15:24 26/10/2023Թոշակառուները և նպաստառուները 49 միլիարդ դրամի անկանխիկ առևտուր են արել.Նարեկ ՄկրտչյանԳործադիրի այսօրվա նիստը վարող փոխվարչապետ Տիգրան խաչատրյանը աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանին հորդորեց ներկայացնել փաթեթով ընդունված չզեկուցվող նախագծերից մեկը: Այդ որոշմամբ...
15:04 26/10/2023Հայաստանն Ամանորի օրերին ամենաբյուջետային հյուրանոցներով հայտնի երթուղիներից էՓորձագետները պատմել են ամանորյա տոներին անկախ զբոսաշրջիկների կողմից հյուրանոցների աճող պահանջարկի մասին։ Այս մասին հաղորդում են MTS Travel-ը և Bronevik.com-ը։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, փորձագետները...
14:35 26/10/2023Հունվար-սեպտեմբրին տնտեսական ակտիվության ցուցանիշն աճել է 9․7%-ով2023 թվականի հունվար-սեպտեմբերին նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի նկատմամբ տնտեսական ակտիվության ցուցանիշն աճել է 9․7%-ով։ Միաժամանակ, սեպտեմբեր ամսվա ՏԱՑ-ը օգոստոսի նկատմամբ կազմել է 3․7%, իսկ...
14:29 26/10/2023Փաշինյանը չի մեկնել Բիշքեկ ԵԱՏՄ և ԱՊՀ միջկառավարական խորհուրդների նիստերինԲիշքեկում կայանալիք ԵԱՏՄ և ԱՊՀ միջկառավարական խորհուրդներում Հայաստանը կներկայացնի փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը: Այդ մասին «ՌԻԱ նովոստի»,-ին հայտնել են Ղրղզստանի նախարարների կաբինետից։ Նշենք, որ Նիկոլ...
11:53 26/10/2023Որ ընկերություններն են երրորդ եռամսյակի խոշոր հարկ վճարողներըՊԵԿ պաշտոնական կայքում հրապարակվել է 2023 թ. հունվար-սեպտեմբեր ամիսների ընթացքում առաջին 1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից վճարված հարկերի և վճարների վերաբերյալ տեղեկատվությունը: 1000 խոշոր հարկ...
11:37 26/10/2023Կառավարությունը խոստանում է վերականգնվող էներգիայի մասնաբաժինը 2040թ.-ին հասցնել 50-60%-իԿառավարության նիստն այսօր վարում է փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը: Ներկայացնելով երեք զեկուցվող հարցերից մեկը՝ ՏԿԵ փոխնախարար Վաչե Տերտերյանն ասաց.
17:28 25/10/2023Մրցունակ՝ համաշխարհային շուկայում. «Կիլիկիա» գարեջուրՀայկական գարեջրագործության ավանդույթների պահպանմամբ ստեղծվում է «Կիլիկիա» գարեջուրը։ Ակբա Լիզինգից մանրամասնում են՝ 70 տարվա պատմություն ունեցող Երևանի գարեջրի գործարանում արտադրվող գարեջրի որակը...
12:14 25/10/2023Եվրահանձնաժողովը փորձում է միջոցներ ձեռնարկել դեղերի դեֆիցիտը կանխարգելելու համարԵվրոպական հանձնաժողովը ներկայացրել է մի շարք միջոցներ դեղորայքի դեֆիցիտի կանխարգելման համար: Բրյուսելն առաջարկում է դեղագործական ոլորտում համերաշխության մեխանիզմ գործարկել։ «Euronews»-ը գրում է, որ...
09:25 25/10/2023Դոլարն ու եվրոն թանկացել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 09:20-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 397․69 դրամ՝ հոկտեմբերի 23-ի համեմատ արժևորվելով 0․21 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...
16:56 24/10/2023Կորեայի առևտրի նախարարը Երևանում էՆիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Կորեայի Հանրապետության առևտրի նախարար Ան Դոկգունի գլխավորած պատվիրակությանը: Կառավարությունից հայտնում են՝ Փաշինյանը կարևորել է Հայաստանի և Կորեայի միջև առևտրատնտեսական...
15:01 24/10/2023Բարձրացվել է Converse Blitz-ի շրջանակում վարկավորման առավելագույն շեմըԿոնվերս Բանկը վերանայել է Converse Blitz վարկատեսակի պայմանները՝ ֆինանսավորման առավելագույն շեմ սահմանելով 100 մլն ՀՀ դրամը կամ համարժեք արտարժույթը՝ ԱՄՆ դոլար, Եվրո: Վարկավորման առավելագույն ժամկետը...
