17:07 08/02/2024Նոր հնարավորություն՝ գաղափարները կյանքի կոչելու համարԱկբա Ֆեդերացիան Իմփաքթ Հաբ Երևանի հետ համագործակցությամբ արդեն 7-րդ անգամ կազմակերպում է մեկամյա ֆելոուշիփի ինկուբացիոն ծրագիր։ Ֆելոուշիփի նպատակն է աջակցել այն անձանց, ովքեր ունեն գյուղատնտեսության...
16:18 08/02/2024Կառուցելով խոշոր հզորությունների ատոմակայան, մենք տարածաշրջանում կպահպանենք մեր կարգավիճակը. Վահե ԴավթյանԿառավարության փետրվարի 8-ի նիստում Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց. «Մենք խնդիր ենք դրել նոր ատոմակայան ունենալու և նոր ատոմակայան կառուցելու...Կան հիմա նոր տեխնոլոգիաներ, կան մեր իմացած ատոմակայանները, և...
16:12 08/02/2024Անդրանիկ Թևանյան. Հա՛մ բարեփոխում չեն արել, հա՛մ ուզում են թանկացնելԵրևան VS Թբիլիսի. քա՛յլ արա
15:02 08/02/2024ՊԵԿ. ԵԱՏՄ-ից ՀՀ տեղափոխվող ապրանքների վերաբերյալ տարանցման հայտարարագրում ոչ ճշգրիտ տեղեկության բացահայտման դեպքերով կիրառվելու են այլ մոտեցումներ«Մաքսային տարանցում» մաքսային ընթացակարգով ձևակերպված ապրանքների կարգավիճակի վերաբերյալ
13:26 08/02/2024Մենք մեգանախագիծ ունենք իրականացնելու. Փաշինյանը՝ ատոմակայանի կառուցման մասին«Նախագծով նախատեսվում է միջուկային անվտանգության կոմիտեի միջուկային անվտանգության վարչության և ճառագայթային անվտանգության վարչության և տեխնիկական բաժնի մասնագետներին քաղաքացիական ծառայության կազմից...
11:29 08/02/2024Չի կարա սենց բան կրկնվի, ինչքան սիգի քվոտա տրված է՝ ճշգրիտ այդքանի համար պետք է վճարվի, եթե չէ՝ կպարզենք. Նիկոլ Փաշինյան«Խոսք է գնում Սևանա լճում արդյունագործական որսի չափաքանակը հաստատելու մասին»,- կառավարության նիստում հայտնեց շրջակա միջավայրի նախարար Հակոբ Սիմիդյանը՝ զեկուցելով ՀՀ կառավարության 2023 թվականի...
09:23 08/02/2024Դոլարը և եվրոն բանկերում և փոխանակման կետերում արժևորվել են, ռուբլին՝ արժեզրկվելՀՀ բանկերում և փոխանակման կետերում այսօր՝ փետրվարի 8-ին ժամը 09:10-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 400.83 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ արժևորվելով 0.13 դրամով։ Արժևորվել է նաև,...
18:07 07/02/2024Վաղը իշխանության չլինեք, և այդ ամենը նորից հետազոտվի, դեռ հարց է՝ ինչեր կպարզվեն. Ավետիսյանը՝ Զանգեզուրի ՊՄԿ-ի վերաբերյալ«Օրերս տեղեկացանք, որ հեռահաղորդակցության ոլորտի «ՄՏՍ Հայաստան» ընկերությունը վաճառվում է և դրա բաժնետոմսերի 20%-ը անհատույց փոխանցվելու է ՀՀ կառավարությանը»,-կառավարության հետ հարցուպատասխանի...
17:07 07/02/2024Բեռնափոխադրողները դժգոհ են. Քերոբյան«Խնդիրն այդքան լուրջ չէ, ընկերությունները կարող են հարմարվել։ Տարբեր երկրներում տարբեր ստանդարտներ են փոխվում, տարբեր պայմաններ առաջադրվում»,- Ազգային ժողովում կառավարության հետ հարցուպատասխանի...
17:03 07/02/2024Տնտեսագետ. Հանրային տրանսպորտը հանրային բարիք է, այն չպետք է դիտարկել որպես բիզնես«Քաղաքային տրանսպորտի բարեփոխումն այս քաղաքային իշխանության կարևորագույն խոստումներից է, բայց դեռևս ամբողջական պատկեր չկա, խնդիրներն էլ բավականին շատ են։ Հայտնի չէ, երբ կունենանք նորմալ տրանսպորտ,...
