12:31 01/02/2024Գիտենք, որ ինքն է, բաջանաղի անունով է գրել, թե ում անունով, բայց ինքն է. Գնել Սանոսյան«Մենք հիմնական շեշտը դրել ենք ցածր գնի վրա, ամենացածր գին տվողը դառնում է հաղթող՝ իր բոլոր պրոբլեմներով»,-կառավարության նիստում հայտարարեց ՏԿԵ նախարար Գնել Սանոսյանը՝ անդրադառնալով շինարարական...
11:47 01/02/2024Մեզ ասում են՝ փողը տալիս եք, հետո քարն ու փետն առնում ընկնում եք մեր հետևից. Նիկոլ Փաշինյան«Եթե հանկարծ պարզվի էդ արվող աշխատանքների որակի հետ պրոբլեմ կա՝ այն շատ մեծ պրոբլեմ կդառնա։ Էն էլ ասենք, որ երբ ես ասում եմ որակ, նկատի չունեմ այն, որ աշխարհում կա՝ այլ այն որակը, որն օբյեկտիվորեն...
11:20 01/02/2024Կառավարությունը 3.1 մլրդ դրամ փոխանցեց՝ 43 սուբվենցիոն ծրագրերը համաֆինանսավորման համար«Նախագծով առաջարկվում է պետական բյուջեից համաֆինանսավորման նպատակով մարզպետների աշխատակազմերին 3 մլրդ 151 մլն դրամ փոխանցել՝ 34 համայնքների թվով 43 սուբվենցիոն ծրագրերը ֆինանսավորելու...
09:41 01/02/2024Թուրքիայում սկսել են փակել ռուսական ընկերությունների հաշիվներըՈրոշ թուրքական բանկեր սկսել են փակել ռուսական ընկերությունների հաշիվները և խստացնել ֆիզիկական անձանց նկատմամբ պահանջները, այս մասին գրում է «Վեդոմոստի» թերթը՝ վկայակոչելով ֆինանսական խորհրդատուներին...
09:24 01/02/2024Փետրվարի 1-ին բանկերում և փոխանակման կետերում արտարժույթն էժանացել էՀՀ բանկերում այսօր՝ փետրվարի 1-ի ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 400.42 դրամ` նախորդ օրվա համեմատ արժեզրկվելով 0.06 դրամով։ Բացի դոլարից էժանացել են նաև եվրոն և...
20:03 31/01/2024«Լիդիան Արմենիան» չի էլ փորձում շահագործել հանքավայրը․ ԶարաֆյանՀՀ կառավարության կողմից «Լիդիան Արմենիա»-ի բաժնետոմսերի 12.5%-ն ընդունելու և ժողովրդավարական արժեքներն ու համայնքների իրավունքներն անտեսելու վերաբերյալ հասարակական կազմակերպություններն ու ՀՀ...
18:21 31/01/2024Երևանում ու Կոտայքի մարզի Հրազդան քաղաքում գազա-բենզալցակայանների գործունեություն է դադարեցվելՀՀ քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմնի ղեկավար Գարեգին Խաչատրյանի հանձնարարագրերի հիման վրա Տեսչական մարմինը հրդեհատեխնիկական հետազոտություններ է իրականացրել քաղաք...
15:55 31/01/2024ԶՊՄ կոմբինատը կարող է պաշտպանիչ անտառային շերտեր ապահովել, չգիտեմ թե ինչու չեն անում. Վլադիկ Մարտիրոսյան2018 թվականի «Հեղափոխությունից» հետո իշխանության եկած քաղաքական ուժը հասավ նրան, որ «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲԸ-ն ՀՀ կառավարությանը փոխանցեց բաժնետոմսերի 25 %-ը։ Դրանից հետո...
11:51 31/01/2024Ինչո՞ւ է շալախ տեսակի մեկ ծիրանենին գնել է 19500 դրամով. Քաղաքապետարանի պատասխանը Հետք-ի հրապարակմանՔաղաքապետարանն արձագանքել է «Հետք»-ի հրապարակմանը՝ շալախ տեսակի ծիրանենու մեկ տնկին 19500 դրամով ձեռք բերելու վերաբերյալ.
11:33 31/01/2024Հանքագործների և մետալուրգների միություն. Ադրբեջանում բացահայտ աջակցություն են հայտնում հայաստանյան բնապահպանական կազմակերպություններինՀայաստանի հանքագործների և մետալուրգների միությունը խորը մտահոգություն է հայտնում Հայաստանից դուրս և Հայաստանի ներսում մեր երկրի հանքարդյունաբերության ոլորտի թիրախավորման, ապատեղեկատվության,...
