայտնում gg ընկերության շուրջ տեղի ունեցող իրադարձությունների վերաբերյալԱռաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (ԱՏՁՄ) հայտարարություն է տարածել, որով իր մտահոգությունն է հայտնում «gg» ընկերության և ընկերության հիմնադիր Խաչատուր Գրիգորյանի շուրջ տեղի...
15:01 18/06/2024Կոնվերս Բանկը բիզնեսին աջակցում է պարտատոմսերի թողարկման հարցումԿոնվերս Բանկը ներկայացրել է պարտատոմսերի թողարկմամբ ֆինանսական միջոցների ներգրավման հնարավորությունը և այդ հարցում իր փորձառությունը: Սա լավագույն այլընտրանքն է պարտքի դիվերսիֆիկացման տեսանկյունից,...
11:11 18/06/2024ՀՀ բանկերը ստարտափներին չեն սպասարկում, եթե վերջիններս կապված են կրիպտո ոլորտի հետՀայաստանի Web3 համայնքը հանդես է եկել բաց նամակով
10:20 18/06/2024Ֆերմերները տասնյակ տոննաներով կարտոֆիլ են թափումՀամացանցում տեսանյութ է տարածվել, որում երևում է, որ Գեղարքունիքի մարզում ֆերմերները գիշերով տոննաներով կարտոֆիլ են թափել դաշտերում։ Այն հիմնականում պարկերով է, ինչը փաստում է, որ կարտոֆիլը իրացման...
09:44 18/06/2024Մարզահամերգային համալիրը գերակատարել է պլանավորած շահույթ«Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիր» ՓԲԸ-ն 2023 թվականին արձանագրել է 106 մլն դրամ զուտ շահույթ, որը 51%-ով ավելի է 2022 թ․-ի համեմատ։ Պլանավորված շահույթը գերակատարվել է շուրջ 40 մլն...
09:10 18/06/2024Հունիսի 18-ին փոխանակման կետերում դոլարի և ռուբլու փոխարժեքները աճել են, եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ հունիսի 18-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 386.27 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.077 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
17:54 17/06/2024ԱՄՆ-ից Հայաստան տուրիստական հոսքերը կրճատվել են ավելի քան 2 անգամՄտահոգիչ են զուտ զբոսաշրջության տվյալները, որոնք ներկայացնում են Հայաստան որպես տուրիստ ժամանածների և մեկնածների տարբերությունը: Տնտեսագետ Աղասի Թավադյանի հրապարակած վերլուծության համաձայն, 2024...
09:19 17/06/2024Հունիսի 17-ին փոխանակման կետերում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքները աճել են, ռուբլունը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ հունիսի 17-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 386.38 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.074 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
19:04 14/06/2024EventHub․am-ը՝ աշխարհահռչակ Black Eyed Peas-ի Թբիլիսիի համերգի տոմսերի վաճառքի պաշտոնական ներկայացուցիչըEventHub․am հարթակը դարձել է Black Eyed Peas աշխարհահռչակ խմբի՝ Թբիլիսիում կայանալիք համերգի տոմսերի վաճառքի պաշտոնական ներկայացուցիչը Հայաստանում, ինչի շնորհիվ տոմսերը կարելի է ձեռք բերել ՀՀ դրամով:...
14:30 14/06/2024Բյուջեից 2.3 մլրդ դրամ հատկացվեց 6 ճանապարհի համար«Նախագծով առաջարկվում է վճարել 2 մլրդ 830 մլն դրամ 4 ճանապարհահատվածի շինարարության և դրանց տեխնիկական ու հեղինակային հսկողության համար և 2 ճանապարհահատվածի ավարտականների համար»,-կառավարության...
12:27 14/06/2024Պետական մարմինները ոչ գաղտնի տվյալները կպահեն վիրտուալ «ամպային» տիրույթում«Որոշումով ակնկալվում է, որ պետական իշխանության մարմինների կողմից օգտագործվող տեղեկատվական համակարգերի, դրանցում առկա տվյալների, տեղեկատվության պահպանման նպատակով ավանդական սերվերների փոխարեն պետք է...
12:24 14/06/2024Հայաստանում հիմնադրվել է աերոտիեզերական մեքենաշինության դպրոց44-օրյա պատերազմի հերոս Արեն Մեհրաբյանի երազանքը Հայաստանում աերոտիեզերական մեքենաշինության ստեղծումն էր։ Ապագա աստղաֆիզիկոսը կիսատ թողնելով ուսումը, Միացյալ Նահանգներից վերադարձել էր Հայաստան...
11:28 14/06/2024«Լիդիան Արմենիա»-ն սահմանված ժամկետում կառավարությանը չի փոխանցել իր բաժնետոմսերի 12,5 %-ըԳործադիրն այսօր չզեկուցվող որոշման նախագծով երկարաձգեց «Լիդիան Արմենիա»-ի բաժնետոմսերից 12,5 %-ը ՀՀ կառավարությանը նվիրատվության պայմանագիրը կնքելու վերջնաժամկետը։ Հիշեցնենք, որ պայմանագիրը պետք է...
09:55 14/06/2024Կառավարությունն այսօր կորոշի Սևանից ջուր վերցնել՝ հետագայում դրա քանակը փոխելու արտոնությամբՀՀ գործադիր մարմինն այսօր որոշում կընդունի, որով ոռոգման նպատակով Սևանա լճից 2024 թվականի ոռոգման շրջանում ջրառի չափաքանակը կսահմանել մինչև 170.0 մլն մ3՝ ներառյալ «Գեղարքունիք» ՋՕԸ-ի ջրառը: Օրենքի...