09:45 07/02/2024Այսօր դոլարը և ռուբլին արժևորվել են, եվրոն՝ էժանացելՀՀ բանկերում և փոխանակման կետերում այսօր՝ փետրվարի 7-ին ժամը 09:20-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 400.72 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ արժևորվելով 0.05 դրամով։ Արժևորվել է նաև...
20:10 06/02/2024Բնապահպանական ջանքերի դեմ փնթի ու ագրեսիվ արշավը հարված է հենց ժողովրդավարությանը․ ՀայտարարությունՔաղաքացիական հասարակության կազմակերպությունների հայտարարություն են տարածել՝ ՀՀ-ում բնապահպանական կազմակերպություններին, անհատ ակտիվիստներին, իրավապաշտպաններին ճնշելու, հակաժողովրդավարական...
17:43 06/02/2024Արդշինբանկը գնում է HSBC բանկըHSBC-ն տեղեկացնում է, որ համաձայնություն է ձեռք բերել ամբողջությամբ իրեն պատկանող դուստր կազմակերպություն հանդիսացող «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ-ն (HSBC Հայաստան) Արդշինբանկ ՓԲԸ-ին (Արդշինբանկ)...
17:31 06/02/2024Իշխանությունները հանրային կերպով և օր առաջ պետք է տան շուրջ 12 միլոն ԱՄՆ դոլարի պետական միջոցները փոշիացնելու պատասխանը. Թադևոս Ավետիսյան«2021 թվականի ավարտին պետական գրանցում ստացավ «Ֆլայ Արնա» ապրանքանիշով հայկական ազգային ավիաընկերությունը։ Օրվա իշխանավորները էլ բարձրագոչ և հեռուն գնացող նպատակներով ներկայացրեցին ներդրումային այս...
16:18 06/02/2024Հայաստանում խաղադրույքներն աճում են ավելի արագ, քան համաշխարհային տեմպերն են. Ավագ Ավանեսյան«ՀՆԱ-ում խաղային ոլորտի դերը շարունակաբար ընկնում է արդեն որերորդ տարին։ Այն ժամանակ, երբ ԱԺ-ն սկսեց այս ոլորտին ուշադրություն դրաձնել, նրա դերը ՀՆԱ-ում սկսեց ընկնել, իհարկե, կարելի է ասել, որ...
15:52 06/02/2024Այցելեք «Երիտասարդական» մետրո և տեսեք գովազգային վահանակ «Էվոլույշեն»-ը.Արմինե Կյուրեղյանը բերեց խաղային գովազդի մասին օրենքի խախտման դեպք«Ցավոք, խաղամոլությունը թմրամոլության նման շատ լուրջ անվտանգային խնդիր է դարձել մեր երկրի համար»,-ԱԺ-ում հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմենուհի Կյուրեղյանը՝ Ելույթ ունենալով...
09:24 06/02/2024ՀՀ բանկերում է փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքը մնացել է նույնը, եվրոն և ռուբլին արժեզրկվել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ փետրվարի 6-ին ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 400.64 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ մնալով նույնը, եվրոն և ռուբլին էժանացել են։ Ըստ Rate.am կայքի՝...
22:55 05/02/2024Վարկային միջոցներով կկառուցվի Իսակով-Արշակունյաց շրջանցիկ ճանապարհահատվածը. Երևանի քաղաքապետարանԵրևանի քաղաքապետարանից տեսանյութ են հրապարակել և ներկայացրել Ասիական զարգացման բանկի վարկային միջոցներով հերթականա ճանապարհի կառուցման մանրամասները.
22:25 05/02/2024Կասկածելի նվիրատվություն. Կառավարությունը «Լիդիան»-ի բաժնետոմսերի 12,5 տոկոսն ընդունել է առանց աուդիտիՀՀ կառավարությունը Ամուլսարի հանքավայրը շահագործող «Լիդիան Արմենիա» ընկերության կանոնադրական կապիտալի 12,5 տոկոս բաժնետոմսերն ընդունել է առանց դրանց իրական շուկայական արժեքը պարզելու, առանց...
18:12 05/02/2024Թուրքիայում տարեկան գնաճը կազմել է ավելի քան 129%Ինֆլյացիայի (գնաճի) հարցում հետազոտություններ իրականացնող թուրքական «ENAG» ընկերությունը տվյալներ է հրապարակել 2024-ի հունվարին գրանցված գնաճի վերաբերյալ: Այս մասին գրում է Էրմենիհաբերը։ Ըստ այդմ՝...

