09:22 24/04/2024Ապրիլի 24-ին փոխանակման կետերում դոլարը, ռուբլին և եվրոն էժանացել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ ապրիլի 24-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 385.27 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ էժանանալով 1.13 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
14:40 23/04/2024ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը համալրել է ավանդային պրոդուկտները ֆիզիկական անձանց համարՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մեկնարկել է երեք նոր ավանդներ բանկի ֆիզիկական անձ հաճախորդների համար։ Յուրաքանչյուր պրոդուկտի համար գործում են անհատական պայմաններ։ Դրամական միջոցների տեղաբաշխումը հասանելի է ՀՀ...
09:50 23/04/2024Ապրիլի 23-ին փոխանակման կետերում դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքները նվազել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ ապրիլի 23-ին ժամը 09:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 386.44 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ էժանանալով 1.30 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
17:40 22/04/2024Բանկերի զուտ շահույթների նվազման հիմնական պատճառներից է նաև իշխանությունների քաղաքականությունը. Նաիրի ՍարգսյանՀՀ առևտրային բանկերը 2024թ-ի հունվար-մարտ ամիսներին արձանագրել են շուրջ 83 մլրդ դրամի զուտ շահույթ, ինչը 18.8 %-ով ավել է, քան նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածում։ Բոլոր բանկերն աշխատել են...
09:07 22/04/2024Ապրիլի 22-ին փոխանակման կետերում դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքները բարձրացել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ ապրիլի 22-ին ժամը 08:55-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 388.36 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ արժևորվելով 0.022 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
17:29 21/04/2024Արևմուտքից ճնշումը մեծ է Հայաստանի վրա, ստիպում են թևակոխենք պատժամիջոցային քաղաքականություն. Վահե ԴավթյանՀՀ կառավարությունն ապրիլի 12-ի նիստում որոշում է ընդունել լուծարել «Էներգաիմպէքս» փակ բաժնետիրական ընկերությունը։ Այն ստեղծվել էր 2016 թվականին՝ Իրանից Հայաստանի միջոցով սվոփ գազի փոխադրումներն...
15:51 19/04/2024Նոնսենս է՝ պետական պարտքի սպասարկման ծախսը ՀՆԱ-ի մոտ 11 %-ն է, մինչդեռ առողջապահությանը՝ 6 % . Ատոմ ՄարգարյանՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալներով 2024թ.-ի փետրվարի 29-ի դրությամբ պետական պարտքը կազմել է 4,828,712.6 մլն դրամ: 2023թ.-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ այն աճել է 643,403.5 մլն դրամով կամ...
14:20 19/04/2024Վերին Լարսի ավտոճանապարհը փակ է բեռնատարների համարՓրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներ։ «Փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից դեպի Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող...
09:24 19/04/2024Ապրիլի 19-ին փոխանակման կետերում դոլարը և եվրոն էժանացել են, ռուբլու փոխարժեքը մնացել է նույնըՀՀ բանկերում այսօր՝ ապրիլի 19-ին ժամը 09:05-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 389.88 դրամ՝ էժանանալով 0.98 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին գինը՝ 396.69 դրամ է:...
17:35 18/04/2024Անշարժ գույքի շուկայի հարցը կառավարության մոտ խուճապ է առաջացնում. Կարապետ ՀովհաննիսյանՍոցիալական ցանցերի օգտատերերը գրում են, որ դժվարացել է հիփոթեքային վարկերի ստանալու գործընթցեը, որոշներն էլ հայտնում են, որ վարկերի բարձրացած տոկոսների պատճառով վաճառում են իրենց նոր բնակարանները։...
10:49 18/04/2024Ապրիլի 18-ին փոխանակման կետերում դոլարը և ռուբլին էժանացել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ ապրիլի 18-ին ժամը 10:10-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 390.69 դրամ՝ էժանանալով 1.73 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին գինը՝ 397.36 դրամ է:...
16:15 17/04/2024Կոնվերս Բանկը երկու արժույթով պարտատոմսեր է տեղաբաշխումԿոնվերս Բանկը հայտարարում է դրամային և դոլարային պարտատոմսերի 2024-ի առաջին տրանշի տեղաբաշխման մեկնարկի մասին: Ինչպես նշել են բանկում, ապրիլի 17-ից կտեղաբաշխվի 5 մլրդ դրամ ծավալով դրամային և 10 մլն...
