17:25 10/11/2023ԿԲ. ԱՊՊԱ պայմանագիր չունեցող արցախցիների ավտոմեքենաների համար՝ 50 տոկոսի չափով ավելի ցածր ապահովագրավճարԿենտրոնական բանկը հոկտեմբերի 31-ին գրանցել է Հայաստանի Ավտոապահովագրողների Բյուրոյի խորհրդի կողմից «ԱՊՊԱ ընդհանուր պայմաններ» RL 1-001 կանոններում կատարված լրացումները, որոնք ուժի մեջ կմտնեն...
17:05 10/11/2023Վրաստանից խոսել են Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցներ կիրառելու պարտադրանքի մասինՎրաստանի խորհրդարանի նախագահ Շալվա Պապուաշվիլին հայտարարել է, որ Թբիլիսիի օտարերկրյա գործընկերները պաշտոնական մակարդակով չեն խնդրում երկրին պատժամիջոցներ կիրառել Ռուսաստանի դեմ։ Նրա խոսքերը հայտնում...
16:59 10/11/2023Տիգրան Ջրբաշյան. Լքված բնակարաններ. չօգտագործված հնարավորություն, թե՞ անլուծելի խնդիրՏնտեսագետ, «Ամերիա» խորհրդատվական ընկերության տնօրեն Տիգրան Ջրբաշյանը, վկայակոչելով ՀՀ Վիճակագրական Կոմիտեի տվյալները, գրում է՝ 2022թ.
16:25 10/11/2023Մենք այսօր շատ ծեր ավտոպարկ ունենք.Վահան Քերոբյան«2022թ.-ին ներմուծման ծավալը կազմել է 3485 էլակտրական շարժիչով ավտոմեքենա, որը 2021թ,-ի համեմատ աճել է 80%-ով, իսկ 2020 թ, համեմատ աճել է 12,1 անգամ»,-ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովում...
12:33 10/11/2023«Սիթի»-ն տուգանվել է ավելի քան 73 մլն դրամովՄրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովը 76 340 000 դրամի չափով տուգանք է նշանակել «Սիթի» ՍՊԸ-ի նկատմամբ բանակցային ուժեղ դիրքի չարաշահման համար։ Հանձնաժողովն ուսումնասիրել է 2022 թվականի հունվարի...
10:39 10/11/2023ՊԵԿ. Բագրատաշենի անցակետը գործում է որոշ ծանրաբեռնվածությամբՀայ-վրացական սահմանային անցակետերում շուրջ 600 բեռնատար տրանսպորտային միջոցի կուտակումների վերաբերյալ տեղեկատվությունը չի համապատասխանում իրականությանը: Այս մասին հայտնում են ՊԵԿ տեղեկատվության և...
14:41 09/11/2023Wildberries-ը Հայաստանում սկսում է ալկոհոլային խմիչքների վաճառքՇուկայում հայտնվել են ոգելից խմիչքներ, որոնց վաճառքն արդեն հասանելի է Հայաստանում գնորդներին։ Հաճախորդները կկարողանան պատվիրել գինիների և ոգելից խմիչքների մեծ ընտրանի՝ առանց տանից դուրս գալու:...
12:27 09/11/2023Հոկտեմբերի 28-ից առաջ չստացած թոշակները կառավարությունն այլևս չի վճարի բռնագաղթած թոշակառուներին«Քանի որ ժամանակավոր պաշտպանության կարգավիճակը հոկտեմբերի 26-ին է սահմանվել, որից հետո արցախցիները համապատասխանեցվել են փախստականի կարգավիճակին, և իրավունք ունեն այդ կարգավիճակում ստանալ կենսաթոշակ և...
11:53 09/11/2023ՊՈՊՈ-ի սեփականատերը պետբյուջե է վճարել 300 մլն դրամՆա խոըսափել է առանձնապես խոշոր չափերով հարկերից։
16:19 08/11/2023Թուրքիայում բոյկոտում են իսրայելական ապրանքները, առևտրաշրջանառությունը նվազել է ավելի քան 50%-ովՆոյեմբերի 7-ին Քուվեյթում տեղի է ունեցել Թուրքիայի արդյունահանողների խորհրդի (TİM) և Ստամբուլի տեքստիլ ու հագուստ արտահանողների (İTKİB) միության կողմից կազմակերպված Թուրքիա-Քուվեյթ երկկողմ գործարար...