09:29 31/01/2024Բանկերում դոլարը, եվրոն և ռուբլին նախորդ օրվա համեմատ արժևորվել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ հունվարի 31-ի ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 400.47 դրամ` նախորդ օրվա համեմատ արժևորվելով 0.03 դրամով։ Բացի դոլարից արժևորվել են նաև եվրոն և...
17:41 30/01/2024Գնիջեցման պրոբլեմը նաև տների առաջնային շուկայում կա, միայն երկրորդայինում չէ.Կարապետ ՀովհաննիսյանՓորձագետների գնահատմամբ Հայաստանի բնակարանի շուկայում գնանկում է նկատվում ոչ միայն երկրորդային շուկայում, այլև առաջնայինում։ Ոլորտում առկա միտումների մասին Panorama.am-ը զրուցեց «Հաուս Կեյ» անշարժ...
16:43 30/01/202412-ամսյա գնաճն աստիճանաբար կավելանա. Մարտին Գալստյան«2023 թ. դեկտեմբերին 12-ամսյա գնաճը նվազել է՝ ամսվա վերջին կազմելով -0.6%: 12-ամսյա բնականոն գնաճը ևս նվազել է՝ կազմելով -0.4%»-հրավիրված ասուլիսում հայտնեց ԿԲ նախագահ Մարտին Գալստյանը՝ ներկայացնելով...
16:08 30/01/2024Հատվածներ էլ կան, որտեղ աշխատավարձի աճի տեմպերն էական նվազում են արձանագրում. Մարտին Գալստյան«Կոշտ գների դինամիկան նայելով, կտեսնենք, որ դիտարկվող հատվածում որոշակի կայունացման միտումներ կային, այսինքը՝ նվազել էին գները, որից հետո որոշակի, թեթև աճի տենդենցներ նկատվեցին, բայց այս պահի...
15:52 30/01/2024Քաղաքապետարանը շալախ տեսակի մեկ ծիրանենին գնել է 19 500 դրամով. «Հետք»2023-ի փետրվարի 16-ին «Կանաչապատում և շրջակա միջավայրի պահպանություն» ՀՈԱԿ-ը և «Գնումների աջակցման խորհրդատվական կենտրոն» ՍՊ ընկերությունը պայմանագիր են կնքել, որի համաձայն՝ ընկերությունը ՀՈԱԿ-ին...
15:01 30/01/2024The Guardian-ը հրապարակել է 2024-ի մենյուն. Երազանքի ուղղությունների թվում է նաև Հայաստանը«Վրաստանը սիրված է այն զբոսաշրջիկների շրջանում, ովքեր ցանկանում են զուգակցել գինու համտեսն ու զբոսանքը։ Բայց հարևան Հայաստանը նույնպես ուշադրության արժանի»,- ասում է սննդի և ճանապարհորդության...
14:30 30/01/2024Այ դրա համար էլ Լիխաչևը Հայաստանին ասում է՝ ինչո՞ւ եք սուս մնացել. Էդվարդ ԱրզումանյանՕրերս «Rossia 24»-ին տված հարցազրույցում «Ռոսատոմ» պետական կորպորացիայի գործադիր տնօրեն Ալեքսեյ Լիխաչևն հայտարարել էր.
13:07 30/01/2024Վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքն իջեցվել է 0.5 տոկոսային կետովՀունվարի 30-ին տեղի է ունեցել ՀՀ կենտրոնական բանկի խորհրդի նիստ, որի ժամանակ որոշվել է՝ . իջեցնել վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը 0.5 տոկոսային կետով՝ սահմանելով 8.75%, . Հայաստանի Հանրապետության...
10:10 30/01/2024Կառավարական առանձնատների սպասարկման տարեկան գումարն ավելացել է 60 միլիոն դրամովԳրում է «Հետք»-ը։
09:38 30/01/2024Բանկերում դոլարն ու եվրոն արժևորվել են, ռուբլին մնացել է նույնըՀՀ բանկերում այսօր՝ հունվարի 30-ի ժամը 09:20-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 400.44 դրամ, ինչը նախորդ օրվա համեմատ արժևորվել է 0.34 դրամով։ Բացի դոլարից արժևորվել է նաև եվրոն,...