16:09 17/04/202445 հազար դոլարանոց Volkswagen ID 6-ն Արարատի քաղաքապետի համար ձեռք կբերի ՔՊ-ական Աղազարյանի որդինԱրարատի քաղաքապետարանը 45 000 դոլարով ծառայողական մեքենա է ձեռք բերել համայնքապետ Ասլան Ավետիսյանի համար։ Այս մասին գրում է Civilnet.am-ն ու մանրամասնում՝ ընդ որում, մեքենայի գնման տեխնիկական...
15:46 17/04/2024Հարկային արտոնությունների պատճառով Հայաստանի բյուջեն 2024 թվականին չի ստանա 1,5 միլիարդ դոլար.Վարդան Բոստանջյան«Հայաստանում տնտեսությունը որպես այդպիսին գոյություն չունի»,- կազմակերպված քննարկման ժամանակ հայտնեց տնտեսական գիտությունների դոկտոր Վարդան Բոստանջյանը; Նրա խոսքով՝ ներկայում Հայաստանում նկատվող...
11:11 17/04/2024Պայթեցվեց Պռոշյանում գտնվող ՊՆ նախկին վարչական շենքըՊռոշյան ավանում պայթեցվեց ՊՆ-ի նախկին վարչական շենքը։ Հիշեցնենք, որ կառավարության 2022 ապրիլի 15 -ի որոշմամբ ՀՀ ՊՆ նախկին վարչական շենը կցվել էր ՊԵԿ-ին։ Պայթեցումից հետո այնտեղ կկառուցվի ՊԵԿ Արտաքին...
08:20 17/04/2024Ապրիլի 17-ին փոխանակման կետերում դոլարը, ռուբլին և եվրոն էժանացել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ ապրիլի 17-ին ժամը 08:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 393.11 դրամ՝ էժանանալով 0.64-ով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին գինը՝ 399.94 դրամ է:...
20:13 16/04/2024Հայաստանում հիմնադրվել է արևային ջրատաքացուցիչների արտադրությունԱրարատի մարզի Ոստան գյուղում «Ջակոմո» ընկերությունը հիմնադրել է արևային ջրատաքացուցիչների եզակի արտադրություն։ Այս մասին տեղեկացնում են Ակբա բանկից։ «Ընկերությունը Հայաստանում միակն է, որն արևային...
18:23 16/04/20242023 թ․-ի եկամտային հարկի տարեկան հաշվարկ-հայտարարագրի ներկայացման վերջնաժամկետը հետաձգվում է մինչև հուլիսի 22-ըՊետական եկամուտների կոմիտեն հայտարարատուներին տեղեկացնում է, որ հիմք ընդունելով ՀՀ հարկային օրենսգրքի 53 հոդվածի 6-րդ մասը և հաշվի առնելով, որ 2023թ․-ի համար հաշվարկ-հայտարարագիր ներկայացնող անձանց...
17:45 16/04/2024Մենք Հայաստանը դիտարկում է որպես հարթակ, որի միջոցով կարող ենք ելք ունենալ ԵԱՏՄ շուկա. Իրանի դեսպան«Իրանի և Հայաստանի միջև առևտուրը, տնտեսությունը մեկը մյուսին լրացնում է։ Առևտուրը զարգացնելու համար Հայաստանի հետ մի քանի ծրագիր ունենք»,- ասուլիսում ասաց Հայաստանում Իրանի դեսպան Մեհդի Սոբհանին։ Նա...
17:38 16/04/202480 հազար տոննա կարտոֆիլի ավելցուկ ունենք, գյուղացին կիլոգրամը 25 դրամով վաճառում է որպես անասնակեր. ԲերբերյանՉնայած հրապարակվել էր վիճակագրական տվյալներ, ըստ որոնց՝ նախորդ տարի Հայաստանում ավելի քիչ կարտոֆիլ է արտադրվել՝ այսօր հանրապետության տարբեր բնակավայրերի բանուկ հատվածներում բեռնատար մեքենաներով...

15:19 06/04/2019Армен Саркисян принял участие в церемонии открытия регионального форума Всемирного экономического форума в ИорданииНа открытии форума присутствовали свыше 1000 лидеров, представляющих государственные, деловые и общественные круги разных стран, Генсек ООН Антониу Гуттериш.