09:45 14/06/2024Կառավարությունն այսօր կարգելի Հայաստանից մի շարք ապրանքների արտահանումըԿառավարությունն այսօր որոշում կընդունի, որով ժամանակավորապես կարգելի Հայաստանից Եվրասիական տնտեսական միության անդամ չհանդիսացող երկրներ մի շարք ապրանքների արտահանումը։ Ոորոշման նախագծով 6 ամիս...

13:40 19/07/2019МИД России: Тема «винных» санкций в отношении Грузии закрытаРоссийские законодатели обсуждали возможность запрета на поставки в Россию ряда товаров на фоне событий в Грузии конца июня-начала июля, однако на сегодня тема «винных» санкций в отношении Грузии...
16:19 18/07/2019Банк ВТБ (Армения) предлагает совершать денежные переводы на карты Visa/Mastercard/МИР по всему мируПереводы становятся доступными на карте получателя за считанные минуты с возможностью использования средств как наличным, так и безналичным способом.
18:37 17/07/2019Никол Пашинян: Цель правительства – сделать систему госзакупок гибкой и искоренить коррупционные явленияРуководители ведомств представили различные замечания и предложения о максимальном упрощении и модернизации процедур госзакупок.
20:30 16/07/2019Названы страны ЕС с самыми дорогими продуктамиВ Дании продукты питания оказались самыми дорогими в Евросоюзе.
10:14 16/07/2019Рейтинговое агентство Fitch понизило рейтинги ТурцииАгентство прогнозирует инфляцию в Турции на уровне 16% к концу 2019 г. и дефицит счета текущих операций по итогам 2019 г. в размере $4 млрд.
18:45 15/07/2019Филиал N33 Банка ВТБ (Армения) будет действовать по новому адресуС целью создания более комфортных условий для обслуживания своих клиентов.
10:00 15/07/2019В правительстве обсуждены направления деятельности «Фонда государственных интересов Армении»В контексте правильной организации и эффективности работы премьер-министр Пашинян в первую очередь подчеркнул важность скоординированной работы для уточнения функций и исключения дублирования.
14:57 13/07/2019Заменит ли армянское вино грузинское на российском рынке?Из-за кризиса в отношениях России и Грузии не исключается запрет на ввоз грузинского вина в РФ.
20:32 12/07/2019Рабочая группа из «Газпрома» прибудет в Армению для обсуждения тарифа на газВопрос тарифа на газ включает в себя множество компонентов, заявил сегодня на брифинге в парламенте вице-премьер Армении Мгер Григорян, коснувшись переговоров вокруг тарифа на газ.
18:30 12/07/2019Мгер Григорян: Уровень диверсификации энергетической системы Армении позволяет находить решения при любом сценарииЗаявление в ответ на вопрос, может ли Армения столкнуться с энергетическими проблемами в случае применения США санкций против Ирана.
17:58 12/07/2019Пашинян: Армения является лидером в Европе по росту ВВП по итогам первого квартала 2019 годаПремьер-министр Никол Пашинян принял генерального исполнительного директора компании “Амбер Капитал” Джозефа Угурляна и главу армянского офиса компании Карена Арабяна.
13:57 12/07/2019В результате введения в эксплуатацию новой станции в Армении снизятся тарифы на электроэнергиюСтанция будет построена при сотрудничестве компаний «Сименс» и «Ренко».
12:18 11/07/2019Франция с 2020 года введет экологический сбор на авиабилетыВ случае повышения сбора он распространится на все рейсы, выполняемые из аэропортов Франции, за исключением перелетов на остров Корсика и французские заморские территории.
10:28 11/07/2019Женщины чаще мужчин берут кредит в магазинах.ОпросЛюди с возрастом от 25 до 35 лет, по данным банка, взяли больше всего кредитов на товары в магазинах в прошлом году, а меньше всего - люди 45-55 лет.
17:11 09/07/2019Какие меры будут приняты в отношении не уплачивающих налоги певцов? Ответил глава КГД Армении«В личном письме будут отмечаться конкретные факты касательно их участия в мероприятиях, доходы от которых, на наш взгляд, не были задекларированы», – отметил председатель КГД.
13:57 09/07/2019Никол Пашинян передал Тан Чуан-Джину приглашение спикера НС АрменииНикол Пашинян подчеркнул важность визита в Сингапур и отметил, что все встречи прошли в эффективной, практичной и дружественной атмосфере.
11:29 08/07/2019Премьер Армении обсудил с представителями компании Temasek Holdings возможности сотрудничества в технологической сфереЗатем собеседники обсудили перспективы создания совместного венчурного фонда, реализации стартап-проектов, обмена опытом и технического сотрудничества.
19:26 06/07/2019За четыре месяца в Армении произведено 3 225 часовВ период с января по апрель 2019 года в Армении увеличился объем производства армянских часов. Согласно обнародованным Национальным статистическим комитетом РА данным, за указанный период в Армении...
20:25 04/07/2019Одобрено предложение о подписании Соглашения по исключению двойного налогообложения между Арменией и СингапуромСоглашение планируется подписать в период с 7-9 июля – в рамках официального визита премьер-министра Армении в Сингапур.
16:07 04/07/2019Б. Тунян: Повышением размера минимальной зарплаты мы решаем проблему тех людей, которые сегодня работают, но находятся за чертой бедностиВопрос об увеличении минимального размера зарплаты будет обсужден на осенней сессии Национального Собрания Армении, по всей вероятности, в зависимости от того, какое решение примет НС, размер...