17:07 08/02/2024Նոր հնարավորություն՝ գաղափարները կյանքի կոչելու համարԱկբա Ֆեդերացիան Իմփաքթ Հաբ Երևանի հետ համագործակցությամբ արդեն 7-րդ անգամ կազմակերպում է մեկամյա ֆելոուշիփի ինկուբացիոն ծրագիր։ Ֆելոուշիփի նպատակն է աջակցել այն անձանց, ովքեր ունեն գյուղատնտեսության...
16:18 08/02/2024Կառուցելով խոշոր հզորությունների ատոմակայան, մենք տարածաշրջանում կպահպանենք մեր կարգավիճակը. Վահե ԴավթյանԿառավարության փետրվարի 8-ի նիստում Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց. «Մենք խնդիր ենք դրել նոր ատոմակայան ունենալու և նոր ատոմակայան կառուցելու...Կան հիմա նոր տեխնոլոգիաներ, կան մեր իմացած ատոմակայանները, և...
16:12 08/02/2024Անդրանիկ Թևանյան. Հա՛մ բարեփոխում չեն արել, հա՛մ ուզում են թանկացնելԵրևան VS Թբիլիսի. քա՛յլ արա
15:02 08/02/2024ՊԵԿ. ԵԱՏՄ-ից ՀՀ տեղափոխվող ապրանքների վերաբերյալ տարանցման հայտարարագրում ոչ ճշգրիտ տեղեկության բացահայտման դեպքերով կիրառվելու են այլ մոտեցումներ«Մաքսային տարանցում» մաքսային ընթացակարգով ձևակերպված ապրանքների կարգավիճակի վերաբերյալ
13:26 08/02/2024Մենք մեգանախագիծ ունենք իրականացնելու. Փաշինյանը՝ ատոմակայանի կառուցման մասին«Նախագծով նախատեսվում է միջուկային անվտանգության կոմիտեի միջուկային անվտանգության վարչության և ճառագայթային անվտանգության վարչության և տեխնիկական բաժնի մասնագետներին քաղաքացիական ծառայության կազմից...
11:29 08/02/2024Չի կարա սենց բան կրկնվի, ինչքան սիգի քվոտա տրված է՝ ճշգրիտ այդքանի համար պետք է վճարվի, եթե չէ՝ կպարզենք. Նիկոլ Փաշինյան«Խոսք է գնում Սևանա լճում արդյունագործական որսի չափաքանակը հաստատելու մասին»,- կառավարության նիստում հայտնեց շրջակա միջավայրի նախարար Հակոբ Սիմիդյանը՝ զեկուցելով ՀՀ կառավարության 2023 թվականի...
09:23 08/02/2024Դոլարը և եվրոն բանկերում և փոխանակման կետերում արժևորվել են, ռուբլին՝ արժեզրկվելՀՀ բանկերում և փոխանակման կետերում այսօր՝ փետրվարի 8-ին ժամը 09:10-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 400.83 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ արժևորվելով 0.13 դրամով։ Արժևորվել է նաև,...
18:07 07/02/2024Վաղը իշխանության չլինեք, և այդ ամենը նորից հետազոտվի, դեռ հարց է՝ ինչեր կպարզվեն. Ավետիսյանը՝ Զանգեզուրի ՊՄԿ-ի վերաբերյալ«Օրերս տեղեկացանք, որ հեռահաղորդակցության ոլորտի «ՄՏՍ Հայաստան» ընկերությունը վաճառվում է և դրա բաժնետոմսերի 20%-ը անհատույց փոխանցվելու է ՀՀ կառավարությանը»,-կառավարության հետ հարցուպատասխանի...
17:07 07/02/2024Բեռնափոխադրողները դժգոհ են. Քերոբյան«Խնդիրն այդքան լուրջ չէ, ընկերությունները կարող են հարմարվել։ Տարբեր երկրներում տարբեր ստանդարտներ են փոխվում, տարբեր պայմաններ առաջադրվում»,- Ազգային ժողովում կառավարության հետ հարցուպատասխանի...
17:03 07/02/2024Տնտեսագետ. Հանրային տրանսպորտը հանրային բարիք է, այն չպետք է դիտարկել որպես բիզնես«Քաղաքային տրանսպորտի բարեփոխումն այս քաղաքային իշխանության կարևորագույն խոստումներից է, բայց դեռևս ամբողջական պատկեր չկա, խնդիրներն էլ բավականին շատ են։ Հայտնի չէ, երբ կունենանք նորմալ տրանսպորտ,...