20:35 23/10/2023Երևանի Կենտրոն ու Շենգավիթ վարչական շրջաններում բենզալցակայաններ են ապամոնտաժվելՀՀ քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմնի ղեկավար Գարեգին Խաչատրյանի հանձնարարագրի հիման վրա Տեսչական մարմինը հրդեհատեխնիկական հետազոտություններ է իրականացրել Երևանի...
17:30 23/10/2023Իրանի հետ մաքսատուրքերի վերացման դեպքում մեր գյուղատնտեսության համար է շատ դժվար լինելու. Հարություն ՄնացականյանՖերմեր, գործարար Հարություն Մնացականյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել էր. «Մի կարևոր իրադարձության մասին խոսեմ, ոնց հասկացա մեր լրատվականները տեղյակ չեն։ Այսօր Իրանի առևտրային պալատի ներկայացուցիչ Քամբիզ...
16:15 23/10/2023Հայաստանը կարող է առանցքային դերակատարություն ունենալ Հյուսիս-Հարավ միջանցքի շրջանակներում.Մեհրդադ Բազրփաշ«Այսօր ճանապարհի կառուցման պայմանագրի տրանշներից մեկը ստորագրվեց և շուտով գործարկվելու է շինարարությունը»,-ՏԿԵ նախարար Գնել Սանոսյանի հետ համատեղ ասուլիսում հայտնեց Իրանի ճանապարհների և...
16:03 23/10/2023Գործարկվել է Ակբա բանկի 65-րդ մասնաճյուղըԱկբա բանկը գործարկել է 65-րդ՝ «Սեբաստիա» մասնաճյուղը: Նորաբաց մասնաճյուղը տրամադրում է Ակբա բանկի կողմից առաջարկվող ծառայությունների ամբողջ շարքը: «Ակբան շարունակում է զարգացնել մասնաճյուղային ցանցը,...
14:56 23/10/2023Ստորագրվեց Ագարակ-Քաջարան 32 կմ-անոց ճանապարհահատվածի շինարարության պայմանագիրը«Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Գոռ Ավետիսյանը և «Աբադ Ռահան Պարս» Ինթերնեյշնլ Գրուպ և «Թունել Սադ Արիանա» համատեղ ձեռնարկության ներկայացուցիչներ՝ Ալի Մուսավին և Ալեն Յուսեֆյանը...
11:59 23/10/2023Որպեսզի մենք հետո բռնաճնշումների մեթոդներով չառաջնորդվենք. Տիգրան Ավինյան«Հաշվետու ժամանակահատվածում Երևան քաղաքում ապամոնտաժվել է ինքնակամ տեղադրված 142 արտաքին գովազդ»,-քաղաքապետարանի գործակարգավարական խորհրդակցության ժամանակ հայտնեց Արտաքին ձևավորման և գովազդի...
09:00 23/10/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն`այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 08:45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 397.22 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 399 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր գինը՝...
08:30 23/10/2023Իրանը Հայաստանի հետ առևտրային գործառնությունները կիրականացնի ազգային արժույթովՄոտ ժամանակներս Իրանը Ռուսաստանի, Հայաստանի և Բելառուսի հետ առևտրային գործառնություններում կանցնի ազգային արժույթով հաշվարկի։ Այս մասին հայտարարել է ռուս-իրանական համատեղ առևտրի պալատի անդամ Կամբիզ...
15:18 20/10/2023Կոնվերս Բանկին շնորհվել է «Euro STP Excellence Award 2022» մրցանակՈւրախ ենք տեղեկացնել, որ Կոնվերս Բանկը կրկին արժանացել է եվրոպական առաջատար Commerzbank AG բանկի որակի գերազանցության «Euro STP Excellence Award» պատվավոր մրցանակին: «Այս հեղինակավոր մրցանակը...

10:35 21/08/2015Greece crisis: PM Alexis Tsipras quits and calls early pollsGreece's Prime Minister Alexis Tsipras has announced he is resigning and has called an early election, BBC reported.
19:51 20/08/2015Cigarette production grows in ArmeniaTobacco industry’s output grew by 37% in Armenia in January-June 2015 compared to the same period of 2014.
