09:22 24/04/2024Ապրիլի 24-ին փոխանակման կետերում դոլարը, ռուբլին և եվրոն էժանացել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ ապրիլի 24-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 385.27 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ էժանանալով 1.13 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
14:40 23/04/2024ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը համալրել է ավանդային պրոդուկտները ֆիզիկական անձանց համարՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մեկնարկել է երեք նոր ավանդներ բանկի ֆիզիկական անձ հաճախորդների համար։ Յուրաքանչյուր պրոդուկտի համար գործում են անհատական պայմաններ։ Դրամական միջոցների տեղաբաշխումը հասանելի է ՀՀ...
09:50 23/04/2024Ապրիլի 23-ին փոխանակման կետերում դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքները նվազել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ ապրիլի 23-ին ժամը 09:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 386.44 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ էժանանալով 1.30 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
17:40 22/04/2024Բանկերի զուտ շահույթների նվազման հիմնական պատճառներից է նաև իշխանությունների քաղաքականությունը. Նաիրի ՍարգսյանՀՀ առևտրային բանկերը 2024թ-ի հունվար-մարտ ամիսներին արձանագրել են շուրջ 83 մլրդ դրամի զուտ շահույթ, ինչը 18.8 %-ով ավել է, քան նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածում։ Բոլոր բանկերն աշխատել են...
09:07 22/04/2024Ապրիլի 22-ին փոխանակման կետերում դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքները բարձրացել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ ապրիլի 22-ին ժամը 08:55-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 388.36 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ արժևորվելով 0.022 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
17:29 21/04/2024Արևմուտքից ճնշումը մեծ է Հայաստանի վրա, ստիպում են թևակոխենք պատժամիջոցային քաղաքականություն. Վահե ԴավթյանՀՀ կառավարությունն ապրիլի 12-ի նիստում որոշում է ընդունել լուծարել «Էներգաիմպէքս» փակ բաժնետիրական ընկերությունը։ Այն ստեղծվել էր 2016 թվականին՝ Իրանից Հայաստանի միջոցով սվոփ գազի փոխադրումներն...
15:51 19/04/2024Նոնսենս է՝ պետական պարտքի սպասարկման ծախսը ՀՆԱ-ի մոտ 11 %-ն է, մինչդեռ առողջապահությանը՝ 6 % . Ատոմ ՄարգարյանՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալներով 2024թ.-ի փետրվարի 29-ի դրությամբ պետական պարտքը կազմել է 4,828,712.6 մլն դրամ: 2023թ.-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ այն աճել է 643,403.5 մլն դրամով կամ...
14:20 19/04/2024Վերին Լարսի ավտոճանապարհը փակ է բեռնատարների համարՓրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներ։ «Փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից դեպի Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող...
09:24 19/04/2024Ապրիլի 19-ին փոխանակման կետերում դոլարը և եվրոն էժանացել են, ռուբլու փոխարժեքը մնացել է նույնըՀՀ բանկերում այսօր՝ ապրիլի 19-ին ժամը 09:05-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 389.88 դրամ՝ էժանանալով 0.98 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին գինը՝ 396.69 դրամ է:...
17:35 18/04/2024Անշարժ գույքի շուկայի հարցը կառավարության մոտ խուճապ է առաջացնում. Կարապետ ՀովհաննիսյանՍոցիալական ցանցերի օգտատերերը գրում են, որ դժվարացել է հիփոթեքային վարկերի ստանալու գործընթցեը, որոշներն էլ հայտնում են, որ վարկերի բարձրացած տոկոսների պատճառով վաճառում են իրենց նոր բնակարանները։...
10:49 18/04/2024Ապրիլի 18-ին փոխանակման կետերում դոլարը և ռուբլին էժանացել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ ապրիլի 18-ին ժամը 10:10-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 390.69 դրամ՝ էժանանալով 1.73 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին գինը՝ 397.36 դրամ է:...
16:15 17/04/2024Կոնվերս Բանկը երկու արժույթով պարտատոմսեր է տեղաբաշխումԿոնվերս Բանկը հայտարարում է դրամային և դոլարային պարտատոմսերի 2024-ի առաջին տրանշի տեղաբաշխման մեկնարկի մասին: Ինչպես նշել են բանկում, ապրիլի 17-ից կտեղաբաշխվի 5 մլրդ դրամ ծավալով դրամային և 10 մլն...
