12:31 01/02/2024Գիտենք, որ ինքն է, բաջանաղի անունով է գրել, թե ում անունով, բայց ինքն է. Գնել Սանոսյան«Մենք հիմնական շեշտը դրել ենք ցածր գնի վրա, ամենացածր գին տվողը դառնում է հաղթող՝ իր բոլոր պրոբլեմներով»,-կառավարության նիստում հայտարարեց ՏԿԵ նախարար Գնել Սանոսյանը՝ անդրադառնալով շինարարական...
11:47 01/02/2024Մեզ ասում են՝ փողը տալիս եք, հետո քարն ու փետն առնում ընկնում եք մեր հետևից. Նիկոլ Փաշինյան«Եթե հանկարծ պարզվի էդ արվող աշխատանքների որակի հետ պրոբլեմ կա՝ այն շատ մեծ պրոբլեմ կդառնա։ Էն էլ ասենք, որ երբ ես ասում եմ որակ, նկատի չունեմ այն, որ աշխարհում կա՝ այլ այն որակը, որն օբյեկտիվորեն...
11:20 01/02/2024Կառավարությունը 3.1 մլրդ դրամ փոխանցեց՝ 43 սուբվենցիոն ծրագրերը համաֆինանսավորման համար«Նախագծով առաջարկվում է պետական բյուջեից համաֆինանսավորման նպատակով մարզպետների աշխատակազմերին 3 մլրդ 151 մլն դրամ փոխանցել՝ 34 համայնքների թվով 43 սուբվենցիոն ծրագրերը ֆինանսավորելու...
09:41 01/02/2024Թուրքիայում սկսել են փակել ռուսական ընկերությունների հաշիվներըՈրոշ թուրքական բանկեր սկսել են փակել ռուսական ընկերությունների հաշիվները և խստացնել ֆիզիկական անձանց նկատմամբ պահանջները, այս մասին գրում է «Վեդոմոստի» թերթը՝ վկայակոչելով ֆինանսական խորհրդատուներին...
09:24 01/02/2024Փետրվարի 1-ին բանկերում և փոխանակման կետերում արտարժույթն էժանացել էՀՀ բանկերում այսօր՝ փետրվարի 1-ի ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 400.42 դրամ` նախորդ օրվա համեմատ արժեզրկվելով 0.06 դրամով։ Բացի դոլարից էժանացել են նաև եվրոն և...
20:03 31/01/2024«Լիդիան Արմենիան» չի էլ փորձում շահագործել հանքավայրը․ ԶարաֆյանՀՀ կառավարության կողմից «Լիդիան Արմենիա»-ի բաժնետոմսերի 12.5%-ն ընդունելու և ժողովրդավարական արժեքներն ու համայնքների իրավունքներն անտեսելու վերաբերյալ հասարակական կազմակերպություններն ու ՀՀ...
18:21 31/01/2024Երևանում ու Կոտայքի մարզի Հրազդան քաղաքում գազա-բենզալցակայանների գործունեություն է դադարեցվելՀՀ քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմնի ղեկավար Գարեգին Խաչատրյանի հանձնարարագրերի հիման վրա Տեսչական մարմինը հրդեհատեխնիկական հետազոտություններ է իրականացրել քաղաք...
15:55 31/01/2024ԶՊՄ կոմբինատը կարող է պաշտպանիչ անտառային շերտեր ապահովել, չգիտեմ թե ինչու չեն անում. Վլադիկ Մարտիրոսյան2018 թվականի «Հեղափոխությունից» հետո իշխանության եկած քաղաքական ուժը հասավ նրան, որ «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲԸ-ն ՀՀ կառավարությանը փոխանցեց բաժնետոմսերի 25 %-ը։ Դրանից հետո...
11:51 31/01/2024Ինչո՞ւ է շալախ տեսակի մեկ ծիրանենին գնել է 19500 դրամով. Քաղաքապետարանի պատասխանը Հետք-ի հրապարակմանՔաղաքապետարանն արձագանքել է «Հետք»-ի հրապարակմանը՝ շալախ տեսակի ծիրանենու մեկ տնկին 19500 դրամով ձեռք բերելու վերաբերյալ.
11:33 31/01/2024Հանքագործների և մետալուրգների միություն. Ադրբեջանում բացահայտ աջակցություն են հայտնում հայաստանյան բնապահպանական կազմակերպություններինՀայաստանի հանքագործների և մետալուրգների միությունը խորը մտահոգություն է հայտնում Հայաստանից դուրս և Հայաստանի ներսում մեր երկրի հանքարդյունաբերության ոլորտի թիրախավորման, ապատեղեկատվության,...