16:40 01/07/2016Winners of Coca-Cola EURO 2016 promo off to France to watch Germany vs Italy quarter finalCoca-Cola Hellenic Bottling Company Armenia has been holding a special “EURO 2016” promotion from May 2 to July 15.
16:19 01/07/2016HayPost and RIA Money Transfer launch a joint campaignThe National Operator of Postal Communication of the Republic of Armenia HayPost and the third largest money transfer system in the world RIA Money Transfer announced a joint campaign.
19:14 30/06/2016In Ukraine there is no arena for Eurovision, minister saysUkraine Minister of Culture Yevhen Nyshchuk has announced about the absence in Ukraine of the arena that would have the capacity to host the Eurovision song contest in 2017, TASS agency reports.
18:08 30/06/2016New Lexus GX for a minister amid announced plans for reduction of service carsDavit Lokyan, Armenian Minister of Territorial Administration and Development will be provided a new state car Lexus GX.
16:13 30/06/2016Multilateral meeting between Iran, Armenia, Georgia, Bulgaria and Greece to be held in SofiaA multilateral meeting between Iran, Armenia, Georgia, Bulgaria and Greece to discuss the formation of a transit corridor between the Persian Gulf and the Black Sea, is planned on June 12-13 in...
14:54 30/06/2016Importance of prison monitoring group activities highlighted during Human Rights Watch and Armenian Ombudsman meetingOmbudsman of Armenia, Aram Tatoyan met with Human Rights Watch advocacy director for Europe and Central Asia, Philippe Dam in Geneva.
23:00 29/06/2016Armenian-German cooperation agenda expanding, FM Nalbandian saysThe agenda of Armenian-German cooperation has expanded over the past years, Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian told at a joint press conference with Foreign Minister of Germany...
19:10 28/06/2016Iran negotiates with Armenia over export of oil derivatives to GeorgiaIranian National Oil Refining and Distribution Company's (NIORDC) Director of CNG Stations, Amir Vakilzadeh, says Georgia can be the main route of Iran's exports to European markets.
14:39 28/06/2016Creating new opportunities for cooperation with China crucial for Armenia, Arsen Ghazaryan saysActive trade relationship with China is highly important for Armenian economic development, President of the Union of Manufacturers and Businessmen of Armenia (UMBA), Arsen Ghazaryan said during a...
10:48 28/06/2016World oil prices begin to riseAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the oil prices are rising, Gazeta.ru reports.
13:55 27/06/2016World oil prices fallAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the oil prices are falling, Gazeta.ru reports.
13:51 27/06/2016Not clear, what version of [Tax Code] draft government sent to National Assembly, Gagik Makaryan says“In general the discussions on the draft of the Tax Code proceeded in a constructive atmosphere, yet it’s not clear, which version of the draft the Government sent to the National Assembly,” Head of...
12:16 27/06/2016Artik Municipality calls for supportArtik Municipality calls for support to compensate the considerable damage caused to residents by showers.
17:44 23/06/2016Armenia ahead of regional states in startupsI like the approaches of Armenian startups, which face existing problems through global perspectives.
15:59 23/06/2016Economist: Wave of complaints is likely to spark in Armenia over new Tax CodeThe adoption of the new Tax Code of Armenia in its current form will encourage poverty among the population, enhance the shadow economy as well as provoke inflation, economist Mesrop Arakelyan...
15:01 23/06/2016Viticulture and winemaking foundation to be created in ArmeniaDuring the government session on June 23, it was decided to create a viticulture and winemaking foundation in Armenia to encourage the state policy in the fields and implement development programs.
18:49 22/06/2016Apricot purveyance begins in ArmeniaProcessing companies began apricot purveyance on June 22, public relations department of the Ministry of Agriculture of Armenia informs.
20:02 21/06/2016Kazakh Ambassador: We are tasked to find trade opportunities between Armenia, KazakhstanEnhancement of the trade circulation, strengthening economic ties among the business entities, attraction of investments appear to be the foundations of a prosperous life, the newly appointed...
19:27 21/06/2016Prime Minister: We should switch to strict savings regimeDiscussion on mid-term expense program of Armenia’s 2017-2019 state budget was held at the Cabinet session.
18:02 21/06/2016Noubar Afeyan elected Board of Trustees Term Member at The Massachusetts Institute of TechnologyDr. Noubar Afeyan, Ameriabank Board Member, was elected as term member of the Board of Trustees by MIT Corporation, Ameriabank press service reports, adding The Massachusetts Institute of Technology...