15:35 08/11/2023Եթե ՀՆԱ-ն չավելացնենք՝ պոտենցիալ պահանջարկը կոնվերտացիա է լինելու գնաճի.Մարտին Գալստյան«Մենք ունենք պոտենցիալ ՀՆԱ-ից այս պահին դրական շեղում, այսինքը՝ ունենք դրական ՀՆԱ-ի ճեղք»,-Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում հայտարարեց ԿԲ նախագահ Մարտին Գալստյանը:...
14:36 08/11/2023«Լույս». ՀՀ կառավարության կանխատեսումների չափ լավատեսական չեն ԱՄՀ-ի, ԱԶԲ-ի և ՀԲ-ի կանխատեսումները2024 թվականի պետական բյուջեի մասին օրենքի նախագծում ամրագրված է, որ 2024թ. ՀՀ տնտեսական աճը կազմելու է առնվազն 7%։
11:44 08/11/2023ՊԵԿ-ի նոր պահանջները՝ մաքսային պահեստներինԿառավարության որոշմամբ վերանայվել են ժամանակավոր պահպանման պահեստներին և մաքսային պահեստներին ներկայացվող պահանջները: Պետական եկամուտների կոմիտեի նախաձեռնությամբ հանդիպում է տեղի ունեցել պահեստների...
10:05 08/11/2023Ուկրաինացի վարորդները փողոց են հանել լեհերինԼարված իրավիճակ է ստեղծվել Լեհաստան-Ուկրաինա սահմանին։ Բեռնափոխադրող ընկերությունների աշխատակիցները փողոց են դուրս եկել՝ բողոքելով, որ ուկրաինացի վարորդները ցածր գներով են ծառայություն մատուցում՝...
21:04 07/11/2023Վերին Լարսի անցակետում մեքենաների թողունակությունը ժամանակավորապես կկրճատվիՌուսաստանի և Վրաստանի սահմանին գտնվող Վերխնի Լարսի անցակետում նոյեմբերի 13-ից մինչև ամսվա վերջ հնարավոր է տրանսպորտային միջոցների տեղաշարժի դժվարություն։ Այս մասին հայտնում է ՌԴ Դաշնային մաքսային...
16:23 07/11/2023Անօդաչու «գյուղատնտեսները» կօգնեն զարգացնել Հայաստանի տնտեսությունը«Սքայ Ագրո» ընկերությունը Հայաստանում առաջինն է, որ գյուղատնտեսության մեջ կիրառում է գյուղատնտեսական անօդաչու թռչող սարքեր՝ ագրոդրոններ։ Ավանդական սրսկման համեմատ բուժանյութն ագրոդրոնի առաջացրած...
16:09 07/11/2023Պարենային ապրանքների համաշխարհային գները հոկտեմբերին չափավոր անկում է արձանագրելՊարենային ապրանքների համաշխարհային գների հենանիշը հոկտեմբերին չափավոր անկում է արձանագրել՝ սեպտեմբերի համեմատ նվազելով 0.5 տոկոսով, և միայն կաթնամթերքի գնային ինդեքսն է բարձրացել, ուրբաթ օրը հաղորդել...
15:24 07/11/2023Բյուջեում ամեաուշագրավը «Ռազմաարդյունաբերական համալիրի զարգացում» հոդվածի 41 անգամ աճն է.Աղասի ԹավադյանՏնտեսագետ Աղասի Թավադյանը ֆեյսբուքի իր էջում դիտարկել է Հայաստանի 2024 թվականի պետական բյուջեի նախագիծը և ծրագրային փոփոխությունները։ «Ընդհանուր առմամբ բյուջեն 2018 թվականից ի վեր աճել է 2 անգամ։...
11:45 07/11/2023Ընդհանուր առմամբ՝ ընթացիկ, վախվորած բյուջէ է.Թադևոս ԱվետիսյանԱրցախից բռնագաղթած 104 հազարից ավել մեր հայրենակիցների խնդրի առկայության պայմաններում ՀՀ գործադիր մարմնի ներկայացրած 2024 թ.

17:11 24/09/2015Volkswagen shares open 4.6% higher after CEO resignsShares in Volkswagen opened 4.6 percent higher on the Frankfurt stock exchange on Thursday, a day after the German auto giant's chief executive resigned in the wake of the massive pollution scandal.