09:45 07/02/2024Այսօր դոլարը և ռուբլին արժևորվել են, եվրոն՝ էժանացելՀՀ բանկերում և փոխանակման կետերում այսօր՝ փետրվարի 7-ին ժամը 09:20-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 400.72 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ արժևորվելով 0.05 դրամով։ Արժևորվել է նաև...
20:10 06/02/2024Բնապահպանական ջանքերի դեմ փնթի ու ագրեսիվ արշավը հարված է հենց ժողովրդավարությանը․ ՀայտարարությունՔաղաքացիական հասարակության կազմակերպությունների հայտարարություն են տարածել՝ ՀՀ-ում բնապահպանական կազմակերպություններին, անհատ ակտիվիստներին, իրավապաշտպաններին ճնշելու, հակաժողովրդավարական...
17:43 06/02/2024Արդշինբանկը գնում է HSBC բանկըHSBC-ն տեղեկացնում է, որ համաձայնություն է ձեռք բերել ամբողջությամբ իրեն պատկանող դուստր կազմակերպություն հանդիսացող «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ-ն (HSBC Հայաստան) Արդշինբանկ ՓԲԸ-ին (Արդշինբանկ)...
17:31 06/02/2024Իշխանությունները հանրային կերպով և օր առաջ պետք է տան շուրջ 12 միլոն ԱՄՆ դոլարի պետական միջոցները փոշիացնելու պատասխանը. Թադևոս Ավետիսյան«2021 թվականի ավարտին պետական գրանցում ստացավ «Ֆլայ Արնա» ապրանքանիշով հայկական ազգային ավիաընկերությունը։ Օրվա իշխանավորները էլ բարձրագոչ և հեռուն գնացող նպատակներով ներկայացրեցին ներդրումային այս...
16:18 06/02/2024Հայաստանում խաղադրույքներն աճում են ավելի արագ, քան համաշխարհային տեմպերն են. Ավագ Ավանեսյան«ՀՆԱ-ում խաղային ոլորտի դերը շարունակաբար ընկնում է արդեն որերորդ տարին։ Այն ժամանակ, երբ ԱԺ-ն սկսեց այս ոլորտին ուշադրություն դրաձնել, նրա դերը ՀՆԱ-ում սկսեց ընկնել, իհարկե, կարելի է ասել, որ...
15:52 06/02/2024Այցելեք «Երիտասարդական» մետրո և տեսեք գովազգային վահանակ «Էվոլույշեն»-ը.Արմինե Կյուրեղյանը բերեց խաղային գովազդի մասին օրենքի խախտման դեպք«Ցավոք, խաղամոլությունը թմրամոլության նման շատ լուրջ անվտանգային խնդիր է դարձել մեր երկրի համար»,-ԱԺ-ում հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմենուհի Կյուրեղյանը՝ Ելույթ ունենալով...
09:24 06/02/2024ՀՀ բանկերում է փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքը մնացել է նույնը, եվրոն և ռուբլին արժեզրկվել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ փետրվարի 6-ին ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 400.64 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ մնալով նույնը, եվրոն և ռուբլին էժանացել են։ Ըստ Rate.am կայքի՝...
22:55 05/02/2024Վարկային միջոցներով կկառուցվի Իսակով-Արշակունյաց շրջանցիկ ճանապարհահատվածը. Երևանի քաղաքապետարանԵրևանի քաղաքապետարանից տեսանյութ են հրապարակել և ներկայացրել Ասիական զարգացման բանկի վարկային միջոցներով հերթականա ճանապարհի կառուցման մանրամասները.
22:25 05/02/2024Կասկածելի նվիրատվություն. Կառավարությունը «Լիդիան»-ի բաժնետոմսերի 12,5 տոկոսն ընդունել է առանց աուդիտիՀՀ կառավարությունը Ամուլսարի հանքավայրը շահագործող «Լիդիան Արմենիա» ընկերության կանոնադրական կապիտալի 12,5 տոկոս բաժնետոմսերն ընդունել է առանց դրանց իրական շուկայական արժեքը պարզելու, առանց...
18:12 05/02/2024Թուրքիայում տարեկան գնաճը կազմել է ավելի քան 129%Ինֆլյացիայի (գնաճի) հարցում հետազոտություններ իրականացնող թուրքական «ENAG» ընկերությունը տվյալներ է հրապարակել 2024-ի հունվարին գրանցված գնաճի վերաբերյալ: Այս մասին գրում է Էրմենիհաբերը։ Ըստ այդմ՝...

13:39 28/11/2018Forbes назвал самых высокооплачиваемых знаменитостей в возрасте до 30 летСписок возглавила 21-летняя модель Кайли Дженнер, младшая сестра Ким Кардашьян.
