11:25 16/11/2023Փաշինյանի գնահատմամբ՝ 2024-ի բյուջեն պատմական է«Մեր բոլոր հարևան երկրները համոզված են, որ մենք որևէ մեկի վրա հարձակվելու որևէ մտադրություն չունենք»։
18:33 15/11/2023«Wildberries»-ը փոխում է մի շարք կանոններՌուսաստանի գլխավոր դատախազությունն ավարտել է Wildberries-ի ստուգումը։ Այս մասին հայտնում են ՌԴ գլխավոր դատախազության մամուլի ծառայությունից՝ նշելով, որ կատարած ստուգումներից հետո «Wildberries»...
18:19 15/11/2023Իրանի էլեկտրացանցն Ադրբեջանի տարածքով կմիացվի ՌուսաստանինԻրանի էներգետիկայի նախարար Ալի-Աքբար Մեհրաբիյանը հայտնել է, որ առաջիկա 6 ամսում Իրանի, Ռուսաստանի ու Ադրբեջանի էլեկտրաէներգետիկական համակարգերը կմիավորվեն։ Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ, իրանցի պաշտոնյայի...
14:50 15/11/2023ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդները կարող են փոխանցումներ ստանալ Ռուսաստանից առանց միջնորդավճարիՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ֆիզիկական անձ հաճախորդներին մինչև նոյեմբերի վերջ հասանելի են առանց միջնորդավճարի փոխանցումներ Ռուսաստանից: Գումարն ակնթարթորեն կարելի է ստանալ հաշվին հեռախոսահամարի միջոցով:...
13:25 15/11/2023Բյուջեով բռնագաղթածների համար ընդամենը 10 մլրդ դրամ է հատկացված, երբ նախկինում 144 մլրդ դրամ էր տրվում.Թադևոս Ավետիսյան«Արցախի հանրապետությունից բռնի տեղահանվածների սոցիալական աջակցության համար նախագծով նախատեսվում է ընդամենը 10 մլրդ դրամ, ինչքան էլ մանիպուլացվի՝ այս թիվն է գրված»,-ԱԺ նիստում հայտարարեց «Հայաստան»...
11:41 15/11/2023«Խաղաղության խաչմերուկ»-ի համար պահուստային ֆոնդում գումարներ կա. Վահե Հովհաննիսյան«Բավականին միջոցներ են նախատեսված բյուջեում ենթակառուցվածքների զարգացման համար, բյուջեում արտացոլված են այն ծրագրերը ու կոնկրետ աշխատանքները, որոնք պլանավորված են իրականացնել 2024-ին»,- Ազգայն...
11:38 15/11/2023Անորոշությունների ավելացման պայմաններում կարող են ռիսկեր առաջանալ մակրոտնտեսական կայունության ուղղությամբ.Մարտին Գալստյան«2024 թվականին նախատեսվում է էականորեն մեծացնել կապիտալ ծախսերի կշիռը ՀՆԱ-ում՝ հասցնելով 6.6%-ի, իսկ ընթացիկ ծախսերինը՝ 22.1%-ի։ Արդյունքում, ՀՆԱ-ում կապիտալ ծախսերի 0.7 տոկոսային կետ և ընթացիկ...
11:00 15/11/2023Բիբլոս Բանկ Արմենիան շարունակում է կրթական ծրագրերի աջակցությունը նաև CaseKey 2023-ի գալա միջոցառման շրջանակումՆոյեմբերի 10-12-ը ՀՀ կենտրոնական բանկի Դիլիջանի ուսումնահետազոտական կենտրոնում տեղի ունեցավ CaseKey բիզնես խնդիրների լուծման մրցույթ 2023-ի գալա միջոցառումը, որի գլխավոր գործընկերն այս տարի Բիբլոս...
10:45 15/11/2023Այդ մակարդակում պարտքի պահպանումը՝ կնպաստի ՀՀ կառավարության վարկանիշի դրական միտումներին.Վահե Հովհաննիսյան«Հաջորդ տարի բյուջեի դեֆիցիտը կկազմի 340 մլրդ դրամ, կամ ՀՆԱ-ի 3.2%-ը, որի հետևանքով պարտք /ՀՆԱ հարաբերակցությունը 2024 թվականի վերջում կկազմի 48.4%»,-ԱԺ նիստում 2024 թ.
10:11 15/11/2023Ներկա միտումների պահպանման պայմաններում կանխատեսված տնտեսական աճը կարող է ավելին լինել. Վահե ՀովհաննիսյանԱզգային ժողովի նիստում քննարկվում է Հայաստանի Հանրապետության 2024 թվականի պետական բյուջեի մասին նախագիծը։ Ներկա է Նիկոլ Փաշինյանը։ Հիմնական զեկուցող ՀՀ ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանն ասաց, որ,...