09:29 31/01/2024Բանկերում դոլարը, եվրոն և ռուբլին նախորդ օրվա համեմատ արժևորվել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ հունվարի 31-ի ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 400.47 դրամ` նախորդ օրվա համեմատ արժևորվելով 0.03 դրամով։ Բացի դոլարից արժևորվել են նաև եվրոն և...
17:41 30/01/2024Գնիջեցման պրոբլեմը նաև տների առաջնային շուկայում կա, միայն երկրորդայինում չէ.Կարապետ ՀովհաննիսյանՓորձագետների գնահատմամբ Հայաստանի բնակարանի շուկայում գնանկում է նկատվում ոչ միայն երկրորդային շուկայում, այլև առաջնայինում։ Ոլորտում առկա միտումների մասին Panorama.am-ը զրուցեց «Հաուս Կեյ» անշարժ...
16:43 30/01/202412-ամսյա գնաճն աստիճանաբար կավելանա. Մարտին Գալստյան«2023 թ. դեկտեմբերին 12-ամսյա գնաճը նվազել է՝ ամսվա վերջին կազմելով -0.6%: 12-ամսյա բնականոն գնաճը ևս նվազել է՝ կազմելով -0.4%»-հրավիրված ասուլիսում հայտնեց ԿԲ նախագահ Մարտին Գալստյանը՝ ներկայացնելով...
16:08 30/01/2024Հատվածներ էլ կան, որտեղ աշխատավարձի աճի տեմպերն էական նվազում են արձանագրում. Մարտին Գալստյան«Կոշտ գների դինամիկան նայելով, կտեսնենք, որ դիտարկվող հատվածում որոշակի կայունացման միտումներ կային, այսինքը՝ նվազել էին գները, որից հետո որոշակի, թեթև աճի տենդենցներ նկատվեցին, բայց այս պահի...
15:52 30/01/2024Քաղաքապետարանը շալախ տեսակի մեկ ծիրանենին գնել է 19 500 դրամով. «Հետք»2023-ի փետրվարի 16-ին «Կանաչապատում և շրջակա միջավայրի պահպանություն» ՀՈԱԿ-ը և «Գնումների աջակցման խորհրդատվական կենտրոն» ՍՊ ընկերությունը պայմանագիր են կնքել, որի համաձայն՝ ընկերությունը ՀՈԱԿ-ին...
15:01 30/01/2024The Guardian-ը հրապարակել է 2024-ի մենյուն. Երազանքի ուղղությունների թվում է նաև Հայաստանը«Վրաստանը սիրված է այն զբոսաշրջիկների շրջանում, ովքեր ցանկանում են զուգակցել գինու համտեսն ու զբոսանքը։ Բայց հարևան Հայաստանը նույնպես ուշադրության արժանի»,- ասում է սննդի և ճանապարհորդության...
14:30 30/01/2024Այ դրա համար էլ Լիխաչևը Հայաստանին ասում է՝ ինչո՞ւ եք սուս մնացել. Էդվարդ ԱրզումանյանՕրերս «Rossia 24»-ին տված հարցազրույցում «Ռոսատոմ» պետական կորպորացիայի գործադիր տնօրեն Ալեքսեյ Լիխաչևն հայտարարել էր.
13:07 30/01/2024Վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքն իջեցվել է 0.5 տոկոսային կետովՀունվարի 30-ին տեղի է ունեցել ՀՀ կենտրոնական բանկի խորհրդի նիստ, որի ժամանակ որոշվել է՝ . իջեցնել վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը 0.5 տոկոսային կետով՝ սահմանելով 8.75%, . Հայաստանի Հանրապետության...
10:10 30/01/2024Կառավարական առանձնատների սպասարկման տարեկան գումարն ավելացել է 60 միլիոն դրամովԳրում է «Հետք»-ը։
09:38 30/01/2024Բանկերում դոլարն ու եվրոն արժևորվել են, ռուբլին մնացել է նույնըՀՀ բանկերում այսօր՝ հունվարի 30-ի ժամը 09:20-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 400.44 դրամ, ինչը նախորդ օրվա համեմատ արժևորվել է 0.34 դրամով։ Բացի դոլարից արժևորվել է նաև եվրոն,...

18:11 15/11/2018Конверс банк объявляет o кэшбэке для студентов в размере 25%В рамках акции, до 30-ого декабря, бенефициарам будет предоставлена пластиковая карта Mastercard Standard, с кредитным лимитом со сроком погашения 36 месяцев.
14:38 15/11/2018Глава КГД о ситуации вокруг ЗАО «Газпром Армения»: Возбуждение дела – еще не приговорВ ЗАО «Газпром Армения» злоупотребления были выявлены в результате плановых проверок, сказал сегодня в беседе с журналистами председатель Комитета государственных доходов (КГД) Давид Ананян.