11:42 28/11/2018Цены на нефть поднимаются в среду на оптимизме в отношении предстоящего саммита G20Как ожидается, президент США Дональд Трамп и председатель КНР Си Цзиньпин встретятся на полях саммита для обсуждения ситуации в торговой сфере.
18:13 27/11/2018Business Armenia: Армения – самый крупный экспортер коньяка среди стран СНГCNN отнес Вайодзорскую область Армении в число 15 лучших винодельческих регионов мира.
14:41 27/11/2018Тонкое искусство торГОВ НАНапример, все, кто в течение всего года не совершал крупных покупок, чтобы к Новому году все купить по большим скидкам – попадают в текучий политический поток.
18:42 26/11/2018Президент Армении подписал закон о госбюджете на 2019 годАрмен Саркисян сегодня, 26 ноября, подписал одобренный ранее Национальным Собранием закон «О государственном бюджете РА на 2019 год».
17:20 26/11/2018На энергоблоке №2 Армянской АЭС состоялся пуск модернизированного турбоагрегатаПроект будет завершен к концу 2021 года, и Армения получит станцию, оснащенную современным оборудованием, а ее безопасность повысится до мировых стандартов.
17:13 26/11/2018Государственная премия Армении – бывшему работодателю и.о. министра Акопа АршакянаИсполняющий обязанности министра транспорта, связи и информационных технологий Армении Акоп Аршакян в данном случае также руководствовался личными интересами.
16:23 24/11/2018И.о. премьера Армении Никол Пашинян анонсировал открытие предприятия по производству бытовой техникиОн отметил, что предприняты уже некоторые шаги и программы приобретают серьезный характер.
14:06 24/11/2018Председатель ГКЗЭК Армении: Произошло сокращение доли крупных хозяйствующих субъектовПредседатель ГКЗЭК отметил также, что вместо 30 хозяйствующих субъектов по состоянию на 2014 год, в 2018 году действуют уже 149, а в разрезе 4 лет число импортеров с 36 увеличилось до 62.
20:35 23/11/2018В Арцахе выросло число туристовЗа десять месяцев 2018 года число туристов составило 27 089 человек, между тем как за весь 2017 год страну посетили 23000 туристов.
17:58 23/11/2018Цена на нефть марки Brent опустилась ниже $60 за баррельРанее стоимость нефти WTI упала на почти 4,5%, составив $52,26 за баррель.
16:19 23/11/2018Лауреатом госпремии Армении 2018 г. за всемирный вклад в IT-сферу стал Джеймс ТрушардДжеймс Трушард является 9-м лауреатом премии Республики Армения за всемирный вклад в сферу информационных технологий.
15:52 23/11/2018Никол Пашинян: Экономика Армении должна отвечать нашим стратегическим потребностямИсполняющий обязанности премьер-министра подчеркнул, что после революции наблюдаются изменения в восприятиях и поведении людей.
13:46 23/11/2018Председатель Союза малых ГЭС Армении Наира Нагапетян: На моих станциях не выявлено никаких нарушенийЧто касается возможности установки водомеров на ГЭС, Н. Нагапетян сообщила, что ежемесячно все станции предоставляют в Инспекционный орган охраны природы и недр объем израсходованной воды.
12:24 23/11/2018Арсен Казарян считает, что в Армении полностью устранены монополииВ качестве другого достижения он назвал равное конкурентное поле и резкое снижение рисков.
20:52 22/11/2018«Телемарафон-2018»: СНБ Армении пожертвовала около 10 миллионов драмов во Всеармянский Фонд «Айастан»Директор СНБ РА заверил, что все пожертвованные средства послужат своей цели.
15:51 22/11/2018Немецкий банк предоставит Армении грант в размере свыше €23 млнИсполняющий обязанности министра охраны природы РА Эрик Григорян отметил, что выделенные Армении средства являются самым крупным грантом в сфере охраны природы.
15:21 22/11/2018ЗАО «ЮКЖД» предупреждает: приостанавливается регулярное движение парома на линии Кавказ-Поти-КавказДанное заявление примечательно в том контексте, что с января 2019 года импорт грузов зерновых в Армению по наземному маршруту Грузии будет запрещен.
20:46 21/11/2018Никол Пашинян: В Армении водомеры не установлены на 150 малых ГЭСНикол Пашинян обратился также к проблемам системы орошения и вопросу эффективного управления водными ресурсами.
18:23 21/11/2018Мы «за» коровНовое правительство призывает держать коров, бизнесмены – крокодилов. Мы на стороне коров.