14:17 24/09/2015Circulation of stocks of Hrazdan Energy Company (Raz TES) stopped, trading terminated in NASDAQOn September 23, 2015 the circulation and trading of stocks of Hrazdan Energy Company (Raz TES) was stopped and terminated in NASDAQ OMX Armenia’s free market.
18:18 23/09/2015Iran-Armenia railway to play role in regional development: H. Abrahamyan continues meetings in BeijingArmenia attaches importance to involvement of Chinese companies in the Armenian economy, Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan said at a meeting with Vice Chairman of the Export-Import bank of...
16:49 23/09/2015Decision not to subsidize power price hike for big business is justified, Armenian energy ministry official saysElectric Networks of Armenia (ENA) Company will file a note for calculation of subsidies.
10:51 23/09/2015Xi Jinping says China open to foreign business amid economic reformsChinese President Xi Jinping has sought to reassure US business leaders, in a wide-ranging speech covering China's economic reforms and cybercrime.
18:53 22/09/2015Prime ministers of Armenia and China discuss Iran-Armenia rail construction and North-South Corridor projectsArmenian Prime Minister Hovik Abrahamyan met on September 22 the Premier of China’s State Council Li Keqiang in Beijing, the press office of Armenian government reported.
12:45 22/09/2015Armenian delegation participates in World Routes 2015An Armenian delegation is participating in the annual event World Routes 2015 held on September 19-22 in Durban, South Africa, the press service of Armenian Ministry of Economy said.
20:42 19/09/2015Armenian president visits Kotayk provinceArmenian President Serzh Sargsyan today made a working visit to Armenia’s Kotayk province, the presidential press service reports.
19:14 19/09/2015Serzh Sargsyan attends opening of Writers’ Park after Levon Ananyan in YerevanArmenian President Serzh Sargsyan attended today, on September 19, the opening ceremony of Opera Suite Hotel in Yerevan and Writers’ Park after Levon Ananyan in the adjacent area, the presidential...
18:01 19/09/2015PM Abrahamyan to participate in Eurasian Economic Forum in ChinaAn Armenian government delegation led by Prime Minister Hovik Abrahamyan, will go September 21 on a working visit for China, the press office of the government said.
17:15 19/09/2015PSRC head comments on decision to alienate 100% of Electric Networks of Armenia sharesGiven geopolitical situation in Armenia, ENA cannot be sold to a company with Azerbaijani or Turkish capital
15:02 19/09/2015President Sargsyan visits Armenia Expo 2015Armenian President Serzh Sargsyan attended today the opening of annual ”Armenia Expo 2015” exhibition held in "Yerevan EXPO" center of Yerevan Computer Research and Development Institute (YCRDI)...
20:33 18/09/2015PM Abrahamyan’s proposal for switch to ruble in trade advantageous to Armenia in every respect: expertA switch to the ruble in trade relations with Russia will benefit Armenia from an economic, financial and other points of view because our country has no problems with that currency, quite the...
20:03 18/09/2015Armenian government concludes discussion of preliminary version of 2016 draft state budgetDiscussions of the preliminary version of the draft state budget for 2016 were concluded in the Armenian government today.
16:20 18/09/2015There will be no problems with grape procurement: Armenian agriculture minister meets with farmersProcurement prices of grape this year will not differ from last year’s prices
19:38 17/09/2015With support of Orange Foundation a kindergarten now operates in Tsovak village of Gegharkunik regionOrange Foundation continues its community development projects in the regions of Armenia. Thanks to the joint efforts of Orange Foundation, “Shen” NGO and Tsovak village municipality, the newly...
17:30 17/09/2015Former workers of Nairit rally outside government, demand re-launch of plantFormer workers of Yerevan-based Nairit chemical plant staged a protest today outside the Armenian government to demand the plant’s re-launch.
16:00 17/09/2015Minister: Alienation of Electric Networks of Armenia shares not to affect power prices in ArmeniaAs regards debts of ENA, the minister said the debt will be assumed by the new company
19:39 16/09/2015Iran-Armenia railway to be more efficient if Georgia joins it, expert saysIran-Armenia railway project will be more efficient if Georgia also joins it, economist Ashot Tavadyan was reported by Iran.ru as saying this at the conference “Iran: Lifting of Sanctions and the...
19:39 16/09/2015Armenian government starts discussions of preliminary version of 2016 draft state budgetThe Armenian government started today discussions of a preliminary version of the draft state budget for 2016.