14:09 15/11/2018Исполнительный директор фонда Business Armenia Армен Авак Авакян подал в отставкуПричин решения он не коснулся, поблагодарил инвесторов и предпринимателей, представил результаты своей работы.
11:52 15/11/2018В 2019 году Сирия надеется увеличить число туристов до 2 млнПо словам министра, одной из первоочередных задач является обновление гостиниц и повышение уровня обслуживания.
10:35 15/11/2018Мировые цены на нефть снижаются в четвергCтоимость январских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent снижалась на 0,18%, до 66 долларов за баррель
15:39 14/11/2018О намерении поддержать проект госбюджета заявили 3 фракции парламента АрменииВ таком случае, что же вы изменили, чем отличаются представленный вами бюджет и проводимая вами политика от бюджета и политики прежних властей, сказал он.
14:52 14/11/2018КГД уточняет размер причиненного государству ущерба вследствие злоупотреблений ЗАО «Газпром Армения»Комитет государственных доходов (КГД) Армении в рамках последовательного процесса по выявлению злоупотреблений и теневого оборота провел проверки в ЗАО «Газпром Армения».
14:34 14/11/2018Вице-спикер НС Армении: Говорили, что увеличите бюджет на 800 млн долларов, где это?Шармазанов признался, что он, когда был представителем власти, в основном представлял положительные положения бюджета, в то время как сегодня – с позиции оппозиции – коснется негативных моментов
13:49 14/11/2018Эксперт: Для перехода от выплаты пособий к поощрению труда одних лишь заявлений малоТадевос Аветисян отметил: сперва нужно понять, чему отдавать принципиальный приоритет – финансовым возможностям бюджета или стоящим перед обществом проблемам и вызовам?
11:30 14/11/2018Советник президента Арцаха: Очень скоро будет дан старт строительству правобережного водоканала СарсангаКак он указал, инвестиционный проект позволит удвоить площадь орошаемых земель в Арцахе.
10:29 14/11/2018Стоимость нефти марки Brent опустилась ниже 65 долларов за баррельПо состоянию на 23.49 мск стоимость декабрьских фьючерсов на нефть марки WTI опускалась на 8,31%, до 54,95 доллара за баррель. В ходе торгов цена опускалась до 54,77 доллара за баррель.
16:38 13/11/2018Конверс Банк профинансирует открытие Аргентинского центра в ЕреванеЭто исключительный случай, когда инициатива, направленная на углубление образовательных и межкультурных связей, реализуется при поддержке бизнес-структуры – Конверс Банка.
16:25 13/11/2018Запуск второго энергоблока Ереванской ТЭЦ окажет позитивное влияние на систему энергетики АрменииВ свою очередь гендиректор компании Renco S.p.A Джованни Рубини отметил, что строительство тепловой электростанции является самым крупным проектом, осуществляемым Renco S.p.A в Армении.
13:36 13/11/2018Банк ВТБ (Армения) признан лучшим партнером Thomson Reuters 2018 г.В категории «Лучший партнер рынка по сотрудничеству с Thomson Reuters» победителем стал Банк ВТБ (Армения).
13:18 13/11/2018Кавказские пленники: на КПП «Верхний Ларс» с российской стороны застряли грузовикиИз-за гололеда участок Гудаури-Коби автомобильной дороги Степанцминда-Ларс (граница с РФ) закрыт для проезда автомобилей с прицепом или полуприцепом.
13:04 13/11/2018В Армении запустили услугу массовой SMS-рассылки для корпоративных клиентовУправление SMS-рассылками осуществляется через удобный и интуитивно понятный веб-интерфейс.
16:18 12/11/2018Подведены итоги маркетинговой кампании #когдавыигрываешь Банка ВТБ (Армения)Счастливым обладателем главного приза - автомобиля Renault Logan – стал Арсен Акопян.
15:20 12/11/2018В Армении во второй половине 2018 г. инфляция начала ускоряться – микрообзор ЕАБРВо второй половине 2018 г. инфляция во всех государствах–участниках ЕАБР начала ускоряться.
14:16 12/11/2018В Японии будут контролировать поток туристов посредством Wi-FiПилотный проект министерства туризма Японии, города Киото и городской Ассоциации туризма реализован в популярной зоне просмотра осенней листвы в Арасияме.
13:42 12/11/2018Бако Саакян провел совещание по проекту госбюджета Арцаха на 2019 годПрезидент подчеркнул, что бюджет должен быть реалистичным, сохранять подчеркнутую социальную направленность и пропорциональность.