13:22 19/08/2015Agriculture ministers of Armenia and Georgia discuss expansion of cooperationEvery effort should be made to boost the commodity turnover between Armenia and Georgia and set up joint ventures, the agriculture ministers of Armenia and Georgia, Sergo Karapetyan and Otar Danelia,...
16:10 18/08/2015Government of Armenia approves ratification of protocol to agreement on Russian gas price formationAt the regular session today the Armenian government approved the proposal for ratification of the protocol to the Armenian-Russian intergovernmental agreement of December 2, 2013, on the formation...
15:15 18/08/2015PM Abrahamyan, Chinese counterpart to discuss Armenia-Iran railway construction projectArmenian Prime Minister Hovik Abrahamyan is scheduled to visit China. The head of government said at a meeting with participants of ‘Baze 2015’ Pan-Armenian youth gathering in Tsakhkadzor that he...
13:42 18/08/2015Audit of Electric Networks of Armenia to start in next few days – PM Hovik AbrahamyanAn audit of Electric Networks of Armenia (ENA) Company will start within the next few days, Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan said in the resort town of Tsakhkadzor, in response to a question...
17:26 17/08/2015Ambassador: Armenia prepared to actively cooperate with Iran in IT sectorArmenia is prepared to actively cooperate with Iran in the IT industry and engineering and counts on assistance of Iran’s relevant structures, Armenian Ambassador to Iran Artashes Tumanyan said at a...
12:25 17/08/2015Grape procurement issues discussed in Ararat provinceA rich harvest of grapes expected in Armenia this year will exceed the forecast demand. The issue was discussed yesterday, on August 16 at a meeting of Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan with...
11:07 17/08/2015Agriculture minister of Armenia to meet with Georgian counterpartArmenian Agriculture Minister Sergo Karapetyan is on a two-day working visit to Tbilisi on the invitation of Georgia’s Agriculture Minister Otar Danelia.
18:24 15/08/2015German parliament to vote Wednesday on bailout for Greece germanyThe German parliament will vote Wednesday on a new bailout package for Greece, a parliamentary spokesman said Saturday, according to dalje.com.
15:40 15/08/2015Armenian banks provide loans of $54.1m in a week$74,876,087 was bought at the average rate of 477.62 drams per dollar and $81,025,913 was sold at the average exchange rate of 479.00 drams per dollar in the intra-bank currency market of Armenia on...
15:11 15/08/2015PM Hovik Abrahamyan on working visit to Gegharkunik and Lori provincesArmenian Prime Minister Hovik Abrahamyan paid a working visit to Gegharkunik and Lori provinces of Armenia, the government press office said.
11:03 15/08/2015Greece crisis: Eurogroup agrees to third bailoutEurozone finance ministers have agreed on a new bailout deal for Greece after Athens backed the plan.
18:35 14/08/2015Hovik Abrahamyan: Armenian government ready to support Russian investorsArmenian Prime Minister Hovik Abrahamyan met with a group of businessmen form Russia, the press office of the government reports.
14:47 14/08/2015GM recalls more than 73,000 Chevrolet Cobalt CarsGeneral Motors is recalling 73,424 Chevrolet Cobalt small cars globally because improper wiring could prevent the roof-mounted driver's side air bag from deploying after a crash.
22:11 13/08/2015Minister: China interested in implementation of Armenia-Iran railway construction projectThe Chinese side has presented a number of proposals related to the implementation of Armenia-Iran railway construction project, Armenian Minister of Transport and Communications Gagik Beglaryan said...
19:04 13/08/2015Foreign airlines quit Russian marketForeign airlines stop operating in Russia due to the financial crisis, according to Lenta.ru. The source reports that airlines such as Cathay Pacific of Hong Kong, Thai Airways of Tailand, as well as...
17:12 13/08/2015Deloitte & Touche to provide consulting services to PSRG of ArmeniaDeloitte & Touche CIS Company will provide consulting services to Armenia’s Public Services Regulatory Commission (PSRC) regarding regulation of tariffs in energy sector.
16:27 13/08/2015ContourGlobal and Republic of Armenia announce purchase of Vorotan Hydroelectric FacilityContourGlobal and the Republic of Armenia announced the completion of the acquisition of the assets of the Vorotan hydroelectric facility, a series of three individual power plants with a total...
15:19 13/08/2015Government of Armenia takes decision on sale of Demirchyan Sports and Concert ComplexAt the weekly session today the Armenian government took a decision about the sale of Karen Demirchyan Sports and Concert Complex state non-profit organization, which is considered property of the...