16:09 17/04/202445 հազար դոլարանոց Volkswagen ID 6-ն Արարատի քաղաքապետի համար ձեռք կբերի ՔՊ-ական Աղազարյանի որդինԱրարատի քաղաքապետարանը 45 000 դոլարով ծառայողական մեքենա է ձեռք բերել համայնքապետ Ասլան Ավետիսյանի համար։ Այս մասին գրում է Civilnet.am-ն ու մանրամասնում՝ ընդ որում, մեքենայի գնման տեխնիկական...
15:46 17/04/2024Հարկային արտոնությունների պատճառով Հայաստանի բյուջեն 2024 թվականին չի ստանա 1,5 միլիարդ դոլար.Վարդան Բոստանջյան«Հայաստանում տնտեսությունը որպես այդպիսին գոյություն չունի»,- կազմակերպված քննարկման ժամանակ հայտնեց տնտեսական գիտությունների դոկտոր Վարդան Բոստանջյանը; Նրա խոսքով՝ ներկայում Հայաստանում նկատվող...
11:11 17/04/2024Պայթեցվեց Պռոշյանում գտնվող ՊՆ նախկին վարչական շենքըՊռոշյան ավանում պայթեցվեց ՊՆ-ի նախկին վարչական շենքը։ Հիշեցնենք, որ կառավարության 2022 ապրիլի 15 -ի որոշմամբ ՀՀ ՊՆ նախկին վարչական շենը կցվել էր ՊԵԿ-ին։ Պայթեցումից հետո այնտեղ կկառուցվի ՊԵԿ Արտաքին...
08:20 17/04/2024Ապրիլի 17-ին փոխանակման կետերում դոլարը, ռուբլին և եվրոն էժանացել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ ապրիլի 17-ին ժամը 08:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 393.11 դրամ՝ էժանանալով 0.64-ով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին գինը՝ 399.94 դրամ է:...
20:13 16/04/2024Հայաստանում հիմնադրվել է արևային ջրատաքացուցիչների արտադրությունԱրարատի մարզի Ոստան գյուղում «Ջակոմո» ընկերությունը հիմնադրել է արևային ջրատաքացուցիչների եզակի արտադրություն։ Այս մասին տեղեկացնում են Ակբա բանկից։ «Ընկերությունը Հայաստանում միակն է, որն արևային...
18:23 16/04/20242023 թ․-ի եկամտային հարկի տարեկան հաշվարկ-հայտարարագրի ներկայացման վերջնաժամկետը հետաձգվում է մինչև հուլիսի 22-ըՊետական եկամուտների կոմիտեն հայտարարատուներին տեղեկացնում է, որ հիմք ընդունելով ՀՀ հարկային օրենսգրքի 53 հոդվածի 6-րդ մասը և հաշվի առնելով, որ 2023թ․-ի համար հաշվարկ-հայտարարագիր ներկայացնող անձանց...
17:45 16/04/2024Մենք Հայաստանը դիտարկում է որպես հարթակ, որի միջոցով կարող ենք ելք ունենալ ԵԱՏՄ շուկա. Իրանի դեսպան«Իրանի և Հայաստանի միջև առևտուրը, տնտեսությունը մեկը մյուսին լրացնում է։ Առևտուրը զարգացնելու համար Հայաստանի հետ մի քանի ծրագիր ունենք»,- ասուլիսում ասաց Հայաստանում Իրանի դեսպան Մեհդի Սոբհանին։ Նա...
17:38 16/04/202480 հազար տոննա կարտոֆիլի ավելցուկ ունենք, գյուղացին կիլոգրամը 25 դրամով վաճառում է որպես անասնակեր. ԲերբերյանՉնայած հրապարակվել էր վիճակագրական տվյալներ, ըստ որոնց՝ նախորդ տարի Հայաստանում ավելի քիչ կարտոֆիլ է արտադրվել՝ այսօր հանրապետության տարբեր բնակավայրերի բանուկ հատվածներում բեռնատար մեքենաներով...

16:58 19/01/2017Expert insists new terms of Russian gas transit to Armenia via Georgia beneficial to all partiesThe new agreement of the Georgian government with Gazprom over the terms of Russian gas transit to Armenia via Georgia is mutually beneficial document, while the criticism and complaints were...