17:18 23/07/2016Business challenge by VivaCell-MTSAt the 24-th annual summer camp organized by the Junior Achievement of Armenia over 150 schoolchildren from Yerevan and other regions of Armenia participated in the “Business Assignment” contest...
11:34 23/07/2016Pokemon Go breaks Apple App Store recordViral video game “Pokemon Go” has been downloaded more in its first week than any other app in history, Apple said on Friday, CNBC writes.
18:55 22/07/2016Roaming in Europe at special tariffsTill October 31, 2016, in ten European countries – Austria, Bulgaria, Germany, Spain, Italy, Greece, the United Kingdom, the Netherlands, Czech Republic and France – VivaCell-MTS subscribers can pay...
21:38 20/07/2016Microsoft Q4 net profit increases by 37.8%According to Earnings Release FY16 Q4 https://www.microsoft.com/en-us/Investor/earnings/FY-2016-Q4/press-release-webcast published by Microsoft, the company’s net profit increased by 37.8% reaching...
16:03 20/07/2016Coca-Cola Hellenic Armenia and USAID partner to address water stewardship in Ararat ValleyOn July 20, the United States Agency for International Development (USAID), Coca-Cola Hellenic Bottling Company Armenia (Coca-Cola HBC Armenia) and the Ministry of Nature Protection of the Republic...
12:05 20/07/2016Trade turnover between Armenia, Georgia grew by 55%According to the data released by Armenia’s National Statistical Service, trade turnover between Armenia and Georgia reached 98 million 322.3 thousand USD for the period of January – May of the year...
14:25 18/07/2016World oil prices todayAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the oil prices are falling, Gazeta.ru reports.
13:37 16/07/2016Economist: An economic subregion being created between the EU, Middle East“The geopolitical and geo-economic situation is changing in the region, conditioned by the growing influence of Iran and the West.
19:46 15/07/2016Artsvik Minasyan commenting on the proposed national brand of ArmeniaArmenian minister of economy Artsvik Minasyan commented on the much-circulated debates about the national brand of Armenia.
19:00 14/07/2016Summer offer from VivaCell-MTS: “STARTPHONE” for AMD 2500 per month and smartphone for AMD 1VivaCell-MTS informs that till August 15, 2016, when choosing Alcatel Pixi 3 (4), Alcatel Pixi 4 (4) or BLU Dash L smartphone and subscribing to “STARTPHONE” tariff plan for 24 months for AMD 2500...
18:52 14/07/2016Kindergartens closed because of Alaverdi copper plantNumber one issue in Alaverdi during the recent days has been the closing of 6 kindergartens of the city, which caused an outrage among the residents.
13:40 14/07/2016Military night vision devices and thermographic cameras to be produced in ArmeniaToday, July 14, during the Government session, “Unicum Engineering” was granted operator’s permit for working in the fields of electronics and precision engineering within the territory of “RAO Mars”...
19:57 13/07/2016World oil prices are fallingAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the oil prices are falling, Gazeta.ru reports.
18:57 13/07/2016CNN includes Armenia in its list of 15 wine trails worth getting sidetracked on“According to the Bible, Armenia was the first wine-producing region in the world, since it was on the slopes of Mount Ararat that Noah planted the first vine after the flood.
13:56 12/07/2016VivaCell-MTS has spent AMD 705.9 million for paying tuition fee of around 750 students over seven yearsIt’s been seven years since VivaCell-MTS launched tuition fee reimbursement assistance program. The beneficiaries of the program are students from vulnerable social groups as well as with special...
13:10 11/07/2016George Osborne: Britain is open for businessBritish Chancellor of the Exchequer, George Osborne is determined that after leaving the EU Britain now sets out to build a more outward-looking, global-facing country, with stronger links with its...
11:25 11/07/2016World oil prices are fallingAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the oil prices are falling, Gazeta.ru reports.
17:11 09/07/2016World oil prices are risingAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the oil prices are rising, Gazeta.ru reports.
20:10 08/07/2016Avag Harutyunyan: Armenian cognacs cheaper in the Russian market than the Georgian ones of the same qualityWinemaking is developing in Armenia, new companies enter the market, while the old ones increase the quality of their product, Avag Harutyunyan, Chairman of the Union of Winemakers of Armenia told...
15:00 08/07/2016Minister of Economy on aviation pricingIn terms of provision of services, as well as identification of pricing dumping possibilities in the sphere of aviation, Armenia needs serious revision, Minister of Economy of Armenia, Artsvik...