09:35 15/11/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 09:20-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 399․47 դրամ՝ նոյեմբերի 13-ի համեմատ արժեզրկվելով 0․07 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...
20:21 14/11/2023ՏՏ ընկերությունները պետբյուջեից դրամաշնորհ են ստացել և լուծարվել«Հետքը» գրում է․ «Կառավարության 2022-ի դեկտեմբերի 1-ի որոշմամբ 10 մլրդ դրամ պետական աջակցություն տրամադրվեց տեղեկատվական տեխնոլգիաների (ՏՏ) ոլորտի ընկերություններին։ Մենք կարողացանք պարզել պետական...
18:52 14/11/2023Զգուշացում․«Սիթի Բայք» ընկերությունը գործում է ՀՀ կենտրոնական բանկի վերահսկողության շրջանակից դուրսԿոնտրոնական բանկը զգուշացնում է՝ «Սիթի Բայք» ընկերության վերաբերյալ․ «Կենտրոնական բանկ ներկայացված բազմաթիվ դիմումների և այլ ազդակների ուսումնասիրությունից պարզվել է, որ Հայաստանի Հանրապետությունում...
18:35 14/11/2023Թուրքիան ռեկորդային քանակի նավթ է ներկրել ՌուսաստանիցՆոյեմբերի առաջին երկու շաբաթվա ընթացքում Թուրքիան ռեկորդային քանակի նավթ է ներկրել Ռուսաստանից։ Այս մասին գրում է Էրմենիհաբերը՝ հղում անելով թուրքական լրատվամիջոցներին։ Սպասվում է, որ նոյեմբերին...
11:54 14/11/2023Ես կարող եմ ասել, որ մի քանի բնակավայր սահմանամերձերի ցանկում հայտնվել են ծանոթի միջոցով.Գեղամ Նազարյան«Ո՞վ է տնօրինում գումարը, համա՞յնքը, թե՞ ամբողջ բնակավայրն է հասցեական որոշում, թե ինչպես պետք է տնօրինել այդ գումարը»,-խորհրդարանում ՏԿԵ նախարարի տեղակալ Վաչե Տերտերյանին դիմեց «Հայաստան»...
18:07 13/11/2023Հեռահար գրանցման համակարգ՝ acba digital-ումԱկբա բանկն acba digital հարթակում ներդրել է բիոմետրիկ նույնականացման համակարգ, որը թույլ է տալիս հաշված րոպեների ընթացքում դառնալ Ակբա բանկի հաճախորդ՝ առանց բանկ այցելելու։ Նույնականացումն...
12:19 13/11/2023Զրոյից մինչև միջազգային շուկա. «Ֆլեքսոպակ»«Ֆլեքսոպակ» ընկերությունը շուրջ 2 տասնամյակ զբաղվում է տպագրությամբ։ Առաջին քայլը արհեստական թաղանթների վրա իրականացվող ֆլեքսո տպագրությունն էր, որի հիմքով էլ հետագայում տպարանը ձեռք բերեց նոր...
09:00 13/11/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 400 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 403 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր գինը՝ 406...
13:00 11/11/2023Լեհաստանի և Ուկրաինայի սահմանին 2500 մեքենաներից բաղկացած հերթ է գոյացելԼեհաստանի հետ սահմանին 2500 մեքենաներից բաղկացած հերթ է գոյացել: հայտնել է Ուկրաինայի պետական սահմանային ծառայության ներկայացուցիչ Անդրեյ Դեմչենկոն։ «Լեհաստանից Ուկրաինա ելքի ուղղությամբ կարող ենք...
10:00 11/11/2023Թադևոս Ավետիսյան. Հաջորդ տարվա համար պետական պարտքի 20 տոկոս աճ է նախատեսվում«Պետական պարտքի ավելացման մասին կառավարության կանխատեսումները հիմնված են այն կանխավարկածի վրա, ըստ որի հաջորդ տարի ևս պետք է ապահովվի 7 տոկոս տնտեսական աճ»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում նշեց...

13:54 11/06/2018В Армении с 1 июля вступит в силу обязательный компонент накопительной пенсионной системыПравительство Армении сегодня, 11 июня, созвало внеочередное заседание.
12:18 11/06/2018Экономист Дарон Аджемоглу в ходе телеконференции проконсультировал премьера АрменииЭкономист подчеркнул, что сейчас – время для инициирования и реализации краткосрочных, среднесрочных и долгосрочных институциональных реформ.