13:19 06/04/2019Премьеру Армении представлен ряд реализованных Центральным банком исследованийПремьер-министр Армении Никол Пашинян посетил Учебно-исследовательский центр Центрального банка в Дилижане.
10:53 05/04/2019Илон Маск потерял 1,1 миллиарда долларов за две минутыЭто падение акций сократило состояние Маска до 22,3 миллиарда долларов.
17:54 04/04/2019Президент Армении Армен Саркисян примет участие во встрече Всемирного экономического форума в ИорданииВ ходе визита в Иорданию президент Армен Саркисян встретится с высшим руководством страны, а также с представителями бизнес-кругов и местной армянской общины.
14:29 04/04/2019Никол Пашинян: Когда мы говорим о множестве бездельников в системе государственного управления, отрицаете этот фактНа заседании правительства Армении в четверг, 4 апреля, премьер-министр Никол Пашинян обратился к вопросу задержки выплаты пособий.
19:03 03/04/2019Сотрудники КГД Армении будут круглый год получать премииПремии будут выплачены, но они никак не связаны с 7 апреля.
10:17 03/04/2019Самая популярная в мире криптовалюта – биткоин – в среду продолжает дорожатьКриптовалюта преодолела отметку в 5 тысяч долларов впервые с ноября 2018 года
20:33 02/04/2019Алексей Корня: «МТС» продолжит совершать инвестиции в АрменииПремьер-министр Пашинян приветствовал намерение «МТС» увеличить объем инвестиций и подтвердил готовность правительства продолжать эффективное сотрудничество.
19:33 02/04/2019Группа армянских инвесторов из диаспоры представила премьеру Армении различные инвестиционные проектыЗатем инвесторы представили премьер-министру инвестиционные проекты в сферах энергетики, строительства и новейших технологий. Состоялось обсуждение представленных проектов.
15:38 02/04/2019Премьер Армении: План сборов госбюджета в первом квартале перевыполнен на 11.4 млрд драмовНикол Пашинян на своей странице в соцсети Facebook подвел итоги рабочей встречи с председателем Комитета государственных доходов Давидом Ананяном.
17:44 01/04/2019Ереванский коньячный завод увеличит закупочные цены на виноград на 10 драмов – премьерРанее в беседе с корреспондентом Panorama.am председатель Национального центра вина Аваг Арутюнян заявил, что качество армянского вина резко улучшилось.
16:32 01/04/2019Обильные осадки в Армении не в пользу урожая абрикосаНа территории Армении уже несколько дней, как не прекращаются осадки. Согласно прогнозам синоптиков, циклон еще активизируется.
20:14 29/03/2019Следующее заседание Совета Евразийской экономической комиссии состоится в ЕреванеВ повестку заседания Совета ЕЭК было включено 46 вопросов.
17:52 29/03/2019Глава КГД Давид Ананян назвал самый «теневой» сектор экономики АрменииДавид Ананян сегодня, 29 марта, в беседе с журналистами разъяснил, почему расходятся показатели о теневом секторе в экономике республики.
17:22 29/03/2019Правительство создает новые возможности для развития животноводства в АрменииПланируется предоставить кредиты с субсидируемой процентной ставкой (субсидирование до 10 процентных пунктов кредита со ставкой максимум в 12%) на покупку племенных животных.
16:48 29/03/2019В Армении планируется либерализовать процесс покупки контрольно-кассовых аппаратовПравительство приняло соответствующие решения, направленные на пересмотр функций Офиса внедрения контрольно-кассовых аппаратов.
11:15 29/03/2019Никол Пашинян прокомментировал прогноз Moody’s по банковской системе АрменииОб этом сообщил на своей странице в соцсети Facebook премьер-министр РА Никол Пашинян.
19:35 28/03/2019Будет ли введен акцизный налог на газированные напитки? Ответили в Минфине АрменииОтметим, что касающиеся данной темы проблемы были подробнейшим образом обсуждены в правительстве РА.
17:35 28/03/2019Банк ВТБ (Армения) организовал благотворительную ярмарку в честь весенних праздниковВ результате сборов и продаж было собрано 683 000 драмов РА и удвоено со стороны Банка.