20:31 18/01/2017U.N. expects 2.7 percent economic growth in Armenia in 2017United Nations has published its annual economic forecast entitled “The World Economic Situation and Prospects,” Panorama.am reports.
18:38 18/01/2017Georgian NGOs urge release of documents on terms of Russian gas transit to Armenia via GeorgiaOver 80 non-governmental organizations in Georgia urge the government to release the contract concluded between Georgia and Russian Gazprom over the terms of Russian gas transit into Armenia through...
19:14 17/01/2017Georgian President slams new terms of Russian gas transit to Armenia via GeorgiaGeorgian President Giorgi Margvelashvili said that new transit terms with Russia’s Gazprom ‘worsens the country’s energy sector’ and ‘harms Georgia’s political and economic interests.’ According to...
16:05 17/01/2017PM Karapetyan suggests EBRD to contribute to the establishment of the Office of Business OmbudsmanPrime Minister Karen Karapetyan received on Tuesday EBRD (European Bank for Reconstruction and Development) Board of Directors Dutch team leader Frans Weekers.
19:17 14/01/2017Processing companies develop timetables to pay farmers’ debtArmenian Minister of Agriculture Ignati Arakelyan says the only concern the villagers may have is the production of the quality agricultural goods, to make sure villagers do not face difficulties in...
17:05 14/01/2017Rose greenhouse in Armenia claims to become the biggest in the worldArmenian Minister of Agriculture Ignati Arakelyan has visited today number of greenhouse farms in Kotayk region of Armenia.
16:22 14/01/2017Zvartnots Airport sees increase in passenger flow for 2016Yerevan Zvartnots International Airport welcomed increased number of passengers in 2016 to compare with the date of 2015.As Panorama.am learnt from the General Department of Civil Aviation, the...
11:38 14/01/2017World oil prices fallAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the world oil prices have dropped, Gazeta.ru reports.
11:25 14/01/2017UN: Armenia paid its regular UN budget assessment in fullArmenia and Ukraine have paid their regular UN budget assessments for 2017 in full. Spokesman for the UN Secretary-General Stéphane Dujarric made such a statement in New York on Thursday. “The nine...
14:07 13/01/2017PM Karen Karapetyan sums up 100 days in officeArmenian Prime Minister Karen Karapetyan held a press conference on Friday with reporters to sum up his 100 days in office.
19:37 12/01/2017Prospects of expanding Coca-Cola Hellenic’s Armenia activities discussedPrime Minister Karen Karapetyan received on Thursday a delegation led by Coca-Cola Hellenic Regional Director Keith Sanders.
16:58 12/01/2017Imported wine consumption declining in Armenia, Avag Harutyunyan saysChairman of the Union of Winemakers of Armenia Avag Harutyunyan insists people in Armenia has increasingly preferred wine over vodka over the last seven years.
12:43 12/01/2017First Cabinet session of this year kicks off with instructionsIn Armenia the first Cabinet session of this year kicked off with instructions. Particularly PM Karen Karapetyan gave instructions to Economic Development and Investments, Finance, Defense,...
11:55 12/01/2017Apple prices increase by 11.8 % in ArmeniaIn December 2016 3.1 percent increase was registered in the prices of food products to compare with November of the same year, which is mainly based on 27.7 percent increase in vegetable and potato...
17:30 11/01/2017New hydroelectric power station under construction in ArtsakhOn 11 January Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited Shahoumyan region and got acquainted on site with the construction of a new “Jermajour” hydroelectric power station.
17:15 11/01/2017Georgia reaches new agreement with Russian “Gazprom” over transit of Russian gas into ArmeniaGeorgia will pay the Russian energy giant “Gazprom” 185 USD for per thousand cubic metres instead of the former 215 USD.
11:34 11/01/2017World Bank forecasts 2.7% growth in 2017The World Bank has forecast that the global economy will accelerate slightly in 2017 after turning in the worst performance last year since the 2008 financial crisis.
18:59 10/01/2017World oil prices risingAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the oil prices are rising, Gazeta.ru reports.
17:08 10/01/2017Decline in domestic purchasing power observed in Armenia, K Chilingaryan claims“As predicted, the main pick up in prices was observed for fruits and vegetables, yet after the holidays the prices dropped sharply,” Chairman of the Consumers Consultation Centre Karen Chilingaryan...