16:22 09/06/2018Обсуждены вопросы модернизации КПП Мегри на армяно-иранской границеЗампредседателя Комитета государственных доходов (КГД) Армении Микаел Пашаян встретился с представителями Программы развития ООН (UNDP) и Европейского инвестиционного банка.
12:59 09/06/2018Арцах: с 1 сентября начнут действовать новые тарифы на фиксированную телефонную связь компании «Карабах Телеком»Что касается предоплатных абонентов, то мобильные и стационарные звонки на «Карабах Телеком», мобильные стационарные звонки в РА также снизятся на 15%.
19:38 08/06/2018Давид Ананян: Автомобили будут импортироваться в Армению на основе инвойса«Но хочу предупредить, что после таможенного оформления в рамках дальнейших процедур будет проверяться, заслуживают ли представленные документы доверия», – добавил Ананян.
19:21 08/06/2018Премьер Армении: Мы заинтересованы в придании нового импульса армяно-иранским отношениямПремьер-министр отметил важность нормального развития армяно-иранских отношений и выразил уверенность, что двустороннее сотрудничество получит новый импульс в результате совместных усилий.
15:36 08/06/2018Премьер Армении: Тариф на электроэнергию для социально необеспеченных семей будет снижен – на 10 драмов«Сейчас договариваемся, что для необеспеченных семей тариф снизится, по части остальных обсуждения продолжатся. Заключения должны быть убедительными и прозрачными», – отметил он.
10:25 08/06/2018Мировые цены на нефть в пятницу утром демонстрируют разнонаправленную динамикуУтром августовские фьючерсы на североморскую нефтяную смесь марки Brent дешевели на 0,12%, до 77,2 доллара за баррель.
18:44 07/06/2018Беседа за чашечкой кофе или сборник тостов: Шармазанов о программе правительства АрменииОн отметил, что его оценки будут исключительно политическими и попросил не искать в них ничего личного.
17:50 07/06/2018Армянские томаты возвращаются на рынокАрмянские сорта овощебахчевых культур не исчезли, сохранились и по-прежнему пользуются большим спросом.
11:57 07/06/2018Озеро Севан в Армении – в списке лучших курортов СНГ для отдыха летом 2018 годаРейтинг курортов СНГ представлен по результатам анализа посещаемости курортов российским туристами.
13:47 06/06/2018Всемирный банк: В Армении темпы роста экономики в 2018 году снизятся до уровня 4,1%Согласно прогнозам, темпы экономического роста в Армении снизятся до 4.1% в 2018 году и до 4.0% в 2019 и 2020 годах.
15:31 05/06/2018Петр Свитальский – премьеру Армении: Европейские инвесторы готовы обсудить конкретные программыПремьер-министр Армении Никол Пашинян принял руководителя делегации Европейского союза в Армении, посла Петра Свитальского.
12:33 05/06/2018В Армении снижают ставки для кредитов под залог золотых изделийБанк ВТБ (Армения), придерживаясь идеи предоставления кредитов на наилучших условиях для клиентов, объявляет об очередном снижении процентных ставок кредитов под залог золотых изделий.
11:17 05/06/2018Самая популярная криптовалюта в мире – биткоин – во вторник дешевеетВслед за биткоином теряют в цене и альтернативные криптовалюты.
18:33 04/06/2018Президент России Владимир Путин подписал закон о контрсанкцияхЗакон вступает в силу со дня официальной публикации.
15:54 04/06/2018Цены на нефть эталонных марок продолжают опускаться в ходе торгов в понедельникАвгустовские фьючерсы на нефть марки Brent на лондонской бирже ICE Futures к 14:46 по ереванскому времени подешевели на $1,12 (1,46%) – до $75,67 за баррель.
13:30 04/06/2018Г.Берберян: В сфере сельского хозяйства Армении должны работать профессионалы, а не выступающие под тем или иным политическим флагом деятелиПо его мнению, в действующем правительстве стоит проблема нехватки специалистов, нет осведемоленности о сферах.
12:58 04/06/2018КГД Армении сообщает о пресечении крупной попытки нарушения таможенных правилВыяснилось, что гражданин импортировал груз из Грузии и во избежание таможенных оформлений попытался не декларировать его.
12:56 04/06/2018Самая популярная криптовалюта в мире – биткоин – торгуется вблизи уровня в 7,6 тыс. долларовИнвесторы оценивают мнения экспертов по поводу будущего криптовалют.